בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
הורות וקריירה  
מדריך זכויות האישה העובדת 

מדריך זכויות האישה העובדת

 
הורות וקריירה  |
 
ליאת מלמד, ifeel

חלק מזכויות הנשים במקום העבודה מתייחסות לתקופות מסוימות בחייהן: במהלך טיפולי פוריות, בתקופת ההריון, לאחר לידה, לאחר אימוץ ילד וכאמהות עובדות. דעי את זכויותייך

 
 
 
 
 
 
 
 
 

נשים מגיעות לתפקידים בכירים ביותר, מנהלות חברות גדולות בהצלחה, ואפילו כבר כבשו לעצמן עמדות של טייסות או לוחמות קרביות. אבל למרות הכתוב בחוק, יש דברים שטרם הצלחנו להעביר לידי הגברים על מנת שיחלקו אותם עימנו בשוויון. דבר זה מתבטא במיוחד בתקופות ההריון, טיפולי הפוריות ולאחר הלידה. הכול מתחיל כבר בשלב ראיון העבודה. תמצאו לי מישהי שלא נשאלה מה היא עושה עם הילדים אחר הצהריים ומי שומר עליהם, ואתן למעסיק הזה פרס.

 

מעבידים מעדיפים נשים שלא מתכננות להרחיב את המשפחה

מי נשאר עם הילד כשהוא חולה?
 מי נשאר עם הילד כשהוא חולה? 
 צילום: אילוסטרציה: אימג'בנק/gettyimages 
 

כמעט ולא תמצאו גבר שיסכים לצאת מהעבודה בשעות סבירות ולהוציא את הצאצאים מהגנים ומבתי הספר. תמיד אנחנו צריכות לסמוך על הסבתא או החמות המקסימה, על המטפלת הנהדרת או על החברות שתמיד מצילות את המצב. מעסיקים נועזים יותר אפילו שואלים אותנו אם אנחנו לא מתכננות הריון בקרוב (והתשובה המתחייבת: "אני? מה פתאום. לי מספיק ילד אחד").

גם בתקופת העבודה, על כל גרם מיותר שאנחנו מעלות, אנחנו מייד נחשדות בהריון, ואילו ילד חולה המאלץ אותנו להישאר בבית גורם לעווית אצל המעסיק. גם ההחלטה שהתקבלה באחרונה בארץ בדבר הארכת חופשת הלידה גוררת מחאה נמרצת בקרב המעסיקים. החוק אמור להגן עלינו, הנשים, מפני פיטורים בזמן ההריון, לאחר הלידה או בתקופת טיפולי פוריות. בנוסף הוא מעניק לנו תקופת התאוששות לאחר הלידה או לאחר אימוץ תינוק, וגם מאפשר לנו לעזוב את מקום העבודה בלי השעות המטורפות כדי לעבוד קרוב יותר לבית או במשרה חלקית. מהן, אם כן, זכויותינו?

 

במהלך ההריון

 

יחד עם השמחה הגדולה על גילוי ההריון, מגיע החשש מהדרך שבה יקבל זאת המעסיק. בין שאת עובדת בחברה שנים רבות ובין שרק כמה חודשים, שאלות רבות עולות ומעסיקות אותך: האם יש אפשרות שההריון יפגע בקידום המתוכנן לי בעוד כחודש? האם המעסיק יחליט פתאום כי הוא אינו זקוק יותר לשירותיי וימצא לי מחליף במהלך ההריון? התשובה, לפחות על פי החוק, היא לאו מוחלט.

"על פי חוק עבודת נשים, אסור לפטר או לפגוע בהיקף המשרה של עובדת בהריון, שעבדה שישה חודשים או יותר אצל אותו מעביד או באותו מקום עבודה, אלא בהיתר של שר העבודה, שהיום הוא שר התעשייה והמסחר", אומרת עו"ד מיכל ברון, היועצת המשפטית של ארגון "נעמ"ת". "אין לתת היתר של המשרד לפיטורי אישה בהריון אם הפיטורים נובעים מההריון עצמו. גם במקרה שבו הפיטורים אינם קשורים להריון - אין חובה לתת היתר לפיטורים. ההגנה הזו תקפה גם לגבי עובדת זמנית או אירעית וגם לגבי עובדת חברת כוח אדם".

 
 

ואם האישה עובדת זמן קצר יותר?

"אם האישה מועסקת אצל אותו מעסיק פחות משישה חודשים, מותר לו לפטר אותה, אבל רק מסיבות שאינן קשורות להריון. אם הפיטורים מתרחשים על רקע ההריון, הם אסורים על פי חוק שוויון הזדמנויות בעבודה, והעובדת יכולה לפנות לבית הדין לעבודה בבקשה לבטלם או לדרוש פיצוי כספי".

