בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
מטיילים בעולם 
הפסטיבלים הכי מוזרים בארה"ב 
 
 כלב גולש, תרנגול ללא ראש ורשתות נגד חרקים מעופפים    צילום: אתרים רשמיים ויו טיוב    
מטיילים בעולם |
 

מפסטיבל התרנגול ללא ראש, דרך תחרות גלישת כלבים ועד פסטיבל הזבובים, אלה הם רק חלק קטן מהפסטיבלים הביזאריים שמתקיימים בכל שנה בארה"ב

 
 
 
 
 
 
 
 
 

לנו יש את בומבמלה, פסטיבל התמר, הפסטיגל, פסטיבל מספרי הסיפורים ועוד שלל פסטיבלים, שכמעט ולא מתקרבים לרמת הביזאר של הפסטיבלים בארה"ב. קבלו רשימה של כמה מהפסטיבלים היותר מוזרים שמתקיימים שם בכל שנה, כפי שפרסם אתר msnbc.

 

1. דילסבורו, צפון קרוליינה | פסטיבל הכובעים של פסחא

 

בעיירה קטנה וציורית בשם דילסבורו, התושבים מכסים את ראשיהם בכובעים שונים ומשונים ומקיימים תהלוכה לכבוד חג הפסחא. זה הכי טוב שהם יכלו להמציא וגם השם שנבחר לא משהו: "מצעד הכובעים של פסחא".

 

מתי מתקיים? ביום ראשון שלפני תחילת חג הפסחא, כלומר עוד לא פספסתם כי זה יקרה בפעם ה-22 ב-3.4.2010 בשעה 2 בצהריים. אל תאחרו, כי המצעד אמנם יעבור פעמיים, אבל מדובר רק בשני רחובות, כך שהוא צפוי להיגמר מהר.

 

אתר העיירה | עמוד המעריצים שלה בפייסבוק

 

 

2. אבון, אוהיו | פסטיבל הסלוטייפ

 

אם הכובע שהכנתם עבור המצעד מהקטע הקודם, יתפרק, כדאי לנסות להדביקו עם נייר דבק או בשמו השני סלוטייפ. ואיפה תמצאו אותו? בחנויות ציוד משרדי, זאת תשובה נכונה, אבל גם בעיירה אבון, שם יתקיים השנה הפסטיבל ה-7 לנייר דבק עם מיצגי ענק שכולם עשויים מאותו החומר בדיוק. וכל זה, בזכות העובדה כי באותה עיירה חיפשו לפני כמה שנים סיבה למסיבה ומצאו לא רק נושא, אלא גם נותן חסות בדמות אחת מחברות לייצור נייר דבר בארה"ב.

 

מתי מתקיים? בכל שנה, ביום ראשון שלפני יום האב. השנה הפסטיבל שיתקיים ב-18-20.6.2010 יהיה בנושא "שלום, אהבה ו... סלוטייפ". רומנטי מאוד.

 

אתר הפסטיבל

 

 

3. מולטון, אלבמה | פסטיבל העופות והביצים

בדרום ארה"ב אוהבים לחגוג על בטן מלאה ובדיוק בשביל זה יש לכם את "פסטיבל העופות והביצים" השנתי. האירוע שמתקיים במשך יומיים, כולל השלכת ביצים למרחק, אכילת ביצים, חיקויים של תרנגולות ותחרות אכילת כנפיים על האש הכי מהר והכי הרבה. וכמובן, אסור לשכוח את גולת הכותרת של הפסטיבל, בה משתתפים סלבס מקומיים (אם יש שם דבר כזה) שמקבלים כל אחד 5 ביצים - 4 קשות ו-1 טרייה. הם חייבים לרסק בכל פעם ביצה אחת על המצח. המנצח, יהיה זה שיעזוב את העיירה ויחפש קריירה כסלב מקומי במקום נחשק יותר.

 

מתי מתקיים? בקרוב מאוד תוכלו להשמין: 10-11.4.2010.

 

אתר הפסטיבל

 

 
 

4. פיטסון, פנסילבניה | פסטיבל העגבניות

אם ביצים על המצח, זה לא מספק אתכם, מה דעתכם על עגבניות בשיער, ב"פסטיבל העגבניות" השנתי של פיטסון? הם מחכים כל השנה עד שהעגבניות בשלות מספיק, ואז מקיימים תחרויות בישול של רטבים על בסיס עגבניות, זריקת עגבניות למרחק, מצעד עגבניות, ותחרות העגבנייה הכי גדולה, קטנה, מכוערת וכדומה. אנשי העיירה, לא המציאו כאן את הגלגל, כי כבר משנת 1944 מתקיימים קרבות דומים בעיירה בונול שבספרד.

מתי מתקיים? 19-22.8.2010. שימו לב שרק 100 הנרשמים הראשונים ששילמו 5 דולר יכולים להשתתף בקרב העגבניות. התשלום, אגב הוא עבור כמות בלתי נגמרת של עגבניות ומשקפי מגן. חבל שלא עבור מקלחת בסוף האירוע.

