בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
הורים וילדים  
מה אומרים הכוכבים? 
 
 כן, מדובר רק בתחזית     צילום: אילוסטרציה: אימג`בנק/gettyimages    
הורים וילדים  |
 
לימור גריף

רוצים לדעת מה צפוי לקרות בחיי הילדים שלכם בשנה הקרובה? תחזית אסטרולוגית לשנת תש"ע עבור הקטנטנים, שינועו השנה באנרגיה, שכמוה עוד לא ידענו

 
 
 
 
 
 
 
 
 
לידת השנה מתרחשת על נקודה מסוימת, שמתארת את האנרגיה השנתית כולה. מלי ברזילי, אסטרולוגית ומפתחת שיטת אנ די איי, מציצה עבורנו במפת השמיים ומנסה לתאר את המתרחש בשנה הרובה. לדבריה של ברזילי, השנה תתחיל במזל בתולה לפי התאריך העברי – א' בתשרי. אופי השנה נגזר מההתחלה שלה, ולפיכך מצטיירת לה מעין מפת דרכים. "זו הולכת להיות שנה לא פשוטה, כי דברים בה מגיעים להקצנה והסלמה. אנו ניאלץ להתייצב מול האמת ולפעול נכון".
 

ריפוי עצמי

 
ברזילי מציינת כי המסה הקולקטיבית שלנו לשנה הקרובה, שואפת לתהליך ריפוי עמוק מאוד. מכאן, שמחלות רבות צפות, ואל חשש, היא מבהירה, זוהי דרכו של הגוף ללחום את מלחמותיו. כמו כן, היא מציינת תהליך של ניקיון. "שבתאי מייצג את התת אישיות, כלומר, מבחן המציאות. מה שעובד עובד מה שלא לא עובד, והאמת היא זו שתביא להקצנה".

שבתאי בחרה להתבונן בשנה זאת דרך המשקפים של סטורן בשלוש שכבות גיל שונות: מגיל 3 עד 6, 6-12, ו- 12 ועד הבגרות:
שלב 1: שלב בו הילד מרוכז מאד בעצמו ובצרכיו ולומד להכיר את עצמו.
שלב 2: שלב בו הילד ער לחברה ומבין את מקומו בה. לימודים, ציונים ובדיקה של הישגיות.
שלב 3: הילד מתחיל את תהליך ההתבגרות, בניה של אינדיבידואליות, תוך שינוים גורפים של מצבים פיזיים, רגשיים, מנטאליים ורוחניים, כשהוא נאלץ לתת מענה ולהצליח.
 

מזל טלה

טלה הוא הראשון בגלגל המזלות וכך גם ילדים בני מזל טלה: ראשונים, תמימים, מלאי סקרנות, שובבים, אקטיביים ומלאי התלהבות. מילות המפתח הן הנהגה וניצחון.
שלב 1: מפגש עם סטורן יכול ליצור התנגדות, ריסון ולגרום לכעס. לא הכול הולך בדרך שלי, אך חשוב לראות שמפגש זה הוא הכנה ראשונית לחיים, עבודה נכונה עם אתגרים מובנים ומשימות והצלחות יתנו משוב והכרה, ובכך יפתחו את הטלאים הקטנים למקום של מנהיגות, שמחה ושיתוף פעולה. כדאי לשים לב לתקופה שבין דצמבר למרץ המאופיינת ברגישות יתר.
שלב 2: הילד נכנס לבית הספר, ממלכתו של סטורן, התנהגות נאותה, ולאחר מכן ציונים יכולים ליצור לחץ להישגיות, תחרותיות ומכאן החשיבות להנחיה נכונה - "אלוהים בפרטים הקטנים", שתוביל את הילד למימוש עצמי תוך השתלבות גם ברמה לימודית וגם ברמה חברתית. מעבר סטורן יכול לאפשר לגילאים אלה ללמוד להביא מהכוח אל הפועל את שפע הכישרונות תוך עבודה קשה, התמדה ומאבק פנימי להצלחה. כדאי לשים לב לתקופה שבין דצמבר למרץ שם מארס נכנס לרטרו ותופעות של רגרסיה יכולות לצוץ על פני השטח.
שלב 3: הילד עובר לחטיבה, רף ההצלחה נעשה גבוה יותר ואיתו האמביציה. גיל התבגרות מציע שפע של שינויים גדולים שהטלה דוחף עם קרניו כנגד, נאבק לעצמאות, ויותר מכל מנסה למצוא את מקומו כיישות אינדיבידואלית, חזקה ומובילה. מפגש עם סטורן יכול לצור תסכול ומתח, אך שוב, כמו בגיל צעיר, אלוהים בפרטים הקטנים, זיהוי כשרון קטן ומתן טריטוריה מיוחדת לטלה ההופך לאייל, תיתן לגיטימציה למתבגר, ובמקביל תבנה אישיות חזקה, דינאמית ותורמת לעצמה ולסביבה. טיפ זה חשוב בעיקר בתקופת הרטרו של מארס (דצמבר עד מרץ).
 
