בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
הורים וילדים  
המדריך למתגרשים המתחילים  
 
 לא לפני הילדים     צילום: אילוסטרציה: אימג`בנק/gettyimages    
הורים וילדים  |
 
רותי אקסלרד-ארן, הורים וילדים

חשבתם ששניכם זה לנצח, אבל אחרי כמה שנים וכמה ילדים, החלטתם שזה לא זה? מספר עצות שחשוב לדעת לפני שמתחילים בתהליך

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ביום החתונה כולנו מאמינים ש"לנו זה לא יקרה" ואנחנו בטוחים שהאהבה שלנו יכולה לשרוד ולהתגבר על הכל, אך הסטטיסטיקה מראה אחרת. על פי נתוני בית הדין הרבני, כעשרת אלפים זוגות מתגרשים בישראל מדי שנה. מה זה אומר? שזה כן קורה לאחד מכל שלושה זוגות בישראל.

הליך הגירושים הוא תהליך אישי, טעון רגשות, שטומן באמתחתו השלכות כבדות הנוגעות לנושאים רבים, כמו ילדים, כסף, קריירה ורכוש. מעבר לעניין האישי הכואב, מדובר גם בהליך משפטי ועסקי, שחשוב להתכונן אליו מראש וללמוד אותו היטב. פזיזות וחוסר ידע באשר לזכויות ולחובות של כל אחד מהצדדים עלולים לגרום נזק בלתי הפיך, נפשי ופיננסי.

בין אם אתם נמצאים בעיצומו של התהליך, חושבים לבצע אותו או אפילו חיים באושר ובעושר, חשוב שתהיו מודעים לכל הצדדים של הגירושים, על כל צרה שלא תבוא. קבלו רשימה מיוחדת שתסייע לכם להבין במה בדיוק הדברים אמורים.
 

עשה

 

- שימרו על חשאיות: רצוי להימנע מלספר על צעדיכם בטרם פניתם לקבלת ייעוץ משפטי ולהגשת תביעות בערכאות המשפטיות השונות. שמירה על חשאיות חיונית גם בעת שיחות טלפוניות ויש לזכור כי הטלפון עלול להיות נתון להאזנה מצד בן או בת הזוג.


- אספו הוכחות ואסמכתאות להתנהגות בן או בת הזוג: הוכחות אלה עשויות להיות רלוונטיות הן לצורך הוכחת בגידה, אם הייתה, הן במקרה של התעללות נפשית או גופנית והן במקרה של מחלוקת על אחזקת הילדים.


- אספו הוכחות ואסמכתאות ליכולת ההשתכרות ולמצב הרכוש והכספים הרשומים על שם בן או בת הזוג: עניינים אלו רלוונטיים לנושא המזונות ולחלוקת הרכוש. כדאי לפעול במהירות ובהקדם. במקרה הצורך ניתן להיעזר בחוקר פרטי.


- ערכו צוואה שבה תקבעו מי יירש את רכושכם: כל עוד בני הזוג נשואים, מחצית הרכוש עוברת לבן או בת הזוג, אלא אם נקבע אחרת בצוואה. מומלץ לדאוג לכזאת, לכל מקרה שלא יהיה.


- עשו כל מאמץ להגיע להסכם הוגן עם בן או בת הזוג: בהסכם ניתן להסדיר את כלל העניינים השנויים במחלוקת בצורה מהירה ויעילה. ככל שבידיכם מידע רב יותר, באפשרותכם להגיע להסכם הוגן יותר ולשמור על זכויותיכם.

 

אל תעשה

הנפגעים העיקריים הם הילדים כמובן
 הנפגעים העיקריים הם הילדים כמובן  
 צילום: אילוסטרציה: אימג'בנק/gettyimages 
 

- אל תפעלו על סמך עצות מקורבים: קרובים, חברים או מכרים שהיו מעורבים בהליכי גירושים נוהגים לתת עצות המבוססות על ניסיונם האישי. עצות אלה אינן מתאימות בהכרח לנסיבות שלכם. נקיטת הליך כלשהו על סמך עצות של "יודעי דבר" עלולה לגרום נזק.


- אל תנקטו צעדים לפני שפניתם לייעוץ משפטי: לפני הליכים משמעותיים ומכריעים בחיים חשוב לקבל ייעוץ מקצועי שיעזור לכם לכלכל את המשך צעדיכם בתבונה, להגן על זכויותיכם ולהבהיר את מצבכם המשפטי. ייעוץ משפטי בתחילת ההליכים יכול לחסוך כסף רב בהמשך.


- אל תהססו לפנות לרשויות: במקרה של חשש לאלימות במשפחה כנגדכם או כנגד הילדים. זכרו שהבושה יכולה להרוג.

 

- אל תאפשרו הגדלת יתרת החובה בחשבון המשותף: חוב בחשבון המשותף מתחלק בין שני בני זוג. לעיתים אחד הצדדים מבצע משיכות יתר חריגות על מנת להפעיל לחץ על הצד השני. פנייה לבנק ומתן הוראה כי כל חיוב בחשבון יבוצע רק בהסכמת שני השותפים לחשבון יכולה למנוע הסתבכות כספית.


- אל תסיתו את הילדים כנגד בן או בת הזוג: צריך לזכור שהמשבר הוא ביניכם בלבד. הילדים הם הנפגעים העיקריים מהליך גירושים וככל שיהיו רחוקים ממוקד העימות ביניכם, כך הנזק שייגרם להם יהיה קטן יותר.

לקבלת גיליון ראשון של מגזין הורים וילדים במתנה

 
 
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by