בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
מדריכים 
לשרוד עם הילדים בשדה התעופה ובמטוס 
 
 התינוקת גם עוברת בידוק בטחוני    צילום: אימג'בנק/ gettyimages    
מדריכים |
 

הגעה לשדה, צ'ק אין, בידוק בטחוני, טרמינל ומטוס - כל מה שכדאי לדעת על כל אחד מהשלבים בדרך לטיול המיוחל

 
 
 
 
 
 
 
 
 

אז השבוע אתם טסים לחו"ל, ואפילו החלטתם לקחת את הילדים איתכם. ארזתם לעצמכם וארזתם לילדים, הכנתם את כל המסמכים הדרושים, הכנתם כמה סרטים לילדים ובעיקרון אתם מוכנים, אבל האם חשבתם איך תשרדו את השהייה בשדה התעופה? איך תעברו עם הילדים את מכונת השיקוף? ומה יקרה אם הטיסה תתעכב ואחד הילדים ישתעמם? בדיוק בשביל זה פרסם אתר family vacation critic את ההמצלות הבאות:

 

>> הגעה לשדה התעופה


 צילום: אימג'בנק/gettyimages 
 

אל תאחרו

כולם אומרים את זה, זה כתוב בכרטיס, זה כתוב בהנחיות של שדות התעופה, סוכן הנסיעות אומר לכם את זה - יש להגיע 3 שעות לפני הטיסה. יש לכם ילדים, קחו מקדם ביטחון נוסף. כמה מוקדם כדאי להגיע? זה תלוי בהרבה גורמים, כמו למשל פסח, שידוע כתקופה עמוסה בנתב"ג ולכן כדאי להקדים כדי לא להיות בלחץ.


הכירו את המיקום ואת פעילות חנייה לטווח ארוך

חניה לטווח ארוך זה המקום הכי משתלם והכי נוח להשאיר את האוטו שלכם לתקופת הנסיעה. בדרך כלל מדובר במקומות מאוד רחוקים מהטרמינל ומשם תצטרכו לקחת אוטובוס פנימי שעובד מסביב לשעון ועובר פעם בכמה זמן. כדאי להתעדכן בתעריפים ובשרותים הניתנים במקום. כשאתם יוצאים מהאוטו, אל תשכחו לנעול אותו, לא לפני שאספתם את כל הציוד שלכם.


סדרו לעצמכם טרמפ לשדה
זה הרבה יותר טוב מחניה, כי ככה אתם לא צריכים לדאוג לאוטו שלכם ולחפש לו חניה ובטח שלא לשלם עבורה. בקשו מבן משפחה או חבר טוב להקפיץ אתכם. אם לא מצאתם מישהו כזה, או שאין לו מספיק מקום באוטו לכל הדברים, כדאי להיעזר בשרותי המוניות.

 

>> תעשו צ'ק אין מראש

 

עשו צ'ק אין מהבית

היום כרטיסי הטיסה רגילים כבר לא בשימוש ומדובר בסתם בדף מודפס עליו כתובים פרטי הטיסה. הדפיסו את הדפים האלה מראש ועוד קודם לכן נסו לשריין לעצמכם מקומות במטוס, זה אפשרי בחלק מחברות התעופה, או דרך האתרים שלהם או דרך סוכני הנסיעות. וודאו שקיבלתם מקומות צמודים. בררו את מספר המושבים בכל שורה ואת החלוקה שלהם.

 

חשבו טוב-טוב על המקומות שאתם רוצים

אם אתם טסים עם תינוק, כדאי לבקש מקום בסוף המטוס. אם נשארו מקומות פנויים בטיסה, הם בדרך כלל יהיו שם, ואתם בהחלט תזדקקו למקום הריק עבור הילד. בנוסף תהיו קרובים לשירותים, יהיה לכם מקום נוסף לעמידה והדיילות יהיו קרובת אליכם בכל רגע. גם השורה הראשונה היא טובה, כי יש שם מקום למתוח את הרגליים, אבל אל תעשו טעות ותזמינו מקום עם ילדים ליד דלתות החירום.

 

כבודת יד - קחו רק מה שאתם באמת צריכים
היו מציאותיים לגבי מה שאתם צריכים באמת בזמן הטיסה. חבל סתם להיסחב עם דברים מיותרים. דואגים שהילדים יהיו משועממים? שימו כמה הפתעות בתיק - צעצועים קטנים, חוברות צביעה וקומיקסים, נגן dvd נייד וכמה סרטים ואתם מסודרים.

תנו לילדים לארוז את התיק שלהם לבד

כמובן שהם לא ישימו בו תחתונים וחולצות ודברים נחוצים אחרים, אלא רק משחקים וממתקים, אבל זה מה שהם רוצים לקחת איתם, אז תנו להם. את הדברים הנחוצים באמת, אתם תארזו עבורם. כל מה שנכנס לתיק הקטן שלהם - הולך (ועדיף תיק כמה שיותר קטן). ילדים קצת יותר גדולים אפילו יכולים לעזור לכם לדחוף את המזוודות ברחבי השדה.

