בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
תמונות מחיי נונה 
מעשנים ביחד 
 
  צילום: אימג'בנק/GettyImages    
תמונות מחיי נונה |
 

המתבגר של נונה שותה, מעשן ואולי אף מזיין, הוריו הפרודים מתאחדים לרגע ותרים אחר ישועה מקצועית. בינתיים נרגעים השניים מהידיעות שניחתו עליהם בגלגול ג'וינט ומשמשים לצאצא דוגמה חינוכית למופת

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

השבוע קיבלתי שיחת טלפון בשעת בוקר מוקדמת מאבי ילדיי שביקש להיפגש עמי דחוף בעניין חמור. למרות שעל פי טון הדיבור יכולתי בבירור לחוש שהוא אינו איש בשורות ושזאת לא פגישה שאמורה להנעים את זמני, התרגשתי מהרעיון שאראה אותו לבד, ללא ילדינו ברקע - רק אני ואהובי הבוגדני משכבר הימים ושברבותם הפך פשוט ל"לשעבר". האיש שמעשיו מלאי הרצון הטוב ומזגו הנעים מוכיחים שוב ושוב את האמירה על כך שכשאת מפנטזת ורוקמת תכניות עתידיות על איזה גברבר שבא לך להתקדש תחת חופתו, יותר חשוב שתנסי לברר בינך לבין עצמך אם זהו הבן-אדם שתוכלי להתגרש ממנו בכבוד, ללא יותר מדי חללים ומערכת קרב עקובה מדם שהוקז על ידי עורכי דין תאבי בצע.

 

במהירות הבזק שפיכטלתי את חצ'קוניי בקונסילר חדש ויקר בטירוף שקיבלתי מאמא ליום הולדתי, שבאופן קבוע ומכוון משאירה על המתנות היקרות שהיא רוכשת את מדבקת המחיר. להשלמת מלאכת השחזור של פרצופי מעוטר הפצעונים לבשתי בגד שמבליט את הקילוגרמים שאיבדתי בסדנת החוקן-חימר, לא שבניתי יותר מדי על דקות אבחנתו של אישי לשעבר, שמשום עפיפוניותו נוטה שלא לשים לב לשינויים הרבה יותר קיצוניים מאובדן גרמים ספורים ממשקלי - אבל זאת אני, וזה דפוס התנהגות בן עשרות שנים של מתקשטת כפייתית לכבוד בחורים.

 
 

מארשת פניו הטרודה יכולתי להבין שבמקום קונסילר ושמלה מחמיאה יכולתי לקבל את פניו עם שפם וזקן של חרדים, כשלגופי העירום חצאית ראפיה ועדיין הוא לא היה שם לב. האב המודאג של ילדיי הגיש לי תרמיל גב שמצא בחדר של בנינו בדירתו וביקש ג'וינט דחוף. התרמיל של המתבגר הצעיר שלנו הכיל ערכת ציוד שלמה למורד הצעיר: שני בקבוקי וודקה מוסווים בבקבוקי מים מינרלים, חפיסת סיגריות וטבק לגלגול, צינורית משומשת של באנג מוצפנת בגרב, מבחר סרטי פורנו וחבילת קונדומים שמשהו באחריות שהם משדרים היה נראה כמו נטע זר על רקע השלל - כאילו כל הערכה הזאת זועקת "אמנם אני שם זין על כל העולם, אבל אחד כזה אחראי שבא עם קונדום".

 
בחירות עקומות
 בחירות עקומות 
 צילום: אימג'בנק/GettyImages 
 

ביחד חיכינו למתנער שלנו שיחזור מבית הספר, אני והצ'ארמר שהוריש לבתי גומות חן משגעות ועיניים מלוכסנות הורסות. האב המזועזע והמאוכזב הבטיח שהפעם יהיה נוקשה וחריף בתגובתו ולא ישאיר לי את תפקיד השוטרת הרעה - מה שכרגיל לא קרה - בלי לספור עד שלוש הסתערתי על הסורר. המילים האכזריות שהטחתי בו כגון: 'הבחירות שלך מאכזבות אותי כל יום קצת יותר', או 'תשכח מאהבה ללא תנאי, כי כל שקר שלך גורם לי לסבול אותך קצת פחות', נשארו באוויר כמו עננת ערפיח כבדה ועכורה. ברור שהסתובבתי ספוגת אשמה ומיוסרת על המילים המכוערות ואף ביקשתי סליחה בכל לשון של בקשה, אבל לא נראה לי ששום התנצלות - ראויה ומתכוונת ככל שתהיה - מסוגלת לפוגג רעל כזה שמצלק את זיכרונותיך מבית אמא.

 

מבוהלים עד עמקי נשמתנו מהבחירות העקומות והעצובות של הילד, החלטנו לפנות לפסיכולוג שליווה את ילדתנו לפני כמה שנים, סמוך לתהליך הפרידה שלנו. אבי ילדיי אסף אותי על הווספה, וכדי להתגבר על רעשי הכביש רכנתי צמוד אל אוזנו בדרך בכל פעם שדיברנו או העברנו ג'וינט בינינו. הגענו מעורפלים, הוא מהעשן המתוק ששאפנו לקרבנו ואני מהקירבה האינטימית ומלהסניף את הניחוח הממסטל של  אהוב לשעבר, שכפי המסתמן מכיוון לבי - יישאר לעד אהובי הבלעדי.

 

 

כשישבנו מול הפסיכולוג הוא הוכיח אותנו על הורותינו חדלת האישים ופסק חד משמעית בסבר פנים חמור ומאשים - שלא ילדנו זקוק לפסיכולוג, אלא אנחנו - אמא עם אישיות דו קוטבית במשברים ואבא שמתנהג משהו בין בת יענה לעפיפון שחי על ענן. לבסוף המליץ לנו, או יותר נכון ציווה עלינו, להתחיל לפקוד את ספתו באופן קבוע. אבי ילדיי ואנוכי ישבנו מולו נזופים והנהנו בהסכמה לכל מה שאמר. בתוך כל מצוקת האשמה אני כמובן לא יכולתי להתאפק וישר נדדתי ברדידות מחשבותיי אל התענוג המצפה לי בלהתרפק קלות על האיש, שכבר לא שייך לי בשום אופן, בנסיעות אינטימיות ושאכטות משותפות על הווספה.

 

 

עוד טרם סגירת הטור של השבוע התיישרו ההדורים ביני לבין ילדי האהוב שירש מאביו טונות של צ'ארם וחוש הומור ציני, אך חף מכל רשע. שלום בית הושג לעת עתה - תוך כדי בניית סוכה ביחד הילד שלי נפתח מספיק לעשן מולי ולתאר לי באומץ עד כמה אני מפחידה אותו לפעמים, ואמר שעם כל זאת הוא חושב שאני אמא מיוחדת והוא זוקף לטובתי את כל הרגעים בהם איני חופרת לו יותר מדי, ומאפשרת לו ללכת בנתיב שהוא סלל לעצמו, גם אם הנתיב הזה דומה עד כאב למסלול החבלה העצמית והסקרנות הבלתי מסופקת שסללתי לפניו.

 

 

 

 

 

לכל הפרקים הקודמים

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by