בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
חצי דיון 
גלריה לאוננות 
 
  צילום: EggyBird/flickr    
חצי דיון |
 

לכבוד חג האהבה פינקוס הקטנה מקדשת את האהבה העצמית ונותנת לאצבעות ללכת במקומה. למה רוב הדתות מעקמות את האף מול סיפוק עצמי מרגיע נפש? חצי דיון

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

אוננות, עבודת יד, שירות עצמי, הוצאת זרע לבטלה, השחתת זרע, או בקיצור - לעשות ביד. המונח אוננות קיבל את שמו מסיפורו של אוֹנָן התנ"כי (בנו של יהודה) אך בטעות יסודו, משום שאין כלום בין הפעולה הידנית לבין המשגל הנסוג שביצע אונן באשת אחיו המת - עֵר, כשנשלח על פי פקודתו של אביו יהודה לייבם את תמר, אלמנת אחיו.

 
 

בחייו של אדם קיימים כל מיני חטאים קטנים שהופכים את היום לטוב יותר, אבל החטא המתוק ביותר הוא אותו הרגע הפרטי בו אדם משחק בעצמו למטרות הנאה

 

בבראשית ל"ח כתוב במפורש שאונן "בא" אל תמר אך שׁיחֵת את זרעו ארצה. כלומר שהתכוון "לעשות אותה", אך חרדה תקפה אותו - או מפני שלא רצה להקים את זרעו של אחיו המת, ככתוב, או סתם חרדת ביצוע של נער צעיר מול פנתרה מנוסה - שגמר טרם התחיל. בינתיים הפך השם המתורגם ללועזית של מעשה אונן בכתובים הנוצריים למושג "Onanism" אשר פירושו הוא פעולה חסרת תועלת.

 

האם גם אוננות מינית  היא פעולה חסרת תועלת, או פעילות מבורכת, מעשירת פנימיות ומרגיעה כסרט טוב?

 
 

בחייו של אדם קיימים כל מיני חטאים קטנים שעושים את היום לטוב יותר, כמו שוקולד באמצע דיאטה, הפסקת סיגריה באמצע יום עבודה או קרואסון חם עם קפה משובח שמוגש בבתי מלון על הבוקר עד למיטתכם. אבל החטא המתוק ביותר אולי הוא אותו הרגע הפרטי בו אדם משחק בעצמו למטרות הנאה, משום שאם לא מחשיבים את המאוננים בבנק הזרע ששופכים צאצאים פוטנציאלים למבחנה, כל שאר הפעילויות המיניות העצמיות הן בעבור עונג גרידא.

 

אצל רוב הנערים המתבגרים הופכת הפעילות הזאת לחלק מובנה בתקופת גיל העשרה ונמשכת לעתים כפעילות קבועה ללא קשר לסטאטוס הזוגי בו נמצא המביא ביד. נערות מאוננות אף הן, אך באופן פחות גורף מאותם בני עשרה מפוצצי הורמונים ופנטזיות לא ממומשות. נשים רבות מגלות את ההנאה שטמונה בעבודת יד בסמוך לתקופה בה מיניותן מבשילה לשיא, הרבה אחרי גיל ההתבגרות.

 

גם המאמינים מאוננים


 צילום: krossbow/flickr 
 
  

המוסלמים לא יעודדו אותך לאונן, אך אם בכל זאת 'נגעת נסעת', אז אתה נתפס כבעל הרגל מגונה שכדאי להיפטר ממנו - ביהדות האורתודוקסית ובנצרות הקתולית אתם ממש מסתבכים עם אלוהים אם לא התאפקתם ומיששתם או שפשפתם. לאורך ההיסטוריה ניסו אנשי דת ומחנכים לרסן את החוטאים המאוננים על ידי סיפורי עם מפחידים ואגדות מצמררות אודות אנשים שהתעוורו, או לקו בשיגעון, או שיתוק, ועוד שלל תרחישי אימים שפקדו את החוטאים ששמו ידם על הכלי האסור. כמובן שמסע ההפחדות והתעמולה בגנות האוננות לא יכול ממש להועיל משום שהפעולה נעשית בחדרי חדרים ולא מול הרבי או הכומר, למרות שיש אפשרות שבמנעד הפנטזיות של מישהו מאנשי הדת הללו קיימת המשאלה לצפות בחוטאים צעירים המענגים את עצמם.