 

מזל שור

שור הוא מזל אדמה וכך גם ילדים בני מזל שור: זקוקים לאדמה, למפגש עם העולם דרך החושים, בעיקר מגע, במרחב בטוח ובזמן שלהם. מילות המפתח הן בטחון וחושים.
שלב 1: מפגש עם סטורן לא מאיים על השור הקטן, יש לו זמן וסטורן עובד לטובתו. יש בו את היכולת לעבוד לאט ובהתמדה, אלא אם יופעל יותר מדי לחץ ואז ניתן יהיה להבחין בעקשנות וב"דווקא". סטורן מסייע לילד למצוא את הנתיב הבטוח ולהרגיש טוב עם עצמו במיוחד אם יגובה בהמון חום ואהבה, למעט הזמן בו מארס יהיה ברטרו בין דצמבר למרץ.
שלב 2: מפגש עם סטורן מאיים מעט, בעיקר בשנה השנייה והשלישית של בית הספר, אך גם אז, הילד נהנה לעשות ולטרוח, במיוחד אם יש לו את המקום הקבוע וחברים אוהבים לידו. אחרי גיל שמונה, הילד מגיע לפאזה חדשה, בה חש בוגר ובטוח יותר ביכולותיו, הוא מזהה מה נדרש ויכול לעמוד מול כל משימה, במיוחד אם מתאפשר לו מרחב בטוח, קבוע ומוכר.
שלב 3: המעבר לחטיבה, לא פשוט כמו כל מעבר, השור זקוק למוכר והידוע ובשלב זה כשהכול בתהליכים של שינוי, השור יכול להתכנס ולהסתגר עד שיהיה בטוח במקום החדש ובעצמו. בניגוד לטלה הדוחף, השור, מחכה לתזמון הנכון, איטי יותר, זהיר יותר ודרך הצלחות קטנות בונה את הנתיב של חייו כמתבגר. כדאי לנסות לאפשר למתבגר לקחת חלק פעיל בבית ובכך לחזק את הביטחון שלו ביכולותיו. גם אם יתנגד, הוא יקבל את העוצמה דרך הערך העצמי שלו.
 