 

אתר הפסטיבל

 

 

 

5. מאניטו ספרינגס, קולורדו | פסטיבל הקבר של אמה קרופורד

בשנת 1890 נפטרה בעיירה מאניטו ספרינגס בחורה צעירה בשם אמה קרופורד. בעלה לעתיד, רצה לכבד את זכרה בדרך מיוחדת ולכן לקח את ארונה, יחד עם עוד 11 גברים במעלה ההר האדום לקבורה בפסגה. בשנת 1929, הקבר נסחף בשיטפון ומקום קבורתה נשאר לא נודע. רק בשנת 2004, החליטו בעיירה לעשות משהו בנידון ולכן יזמו אירוע שינציח את קרופורד כראוי ב"פסטיבל הקבר של אמה קרופורד", שכולל עליה לרגל לאתר הקבורה הרשמי שהוקם במיוחד, טקס, מצעד ומרוץ ארונות קבורה. משפחת אדמס, מאחוריכם.

 

מתי מתקיים? בסוף השבוע שלפני ליל כל הקדושים. השנה ייערך הפסטיבל ה-16 לזכרה של קרופורד, ב-29-30.10.2010.

 

עוד על הפסטיבל

 

 

6. טרברס סיטי, מישיגן | פסטביל הדובדבנים הלאומי

מסתבר שלא רק היפנים משוגעים על דובדבנים, אלא גם האמריקאים, בייחוד בעיירה טרברס, שם מתקיים בכל שנה "פסטביל הדובדבנים הלאומי". מדובר באירוע שנמשך שבוע ימים, במהלכו כמובן יש תחרות אכילת דובדבנים ועוגות דובדבנים ותחרות יריקת הגרעינים למרחק. כל מתמודד מקבל כוס עם דובדבנים לתרגול, ואחר כך יוצא לשטח לירוק הכי רחוק שאפשר, או לפחות מעל 15 מטרים, השיא הנוכחי.

 

מתי מתקיים? השנה ב-3-10.7.2010. אגב, אם תהיו באזור מישיגן גם במהלך השנה, לא כדאי לפספס גם את "הפסטיבל הלאומי לאוכל תינוקות" ו"פסטיבל האספרגוס" השנתי. ששניהם כוללים כמצופה תחרויות אכילה.

 

אתר הפסטיבל

 

 

7. פרויטה, קולורדו | פסטיבל התרנגול המופלא ללא הראש

בפרויטה, עורכים פסטיבל לכבודו של התרנגול מייק שחי אי שם בשנות ה-40 של המאה ה-20. את פרסומו הוא קיבל שראשו נערף כמעט לגמרי, אבל הוא המשיך לחיות עוד זמן מה, ואף זכה לכינוי "התרנגול המופלא ללא הראש" והיו אף אנשים ששילמו כסף כדי לראות אותו מקרוב. במרכז העיר פרויטה, תוכלו לראות את פסלו של מייק ובכל שנה מתאספים אנשי המקום לחגוג את זכרו בתחריות אוכל על בסיס עופות, זריקת ביצים, הליכה כמו תרנגול ללא ראש ועוד.

 

מתי מתקיים? בסוף השבוע השלישי של חודש מאי: 14-15.5.2010.

 

אתר הפסטיבל

 

מייק כל כך מפורסם שסיפורו אף הופיע בתוכנית "ריפלי, תאמינו או לא":

 

 

8. סן דייגו, קליפורניה | תחרות גלישת כלבים

אחרי שרק לא מזמן חזינו באלפקה גולשת בים, מתברר שמדובר בתופעה מוכרת ורחבת היקף, לפחות בעיר סן דייגו, שם מתקיימת בכל שנה תחרות גלישת כלבים. הכלבים ובעליהם, מגיעים מכל רחבי ארה"ב כדי להשתתף באירוע ולזכות בפרסים. למישהו יש את הטלפון של צער בעלי חיים?

 

מתי מתקיים? בפעם ה-5 השנה בתאריך: 22.5.2010.

 

עוד על התחרות

 

 

9. אדמאנט, ורמונט | פסטיבל הזבובים השחורים

בכל שנה עם בוא האביב לרבים מאיתנו מופיעות האלרגיות, אחרים מתחילים להתגרד ולסבול מיצורים קטנים ומעופפים בכל מקום. אז במקום, לקנות אל-תוש או רשתות לבית כמו שאנחנו היינו עושים, בעיירה אדאמנט מקיימים פסטיבל שלם לכבודם בשם "פסטיבל הזבובים השחורים". ההסבר שלהם לכך הוא פשוט: "אנחנו מוקירים את החרק שאנחנו אוהבים לשנוא". אז כמובן שכולם מתלבשים כמו זבובים, עורכים תצוגת אופנה ומקיימים, איך לא, את תחרות אכילת עוגות הזבובים. אנחנו מאוד מקווים שבמקום הזבובים, הם שמו בפנים דובדבנים שחורים.

 

מתי מתקיים? 22.5.2010. לפני שאתם מגיעים, לבשו בגדים ארוכים עם שרוולים, כדאי להצטייד ברשת אישית לפנים ולא לשכוח להביא את ה-K600.

 

אתר הפסטיבל

 

חשבת שאנחנו צוחקים לגבי רשתות? תראו את הגברת הזאת שמתראיינת בדקה ו-22 שניות:

 

 
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by