 
 

סביר להניח שכיהודים אתם חווים רגשות מעורבים בזכות אלפי שנות הפחדה ודורות על גבי דורות של אמהות יהודיות מגוננות ולוחצות מדי, המניפות כלפיך אצבע מאשימה על כל צעד ושעל

 

סקסולוגים ממליצים לזוגות לאונן האחד מול השניה על מנת להעצים את התקשורת המינית ביניהם ואף לאונן זה לזו ולהיפך. הייתי ממליצה לשני הצדדים להדגים קודם את הדרך בה הם מענגים את עצמם, על מנת להעניק את הפינוק האולטימטיבי, ולהימנע למשל מסיטואציה בה אישה תשפשף לאהובה את התורן שלו כאילו כפות ידיה עשויות מנייר זכוכית, או שהמפנקת כן תשתמש בחומרי סיכה אבל תפספס את מהלך הקצב הנכון לפמפום הוורידים של הזין. ולכיוון השני - שלא ייווצר מצב בו גבר מתנפל על הדגדגן הרגיש של אהובתו בעיסוי אלים, או יבטוש באצבעותיו את פתח אהבתה במכאניות של בוכנת מנוע.

 

תקשורת מינית עם בן זוג היא בונוס נפלא לתשתית היחסים, אבל לכבוד וולנטיינ'ס דיי - חג האהבה הנוצרי - הייתי רוצה להקדיש את המאמר של היום דווקא לאהבה עצמית ופרטית שלא תלויה באף דייט; אז בואו נצא מנקודת הנחה שכבר התרווחתם לכם לאחור למטרת עינוג עצמי - האם שוטפים את מוחכם פנטזיות או שמא רגשות אשמה? סביר להניח שכיהודים אתם חווים תמהיל של שני הדברים בזכות אלפי שנות הפחדה ודורות על גבי דורות של אמהות יהודיות מגוננות ולוחצות מדי, המניפות כלפיך אצבע מאשימה על כל צעד ושעל.

 

גם ללא איסורי הדת קיים קומפלקס יהודי בנושא האוננות שמוצג בגאונות על ידי יוצרים יהודים רבים כדוגמת במאי הקולנוע וודי אלן והסופר  פיליפ רות'. דרך עיניהם של היוצרים הנ"ל ואחרים נראה שהתסביך נובע מחוסר יכולתה של האמא הפולנייה לפרגן תענוגות לעצמה או למשפחתה, כי מה יגידו השכנים אם ניראה מרוצים ומסופקים מדי בעיניהם... שומו שמיים!

 

גם הבנות מאוננות

אוננות נשית אף היא מוזכרת בתלמוד כתופעה שלילית של כניעה ליצר למרות שאין כאן שפיכת זרע לבטלה, אבל אם אין לכן רב או רבנית על הראש הייתי ממליצה בחום על הפעילות המבורכת ומעשירת הדמיון הזאת. מה יותר טוב מלהתפנק ולהשקיע בעצמך? לא כל אוננות חייבת להפוך לטקס עם כל הארסנל של אווירה מכשפת ומחרמנת - עמעום אורות, ניתוק הטלפון, מוסיקה חושנית מתאימה או סרט פורנו, על מיטה באמבטיה, בעזרת עזרים נלווים או זרם מים ממוקד מטרה - ברור שזהו המצב האידיאלי אך גם פעולת שפשוף מהירת אורגזמה של אצבעות מיומנות. מספיקה לעתים ומשמשת מזור ורוגע נינוח לנפש מיוחמת.

 

אחד התיאורים המופלאים לאוננות אישה פותח את ספרה של אלונה קמחי "לילי לה טיגריס", הרי לכם ציטוט חלקי:

 

"...מהסלון נשמע אופוס 100 של שוברט...כוס פרנו עם קוביות קרח, שלאיטן מאבדות את עצמן לדעת... אני משקיעה את גופי בתוך המים... שדיי מתרוממים מתוכם. זוג איים תאומים, עם מבצרי התצפית של הפטמות על אמרותיהן הנדיבות... אני נרעדת מגעגוע לא ממוקד, חשה בקליק הענוג של כפתור ההפעלה במעמקי המפשעה... אני מסירה את צינור המקלחת מבית מושבו... מבריגה החוצה את עטרתו המפצלת את זרם המים... מתמרנת בין ברז המים החמים לברז הקרים... כולי ענייניות, אין לי סבלנות לשעשע את עצמי בהקדמות... הצינור יורד אל תוך המים ומיד הסילון מתרכך, מתמסר לתפקידו כמאהב זמני..."

 

בכל מקרה בנות יקרות - לאט או מהר, חזק או חלש, שפשוף או ליטוף - אלו רגעים פרטיים וכדאי לנצל אותם ולנסות לרדת לחקר עומקו של המוח הייחודי שלכן - למצוא את הדרך בה אתן מפיקות הנאה מנשיותכן, להכיר מקרוב את טעמכן וצורכיכן המיניים, לנסות דברים חדשים כצעצועים ואביזרי מין ולגלות את המתכון של הנקודות הרגישות והמעוררות בגופכן. כי מי יאהב אתכן יותר מעצמכן?

 

 

וכרגיל, חיוך לסיום

 

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by