בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
הורים וילדים  
המדריך לחיים הקלים  
 
 ללמוד ממי שעשו את זה קודם     צילום: אילוסטרציה: אימג`בנק/gettyimages.com    
הורים וילדים  |
 
ורד ברלל, ifeel

אספנו מספר טיפים שיעזרו לכם בטיפול יעיל ונוח יותר בילדים, בהתארגנות בוקר ובשיגרת היום - יום. המדריך להורות מנצחת

 
 
 
 
 
 
 
 
 
בשאיפה להיות ההורים הכי טובים, אנו מוצאים את עצמנו לא פעם במלכוד בלתי מתפשר, רצים אחר הזמן במטרה להספיק הכול. הזמן והניסיון עם ילדיי עזרו לי להכניס דברים לפרופורציות וללמוד על מה כדאי וראוי להתעקש ואיפה זה בסדר קצת לוותר ולקצר.

עם השנים הבנתי שלא ניתן להגיע לסוף היום מבלי להתמוטט אם מתעקשים לעשות הכול. אי אפשר לצפות מאיתנו, ההורים, לישון מספיק שעות בלילה, להכין לילדים שלוש ארוחות בריאות ומזינות, לצייד אותם בקופסת אוכל עם ארוחה עשירה, לשלוח אותם לגן ולבית הספר ולהגיע בזמן לעבודה, ואז לשחק איתם אחר הצהריים, לארח יפה את החברים שלהם, לקלח אותם ולהקריא להם סיפור לפני השינה.

ועדיין לא הזכרנו את עבודות הניקיון, הסידור, הבישול והכביסות הרבות. זה אפשרי בסרטים - לא בחיים!

החוכמה היא ללמוד מניסיוננו ומניסיונם של אחרים ולדעת מראש איפה אפשר לקצר תהליכים ו"לעגל פינות", כדי שנרוויח זמן פנוי ובעיקר שלוות נפש. מי יודע, אולי אפילו נצליח לשבת בשקט עם הקפה ולקרוא בשלווה ממש עד סוף הגיליון.
 

סמוך ללידה

הקליטו הודעה בתא הקולי
 הקליטו הודעה בתא הקולי  
 צילום: אילוסטרציה: אימג'בנק/gettyimages 
 
השיעור בהתארגנות יעילה ובחיסכון בזמן מתחיל כבר לפני הלידה, כשאתם מזמינים את כל מה שדרוש לתינוק ולחדרו החדש, או כשאתם מכינים תיק עם כל הציוד הנחוץ לכם ללידה ולאחריה. מה אפשר להכין לפני הלידה כדי לחסוך בזמן? איך ניתן למנוע פעולות מיותרות לאחר הלידה?

1.רשימות מסודרות - הכינו מבעוד מועד רשימה של מספרי טלפון חיוניים: טיפת חלב, רופא ילדים, קופת חולים וקרובי משפחה וחברים שיוכלו לעזור לכם בשעת הצורך. הכנת רשימה של כל המוזמנים לברית או לבריתה תחסוך גם היא זמן יקר לאחר הלידה.
2.הכנת המקרר והמזווה - תופעת הקינון גורמת לאישה ההרה לסדר, לארגן ולנקות את הבית לקראת הלידה. כיוון שאין ספק שהתארגנות מוקדמת חוסכת זמן רב, נצלו כל רגע פנוי לפני הלידה להכנת מזווה בריא ולבישול אוכל ביתי הניתן להקפאה.
3.הודעה טלפונית - כדי לחסוך בשיחות טלפון לאחר הלידה, הקליטו הודעה חדשה במזכירה האלקטרונית עם כל המידע החיוני על התינוק: שמו (אם כבר יש), תאריך לידתו, משקלו, גובהו, צבע עיניו ועוד, הוסיפו התנצלות על כך שהוא מעסיק אתכם מאוד והבטיחו להחזיר צלצול בהקדם.

 

מוצצים, בקבוקים ואביזרים נוספים

את עושה לה צמה והוא מסדר את התיקים
 את עושה לה צמה והוא מסדר את התיקים  
 צילום: אילוסטרציה: אימג'בנק/gettyimages 
 
חוק מרפי שכל הורה לומד על בשרו, הוא שהדברים החשובים ביותר הם אלה שתמיד נעלמים. המוצץ אף פעם אינו נמצא בהישג יד כשצריך אותו וחפץ המעבר תמיד נשכח אצל סבא וסבתא. כדי לצמצם נזקים ולא לגייס את כל בני הבית במרדף נואש אחר החפץ היקר, מומלץ ליישם את הפטנטים הבאים.

