בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
תמונות מחיי נונה 
צאו בחוץ! נונה משחררת את דיירי "האח הגדול" מכלובם 
 
  צילום: אילוסטרציה (מקור: רונן אקרמן)    
תמונות מחיי נונה |
 
נונה ד.

לקראת גמר "האח הגדול" נונה ממליצה לכל אחד מדיירי הבית על המשך הדרך: מי צריך טיפול דחוף, מי יפרוס כנפיים ויעוף, מי צריכה להפסיק לעשות פרצוף - מי ייעלם כלעומת שבא, ומי תהיה הדבר הבא?

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

כמה שעות לפני הגמר, ולמרות מחאותיה הנמרצות של העורכת האהובה עליי - הרי לכם בפעם האחרונה בהחלט דירוג נונה לגמר "האח הגדול", בתוספת טיפים של פסיכולוגיה בגרוש למתמודדים ופרשנות חד צדדית מעולמי הצר והנבוב:

 

מקום חמישי

במקום החמישי נמצא האיש השלילי ביותר בבית - סער שיינפיין, שבמלוא הפאתוס והפאתטיות נשא נאומים לאומה דרך המצלמות ומכר לנו לא מעט שקרים וגוזמאות לכאורה, כמו הסיפור על קבלת אות גבורה כחייל סדיר, או שלחם כמילואימניק על אדמת לבנון בזמן שהוא בכלל אכל מצופה בשק"ם של ג'נין. האיש שגרם לכל אמא פולניה לחשוב פעמיים אם להיות אשכנזי ועורך דין זה מספיק כדי לרצות ולשדך לו את הבת.

 
שיקום במקום ענישה?
 שיקום במקום ענישה? 
 צילום: רונן אקרמן 
 

במשימת הרדיו נאם סער בעד שיקום במקום ענישה, וסיפר שיוצא לו להתעסק בהמון תיקי אלימות במשפחה. כן, זו מן בדיחה גרוטסקית כזאת: מי שהעניש את אהובתו על כל פיפס שלה ב"ברוגזים", ובאגרסיביות פאסיבית גרם לה להרגיש אשמה ולהשפיל עצמה כסמרטוט בניסיונות חוזרים ונשנים לפייס את האיש ולסתותיו הקפוצות מעצבים, האינפנטיל האלים שכל פעם שהחליט על "שולם" כפה את גופו הכבד על המושפלת ואף רדף אחריה עם טישו משומש שטבל במאפרה - ודחף לה אותו בכח לפה.

 
 

מניסיון רב שנים של דיכאון עמוק ואבחון כאישיות דו-קוטבית, נונה ממליצה לסער לבדוק למה הוא נע בין דיכאונות ששולחים אותו לימים שלמים במיטה, לבין high השייך לקוקאיסטים שגורם לו לדבר על עצמו בחשיבות עצמית נפוחה ולשיר מלוא גרון שירי מקלחת. סערק'ה תינוקי: אל יזעפו פניך ויעלה חרון באפך עד כדי תביעת דיבה, אבל לדעת נונה קוראים למצב שלך בעגה המקצועית מאניה-דפרסיה. אולי כדאי לך לשקול נטילת כדור טיפולי במרשם לפני שתתפתה לאחד בן 8 מ"מ.

 

מקום רביעי

הממציא לחם מן הארץ
 הממציא לחם מן הארץ 
 צילום: רונן אקרמן + אילוסטרציה 
 

במקום הרביעי שלי נמצא מר גועל - גואל. שגם כך הגיע רחוק מדי רק בזכות אלירז שהרכיב אותו עד לגמר, מה שנקרא: עַלוּבִי רכב על הלוּבִי. ה-sneaky snake שמדגיש שוב ושוב את הרגשת חוסר שייכות שלו, ובתור אאוט-סיידר סדרתי למד על פני חייו לשלוט בפיו וברגשותיו, הוא המקבילה הנשית לאיילה התחמנית (ברוך שפטרנו מעולה של זו). המניפולטור המתנשא חי חיים שלמים מאחורי אלף מסיכות וזהויות, אז מהם עבורו שלושה וחצי חודשים של משחק בשליטה עצמית מול מצלמה? עוד דבר לא יסולח לו הן כמות השטויות שפלט במהלך התקופה בטון בטוח וידעני,  גורם לכל דיירי הבית לחשוב שהוא עילוי.

 

נונה רק רוצה למסור למר פינטו שמזלו שאין בבית "האח הגדול" גישה לגוּגל, כי בכל פעם שנבדקה אמינות המידע שפלטת במנועי החיפוש יצאת חרטטן צמרת. ועוד דבר קטן: בטרחנותך האינסופית נצפית מצקצק רבות בלשונך המושחזת על פותנה וסער שלא ניצלו את הזמן הזה לעבור תהליך של גדילה, ולנונה נדמה שזה הזמן להתבונן בדבשת שלך (שאכן גדלה) ולעשות בדק-בית.

