בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
המושכים בחוטים 
מספיק גבר בשביל ללבוש חצאית 
 
 ``לזהות כל חומר כפוטנציאל של סטיילינג שזה מה שהופך אותך מסתם מלביש לסטייליסט``. מרק אורן    צילום: עידו איזק    
המושכים בחוטים |
 
שלומית סאם-אקרמן

הוא חולם להלביש את קארל לגרפלד, מחלק סופרלטיבים לליידי גאגא ומת על החצאיות הקטנות של אלין. תכירו את נסיך האופל של תעשיית האופנה – הסטייליסט מרק אורן

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
פריצת הדרך
"אחרי תקופה יחסית ארוכה באנגליה במהלכה עשיתי תואר ראשון בעיצוב אופנה ועוד תואר בצורפות ממנו פרשתי באמצע, חזרתי לארץ וחיפשתי את הכיוון שלי. התחלתי לעשות הפקות אופנה עצמאיות יחד עם הצלם אופיר קדמי ודרכו הכרתי גם את עידו איז'ק ואת רון קדמי. מזלי הגדול הוא שבתחילת הדרך יצא לי לעבוד עם האנשים הכי מוכשרים בתחום שעזרו לי להבין אותו הכי טוב שאפשר.

"העבודה הראשונה שלי עם רון קדמי הייתה להכין בוק לבחור בן 45 שאמנם היה דוגמן בעברו, אבל לא היה בעל נתונים מושלמים, בלשון המעטה, מה שהיה אתגר לא קטן. אחרי הצילומים הייתה לי הרגשה שלא יהיה לזה המשך אבל הסתבר שרון דווקא אהב את התוצאה והציע לי לעשות איתו כתבה על שירז טל למגזין 'את'".

תיק עבודות
"עיקר העבודה שלי היא קמפיינים לחברות מסחריות כמו 'סופר פארם', 'לי קופר', 'רנואר', 'אינטימה' ו'גולף אנד קו', אותם ליוויתי במשך 8 עונות. היו גם קמפיינים בחו"ל לחברת השעונים הגרמנית The' one', ולחברת התכשיטים 'Fancy diamonds'. בטלוויזיה עשיתי את הפתיחים לסדרות 'חשופים' ו'מחוברות' וגם פרסומות ל'קרליין', 'פמינה' עם מלוי לוי ועוד כמה שאני לא זוכר כרגע".

 
הכיר את האנשים הנכונים. עבודות של מרק אורן
 הכיר את האנשים הנכונים. עבודות של מרק אורן   צילום: אופיר קדמי, רון קדמי 
 
נסיך האופל של התעשייה. אורן
 נסיך האופל של התעשייה. אורן 
 צילום: רון קדמי 
 
לימודים
"אני אולי פחות אובייקטיבי כי אני מלמד בעצמי סטודיו '16/23' וב-'Workshops' של רון קדמי, אבל חד משמעית אפשר ללמוד בבתי הספר האלו. ברגע שיש כשרון, יצירתיות ורצון ללמוד אפשר להפיק מהם המון. מה שאולי קצת חסר לי בכל קורסי הסטיילינג למיניהם הוא אלמנט האוונגרד, פיתוח הראייה האמנותית של הסטייליסט, לזהות כל חומר כפוטנציאל של סטיילינג שזה מה שהופך בסופו של דבר את הבן אדם מסתם מלביש לסטייליסט".

הסטייל שלי
"בתעשייה הודבקה עליי תוית הגותי, האוונגרד או נסיך האופל, שבאיזשהו מקום אולי יש בזה משהו, בכל זאת נחשפתי לקטע הזה מאוד חזק באנגליה, אבל גם כל הסגנון הרומנטי עם השיפונים והבדים הרכים הוא חלק ממני.

"בלבוש האישי אני נורא אקלקטי - יכול ללכת עם גלבייה, חצאית ארוכה או מכנסי דרוזים וגם עם חליפה מחוייטת. אני מאוד אוהב להתלבש וצורת הלבוש שלי זו האישיות שלי ולכן אני מראש מנטרל כל מחשבה על מה יגידו ואיך יסתכלו על החצאית שאני לובש. אני תמיד מאובזר ובלי טבעות, צמידים או עגילים אני ממש מרגיש עירום".

 
עבודות של אורן
 עבודות של אורן   צילום: אופיר קדמי 
 
 
מביאה את הבגד לרמת אמנות. ליידי גאגא
 מביאה את הבגד לרמת אמנות. ליידי גאגא 
 צילום: רויטרס 
 
מעצב אהוב
"יש שני מעצבים בארץ שאני מאוד מעריך למרות שהם ההיפך הגמור האחד מן השני. הראשונה זו מורין וולף שלדעתי היא הקוטורייה הישראלית האמיתית שיש לנו, והשני הוא ששון קדם - כל בגד שלו הוא מעין פסל שאפשר ללבוש אותו באינספור וריאציות מרגשות. בחו"ל, היחיד שמרגש אותי לאחרונה הוא גארת' פיו שלא מתנצל על העתקת אלמנטים ממעצבים אחרים אבל מביא את האדפטציה האישית שלו בצורה מדהימה ומקורית, גם בחומרים וגם בבניית הבדים".

