בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
ספיישל 50-60-70 
פיצול האישיות של כוכבי מד מן  
 
 מנסות לשחזר את הגלאם. ג'ונס, הנדריקס ומוס    צילום: אימג' בנק / Getty Images    
ספיישל 50-60-70 |
 

אינספור סופרלטיבים כבר נשפכו על אופנת מד מן המופתית, אבל רגע לפני שהם חוזרים לובה שמוקלר מבררת: איך עוברים השחקנים את מבחן המציאות ללא מלבישה צמודה?

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

"מד מן" עטורת פרסי האמי חוזרת לחיינו במוצ"ש ושאלות חשובות כמו מה כמו יעלה בגורלן של הדמויות דון, בטי, פגי ופיט חוזרות לקונן בראשנו. נדמה שהכל נאמר כבר על הסדרה הזו, החל מהיכולות הדרמטיות שהיא מפגינה ועד האיכויות של הקאסט הנהדר שלה. אך נדמה כי היתרון הבולט ביותר בסדרה הוא ביכולתה להישאר נאמנה להלך הרוח בשנות ה-60 לפחות בכל הנוגע לשוק העבודה, יחסי הכוחות בין הגברים והנשים וכמובן הבגדים. ואם כבר הזכרנו בגדים, הרי ש"מד מן" והוינטג' שיק שלה הצליחו למקם את התוכנית בתור המפגן האופנתי העשיר ביותר על המסך כרגע, ובנות "גוסיפ גירל" המפונקות יכולות לאכול את כובע השאנל שלהן בשקט.

 

אומרים שאלוהים נמצא בפרטים הקטנים ואילו מד מן נמדדת בעיקר בדקויות שלה וביכולת של מלבישת התוכנית ג'ני ברייט, לערבב פרטי וינטג' איכותיים עם פרטי רטרו להשלמת המראה. אחרי שכבר התרגלנו לראות את הכוכבות הראשיות חנוטות בשמלות מרשימות והסתגלנו למראה הגברים בלורית הג'ל המשוחה לצד, כל שנותר לנו לברר הוא האם האמנות מחקה את המציאות, או שמא להיפך, ואיך מתלבשים כוכבי הסדרה מחוץ למסך הקטן?

 

 
ומה קורה במציאות? כוכבות מד מן
 ומה קורה במציאות? כוכבות מד מן   צילום: יח"צ 
 

בטי דרייפר - ג'נוארי ג'ונס

 

ג'נוארי ג'ונס היא אמנם בחורה נאה לכל הדיעות אך גם משמימה. משהו ב-All American beauty  שלה גורם לנו לפהק לא פעם ומקנה לה מראה חינני ואנמי בעת ובעונה אחת.

על המסך: כדי לגרום לה להתבלט בכל זאת ולהיות ראויה למעמדה כדמות הראשית בסדרה, מתאמצת ג'ני ברייט להלביש אותה בשמלות הוינטג' האיכותיות והמרהיבות ביותר ביחס ליתר הדמויות הנשיות בתוכנית. בטי דרייפר תמיד תהיה זוהרת ואלגנטית, גם כשהיא מתהלכת בשמלת בית נאה וגם כשהיא שתי דקות אחרי הלידה. אל האירועים הרשמיים היא שולפת את התותחים הכבדים ומקבלת מראה של כוכבת עבר הוליוודית בשמלת אוסקר שחורה ושיער מגולגל לתסרוקת מהונדסת.

 

מחוץ למסך: בחיים האמיתיים, ג'ונס מנסה לאמץ לוק שיקי ומתוחכם כדי להוכיח שהיא יודעת לככב גם בלי דון דרייפר בתור הסייד קיק שלה. אז לעתים הנסיונות שלה מצליחים והיא אכן זוהרת בשמלות מקסי בסגנון מצרי עם אייליינר תואם שמזכירים את אליזבת טיילור בימי צעירותה, ולעתים ההתחכמות הזו עולה לה בתואר "המתלבשת המשעממת של הערב" כמו בטקס האוסקר האחרון שבו לבשה שמלה משעממת של לנווין והשלימה אותה עם סרט לא ברור על מצחה. כשנמאס לה מהתחכמויות ומאופנה באופן כללי, היא פושטת את בגדיה ומראה לעולם את פיגורת הברזל שלה, כפי שהיא עשתה בשער הידוע לשמצה של GQ אליו צולמה כשלגופה מעיל עור פתוח בלבד. אצל בטי דרייפר זה לא היה עובר בשתיקה.

  

 
קצת משעממת. מימין: דרייפר, משמאל: ג'ונס
 קצת משעממת. מימין: דרייפר, משמאל: ג'ונס   צילום: GettyImages/אימג'בנק,יח"צ 
 
 

ג'ואן האריס - כריסטינה הנדריקס

 

גם אם בפועל ג'ואן, מקבלת פחות זמן מסך מבטי, אין ספק שמבחינת הנוכחות כריסטינה הנדריקס אוכלת את  הקולגות שלה בלי מלח. השחקנית מצליחה לעורר תשומת לב בדומה לדמות אותה מגלמת, באמצעות המיניות שלה שמושפרצת לכל כיוון, החמוקיים העסיסיים שלה וטוב, גם בזכות הפרונט המרשים. בעוד שדרייפר עסוקה בלהיות אנמית ולא מעניינת, הנדריקס מצליחה להשלים פערים ולהוות את מוקד המשיכה של הסדרה על כל גברבריה.

