בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
חדשות אמא  
אושר בכנסת: חופשת לידה תוארך לתקופה של חצי שנה 

אושר בכנסת: חופשת לידה תוארך לתקופה של חצי שנה

 
חדשות אמא  |
 
רונן ליבוביץ`

הכנסת אישרה את הצעת החוק הקובעת כי נשים יוכלו לצאת לחופשה לאחר לידה למשך חצי שנה ללא חשש שיפוטרו. ח"כ איציק, מיוזמות החוק: "הארכת חופשת הלידה הינה צעד חשוב, בהכרה של מדינת ישראל בזכויות הנשים העובדות ובמעמדן מול המעסיק"

 
 
 
 
 
 
 
 
 

פסקה חדשה

הצעת החוק לתיקון חוק עבודת נשים אושרה הערב (רביעי) בכנסת בקריאה שנייה ושלישית ותאפשר לכל אישה לצאת לחופשת לידה של חצי שנה, ללא חשש מפיטורין. ההצעה היתה יוזמתן של יו"ר סיעת קדימה, ח"כ דליה איציק, וח"כ ציפי חוטובלי מהליכוד.

 

פסקה חדשה

"מדובר בראשיתה של מהפכה"
 "מדובר בראשיתה של מהפכה"   

ח"כ איציק הביעה סיפוק מאישור ההצעה. "מדובר בראשיתה של מהפכה וקירוב ישראל למצב הקיים במדינות מערביות מתוקנות, בהן נהוגה חופשת לידה ארוכה הרבה יותר מזו הנהוגה בישראל. מעתה ואילך, הנורמה תהיה חופשת לידה של חצי שנה וקיצורה יהיה יוצא הדופן ולא להיפך, כפי שהיה עד עתה".
לדבריה, הארכת חופשת הלידה הינה צעד חשוב, בהכרה של מדינת ישראל בזכויות הנשים העובדות ובמעמדן מול המעסיק, גם אם ברור שיש לנו עוד כברת דרך ללכת ותחילתה בהפיכתה של כל חופשת הלידה לחופשה בשכר".

ח"כ חוטובלי אמרה כי "החוק יאפשר לנשים רבות ליהנות מחופשת לידה של חצי שנה ללא חשש מפיטורים ובכך לממש את האימהות שלהן תוך חיזוק הקשר בינה ובין תינוקה".

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by