בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
גם קופה וגם יפה 
האבולוציה האופנתית של ניקול ריצ'י 
 
 ניקול ריצ'י    צילום: אימג' בנק / Getty Images    
גם קופה וגם יפה |
 

כך הפכה נסיכת הטראש הפרועה מסייד קיק מחומצן ונטול סטייל של פריס הילטון לאשת משפחה ואייקון אופנה. אבולוציה אופנתית בשמונה שלבים. גם קופה וגם יפה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

ניקול ריצ'י אמנם רק בת 29 אבל נדמה שהיא נמצאת בעין הציבור מאז ומתמיד. כאחת מחלוצות עידן הריאליטי, ה"בנות של" והאיט גירלז שמפורסמות בזכות העובדה שהן מפורסמות, ריצ'י עברה גלגולים רבים באפס זמן. בשבע השנים האחרונות, מאז פרצה לתודעה העולמית, עברו חייה טלטלות אישיות רבות שהובילו בסופו של דבר להפי-אנד משפחתי ומאושר.

 

לאורך כל הזמן הזה סגנונה של ריצ'י עבר את התהפוכות המשמעותיות ביותר: ממראה של פרחה בסגנון עדות "ג'רזי שור", היא עברה ללוק של דודתי ומזקין ומשם לרזון חולני ומלחיץ. אחר כך התעשתה, התאפסה והביאה להוליווד הצעירה את בשורת הבוהו שיק המסוגננת (בניגוד לזו המטונפת והמסמורטטת של האחיות אולסן), וכעת נראה שהיא מאמצת את נשיותה ומתחברת לגלאם הוליוודי נושן ונוטף וינטג'. דבר אחד בטוח - סייד קיק של פריס הילטון, היא כבר מזמן לא.

 

 
ככה זה התחיל. ניקול ריצ'י (מימין) ופריס הילטון
 ככה זה התחיל. ניקול ריצ'י (מימין) ופריס הילטון    צילום: יח"צ, החיים הפשוטים 
 

שלב ראשון: סייד קיק נטול סטייל של פריס הילטון

למי שפספס, ניקול ריצ'י היא בתם המאומצת של הזמר ליונל ריצ'י ואשתו לשעבר, ברנדה. כשניקול הייתה בת 9, חודשים ספורים לאחר שהאימוץ שלה אושר והוכר סופית וחוקית, נחשף רומן שניהל אביה ונישואי הוריה התפרקו בסכסוך גירושין מכוער. התוצאה היתה פינוק יתר משני הוריה שניסו לפצותה על עגמת הנפש וחלום חיי המשפחה המנופץ. ריצ'י הצעירה הפכה לנערת מסיבות רצינית, ולמשתמשת כבדה בסמים. ב-2003 היא אפילו נעצרה על אחזקת הירואין.

אז 2003 אולי התחילה ברגל שמאל אבל הסתיימה בנצחון. לאחר שניקי הילטון סירבה להופיע לצד אחותה בריאליטי "החיים הפשוטים", פנתה פריס לחברתה הטובה ביותר עוד מימי גן הילדים והציעה לה לצאת איתה למסע טלוויזיוני בחור שכוח אל בארקנסו. וכך, שתי נערות החברה העשירות והסופר מפונקות מצאו את עצמם עושות כלים, חולבות פרות ומנקות ערימות של חרא בדיר חזירים. האמריקאים השתגעו והרייטינג זינק. ניקול ריצ'י הפכה לכוכבת טלוויזיה אבל למרבה הצער, היא עדיין נראתה כמו נרקומנית. לצד הילטון, כוסית-על לכל דעה, ריצ'י השמנמנה והמוזנחת נראתה כמו מי שמגדירה ומכילה את המושג "סייד קיק" בכל רמ"ח איבריה. תוספות שיער מחרידות בשחור ובבלונד, ג'ינסים מרופטים על השטיח האדום וניסיונות לא ברורים להראות מגניבה בבגדי הוצ'י-מאמא שאפילו סנוקי וג'יי וואו לא היו נתפסות בהן, הפכו את ניקול לצל נטול הסטייל של פריס. אצלנו היו קוראים לזה פרחה.

 

 
טראש זה אנדרסטייטמנט. ריצ'י טירונית על השטיח האדום
 טראש זה אנדרסטייטמנט. ריצ'י טירונית על השטיח האדום   צילום: אימג' בנק / Getty Images 
 
 

שלב שני: שיק של אולמי בון בון

"החיים הפשוטים" המשיכה להצליח גם בעונתה השניה והשלישית. הביטוי "פריס וניקול" כבר הפך לשם אחד בפי התקשורת, והבנות - שגם ככה היו חיות במסיבות מגיל אפס, הפכו למטרת הפפראצי בכל אירוע אפשרי והסתובבו בעיקר עם ניקי הילטון (אחות של), קים קרדשיאן, לינדזי לוהן ועוד כוכבניות הוליווד צעירות ומלאות בכסף.

