בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
הריון ולידה  
עבר בקריאה טרומית: חוק להארכת חופשת הלידה לחצי שנה 

עבר בקריאה טרומית: חוק להארכת חופשת הלידה לחצי שנה

 
הריון ולידה  |
 
רונן ליבוביץ`

הצעת החוק אותה הגישו חברות הכנסת חוטובלי ואיציק לא כוללת את הארכת הזכאות לדמי הלידה • ח"כ חוטובלי: "חברה בריאה היא כזו המשדרת מסר שהמשפחה היא חלק מעולם הערכים שלה"

 
 
 
 
 
 
 
 
 
הכנסת אישרה היום (רביעי) בקריאה טרומית את הצעת החוק המאריכה את חופשת הלידה לחצי שנה. יוזמות ההצעה, חברות הכנסת דליה איציק (קדימה) וציפי חוטובלי (ליכוד), טוענות כי חופשת הלידה בישראל נמשכת ארבעה עשר שבועות ושהיא קצרה יחסית למדינות המערב. חוטובלי ברכה על אישור ההצעה ואמרה כי זאת תחילתה של דרך. "חברה בריאה היא כזו המשדרת מסר שהמשפחה היא חלק מעולם הערכים שלה".
 
בדרך לחופשת לידה של חצי שנה
 בדרך לחופשת לידה של חצי שנה   
עם זאת ההצעה לא מאריכה את הזכאות לקבלת דמי הלידה ומותירה אותה על 14 שבועות בלבד.

עם אישור ההצעה בועדת השרים הסבירה חברת הכנסת איציק כי "מדובר בראשיתה של מהפכה וקירוב ישראל לעולם המערבי הנאור. היום נעשה צעד ראשון וחשוב בהכרה של מדינת ישראל בזכויות הנשים העובדות ובמעמדן מול המעסיק וחשוב להבטיח כי צעד זה יהווה חלק ממכלול פעולות, גם חוקתיות, להמשך קידום הנשים ועידודן לצאת לעבוד ולהרגיש בטוחות כאימהות".

ח"כ חוטובלי הוסיפה כי "הצעת החוק תאפשר לנשים רבות להנות מחופשת לידה של חצי שנה ללא חשש מפיטורין ובכך לממש את האימהות שלהן ולא להימצא במרדף החזרה לעבודה. המאבק להארכת חופשת הלידה הוא מהמאבקים החשובים ביותר למיתון המתח בין הקריירה לבין המשפחה והצעת החוק היא צעד משמעותי בהכרה בזכותה של אם להיות עם ילדה בתקופה המשמעותית לחיזוק הקשר בינה לבין הילוד".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by