בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
חצי דיון 
נשים או גברים? לא חייבים לבחור. חצי דיון על דו-מיניות 
 
 בנים, בנות, בנים? יש כאלה שמעדיפים ליהנות מכל העולמות    צילום: GettyImages/אימג'בנק    
חצי דיון |
 

הסטרייטים לא מבינים אותם, ההומואים לא מקבלים אותם ואת החברים והמשפחה בכלל לא כדאי להזכיר. דו-מיניות: נטייה מינית או בלבול וחוסר החלטיות? פינקוס הקטנה נהנית מכל העולמות

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
מי מסתתר מאחורי המסכה? האם יש דבר כזה בכלל דו-מיניות?
 מי מסתתר מאחורי המסכה? האם יש דבר כזה בכלל דו-מיניות? 
 צילום: רויטרס 
 

מאשימים אותם בחוסר החלטיות ובאי-נקיטת עמדה בנוגע להעדפתם המינית; אומרים עליהם שהם בוחרים בפתרון הנוח ומשאירים את כל העולמות פתוחים; מתייחסים אליהם כאילו הם חרמני-על וחושבים שהם משתגלים עם כל מה שזז; הסטרייטים לא מבינים את ההתנהלות המינית שלהם והקהילה ההומולסבית מגנה אותם על "חיים בהכחשה מתמדת".

 

דו-מיניות - זהות מגדרית מורכבת או תופעה שולית? מסימני המהפכה המינית או תוצאה של בלבול וחוסר ודאות? לא סגורים על עצמכם? צאו מהמסגרות הכובלות של ההגדרות המיניות המוכרות והצטרפו אלינו למסע חוצה מינים:

 

זכר ונקבה ברא אותם?

 

אקדמאים רבים מתחום המיגדר טוענים כי למעשה רוב בני האדם הם דו-מיניים - אם בפנטזיות ואם הלכה למעשה - בעוד שהמיעוט הוא זה שניתן להגדירו באופן מובהק כמי שמתעניין רק בבני המין השני. את העמדה הזאת, שעל פניה אולי נראית משונה, הם תומכים בפסוק התנ"כי מהסיפור הראשון של בריאת האדם: "וַיִּבְרָא אֱלֹהִים אֶת הָאָדָם בְּצַלְמוֹ בְּצֶלֶם אֱלֹהִים בָּרָא אֹתוֹ זָכָר וּנְקֵבָה בָּרָא אֹתָם" (בראשית א', כ"ז).

 
 
הביסקסואל היהודי הראשון: דוד המלך, שאהב לרעות בשדות זרים
 הביסקסואל היהודי הראשון: דוד המלך, שאהב לרעות בשדות זרים 
 צילום: רויטרס 
 

ואם במקורות עסקינן, קשה להתעלם מהביסקסואל היהודי הראשון: דוד, נער שעשועים יפה מראה עם נפש של אומן, המנעים את לילותיו של המלך הדיכאוני שאול בפריטה על נבל.

 

הג'ינג'י ההישגי לא מסתפק בתלות שמפתח בו שאול ובנישואין עם בתו מיכל, וכשהוא חוזר נפוח מגאווה מההיתקלות המוצלחת עם גוליית, הוא מנצל את הערצתו של הנסיך יהונתן והם כורתים ברית עולם ביניהם. מיד אחרי שהם מבטיחים לשמור לנצח אמונים זה לזה, פוצח יהונתן במופע סטריפטיז מרהיב: "וְנֶפֶשׁ יְהוֹנָתָן נִקְשְׁרָה בְּנֶפֶשׁ דָּוִד, וַיֶּאֱהָבֵיהוּ יְהוֹנָתָן כְּנַפְשׁוֹ. וַיִּכְרֹת יְהוֹנָתָן וְדָוִד בְּרִית, בְּאַהבָתוֹ אֹתוֹ כְּנַפְשׁוֹ. וַיִּתְפַּשֵּׁט יְהוֹנָתָן אֶת הַמְּעִיל אשֶׁר עָלָיו, וַיִּתְּנֵהוּ לְדָוִד, וּמַדָּיו, וְעַד חַרְבּוֹ וְעַד קַשְׁתּוֹ וְעַד חגֹרוֹ" (שמואל א, י"ח, ב').

 

כמובן שלאנשי הדת ולפרשני המקרא קשה עם העדפותיהם המיניות של דוד ויהונתן, ובאמתחתם שלל פירושים שמרניים יותר לסיפור האהבה השנוי במחלוקת בין השניים. אבל יקיריי, הרי כל מעשיו של יהונתן, החותר תחת אביו כדי לעזור לדוד, כשבכך הוא מוותר במודע על המלוכה, מצביעים על נער מאוהב, שבחוסר בטחון טיפוסי מנג'ס שוב ושוב לאהובו האדמוני שיישבע לו באהבתו: "וַיּוֹסֶף יְהוֹנָתָן לְהַשְׁבִּיעַ אֶת דָּוִד בְּאַהֲבָתוֹ אֹתוֹ כִּי אַהֲבַת נַפְשׁוֹ אֲהֵבוֹ:" (שמואל א' כ', י"ז).

 

"אני גבר אני!"

