בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
הורים וילדים  
האם סירבה לבי"ס חילוני והבן הועבר למשמורת האב  
 
 בחדרי חרדים     צילום: אילוסטרציה: אימג`בנק/gettyimages.com    
הורים וילדים  |
 
אמא נענע 10

בצעד יוצא דופן החליט בית המשפט על העברת ילד ממשמורת האם החרדית לידי אביו ורישומו בבית ספר חילוני

 
 
 
 
 
 
 
 
 
חוזר לעולם החילוני
 חוזר לעולם החילוני  
 צילום: אילוסטרציה: אימג'בנק/gettyimages 
 

אישה גרושה שגידלה את בנה בסביבה חרדית, סירבה לבקשתו לעבור לחטיבת ביניים חילונית באזור השרון. המדינה פתחה בהליכים פליליים נגד הורי הילד, בשל אי הגעתו לבית הספר. עו"ד מיקי שיפמן שייצג את האב פנה לבית המשפט לענייני משפחה בכפ"ס בבקשה להוצאת צו שיאפשר את שיבוצו של הבן במסגרת חינוכית חילונית על אף התנגדות האם.

בהחלטה עקרונית החליט בית המשפט להורות על הוצאת הילד ממשמורתה של האם, ולהעבירו לרשות האב והורה על רישומו בביה"ס החילוני. בפסק הדין נימק השופט יעקב כהן את החלטתו בכך שיש לייחס משקל רב לרצון הילד ואין למנוע ממנו ללמוד במסגרת בה הוא חפץ.

בין שני עולמות

בני זוג חילוניים נקלעו להליך גירושים, לאחר שהאישה החלה בתהליך חזרה אל הדת. ילדם המשותף של בני הזוג היה כבן 5 שנים בעת הגירושים, והיה נתון במשמורת אצל אמו ולמד במסגרת לימודית חרדית. למרות העובדה שהילד היה במשמורת האם, בפועל, חילק את זמנו בין בית האב לבית האם, וגדל בעירוב מוחלט בין העולמות. מחצית מהזמן הילך בלבוש שחור, כיפה לראשו וציציות, ובמחצית השניה התנהג כחילוני. שבת אחת העביר כנער חרדי, ושבת לאחריה כחילוני גמור.

כשהגיע הנער לגיל 12 ביקש לעבור למסגרת חינוכית חילונית, לחטיבת הביניים באזור השרון. בשל היותו בן להורים גרושים הוא נזקק להסכמתם של שני הוריו על מנת להירשם לבית ספר חדש.האם, שנועצה ברבנים, סירבה לבקשתו של בנה בכל תוקף. כתוצאה מכך, החלה שנת הלימודים, והילד לא הופיע ללימודים לא בבית הספר הדתי בו למד, ולא בבית הספר החילוני אליו רצה להירשם. המקרה הועבר לרשויות הרווחה ומשרד החינוך, שדאגו לפתיחת הליכים פליליים נגד ההורים עקב העבירה על חוק חינוך חובה.

האב פנה לעו"ד שיפמן וזה העביר בקשה דחופה מבית המשפט לענייני משפחה בכפר סבא להוצאת 'צו עשה' – שיכריח את האם לחתום על מסמכי המעבר לבית הספר החדש, או לחלופין, יאפשר את הרשמת הילד לבית הספר החילוני ללא צורך בחתימת האם.

כבוד השופט יעקב כהן פסק באופן מיידי את פסיקתו לאור התביעה שהגיש האב, וקבע שהילד יוכל להירשם כרצונו לבית הספר החילוני ושהמשמורת על הילד תועבר במלואה לרשות האב. בפסק דינו מתח השופט ביקורת על האם ואמר כי יש לייחס משקל רב לרצון הילד, שעל אף היותו קטין הינו גדול מספיק בשביל שלרצונו יינתן משקל מכריע ואין למנוע ממנו ללמוד במסגרת בה הוא חפץ.

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by