 
 

>> להתכונן לבידוק הבטחוני

כדאי להגיע עם נעליים נוחות
 כדאי להגיע עם נעליים נוחות 
 צילום: flickr, mollypop 
 

הכירו את החוקים והנהלים

בעיקרון ברוב שדות התעופה בעולם אסור להעביר דרך הבידוק הבטחוני נוזלים מעל כמות של 100 מ"ל, אז אם קניתם בדיוק בקבוק שתיה משפחתי, תאלצו להיפרד ממנו בכניסה לבידוק. לאחר מכן תוכלו (תאלצו) לקנות שתיה במחיר מופרז בדיוטי פרי או לחכות למטוס. אם אתם טסים עם תינוק, החוק של הנוזלים לא תקף לגביכם כי אתם חייבים לקחת לטיסה חלב אם שאוב, תחליפי חלב, מים, מיץ ותרופות - הכל בגבולות ההיגיון. את כל זה הניחו בתיק נפרד כדי שיהיה יותר קל לשלוף את זה בזמן הבדיקה. וכמובן אל תארזו שום חפץ אסור אחר כגון מספריים, קוצץ, סכין וכל דבר חד אחר שיכול להיחשב כנשק. אגב, לא כדאי להביא לטיסה גם את אקדח הצעצוע שקניתם לילד ביורודיסני. ועוד טיפ: החזיקו את הכל המסמכים (דרכונים, כרטיסים) במקום נגיש ואל תתנו אותם לילדים בשום אופן.


הסבירו לילדים את שלבי הבידוק, עוד בבית

כדאי להכין את הילדים כבר בבית לתורים הארוכים ולבדיקות הרבות. חשוב להזכיר לילדים להתנהג בהתאם למקום בו הם נמצאים, מה שאומר שאסור לעזוב את ההורים, אסור להתרוצץ בין הדלפקים וחייבים להישמע להוראות עובדי המקום.


הכל, כולל הכל חייב לעבור במכונת השיקוף

את כל ציוד התינוקות, כולל עגלות, מנשאים ומושבי רכב חייבים לקפל למצב מינימלי ולהעביר במכונת השיקוף. גם הילדים, כמו המבוגרים יתבקשו להוריד נעליים וחגורות (תלוי באיזה שדה תעופה בעולם מדובר), לכן כדאי לנעול לילדים נעליים נוחות על סקוצ'ים ולא משהו מסורבל עם שרוכים. את כל מכשירי האלקטרוניקה צריך לכבות ולהעביר במכונה, גם צעצועים אלקטורניים ובכלל כל צעצוע ותיק שהילד מחזיק ביד.

 

גם הילדים חייבים לעבור דרך גלאי המתכות
אם הילד יודע ללכת באופן עצמאי, אז הוא יתבקש לעבור דרך הגלאי. אם הילד עדיין קטן, אתם תעברו איתו על הידיים. אם הגלאי יצפצף, את תיבדקו ביחד על ידי אחד העובדים. אף אחד לא יפריד בין הילד להוריו.

 

>> בטרמינל


 צילום: אימג'בנק/gettyimages 
 

אל תשבו במקום

אחרי שסיימתם את כל הבדיקות, יישאר לכם עוד קצת זמן פנוי. אל תישברו ואל תוציאו כבר עכשיו את כל ההפתעות שהכנתם לילדים, שמרו אותם לזמנים הקשים במטוס. נצלו את ההזדמנות להסתובב עם הילדים במתחם הדיוטי פרי, הילדים יוכלו להוציא עוד אנרגיה לפני הטיסה ואולי יגיעו יותר עייפים למטוס. בחלק משדות התעופה בעולם, יש אפילו מתחמי ילדים מיוחדים. בררו מראש דרך האינטרנט, לגבי שדות התעופה בהם אתם צפויים לבקר, את מיקום את מתחמים אלה.

 

כדאי גם להושיב אותם לאכול משהו לפני העליה למטוס, אמנם זה במחיר מופקע, אבל יותר סביר מהאוכל שמוגש במטוס. אם הילדים לא סיימו את כל האוכל, קחו אותו אתכם לטיסה, אולי עוד תזדקקו לו, כשהילדים יעקמו את האף אל מול האוכל במטוס.

 

אם יש לכם אפשרות, השתמשו בטרקלין אח"מים שיש בשדה התעופה, שם הרבה יותר נוח כי יש כמה חדרים, טלוויזיות, משחקים, חומר קריאה, חטיפים ושתיה חופשית, אינטרט חופשי ושירותים נקיים - כל מה שילדים וגם אתם צריכים. המחירים ותנאי הכניסה משתנים בין המועדונים השונים, אבל כמעט בכולם יש אופציה לרכוש כניסה חד פעמית, ואם אתם נואשים ויש לכם יותר מדי זמן לשרוף בשדה התעופה עם הילדים, אולי כדאי לשקול את האופציה הזאת.

