בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
היריון ולידה 
יחסים מסוכנים 
 
 (צילום אילוסטרציה: אימג`בנק/gettyimages) מי היה מאמין שאתם הורים   
היריון ולידה |
 
לימור גריף

מיניות אחרי לידה לעיתים נתקלת בלא מעט מכשולים, כיצד תצלחו אותם? כדאי שתפסיקו להתבייש ותכירו את משחקי התפקידים וגם כמה אביזרי מין

 
 
 
 
 
 
 
 
 
צאו מחדר המיטות (צילו אילוסטרציה: אימג'בנק/gettyimages)
 צאו מחדר המיטות (צילו אילוסטרציה: אימג'בנק/gettyimages)   
הפכתם לזוג הורים, שיהיה במזל. המיניות על הקרשים? חבל. החלטתם לנסות צעצועי מין ואביזרים מדליקים? אל תמהרו, לד"ר דניאל דריי כמה עצות.

התחילו כבר בהריון

בשעה טובה ומוצלחת הפכתם מזוג אוהב לזוג הורים, שאוהב לא פחות. אך המציאות, בתוכה נמדד משקל הזמן, מוכיחה אחרת. ד"ר דניאל דריי, רופא סקסולוג ומטפל זוגי, מנסה להסביר לנו בעדינות, מה לעזאזל קרה למיניות? "כדי שתהיה מיניות טובה בין הורים, עליכם להיות זוג נאהבים גם בזמן ההריון. מחקרים רבים הוכיחו שככל שהנתק ארוך יותר וממשי בזמן ההריון, כך החזרה לקיום יחסים אחרי לידה היא ארוכה יותר".

תלוי גם במין הילד

את משבר הילד הראשון כולנו מכירים, אבל האם אנו מבינים שהמין שלו אכן קובע? כן כן, גם המין של הילד משפיע על מיניות ההורים. לא מעט מחקרים בנושא הוכיחו שאם מדובר בבת – האבא נהנה יותר. הוא מקבל סוג של מאהבת קטנה נוספת, בשל תסביך אדיפוס הטוב, ואינו חש מתחרה, להפך, הוא מרגיש מאוד מחוזר. ואם בבן מדובר – במקרים רבים מתחרה האב על מקומו, האם מקבלת סוג של גבר קטן והחיבור האינסטינקטיבי שלה חזק יותר. "תשומת הלב של האם מתחלקת עבור כל תינוק, לא משנה מה מינו, אך אם זה בן זכר, הריחוק (הרגשי) מהאב גדול יותר".

הסטטיסטיקה לא משקרת

אותם זוגות שנהנו מסקס ושימוש בעזרים חיצוניים, יסבלו פחות ממיניות לא טובה, שהרי הם מודעים לעצמם, גם אם הפכו זה הרגע להורים חדשים. זוג שחווה מיניות פחות מספקת, יסבול יותר, והכי גרוע – אלו שהייתה להם מיניות בינונית מאד: לא באמת נהנו מיחסי מין לפני ההריון, ישתמשו בילד החדש בתור תירוץ: עכשיו מותר לי להתאמץ פחות.

חוזרים למגרש

90% מהזוגות אחרי לידה חוזרים למיניות אחרי חצי שנה, הרוב המכריע חושב שהמיניות פחות טובה מלפני ההריון. ומה עם ה – 10% הנותרים? 5% מהם לא חוזרים למיניות בכלל מכל מיני סיבות (רגשיות או פיזיולוגיות), 5% דווקא יציינו סוג של חיבור יותר טוב – הם מעריכים אחד את השני, לא מפחדים, בעוד אצל האישה מתרחשת התעוררות של תחושת הנשיות, בעיקר בהריון.
 

מי תופס את המושכות?

 
ד"ר דריי מפתיע: "התפקידים מבחינה מינית צריכים לחזור להרכב הפרימיטיבי, הגבר נמצא במצב יציב יותר, לכן הוא צריך לקחת על עצמו את האחריות. אפילו אם אשתו הייתה מאוד מדליקה לפני ההריון. עליו לזכור שאישה רוצה להרגיש גם אישה ולא רק אמא. עליו להוציא את האישה מהדיאדה שהיא בנתה עם הילד ולצאת נניח לחופש, שהוא אקט מאוד חשוב שצריך לקרות תוך חודש וחצי חודשיים. ואם הינה מניקה, סעו עם הילד".