מזל תאומים

תאומים הוא מזל אוויר ותנועה, וכך גם ילדים בני מזל תאומי: מלאי תנועה, דינאמיים, שובבים, זריזים מאוד וקולטים כל שביב של תנועה באוויר. מילות המפתח הן סקרנות ומהירות.
שלב 1: המפגש החזק עם סטורן היה זה מכבר והילד עבר שלב חשוב בהתבגרות. הסתגלות ויכולת התאמה לדרישות החברה. כעת יש יותר אוויר ונכונות לצאת למסע חדש. במהלך שנה זאת הילד יוכל בקלות להראות את יכולותיו וכישרונותיו, תוך קבלת משוב חיובי.
שלב 2: הילד שחווה את המפגש עם סטורן במהלך השנתיים האחרונות, יכול כעת להראות הישגים, הצלחות ובקלות רבה להסתגל לתנאים חדשים של המערכת. הילד מפתח יכולות ורסטיליות, מילוליות ומנטאליות במהירות ובקלות. כדאי לשים לב כי בגיל 7-8 יש מעט יותר לחץ ומתח. לכן, רצוי לנסות לדובב אותו.
שלב 3: המעבר לחטיבה אחרי לחץ לא פשוט בשנתיים האחרונות של בית הספר היסודי בהחלט מראה תוצאות, ולמתבגר הצעיר קל להיכנס למערכת שמעריכה מידע וידע. המתבגר הצעיר מלא בהם ונכון להרשים את העולם בחן ובקסם אישי. במקביל ללימודים, הילד מוצא את מקומו החברתי בקלות, במיוחד אם יקבל נישה של ביטוי, למשל במערכת העיתון של בית הספר.
 

מזל סרטן

סרטן הוא מזל מים ורגשות, וכך גם ילדים בני מזל סרטן, עם חיבור חזק למשפחה ושבטיות, מזהים עצמם דרך השייכות, בעלי רגישות גבוהה מאוד. מילות המפתח הן שייכות ובטחון.
שלב 1: בגילאים צעירים, כשהילד מזוהה לגמרי עם המשפחה, מעבר למערכת חינוכית יכול להוות איום, במיוחד שסטורן בתמונה. לא ברור לילד מהן הדרישות שיאפשרו לו להיות שייך. ולכן, תמיכה המתבססת על סדר יום קבוע, יכולה להוות פלטפורמה בריאה, נכונה ומעצימה.
שלב 2: הילד נכנס לבית הספר ומיד נפגש עם סטורן, במפגש זה הילד יכול לחוש מאוים, מבויש, מכונס ולחוץ, וככל שגוברת הדרישה מצד המערכת, כך הילד מתקשה יותר, יש חשיבות עצומה לתמיכה מחד ונתינת אחריות מאידך, כך הילד יכול לקבל בטחון רגשי, בד בבד עם בטחון חברתי, למצוא את מקומו ולהצליח.
שלב 3: הילד אמנם מתחיל את גיל ההתבגרות, אך הצורך הפנימי בשייכות ובטחון לא משתנה בבסיסו. המפגש עם החטיבה מעלה את רף ההישגים, ובמקביל השינוי של גיל ההתבגרות מעיק ולא פשוט. לא קל לסרטן בשלב זה, במיוחד כשסטורן נכנס לתמונה והצנזור הפנימי עובד שעות נוספות. יש חשיבות עצומה למרחב בטוח, פרטיות וזמן של מנוחה. חשוב לשים דגשים על הדרך ולא רק על המטרות שהסרטן מנסה בכל כוחו להגיע.
 

מזל אריה

גם במזלות הוא מלך החיות
 גם במזלות הוא מלך החיות  
 צילום: אילוסטרציה: אימג'בנק/gettyimages 
 