מתלבשת מצטיינת
"ליידי גאגא מביאה את הבגד לרמת האמנות, אני אוהב את התעוזה שלה והלוואי והיינו רואים ברחוב יותר אנשים עם כזה אומץ. איימי ווינהאוס, בימים היפים שלה, גם עשתה עבודה טובה ואני מאוד מעריך גם את בת' דיטו שעשתה שינוי גדול בכל הנוגע לשמנות ומידות גדולות. יש לה חוצפה, היא לא לוקחת דברים יותר מידי ברצינות וזאת העוצמה הגדולה שלה. לסצנה המקומית אני פחות מחובר, לא קורא מדורי רכילות או ביקורות אופנה ובקושי רואה טלוויזיה, אבל אני כן רואה את 'האח הגדול'".

אז מי מתלבשת שם טוב?
אני מאוד אוהב את אלין, היא אמנם לובשת הרבה מיני אבל זה כל כך מתאים לאישיות החיננית שלה שזה נראה עליה מהמם, היא סקסית, מתוקה ולא מתאמצת וגם שהיא כל הזמן מסתדרת את המיני ומורידה אותו קצת למטה זה נראה חמוד וטבעי בניגוד לאיילה שיש משהו בלבוש שלה שנראה לא קשור לאישיות שלה, כאילו היא מתאמצת מידי".

 
מרגשים אותו. עיצובים של מורין וולף (מימין) וגארת' פיו
 מרגשים אותו. עיצובים של מורין וולף (מימין) וגארת' פיו   צילום: ארז תום חי, רויטרס 
 
סקסית ומתוקה. אלין
 סקסית ומתוקה. אלין 
 צילום: בוצ'צ'ו 
 
זקוק לסטיילינג דחוף
"אז אם כבר בענייני האח הגדול, ארז הוא קטסטרופה, אולי יש לו תעוזה אבל הוא לא יודע להשתמש בה. נראה כאילו הוא עושה דווקא הרי איזו סיבה יש לנעול מגפי בוקרים מעל סקיני ג'ינס או בנדנה יחד עם סרבל פועלים?"

חולם להלביש
"נראה לי מעניין להלביש את קארל לגרפלד. אני מוצא הרבה קווים משיקים בסגנון שלנו והייתי רוצה לקחת אותו צעד אחד קדימה, להקצין את הסגנון שלו ולהביא אותו לרמת הפנטזיה. בארץ, הייתי מת לשים את הידיים שלי על איתי אנגל. בטלוויזיה הוא תמיד נראה משעמם עם אותו ז'קט וכתפיים רחבות, אבל ביומיום יש לבן אדם טעם ממש טוב, הוא תמיד נראה נכון".

פריט חובה בארון
"ג'ינס. עם גזרה נכונה והגובה הנכון זה יכול להיות הפריט הכי מחטב ומחמיא בארון ויכול ללוות אותך מהמכולת בבוקר ועד הבר בלילה".

איפה קונה בגדים?
"בחנויות אני קונה בעיקר בגדים בסיסיים שאחר כך אני צובע, מחורר או רוקם עליהם כך שזה יכול להיות 'זארה' או 'קסטרו' עודפים באלנבי. את הגלביות שלי אני קונה באיסטנבול, את החצאיות בחנויות של בגדים הודיים או שוק הפשפשים ולעתים גם קונה אצל ששון קדם".

 
זה מוזר אבל כן, הוא חולם להלביש את שניהם. איתי אנגל וקארל לגרפלד
 זה מוזר אבל כן, הוא חולם להלביש את שניהם. איתי אנגל וקארל לגרפלד   צילום: רויטרס, אלדד רפאלי 
 
השאיפה
"לפתח את האמן שבי שהרבה זמן לא נתתי לו ביטוי. כרגע אני רוצה בעיקר להכנס לעולם הוידאו ארט בו אני מביים, מלביש, בוחר קונספט ובעצם מתרגם את הרגשות שלי לויז'ואל. השתתפתי כבר בשתי תערוכות של צילומי סטילס שאחת מהן כונתה Good Morning George ותיעדה את ספלי הקפה שהוגשו לי מדי בוקר בבית הקפה 'בתה וגריגה'. והתערוכה השנייה כונתה 'אלמנת הקש' ועסקה בעיקר בדימוי הגבר כשאת הצילומים מתערוכה זו שהם בעיקר צילומי אברי מין זכריים אני מתכנן לפרסם בספר שייקרא My little black book".

טיפים סטייליסט המתחיל
"קודם כל להיות נחמד, אחר כך להתחבר לצלמים מתחילים או לסוכנויות דוגמנים שדווקא נותנות צ'אנס לסטייליסטים מתחילים ופשוט לעשות הרבה בוקים כי דרך הבוקים בונים הרבה לוקים".
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by