 

הכוכבות גרמה לניקול לנסות קצת יותר בגזרת הסטייל אבל ללא הצלחה, גם לא אחרי שהשילה כמה קילוגרמים ממשקלה וסרקה סוף סוף את שיערה. ב-2004 עברה עליה תקופה נוראית שאולי הייתה עוברת אצל אם הכלה ב'אולמי בון בון', אבל גרמה לה להיראות מתאמצת, מצועצעת ומאוד מבוגרת לגילה הצעיר. גזרות לא מחמיאות, צבעים בוהקים מדי, חיבה מוגזמת לנוצצים על כל סוגיהם. גיל 23 מעולם לא נראה פתטי כל כך.

 

 
כמה הבאתם בצ'ק? ריצ'י זקנה ובוהקת
 כמה הבאתם בצ'ק? ריצ'י זקנה ובוהקת   צילום: אימג' בנק / Getty Images 
 

שלב שלישי: חבירה למעצבים וגיבוש זהות עצמאית

ב-2005, כשהיא מאוהבת חזק ומאורסת לדי.ג'יי אדם גולדשטיין המנוח, ריצ'י מזעזעת את התעשייה עם כסאח בלתי נשכח בינה לבין ה-BFF הנצחית לבית הילטון. "ניקול יודעת מה היא עשתה, וזה כל מה שאני מתכוונת לומר בנושא", הגיבה הילטון לתקשורת שחפרה באובססיביות בברוגז המפתיע. במשך שנה וחצי השתיים לא דיברו ובאופן פלאי (או שלא) זה היה הזמן של ריצ'י לצאת מצלה הענק של חברתה ולנסות לגבש לעצמה, לאט ובזהירות, זהות עצמאית.

 

באותה השנה יצא לניקול ספר סמי-אוטוביוגרפי בשם "The Truth About Diamonds" ובנוסף היא קיבלה תפקיד ראשון בקולנוע בסרט "Kids in America". כל העשייה הזו הביאה את ריצ'י להבנה שסופרת/שחקנית לא יכולה להיראות כמו קורבן אופנה והיא החלה להתחבר עם מעצבים, מייקל קורס לדוגמא, להופיע בשורה הראשונה של כל התצוגות הנחשבות ולהשלים עם העובדה שכשרואים לך את השורשים בשיער - זה אומר שהגיע הזמן לצבוע.

 

 
מוכיחה את עצמה לבד. ניקול בשלבי מעבר
 מוכיחה את עצמה לבד. ניקול בשלבי מעבר   צילום: אימג' בנק / Getty Images 
 

שלב רביעי: הצבעים מתרככים אבל העצמות מתחדדות

בסוף 2006 ריצ'י אמנם כבר הייתה פרודה מדי.ג'יי AM, אבל החברות עם מיס הילטון חודשה וההתפייסות אף הונצחה בפרק פתיחת העונה החמישית (והאחרונה) של "החיים הפשוטים". אבל אז, כשנראה היה שהכל מתחיל להסתדר, נעצרה ריצ'י כשנסעה באוטוסטראדה בקליפורניה נגד כיוון התנועה.

 

מאוחר יותר היא הודתה שהייתה תחת השפעת ויקודין ומריחואנה בעת הנהיגה, ותחילת 2007 התאפיינה בעיקר בצרות משפטיות. זו הייתה גם התקופה בה ניקול החלה להראות בפומבי כשהיא רזה בצורה מחשידה וחולנית. גם עם תספורת חדשה ואדג'ית ואימוץ צבעים רכים ונשיים יותר, ריצ'י נראתה כמו מי שמפנטזת על סנדוויץ' יותר מאשר על קוטור.

 

 
חזון העצמות היבשות של ריצ'י
 חזון העצמות היבשות של ריצ'י   צילום: אימג' בנק / Getty Images 
 

שלב חמישי: חיי האהבה משדרגים גם את המלתחה

הביטלס אמרו ש"All You Need is Love" ובמקרה של ריצ'י, זה אכן היה המקרה. ב-2007 התאהבה ניקול בסולן להקת "גוד שארלוט", ג'ואל מאדן ועד מהרה הפכו השניים לזוג בורגני, מיושב ומאוהב. מאדן היה שם בשבילה כשריצתה 82 דקות שלמות בכלא ועזר לה לקחת את עצמה בידיים.

