בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
ניו אייג' 
צמיחה רוחנית אביבית: ספרים חדשים 

צמיחה רוחנית אביבית: ספרים חדשים

 
ניו אייג' |
 

מתנה קצת אחרת לפסח: שני ספרי עבודה עצמית ורומן אחד. סודות הנשימה היוגית, קלפי החיות האינדיאנים, ורומן היסטורי מיסטי

 
 
 
 
 
 
 
 
 

חג האביב מבשר על התעוררות הטבע, ועם כל הירוק המלבלב הזה מסביב מתעורר גם הצורך בצמיחה אישית. סקירת ספרים חדשים לעבודה עצמית המעניקים כלים ליישום עצמאי, לגופנפש בספר הדרכה חדש המתעמק בנשימה היוגית, לרוח בקלפים אינדיאנים המצורפים לספר המסביר את השימוש בהם, וללב - ברומן לירי חוצה תרבויות. 

 

אור על הפראנאיאמה - אמנות הנשימה היוגית

אור על הפראנאיאמה
 אור על הפראנאיאמה 
 צילום: הוצאת אסנה 
 

תרגום חדש לספרו של ב.ק.ס. איינגר, המתעמק באמנות הנשימה היוגית - הפראנאיאמה. הספר מיועד למתרגלי יוגה מכל הסוגים המעוניינים להרחיב את הידע בנוגע למימד המדיטטיבי שבתרגול יוגה באמצעות טכניקות נשימה, המימד הנוסף לעבודה הפיזית.

 

תרגול נשימה בטכניקה זו מסייע להשגת יציבות, ריכוז ואיזון נפשי, ומקדם את המתרגל מביצוע תנוחות היוגה באמצעות הגוף, להתעלות רוחנית באמצעות הנשימה. הספר הינו השני אחרי "אור על היוגה", בו איינגר פרש את משנתו היוגית בנושא הטהה-יוגה, כמוהו - וכמו קודמו מדריך בשלבים ובליווי תיאורים מדוייקים וצילומים להמחשה.

 

ניתן לקרוא את הספר להעשרת הידע, אך למעשה מדובר בניתוח עמוק של ארבע-עשרה טכניקות הנשימה הבסיסיות ומוגדרות בשלבים מדורגים בקפדנות, מתבניות הנשימה הפשוטות ביותר ועד למורכבות למתרגלים מתקדמים, כולל הסברים לגבי אופן התרגול, טבלאות התקדמות בדרגות הקושי, צילומים להמחשה והנחיות לגבי קושי והסכנות מהם יש להימנע.

 

אור על הפראנאיאמה - אמנות הנשימה היוגית, ב.ק.ס. איינגאר

הוצאת אסנה

מחיר מומלץ: 109 ש"ח

 

סודם של קלפי החיות האינדיאנים

סודם של קלפי החיות האינדיאנים
 סודם של קלפי החיות האינדיאנים 
 צילום: הוצאת אסטרולוג 
 

על פי הפילוסופיה האינדיאנית ה"טוטם" של האדם מייצג את אישיותו. אותו עמוד המורכב מדמויות חיות המונחים זה מעל זה עד ליצירת "עמוד אישי" המתאר את האדם, את כיוון גורלו ואת הכלים האפשריים העומדים לרשותו.

 

מסורת אינדיאנית עתיקה המתבססת על 52 בעלי חיים והמשמעות שהם מסמלים, גולמה לחפיסת קלפים המחולקת לתשע סדרות ואיתם ניתן לערוך עבודה עצמית בדומה לפריסת קלפי טארוט: האדם לו פורסים את הקלפים שואל שאלה, ובאמצעות הפריסה, מפענח את התשובה. הספר מציג את עקרונות השימוש בקלפים, המצורפים בין דפי הספר ויש לגזור אותם מעמודי הצבע, ובהתאם לפריס לקרוא בספר מהי משמעות החיה, ואילו רמזים לגבי חייו של השואל היא מספקת. הקלפים מכילים גם חיבורים לערכים נומרולוגיים ולמסורות עתיקות נוספות.

 

פרק מיוחד מתייחס ל"חיה שלכם" על פי הפילוסופיה האינדיאנית, והמשמעות שלה בקביעת גורלכם בעולם מערכות היחסים.

 

 

סודם של קלפי החיות האינדיאנים - רוני בנימין

הוצאת אסטרולוג

מחיר מומלץ: 88 שקלים

 
 

הקמע - טליסמן

הקמע, טליסמן
 הקמע, טליסמן 
 צילום: הוצאת אופיר ביכורם 
 

רומן היסטורי המביא את סיפורו של צעיר יהודי במצרים הנאלץ להימלט לסודן לאחר שהגן על הרובע היהודי בקהיר. הבריחה מתפתחת למסע חיים מרתק באפריקה ובמזרח התיכון בשנים שלאחר מלחמת העולם השנייה.

 

העלילה צבעונית, שזורה בהרפתקאות, תשוקה ואירועים טרגיים - לצד יסודות מיסטיים, ומארג עדים של החיבור בין אנשים, עמים ותרבויות, תוך קידום רעיון השיוויון, סלידה מאפליה או נתק בין נשים וגברים, שחורים ללבנים, או בני דתות שונות.

 

הסופר גבי תמן משלב בין פרטים אוטוביוגרפיים לדמיון ומעוף, כמו גיבור ספרו גם הוא נולד במצרים והפך לאיש עסקים צעיר ומצליח באפריקה, סיפורו מביא דוגמה לשילוב בין קדמה וטכנולוגיה עם אמונה ומסורת, ומסר אחד - אהבת אדם.

 

הקמע, טליסמן - גבי תמן

הוצאת אופיר ביכורים

מחיר מומלץ: 75 שקלים

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by