אריה הוא מזל אש, וכך גם ילדים בני מזל אריה: מגיל צעיר מאופיינים במלכותיות, קסם אישי, חן והמון נדיבות. במקביל צורך עז בהכרה, במה ומשוב. מילות המפתח הן מלכות והכרה.
שלב 1: בגילאים צעירים הילד ממש כמו גור אריות, מרכזי ומודע לעוצמתו ושליטתו הפנימית. השנה תומכת ומאפשרת לגור הקטן לגדול עד קצוות הממלכה: במיוחד בתקופה שבין אוקטובר למאי בה נוצרים מצבים של שינוי גבולות, התמודדות אחרת עם גבולות, בעיקר עם דמויות סמכותיות. מה שמנחה את האריה הצעיר, הוא: אני רוצה, משמע אני קיים.
שלב 2: הילד שנכנס לבית הספר, נכנס עם המון בטחון, למרות שבפנים יכול לחשוש ולבדוק מה מקומו במערכת החדשה. הזמן שבין אוקטובר למאי יאפשר לילד לבנות את מעמדו, יחוסו ולמצוא במה שתשמש אותו בהמשך דרכו בעולם. חשוב לזהות שגילאי 7 ו-8 חווים הילדים לחץ ומתח הנובעים מהרצון להצליח, במיוחד בתקופה שבין דצמבר לאפריל (מארס ברטרו). תמיכה, חום ואהבה תמיד מעבירים את האריה הצעיר לפאזה ויטלית ודינמית כמו אוויר לנשמה. במקביל, יש חשיבות לבנות חוג/ערוץ לביטוי כישרונותיו המיוחדים ולהעניק במה אישית שתאדיר את המלך הצעיר.
שלב 3: האריה המתבגר, שמגיע לממלכה חדשה, מרגיש את האש הבוערת בתוכו למלוך ולהנהיג והשנה, למרות המעבר הלא פשוט לחטיבה, האריה יכול למצוא את מקומו די מהר (למעט השבוע האחרון של מזל אריה), כשהזמן בין דצמבר למרץ מהווה שלב בו ניתן לשפר את הרושם הראשוני, בעיקר בכל הנוגע לסוגיות חברתיות.
 

מזל בתולה

בתולה הוא מזל אדמה המסיים את הקיץ. ילדים במזל בתולה יאופיינו בצניעות, איפוק וביישנות, לכן הצלחה היא פקטור חשוב בבניית דימוי עצמי. מילות המפתח הן צניעות ושלמות.
שלב 1: סטורן מסיים את מסעו בבתולה ונמלים עמלות אלה עברו פאזה והתבגרו. לכן יחפשו להראות דרך עשייה, מצוינות ועזרה. שנה זאת תיתן להם פלטפורמה להבעה עצמית, עשייה והכרה. יש חשיבות לתמוך בהצלחות הקטנות ולהיות מודל ערכי חי, שכן ילדי בתולה מצפים למושלם ואמיתי במיוחד בנוגע לדמויות מפתח בחייהם.
שלב 2: הילד נכנס לבית הספר אחרי שנתיים לא פשוטות בהן נדרש להסתגל, להתבגר וללמוד לשחק את המשחק בכללים נוקשים, תוך הפעלת מערכת לחצים להישגים. לכן, הוא מגיע לבית הספר בוגר, אמנם עם חששות, אך המערכת בהחלט מאפשרת לו להפגין את היכולות והכישרונות האישיים. חשוב להעלות את הרף לאט לאט, ובמקביל לשמור על סדר יום קבוע שמאפשר מנוחה, שכן התקופה של תחילת בית הספר יכולה ליצור מתח למרות ההצלחה.
שלב 3: הבתולה המתבגר מגיע בוגר יותר מתמיד לחטיבה ובכלל לגיל ההתבגרות, כאילו קפץ מדרגה לפני כולם, בגלל מעבר סטורן בשנתיים האחרונות. הוא מגיע נחוש, נכון ומוכן להצליח, אך עם זאת, כדאי לראות שמאמץ יתר, פרפקציוניזם ולחץ לאורך השנה יכול ליצור חוסר שקט. לכן כדאי לתת מערכת תמיכה שקטה ורחבה, לאפשר מנוחה, סדר יום עם דגשים על אוכל בריא, המהווה בסיס לבריאות נפשית ומנטאלית למתבגר הצעיר.
 