1.קנייה משולשת - קנו לפחות שלושה פריטים מכל אביזר נחוץ (מוצץ, בקבוק, חיתול בד), ואז קיבעו "סליק מיוחד", פינה שרק אתם יודעים עליה, והניחו שם את ה"עודפים" מכל החפצים החשובים. ברגע שאתם מוציאים אביזר אחד מהסליק, מהרו להשלים את החסר.
2.הכנת אביזרים רזרביים ללילה - הכינו ליד המיטה קופסה עם מצבור מוצצים, חיתולי בד, בקבוק מוכן עם פורמולה או כל דבר שהתינוק עשוי להזדקק לו באמצע הלילה.
3.לילה ללא מוצץ - כדי לחסוך את כל אותן התעוררויות חוזרות ונשנות בלילה והחזרת המוצץ לפיו של התינוק, הרגילו אותו לישון ללא מוצץ כבר בימיו הראשונים. לאחר שהוא נרדם, הוציאו את המוצץ מפיו בעדינות. כך הוא יתרגל לישון ללא שום דבר בפה ואתם תחסכו לעצמכם זמן ועצבים בהמשך.
4.חפץ מעבר - כשפעוט מאמץ לעצמו חפץ מעבר שיתלווה אליו לכל מקום (חיתול, בובה או אפילו סמרטוט), כדאי לארגן העתקים זהים של החפץ. כמו כן, ריכשו שלושה העתקים של חפץ המעבר והחליפו ביניהם אחת לכמה ימים מבלי שהילד ישים לב. כך תצליחו לכבס ולאוורר את החפץ ואילו כל העתקים יתיישנו באותו קצב.
 
 

התארגנות בוקר

תנו להם להיות אחראים על השעון המעורר
 תנו להם להיות אחראים על השעון המעורר 
 צילום: אילוסטרציה: אימג'בנק/gettyimages 
 
הבוקר הוא זמן לחוץ וקשה לכולנו. השעון מתקתק, ואין ברירה - הילדים אמורים להיות במוסדות הלימוד בשעה היעודה, ומשם אנחנו ממהרים לעבודה. איך הופכים את שעות הבוקר הלחוצות להתנהלות משפחתית תקינה?

1.תורנות פיזור - במקום שכולם יתארגנו בלחץ, חסכו זמן על ידי חלוקת תפקידים. אם יש שתי מכוניות - כל הורה מסיע ילד אחר. אם לא - הורה אחד מארגן, מכין כריכים, עוזר להתלבש ומפקח על צחצוח השיניים, וההורה השני מפזר את הילדים למסגרות. כדי שהעסק יעבוד, חייבים להקפיד על חלוקה הוגנת. בכל בוקר הורה אחד מפזר והשני מארגן, ולהפך.
2.משחק השעון - כדי לעמוד בזמנים, קנו לילדים שעון וכוונו אותו לשעה שבה הם צריכים לצאת מהבית. אם הילד מסיים את ההתארגנות לפני שהשעון צלצל, הוא מרוויח זמן לצפות בטלוויזיה או לשחק.
3.טבלת התארגנות - אין ספק שעריכת טבלת נתונים מונעת בזבוז זמן, מחנכת את הילדים להרגלים טובים ומקלה עליהם לזכור מה צריך לעשות. במקום להזכיר להם שעליהם לצחצח שיניים, להתלבש ולאכול, שרטטו טבלה ובה פירוט מה עושים בכל בוקר. ברגע שהילד סיים משהו מסוים, הוא מוחק אותו מהרשימה, וכך ברור לו מה עוד נותר לו לעשות.
4.השכמה מוקדמת - כשהילדים מתקשים להתעורר, זה עלול לגזול זמן רב. אפשר להבטיח להם שאם יקומו מוקדם, תעברו בדרך לבית הספר או לגן במאפייה השכונתית ותקנו סופגנייה או שוקו.
5.הלבשה מוקדמת - הלבישו את ילדיכם כבר בערב אחרי האמבטיה בבגדים של הבוקר. ממילא הם אינם מתלכלכים במיטה. נכון, זה לא ממש מסתדר עם ג'ינס וסוודר, אבל אין שום בעיה להיכנס למיטה בטרנינג או בחליפת פוטר ולהמשיך איתה בבוקר לגן.
6.ארגון התיק - חסכו זמן בבוקר על ידי הכנה מראש של התיק לגן. מכינים מראש את כל מה שדרוש לילד ובבוקר נשאר רק לקחת ולצאת.
7.צידה לדרך - אם אינכם מספיקים לאכול ארוחת בוקר, אפשר להכין צידה לדרך ולאכול בזמן הנסיעה. הכינו מראש כריכים, שקית עם דגנים בריאים ו/או קופסאות עם ירקות חתוכים לפיסות שנוח להחזיק ביד, ותנו להם בדרך לגן.
 

הכתבה באדיבות מגזין הורים וילדים

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by