 

הזוג הקים קרן צדקה משותפת והחל להיות פעיל מאוד בפעילויות הומניטריות למען ילדים - כנראה בהשראת הבטן ההריונית שניקול החלה לגדל. בזמן ההיריון המאושר החלה ריצ'י לאמץ מראה כיפי וצבעוני של הדפסים על השטיח האדום, והגזרה המתעגלת החמיאה לה והשכיחה ממעריציה את מראות הזוועה הכחושים של אשתקד.

 

 
כשנכנס צבע לחיים, נכנס צבע לבגדים
 כשנכנס צבע לחיים, נכנס צבע לבגדים   צילום: אימג' בנק / Getty Images 
 

שלב שישי: אמהות והשקת מותג אופנה

בתם הבכורה של מאדן וריצ'י, הארלו, נולדה בינואר 2008 ובאותה שנה השיקה האמא הטרייה מותג תכשיטים ואקססוריז בשם  "House of Harlow 1960" שזכה להצלחה רבה.

 

ריצ'י עצמה נראתה בכל המקומות הנכונים כשהיא עונדת את יצירותיה, והחליקה בטבעיות לחיי האמהות. הסגנון שלה הפך ממתאמץ לרגוע. הגוונים הפכו למונוכרומטיים ומחמיאים וגם בתחילת 2009 כשהבטן החלה לבצבץ שוב עם צאצא מס. 2 בבטן, ריצ'י שמרה על קוליות רגועה ומחמיאה. ספראו מאדן נולד בספטמבר של אותה שנה.

 

 
להיות אמא זה הכי שיק
 להיות אמא זה הכי שיק   צילום: אימג' בנק / Getty Images 
 

שלב שביעי: פריצתו של הבוהו-ריצ'י-שיק

בעוד נשים אחרות הופכות למוזנחות ושלוכיות אחרי הלידה, נראה שהחוש האופנתי של ריצ'י רק התחדד עם לידת בנה השני והאומץ להתנסות הגיע עימו. ניקול חיבבה תמיד את הבוהו-שיק ההיפי, מלא ההדפסים, הצעיפים וההשראה הצוענית אבל בסוף 2009 היא לקחה אותו למקום אדג'י ומסקרן שהפתיע רבים.

 

הבלונד הנצחי (אבל הממש לא טבעי) הפך לשחור עורב, הפוני קיבל צורה והמלתחה הזכירה שילוב של סטיבי ניקס, הסולנית האגדית של "פליטווד מאק" וסיינה מילר בגרסתה האמריקאית. טוניקות גדולות משיפון, פרינטים של פייזלי בגוונים מתנגשים, אקססוריז בעלי אמירה. ריצ'י הראתה שהיא לא מפחדת להתנסות. יש מי שאהב, ויש כאלו שפחות.

 

 
בוהו עד הקצה. ריצ'י מתנסה
 בוהו עד הקצה. ריצ'י מתנסה   צילום: אימג' בנק / Getty Images 
 

שלב שמיני ואחרון: אייקון אופנה ודמות מהממת לחיקוי

2010 נראית עד כה כמו שנה מאוד טובה עבור ריצ'י. היא ומאדן הקימו מגרש משחקים ציבורי בלוס אנג'לס על מנת לעודד ילדים לצאת החוצה ולשחק באוויר הפתוח, ריצ'י עצמה זכתה בפרס "יזמית השנה" על ליין התכשיטים שלה בטקס "נשות השנה של מגזין 'גלאמור'", המותג שלה התרחב וכעת מייצר גם בגדים ונעליים ולמרות השמועות התמידיות על חיכוכים בינה לבין מאדן (שלכאורה מפחד מאוד מלהינשא לה), באוסקר האחרון השניים נראו כמו זוג יונים מאושר.

 

באותו הטקס, ניקול, בלוק ייחודי ומרהיב, הפתיעה בשמלה רקומה בחרוזים של רים אקרה, עם מחשוף גב נדיב ולוק סיקסטיז שהדיף ניחוחות של אליזבט טיילור. הרזון הפך ללוק חטוב ובריא, השיער בגוון הטבעי מחמיא ומלא חום, האמהות מחברת אותה לחיטובים הנשיים שחזרו אליה אחרי היעדרות ארוכה מדי וגם כשהיא בשמלת ניוד טרנדית, הלק השחור והאקססוריז הדרמטיים מזכירים לכולם שמדובר פה באייקון אופנה. פריס מי?

 

 
טרנדי או וינטג' - ריצ'י עושה את זה כמו שצריך
 טרנדי או וינטג' - ריצ'י עושה את זה כמו שצריך   צילום: אימג' בנק / Getty Images 
 
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by