בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
שייך למדור 
בדרך לתקדים: ועדת השרים אישרה את חוק תרומת הביציות בישראל 

בדרך לתקדים: ועדת השרים אישרה את חוק תרומת הביציות בישראל

 
שייך למדור |
 
הילה אלרואי ורונן ליבוביץ`

חברי הוועדה אישרו להחיל את דין הרציפות על החוק המסדיר את תרומת הביציות בישראל. על פי ההצעה כל אישה תוכל לתרום ביציות , גם אם אינה עוברת טיפולי פוריות. בתמורה תקבל התורמת סכום של עד עשרת אלפים שקלים והחזר הוצאות. החוק כבר עבר בקריאה ראשונה בכנסת הקודמת וכעת הליכי החקיקה יימשכו

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ועדת השרים לענייני חקיקה אישרה היום (שני) את המשך הליכי החקיקה של הצעת החוק המסדיר את נושא תרומת הביציות מנשים שאינן עוברות טיפולי פוריות.
 
 
הצעת החוק מסדירה את האפשרות לשלם לנשים התורמות ביציות סכום של עד כעשרת אלפים שקלים, פיצוי על אובדן ימי עבודה והחזר הוצאות.

בנוסף, החוק מאפשר תרומת ביציות לא אנונימית, כלומר הוא יאשר לאישה לתרום ביציות לאחותה, חברה או כל מכרה אחרת, לאחר קבלת אישור של ועדה מיוחדת שתפקידה למנוע סחר בתרומות.
 
סגן שר הבריאות, יעקב ליצמן, הסכים לתמוך בחוק לאחר שבכירי הרבנים אישרו לו את התמיכה ולאחר שהוכנס בו שינוי המאפשר לזהות את דת תורמת הביצית, וסעיף הקובע צורך בגיור תינוק שנולד מביצית של לא-יהודייה.

ליצמן הציג את הצעת החוק שגיבש משרד הבריאות, והיא הובאה לוועדת השרים לחקיקה כדי להחיל עליה "דין רציפות". לאחר אישור דין הרציפות הליכי החקיקה בנושא יימשכו לאחר שבכנסת הקודמת החוק עבר בקריאה ראשונה.
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by