מזל מאזניים

מאזנים פותח את המחצית השנייה של הגלגל, וכשמו כן הוא, הכול עולה על המאזנים למדידה ושקילה, בכדי לראות את שני צידי המטבע וליצור איזון בחיים. מילות המפתח הן איזון והרמוניה.
שלב 1: הצעירים שבחבורה יתקשו לבחור, ישקיעו זמן בהבנת כל האופציות העומדות לפניהם, בין אם איזה צעצוע לבחור או עם איזה חבר להיות. כניסת סטורן למאזנים תיצור לחץ לעמוד בזמנים ובמשימות, המתח יכול להתעצם, בעיקר כשכל כך חשוב למאזניים הקטן להיות בסדר, חשוב לתת מערכת תמיכה אקטיבית ואפשרות לביטוי חושי באמנות או חיבור לחיית מחמד.
שלב 2: הילד נכנס לבית הספר עם חששות שמא לא יסתדר או שמא לא יאהבו אותו. יש בו רצון עז להיות בסדר ולחיות בסביבה שלווה והרמונית. בשנה זאת סטורן נכנס למאזניים ויוצר תחושה של מתח ולחץ להתבגר ולעמוד בדרישות, בד בבד עם בחירות ותוצאות שלא בהכרח מתאימות לילד, כמו מבחנים וציונים. לכן, חשוב לרפד את הילד בחום ואהבה ולחזק אותו, שכן שנה זאת משמעותית בתהליך ההתבגרות שלו.
שלב 3: המאזניים המתבגר עולה לחטיבה וממשיך לחוש בפנים חוסר שקט, למרות שהוא משדר עסקים כרגיל, חיוך מלא קסם ונכונות לפגוש מה מחכה לו מעבר לפינה. משהו בתוכו יודע ששנה זאת תהיה לא פשוטה, ואכן שנה זאת תדרוש יותר מתמיד לקיחת אחריות, רצינות, עבודה קשה והשקעה בכל תחום, החל מלימודים וכלה בתחום חברתי. וכן, גם סוגיית הזוגיות מתחילה לצוץ.
 

מזל עקרב

מזל עקרב מסמל עומק וכל מה שמתחבר לעומק הנפש והנשמה. לכן, ילדים בני מזל עקרב ניחנים בעוצמה רגשית גבוהה, מופנמות ושליטה עצמית. מילות המפתח הן עוצמה ושליטה.
שלב 1: העקרבים הקטנים מלאי עוצמה ולא תמיד מקבלים את המרחב המתאים, ולכן יכולים לצבור קיטור. במיוחד בגיל צעיר, יש חשיבות עצומה לתקשר ולעודד את העקרב הקטן לשחרר את הקיטור שנובע מגודש רגשי או קושי בשליטה. תקשורת היא המפתח שיאפשר לו להגיע לשלווה, שמחה ובעיקר פתיחות. שנה זאת מטיבה עם העקרבים כאשר מדצמבר ועד מרץ יחוו מבחן גבולות מחודש, בעיקר עם דמויות סמכותיות בחייהם.
שלב 2: הילד שנכנס לבית הספר מגיע עם חששות מול מה עומד להתמודד. לכן, כל לחץ מצד ההורים יכול לצור מתח נוסף. חשוב לאפשר לילד לספר ולבטא מה קורה איתו גם ברובד הלימודי וגם ברובד החברתי. נקודת מפתח מעניינת תתרחש בין דצמבר למרץ, שם הילד יאלץ להשקיע קצת יותר, אך התמורה תגיע כבר באביב.
שלב 3: המתבגר העקרב מתעניין בעולמות שמעבר ללימודים, ולכן מגיע עם המון סימני שאלה לחטיבה. בתחילת הדרך הוא שקט, סוקר ובודק את מעמדו ומשקלו, גם בלימודים וגם בחברה, תוך שימת דגש לכיוון של מערכות יחסים. סטורן לא עומד לו על הראש, אך הרטרו של מארס מדצמבר ועד מרץ בהחלט יכול לגרום לחוסר שקט. לאחר מכן יש שילוב קל יותר ותחושה של שליטה במה שקורה בחייו.
 