הפסקת שירותים אחרונה, לפני העליה למטוס

ברור לכל, שברגע שתתיישבו המטוס מישהו מהילדים ירצה לשירותים, אבל בכל זאת כדאי לבקר בשירותים בטרמינל לפני העליה. אם יש לכם תינוק, כדאי להחליף לו חיתול גם רגע לפני ולקוות שלא תצטרכו להחליף לו במשך הטיסה או חלק גדול ממנה. אם יש לכם ילד גמול, כדאי לקחת בחשבון את התחתונים החד פעמיים שימנעו מכם את הצורך לרוץ איתו יחד לשירותים הצפופים של המטוס. זאת כמובן החלטה אישית של כל אחד, אבל קחו בחשבון שלילדים הרבה יותר קשה בטיסות ואולי זה קצת יקל עליהם, במיוחד בטיסות הארוכות.

 

>> עליה למטוס

ילדים משתגעים בטיסה
 ילדים משתגעים בטיסה 
 צילום: אילוסטרציה: flickr Ma1974 
 

השתדלו להגיע אל השער שלכם מראש ולא לאחר כדי לא להיות בלחץ מיותר. בדרך כלל לאנשים שטסים עם ילדים קטנים מאוד, נותנים קדימות בעליה למטוס, מיד לאחר המחלקה הראשונה. נצלו את זה לטובתכם, במיוחד אם יש לכם הרבה ציוד כמו למשל סל קל, שתוכלו להתקין בתוך מושב המטוס בלי הלחץ של העוברים ושבים. אם יש לכם עגלה, תצטרכו להשאיר אותה בכניסה למטוס. הצוות יאכסן אותה עד סוף הטיסה, ויחזיר אותה ביציאה.

 

>> במטוס
תנו לילדים להתאגן במקומם

הילדים הקטנים יהיו מלאי התרגשות וסקרנים מכל דבר חדש שיראו במטוס. תנו להם לחקור את המטוס, זה בדיוק הזמן כשיש המולה מסביב ואף אחד לא שם לב אליהם. אבל כמובן שתשימו עליהם עין שלא יעלמו לכם לפני ההמראה.

אל תדחפו אל הכל בתאים שלמעלה

כבר דיברנו על זה שלקחתם אתכם יותר מדי דברים, אבל אתם כבר פה ואין לאן לברוח. אכסנו למעלה את הדברים שכרגע אתם לא צריכים ושימו מתחת לכסא או בין הרגליים את הדברים הנחוצים באמת לכם ולילדים - תחליפי חלב, בקבוקים וכו'. אחר כך תוכלו לקום ולקחת מלמעלה את מה שתצטרכו.


הימנעו מהתייבשות והזיזו את האיברים

אם יש לכם טיסה ארוכה, וודאו שהילדים שותים מספיק ועודדו אותם לקום להסתובב במטוס. תנו להם מים או מיץ, אבל הימנעו מקולה ומוצרים משתנים על בסיס קפאין, כי אנחנו לא רוצים לשלוח את הילדים לשירותים לעיתים קרובות.

 

למדו את הילדים על השוואת לחצים במטוס
אין צורך להעביר שיעור בפיזיקה, אבל חשוב להסביר לילדים למה האוזניים שלהם כואבות ולמה קשה להם לשמוע, והכי חשוב, מה עושים כדי להתמודד עם זה. תנו לילדים הגדולים לשתות מים, למצוץ סוכריה או ללעוס מסטיק ולתינוקות תנו את הבקבוק שלהם.

בררו עם הדיילים לגבי "חינמים"

בימים שלאחר המיתון, קשה להאמין שיש מישהו שנותן משהו בחינם, אבל שווה לברר אצל הצוות אם יש להם ערכה חינמית לילדים.

הוציאו את ההפתעות שהכנתם לילדים

מתי? אתם תדעו מתי, כשהם יתחילו לאבד את סבלנותם, זה יהיה בדיוק הזמן לאיזה צעצוע חדש או משחק הרכבה קטן ומעניין.

 

דברו עם הילדים
נשמע טיפשי ואף טירוויאלי, אבל כמה כבר יוצא לכם להיות עם הילדים ביום-יום? זאת ההזדמנות שלכם לדבר עם הילדים, לנהל איתם שיחה רצינית בלי הפרעות על כל מה שתרצו וגם על מה שמחכה לכם בטיול. זה זמן ה"ביחד" שלכם, כדאי להנות ממנו. לילדים הקטנים יותר, כדאי לספר או להקריא סיפור שהם אוהבים במיוחד.

 

התעלמו מנוסעים מעצבנים שמתלוננים על הילדים שלכם
תמיד בכל טיסה יהיו את אלה שיכעסו על כך שיש ילדים במטוס ויזרקו איזה משפט בסגנון "מי טס עם ילדים??", אז אתם טסים עם ילדים, וזה המצב. מי שלא מתאים לו, שלא יטוס בעצמו. הילדים שלכם עושים את המיטב במצב הנתון ואתם יכולים לחייך אל הנודניקים או להתעלם מהם לגמרי.

 

טיסה נעימה!

 
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by