 

על המסך: גם סגנון הלבוש של ג'ואן שונה מסגנונה של בטי. בעוד שבטי מתלבשת בצורה מעונבת ומוקפדת יותר, עם שמלות שמדגישות את המותן ומשתפכות בירכיים, הרי שניכר כי הקו המנחה של ברייט בהכנת התלבושות עבור הנדריקס הוא: כמה שצמוד, כך יותר טוב. השמלות של הנדריקס תמיד ישימו דגש על המותן הצרה יחסית שלה ועל החמוקיים המפתים ותמיד ידגישו את החזה מבלי להפוך אותו לבולט מדי ומבלי לשוות להנדריקס מראה גרוטסקי או כבד, בהתאם להלך התקופה.

 

מחוץ למסך: במציאות, הנדריקס מקפידה לשמור על קו לבוש המזכיר את זה של הדמות אותה היא מגלמת - לרוב תתפסו אותה לובשת שמלות בסגנון הוליווד הישנה, היא תמיד תיראה כמו פצצת מין אדמונית אה-לה ג'סיקה רביט, אלגנטית ומהודרת. יחד עם זאת, נדמה שדווקא בכל הנוגע לחזה, הנדריקס מתקשה לגבש עמדה ברורה. לעתים היא תבליט אותו ותופיע עם מחשוף עסיסי, לעתים היא תחנוט אותו ותסתיר מהעולם. פעמים רבות החזה שלה סובל מאובר חשיפה או להיפך ונדמה כי הנדריקס טרם מצאה את האיזון הנכון שיגרום לה להרגיש נוח עם הצמד שבורכה בו.

 

 
סקסית ועסיסית, בסדרה ומחוצה לה. מימין: ג'ואן, משמאל: הנדריקס
 סקסית ועסיסית, בסדרה ומחוצה לה. מימין: ג'ואן, משמאל: הנדריקס   צילום: GettyImages/אימג'בנק,יח"צ 
 

פגי אולסון - אליזבת מוס

 

קצת קשה להתבלט בין פצצת מין אדמונית לנסיכת קרח בלונדינית, על אחת כמה וכמה כשאינך מרשימה במיוחד מבחינה חיצונית, אך אליזבת מוס, בדומה לדמותה בסדרה פגי- לא מניחה לפרט השולי הזה לעצור אותה.

 

על המסך: אפשר לדון עד בלי די על הבחירה להציג את פגי כדמות לא מושכת ומרושלת בשל החלטתה להתקדם ולאמץ לעצמה קריירה מצליחה בעוד שחברותיה לסדרה עסוקות בטיפוח עצמי ומפלסות את דרכן באמצעות מיניותם, אך לא למטרה זו התכנסו. פגי התחילה את התפתחותה בתוכנית בתור הברווזונת הלא נאה ובנוסף לנתוניה הגנטיים הלא פוטוגניים התווספו לה גם פוני לא מחמיא, סוודרים מרושלים וחצאיות בגזרה דודתית. עם פריחתה של פגי בקו העלילה, עושם רושם שגם הסגנון האופנתי שלה מתפתח וניתן לראות מדי פעם הבלחות של שמלות וינטג' מקסימות בגזרת שעון חול.

 

מחוץ למסך: גם בחייה האישיים נראה שמוס עדיין מחפשת את עצמה, לפחות מבחינה אופנתית, שכן לעתים היא נראית כמו כוכבת הוליוודית מן המניין ולעתים היא מפוזרת ולא ברורה. כך למשל היא זכורה לנו לטובה בשמלה שיפון סקסית אדומה עם מחשוף מרובע בגלובוס הזהב האחרון ולרעה בשמלות בלון מקושקשת בצבעים בוהקים שלא עושים חסד לצורה שלה יחד עם נעלי עקב מחודדות. מוס צריכה ללמוד שכדי להתבלט לצד הקולגות הלוהטות היא צריכה להעלות את הרף האופנתי ולדבוק בשמלות עם גזרה ברורה ומוקפדת.

 

 
טעון שיפור. מימין: פגי, משמאל: מוס
 טעון שיפור. מימין: פגי, משמאל: מוס   צילום: GettyImages/אימג'בנק,יח"צ 
 

דון דרייפר - ג'ון האם

 

לא ניתן להתייחס לדמויות הראשיות בסדרה מבלי לתת את הכבוד הראוי לדון דרייפר, הבעל הכריזמטי והבוגדני של בטי, ומייצג התמצית הגברית של שנות השישים: סקסיסט מלוטש, מעשן סיגריות, שותה וויסקי, ולבוש היטב.

 

על המסך: חליפות שלושה חלקים בצבעים מונוכרומטיים שנראות כאילו נתפרו על ידי טובי החייטים באיטליה, וחליפות טוקסידו איכותיות לאירוע פורמלים אותן הוא שומר בארונו (והיו סמוכים ובטוחים שיש לו כמה).

  

מחוץ למסך: דווקא כשמדובר בחיים האמיתיים, ג'ון האם משמש קונטרה קשה לעיכול ביחס לדמותו בסדרה, ותמיד נתפס כשהוא לא מגולח, עם שיער שמנוני וארוך ובגדי קז'ואל. אנחנו בסדר עם זיפים נוסח ג'ורג' קלוני, זה אפילו סקסי. רק שבעוד הזיפים קלוני מחושבים, האם נראה סתם מוזנח. אולע אנחנו סתם מקובעים על הבלורית אבל אין מנוס מלהודות -  את ג'ון האם אחנו מעדיפים עם כמות נדיבה של ג'ל בשיער.

 

 
בטוח שזה אותו אחד? מימין: דרייפר, משמאל: האם
 בטוח שזה אותו אחד? מימין: דרייפר, משמאל: האם   צילום: GettyImages/אימג'בנק,יח"צ 
 
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by