הכירו את שר התרבות החדש

המטרה לדבריו, לחזור להיות זוג, לשנות אווירה, להיות לבד. אחרי התרגול הראשוני, מגיע גם זמן הערב, כך לאט לאט נבנה ההרגל הטבעי שקדם ללידה וללא כל ספק, צריך לעבוד בשבילו. "על הגבר ליזום ולהיות שר התרבות – זה חדש לו, בדרך כלל זו עבודתה הטובה של האישה. לא מדובר בתהליך שמסתכם בכניסה למיטה, את אפקט הבום טראח לא כדאי ליחס לזוג אחרי לידה. מתפקידה של האישה בתקופה הזו, לשפר את דימוי הגוף שלה. וכמובן הם צריכים לבנות יחד את האינטימיות בחדר השינה - להכניס את הטלוויזיה, לחבר את הדי וי די, שהרי לא יישבו לראות סרט ארוטי בסלון".
 

משחקי מין – למי זה כדאי?

נמצאים בקשר (צילו אילוסטרציה: אימג'בנק/gettyimages)
 נמצאים בקשר (צילו אילוסטרציה: אימג'בנק/gettyimages)   
אין שום סכנה להשתמש באביזרי מין אחרי לידה וכל תנוחה מקובלת. אבל חשוב לדעת שאביזרי מין לא מעוררים את התשוקה, הם מעניינים רק כשהמיניות כבר טובה. "אל תכניסו אותם לחייכם אם המיניות לא טובה, זה מיותר לא מעניין וזה לא מה שישפר את המצב. הפתרון הוא רגשי – זוגי".

אם הינכם זוג שבשגרת יומו או אפילו בזמן ההריון השתמש באביזרי מין שונים בכדי לחדש, לשפר ולרגש, מה טוב. רוב הסיכויים, שתיהנו מהם גם אחר כך, אלא אם מדובר בתופעת הכבוד שאבות רבים רוכשים לבת זוגם שקיבלה על עצמה סטטוס נוסף. "עשיית אהבה עם אמא מעוררת לא פעם סערה מינית שמקשה עלינו מבחינה רגשית. חשוב לשחזר את זה ולא לפחד. ואם נתקעים – לכו לדבר עם מישהו. המפגשים הטיפוליים בדרך כלל קצרים אחרי לידה ומאוד פשוטים. הייעוץ הוא גם דרך להגיד את הדברים שלא יכולנו להגיד אחד לשני".

פנטזיות לא בונים מסרטים כחולים

כשאתם כבר מאוהבים, חשים נחשקים, תוכלו להרשות לעצמכם להיכנס למיטה. כדי לחדש, לרגש ולהעצים את מיניותכם, תוכלו לנסות דרך משחקים שיביעו את הצורך האישי של כל אחד מכם. כלל חשוב: "פנטזיות לא בונים רק מסרטים כחולים". איך בונים? "דרך משחקי תפקידים בין בני הזוג, דרך אביזרי מין פשוטים: כיסוי עיניים, מטפחת לקשירת ידיים – בצורה סמלית שאפשר לפתוח בלי שום בעיה. המטרה לתקן את הקיים ולהגיע למיניות כפי שהייתה".

משנה מקום משנה מזל

"כדי ליהנות נכון מהשימוש בפנטזיה, נסו לשנות מיקום: בית מלון, רכב, חוף הים, טיול, כל מקום שהוא לא הבית. הרבה מאוד אנשים אוהבים לשנות מקום. אנו נדחקים לפינת חדר ההורים – ועלינו לצאת משם. כשתהיו לבד תוכלו לבטא את עצמכם יותר, אפילו בצעקות". כמו כן, נשים יקרות, אל תשכחנה את הטיפוח הנשי שמתחיל בגופכן, "בגדים סקסיים, בעיקר תחתונים, יעזרו לכן למצוא את עצמכן שוב יפות".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by