מזל קשת

קשת הוא מזל האש האחרון בגלגל וילדים שנולדו בקשת הם בעלי סקרנות טבעית, דעתנות, וצורך עז בחופש עם התנגדות לגבולות ומגבלות. מילות המפתח הן סקרנות וחופש.
שלב 1: הקשת הצעיר שמגיע לגן, מגיע אחרי מעבר של סטורן במשך השנתיים האחרונות ולא מייצג את הקשת הטיפוסי. הקשת הטיפוסי מחפש חופש והתרסה מול דמויות סמכותיות בחייו. השנה הקשת מגיע בשל, ובעל יכולת להסתגל ביתר קלות למקום החדש, וכמובן למרחבים. גן שיש בו דגשים של טבע מתאים ומרגיש לו בבית.
שלב 2: הקשת אמנם חווה התבגרות בתקופה של השנתיים האחרונות, אך המפגש עם הטבע והמרחבים תמיד יפתה ויאפשר לו שלווה ורוגע. שנה זאת מביאה תוצאות מעניינות בחיי הקשת, גם בלימודים וגם בסוגיות חברתיות. חשוב לאפשר לו חופש, לפחות לזמן קצוב כדי להקל עליו לבחור מתוך שמחה ולא מתוך חובה.
שלב 3: הקשת המתבגר מגיע לחטיבה עם המון סקרנות לגלות עולמות שמעבר למוכר לו. ההתבגרות לא מאיימת עליו שכן מרד הנעורים נותן לגיטימציה למשהו שמצוי בו באופן טבעי. ולכן, שנה זאת לא תקשה עליו במיוחד, אלא תאפשר לו לחקור את הגבולות שמעבר, גם בערוץ הלימודי וגם בערוץ החברתי. חשוב לתת לו במה לבטא את רעיונותיו ואמונתו בין אם בכתיבה או כל ערוץ שיכול ליצור השפעה בסביבתו הקרובה.
 

מזל גדי

נולד בן ארבעים
 נולד בן ארבעים  
 צילום: flickr.com 
 
גדי הוא מזל האדמה האחרון ופותח את החורף. ילדים שנולדו במזל גדי, נולדים מבוגרים ורציניים, בעלי אחריות עם שאיפה למצוינות והצלחה. מילות המפתח: אחריות ויעילות.
שלב 1: הגדי הקטן מגיע לגן מצויד בחריצות, אמביציה להצליח ומשמעת עצמית, אך בו זמנית סגור ומסוגר וכולו חושש מכישלון. חשוב לאפשר לו ביטוי לתחושות ולרגשות, להביא לעולמו אופטימיות ושמחה כדי שיוכל לשאת בקלות גדולה יותר את המשא, במיוחד בשנה זאת.
שלב 2: הילד מגיע לבית הספר מלא חששות שמא לא יעמוד במשימה, במיוחד השנה, לא רק פלוטו בגדי, אלא גם סטורן מגיע בזווית דינמית כדי לארח חברה. הלחץ והמתח יכולים לגרום לו להסתגר ולחשוש לבטא עצמו או להיכשל. כיוון שהילד מאוד משימתי ושואף למושלמות, הפחד מכישלון יכול להזיק לו. לכן, חשוב לתת לו משימות שההצלחה בהן ברורה מאליה, לפתח בו כישרונות המיוחדים לו ומאפשרים להביא לידי ביטוי משהו מעולמו הפנימי הנסתר.
שלב 3: המתבגר הגדי מגיע לחטיבה כמו לכל משימה אחרת: ציון מטרות, יעדים ותכנית מדויקת איך לכבוש את היעדים. לא אחת המתבגר יכול לסגור עצמו רק בתחום צר כדי להבטיח להגיע לפסגה. לכן, חשוב מאוד, במיוחד השנה, לאפשר לו לחוות מעבר ללימודים במקומות בהם קל יותר להראות הצלחה, כמו גם בסוגיות חברתיות, סביבתיות ומשפחתיות.
 