 

מקום שלישי

בין טייבה לשינקין
 בין טייבה לשינקין 
 צילום: רונן אקרמן + אילוסטרציה 
 

במקום השלישי נמצאת פותנה. אני מודה שיש לי רגשות מעורבים; מצד אחד מרגיש שאין כיסוי לדברים שהיא אומרת כמו "אני מדפדפת" - כלומר מחליקה למישהו על פגיעה, או כשהיא אומרת "וואלה אישי" כאילו שום דבר לא קרה, ובפועל - לא שוכחת ולא סולחת לבן אדם שמעד ביחסים איתה. אבל מצד שני מלכת המטבח השתלטנית גם מלאת טוב לב, זקיפות הקומה והיופי המרשימים שלה מזכירים לי אמזונה.

 

נונה שמחה מכל הלב לראות את התור השוקק ותנועת הסקרנים שבאים לאכול אצל אכרם. אפרופו אכרם, שהוא איש צנוע ומופלא - לנונה קשה להכחיש שליבה נמס נוכח העיניים הנוצצות של גברת חומוס כשהיא מדברת על מר חומוס אהובה. בדומה לגואל, גם פותנה חיה כל חייה עם מולטי זהויות ונאלצת להתנהל כל הזמן תחת העין הציבורית של הקהילה בה היא חיה והמגזר ממנו באה - קטן עליה כמה מצלמות. לנונה ממש לא נעים שמכולן דווקא את הערבייה היא מוקיעה - בכל זאת גם עליי רובצת אשמה ציונית של ארבעים שנות כיבוש. אז למילות סיכום נונה מוסרת בהצלחה לפותנה, ומזכירה לה שמעט חוש הומור ופחות דרמה קווין נעלבת תהפוך אותה לכמעט מושלמת.

 

מקום שני

תגלית העונה
 תגלית העונה 
 צילום: רונן אקרמן + אילוסטרציה 
 

במקום השני נמצאת אהובתי והפתעת העונה, נסיכת הפשטות והיושר - אלין. לכל אורך התכנית היא סיפקה לנו רגעי תענוג של אתנחתאות קומיות על רקע חבורת הכבדים המלאים בעצמם. ובכלל, הילדה הגיעה בזמן, משום שעם ישראל צמא ל"מאמי" חדשה מאז המרד של נינט.

 

הבובה שנכנסה על תקן הבלונדינית הסתומה גילתה לנו כמה דברים בסיסיים על דעות קדומות. למרות גילה הצעיר ודלות אוצר המילים באמתחתה הפגינה אומץ והפליאה בקביעות מדויקות בכל פעם שהתעמתה או שוחחה עם מישהו מבני הבית על עניינים בכלל ושל הנפש בפרט - מה שהופך אותה לגאונה רגשית. האמיתיות הכובשת גורמת לי לרצות ולפגוש את אמא שלה ואת אבא משה ולהסיר בפניהם את הכובע.

 

לך אלין, נונה מוסרת באהבה שלכל אורך הדרך יצאת מלכה וממליצה לך להישאר הפרח עם מיליארדי עלי הכותרת שאת, להיפתח לעולם וללימודים - כבר עכשיו את סופר-אינטליגנטית, וכלים כמו ידע ושפה יישאו אותך למרחקים.

 

ובמקום הראשון: בונבון

אלירז שלי
 אלירז שלי 
 צילום: רונן אקרמן + אילוסטרציה 
 

המקום הראשון מוענק לגבר-גבר, שסחב את כל הבעיות הרגשיות של הדיירים על הגב שלו ותפקד על תקן משכין שלום - אלירז. האנטי גיבור שהפך כוכב בן-לילה וייצר את מיטב הסצנות של העונה, משום שהוא בעל מידות של אנשים הגונים, זן נכחד. לנונה יש משהו לומר לבונבון הפרטי שלה על הכיסוח העצמי הבלתי פוסק שלו: אלירז אהובי, אני מכירה את חוסר הביטחון הזה שגורם לך בכל פעם ללכלך על עצמך ולהציג עצמך כפצוע של החיים לפני שמישהו אחר יקדים לעשות זאת במקומך.

 

ברור שאם אתה זה שמעיד על חולשותיך, ומגיש עצמך לסביבה חשוף ופגיע אתה מעורר חמלה אמפאטית באנשים, וזו דרך לגונן על עצמך ולמזער פגיעות חיצוניות - דע שיש המון יופי באנשים שללא שמץ של שחצנות מכירים בתכונות הטובות בהן ניחנו, ולא מנציחים את הקשיים והמסכנות שלהם. כמו שאמרת לאלין: גם אתה פנינה בתוך צדפה שצריך לפצח, וגם אתה עוד תעוף גבוה, אם תיפטר מהמשקל המכביד של דרמת הנאחס.

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by