עו"ד ברון מדגישה כי אין כל חובה לספר למעסיק על ההריון עד לחודש החמישי, מה שיכול להקל במקרה של קידום צפוי או העלאה במשכורת. "על פי חוק עבודת נשים, חייבת עובדת הרה להודיע למעביד על ההריון עד החודש החמישי, רצוי בכתב ורצוי להמציא אישור מרופא. מהחודש החמישי אסור להעסיק את העובדת בשעות נוספות ובלילה, אלא אם כן היא מעוניינת בכך".

 

זכויות מיוחדות במקום העבודה

לפי החוק מותר לך לצאת את העבודה לצורך בדיקות
 לפי החוק מותר לך לצאת את העבודה לצורך בדיקות  
 צילום: אילוסטרציה: אימג'בנק/gettyimages 
 

החוק קובע כי אישה העובדת עם חומרים מסוכנים תעבור בתקופת ההריון לעבודה חליפית. אם אין למעסיק עבודה שכזו, תקבל האישה ההרה גימלה לשמירת הריון מהביטוח הלאומי ולא תעבוד בתקופה זו. מדובר בנשים העובדות בהליך ייצור של חומרים מסוכנים וחשופות לחומרים כאלו או בנשים העובדות קרוב למקור חום העשוי להעלות את חום הגוף מעל ל-38 מעלות צלזיוס למשך ארבע שעות רצופות. בנוסף, כל אישה שרופא קובע כי העבודה מסכנת אותה או את העובר יכולה לפנות לביטוח לאומי לצורך בדיקת זכאות לגימלה לשמירת הריון.

היעדרות לצורך בדיקות

גם לנושא הבדיקות בתקופת ההריון החוק מתייחס, ואת רשאית לצאת לבדיקות על חשבון שעות העבודה מבלי שהדבר ינוכה משכרך. "מספר שעות ההיעדרות בתשלום המותר לפי החוק לאישה הרה העובדת יותר מארבע שעות ביום במשך שבוע עבודה מלא הוא 40 שעות למשך כל ההריון, ולאישה העובדת עד ארבע שעות ביום במשך שבוע עבודה מלא - 20 שעות", אומרת עו"ד ברון.

 

נתונים מדאיגים בנוגע לפיטורי נשים בהריון

עמדי על זכויותייך
 עמדי על זכויותייך  
 צילום: אילוסטרציה: אימג'בנק/gettyimages 
 

על אף שהחוק היבש אוסר זאת, רבים המקרים שבהם נשים הרות מפוטרות ורבים המקרים שבהם הפיטורים נעשים באישור משרד התעשייה, המסחר והתעסוקה. לטענת נעמ"ת, על פי נתוני המשרד, המקרים הללו התרבו בשנה שעברה - נתון שיש להתייחס אליו בכובד ראש. "מגיעות אלינו תלונות של עובדות בדבר ההליכים המתנהלים במשרד התמ"ת בנוגע להיתרים למעבידים לפטר נשים הרות", מספרת עו"ד ברון. "מעבידים רבים מדי מקבלים היתרי פיטורים על סמך טיעונים כאלה ואחרים כנגד העובדת. על פי נתוני משרד התמ"ת, חל בשנה האחרונה גידול משמעותי במספר המעסיקים שקיבלו היתרים לפיטורי נשים הרות, וזהו נתון מדאיג.

"בהמשך למאבק שנעמ"ת מנהלת בשנים האחרונות נגד התופעה של פיטורי נשים בהריון, התמקדנו באכיפת הנהלים של משרד העבודה, הבאים להבטיח לנשים ההרות זכות טיעון הוגנת והליכים תקינים בבקשות המעבידים לקבל היתר פיטורים. בדיון בוועדה למעמד האישה בכנסת מחודש דצמבר האחרון התרענו על הגידול במספר ההיתרים, כמו גם על כך שלא נעשים מאמצים מספיקים כדי להימנע מפיטורים של עובדות הרות המועסקות באמצעות חברות כוח אדם.

"להנהלה תהיה בעיה עם זה"

"לפני כמה חודשים פנתה אלינו אישה שעבדה במקום עבודה באמצעות חברת כוח אדם, ואז לאחר עשרה חודשים הועברה להיות עובדת קבועה של החברה כביטוי לשביעות רצון. כחודשיים לאחר המעבר היא הודיעה למעביד שלה כי היא בהריון והוא בתגובה אמר לה ש'להנהלה תהיה בעיה עם זה'. זמן קצר לאחר מכן היא נקראה להנהלה, שם הודיעו לה על רה-ארגון ועל ההחלטה לפטרה.

"העובדת פנתה לנעמ"ת, והם הפנו אותה לממונה על חוק עבודת נשים במשרד התמ"ת. העובדת הציגה לממונה את הדברים וזכתה בהליך כנגד המעסיק, במסגרתו הוחלט כי אסור לפטרה מהעבודה".

לקבלת גיליון ראשון של מגזין הורים וילדים במתנה

 
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by