מזל דלי

הדלי הוא מזל האוויר האחרון ונוגע בחלומות ושאיפות אינדיבידואליות. ולכן, ילדים במזל דלי יהיו מאוד מיוחדים, עם צורך עז בחופש וביטוי אישי. מילות המפתח הן ייחודיות ועצמאות.
שלב 1: הדלי הקטן שמגיע לגן מגיע "לבד", רוצה לבד, מודע למקומו בחברה, שכן כל מזלות האוויר עוסקים ביחסים, חשוב לו להיות במרכז והוא מתקשה מאוד לשאת ביקורת או "פקודות". השנה הדלי הצעיר מתחבר בקלות, למעט הזמן שבין דצמבר למרץ, שם הוא בודק את הגבולות מחדש. לכן, בזמן זה במיוחד הוא זקוק למרחב ובמה לביטוי אישי.
שלב 2: הדלי מתקשה במפגש עם מסגרות, וככל שיופעל עליו יותר לחץ, כך ייסגר ויתנגד יותר. השנה נוחה מאוד עד דצמבר בכל הנוגע ללימודים וחברים, למעט ילידי השבוע האחרון של דלי. מדצמבר ועד מרץ תהיה בחינה מחודשת של גבולות, מגבלות, בעיקר בכל הנוגע ליחסים עם ההורים. חשוב לאפשר לדלי מרחב לשחרר תסכול ומתח, בעיקר דרך תחומי עניין שלא נוגעים למערכות "רגילות", או במילים אחרות: אינדיבידואליות ועצמאות.
שלב 3: הדלי המתבגר מחכה בקוצר רוח לשלב בו יוכל להיות הוא עצמו, אינדיבידואל, עצמאי ובעל דעה ובחירה משלו. לכן, גיל התבגרות לא מהווה איום בשבילו, למעט הזמן בו הורים או מורים מנסים לכפות עליו. שלב זה של חייו מנוהל בנוחות, למעט הזמן שבין דצמבר למרץ. שנה זאת מאפשרת לבנות בטחון, במיוחד לגילאי 14-16, תוך רכישת המקום בחברה ובבית הספר.
 

מזל דגים

מזל דגים הוא האחרון בגלגל המזלות וילדים במזל דגים זקוקים למסע ארוך כדי להביא עצמם לידי ביטוי. הם רגישים מאוד, עדינים ומתחשבים. מילות המפתח הן רגישות והזדהות.
שלב 1: הדגיגים הצעירים רגישים מאוד ולכן כל התחלה לא קלה להם. הם נוטים להזדהות ולחוש אמפתיה כבר מגיל צעיר מאוד. לכן, מספיק שילד אחר ירגיש רע, הם שם. למרות זאת, השנה מאוד מפרגנת לדגים הצעירים ומאפשרת להם למצוא את מקומם גם בגן וגם במשפחה.
שלב 2: הילד במזל דגים מגיע לבית הספר השנה בוגר ובשל יותר, אך כמו תמיד רגיש מאוד ונוטה לקחת הכול באופן מאוד אישי, במיוחד ביקורת או "פקודות". חשוב ללמד את הילד לתרגם את הרגשות למילים וצורות, בין אם כתיבה, ציור או כל ערוץ שיאפשר לו להביע את עצמו. שנה זאת מאפשרת לילד כניסה קלה יותר לבית הספר, למעט גילאי 7-8 שחשופים יותר.
שלב 3: הדג המתבגר יכול לנוע לשני כיוונים בחיפוש אחרי מקומו בעולם: סרדין בין רבים ולנסות להיבלע בחברה או להפוך לכריש, שונה ואחר. בכל מקרה, הרגישות לא נעלמת. בסך הכול המתבגר מנסה למצוא את מקומו באוקיינוס החיים. השנה תהיה קלה ונוחה יותר, גם ברובד הלימודי וגם ברובד החברתי, למעט ילידי סוף המזל.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by