חלק מהביסקסואלים חולקים את נטיותיהם עם בן/בת זוגם, אך לא מעט גברים נכנסים למערכות יחסים רציניות עם נשים בלבד - כמו מגורים משותפים או נישואין - כשהם מצהירים שזאת ההעדפה שלהם. כך הם מעבירים חיים שלמים בשקר, משננים לסביבה את אהבתם לפות, אך אחת לכמה זמן מוצאים את עצמם במעבה גנים חשוכים, כשפאלוס נעוץ עמוק באחוריהם.

 

ילדים עדינים שלי, הרשו לי לצטט בהקשר זה מדבריו של חבר ביסקסואל רדיקלי, שתיאר את המצב בציניות משובבת ומעורר השראה (וזיקפה): "אני גבר אני. כל היום יש לי בראש רק כּוּס ושדיים, אבל לפעמים מרוב שאני חולם על איך ארד למישהי ואשתה לה את כל הנוזלים, אני פשוט לא שם לב לדרך ומועד על זין. ככה, בלי לשים לב, אני פתאום מרגיש את כל הזין בתחת ומרוב הפתעה אני פוער את הפה ובלי שום הכנה מראש נתקע לי עוד זין עמוק לגרון. אבל אני? אני גבר, מת על כּוּס!".

 
לסבית? אני? רק הכנסתי לה את הלשון לפה
 לסבית? אני? רק הכנסתי לה את הלשון לפה 
 צילום: GettyImages/אימג'בנק 
 

ומה עם הנשים שבינינו? רבות מאלו הבטוחות במשיכתן לגברים, מספרות על לפחות מקרה אחד בו חוו דגדוג אירוטי נוכח נקבה לוהטת, כשכל מה שעבר בראשן באותו הרגע הוא להתמזמז איתה עד כלות. בנות אחרות חוו סקס דו-מיני בעקבות לחץ מבני זוגם, שהרי אחת הפנטזיות הנפוצות בקרב זכרים מיוחמים היא לחזות בשעשועים לסביים.

 

נשמע לכן מוכר? חיות עם גבר אבל מארחות מדי פעם בנות אחרות בחדר המיטות? מומלץ כי תשאלו את עצמכן האם באמת מדובר כאן בהעדפה, או רק בניסיון לרצות את בעל החלומות מתוך הערכה עצמית נמוכה. בנות יקרות שלי, זכרו כי אינכן זקוקות לקבל מאף גבר אישור או תעודת "מזדיינת המאה".

 

אבל כמובן שלא כל ניסיון מיני שכזה הוא רק פאזה חולפת: מחקרים שהוצגו לאחרונה, טוענים שלא רק שיש דבר כזה "דו-מיניות אמיתיות", אלא שהן גם מסוגלות להתחייב לקשר מונוגמי - עם אישה או עם גבר.

 

תופעה רווחת בשנים האחרונות היא של נשים מבוגרות, הנחשבות לסטרייטיות לכל דבר, שמחליטות לחצות את הקווים, מוותרות על גברים ועוברות לחיות עם אישה. אל תטעו לרגע: הסיבה למהפך העליז הזה אינה טראומה מינית או זלזול בפאלוסים ובמאהבים מרשימים, אלא מכך שהסיפוק הראשוני והקובע אצל אישה מתחיל בציפייה לקשר עמוק המושתת על כנות ותקשורת טובה. ואת זה, גברים חביבים שלי, לא תמיד אפשר להשיג אתכם.

 

סקרנים? הכל מתחיל בעיניים

אז אחרי שלמדנו שהעידן ההטרוסקסואלי שינה פניו מן הקצה אל הקצה וכי דו-מיניות אינה רק מנת חלקם של בודדים, אלא כוללת אינספור אנשים "רגילים", שמשתוקקים לחוות - ולו מסקרנות - מפגש חד-מיני, נשאלת השאלה: איך מתחילים עם מישהו/מישהי מבני מינכם מבלי להסתכן בסטירה מצלצלת (במקרה הטוב)?

 

כמו בהרבה מקרים, הכל מתחיל במפגש של העיניים - מבט קטן ומשמעותי, שמתמגנט למבטו של מישהו מבני מינכם. אחר כך יגיע החיוך המפלרטט, ואם נצפית תגובה אוהדת - זה הרגע לנסות ולקשור שיחה.

 

הכל הולך כמו שצריך והשיחה זורמת? התחילו להעלות שאלות ישירות בנושא - זהו חלק מפלירטוט לגיטימי לגמרי. עדיין סובלים מבושה ומעכבות? לגמו כוסית שיכר (או יותר) כדי לשחרר מעצורים והתחילו לפעול. כי הרי אם לא תנסו, איך תדעו אם אתם מאלה שנהנים מכל העולמות?

 

עדיין מבולבלים? גם במקרה שלנו זה לא נגמר עד שהגברת השמנה שרה:

 

• מתחבטים בעוד סוגיות קיומיות? לכל הטורים של חצי דיון

• אל תסתפקו במועט: בואו להיות חברים של פינקוס הקטנה בפייסבוק

• זקוקים לעוד ריגושים? קבלו סיפורי סקס לוהטים

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by