בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
הדיאטה של המדינה  
הכירו את ד"ר בני ארד 
 
 ד"ר בני ארד    צילום: מתוך ה'דיאטה של המדינה'    
הדיאטה של המדינה  |
 

הוא ילווה את 11 המתמודדים בתחרות 'הדיאטה של המדינה' וידאג למוטיבציה ולתמיכה הנפשית לא פחות מאשר לתפריט, הכירו את ד"ר בני ארד ואת המתכון שלו להצלחת הדיאטה שלכם

 
 
 
 
 
 
 
 
 

ד"ר בני ארד, העוסק מזה שנים רבות בתזונה ודיאטה, מנהל מרפאות הרזייה ואורח חיים בריא, ומתוקף עיסוק זה מלווה את 11 המתמודדים בתכנית 'הדיאטה של המדינה' ומדריך אותם כיצד יוכלו להשיל ממשקל גופם את הקילוגרמים הלא רצויים בצורה מתונה ובריאה, בנוסף לעידוד מנטאלי ומתמשך שיעזור להם להצליח במשימה.

 

מה נדרש מבחינתך כרופא המלווה את המתמודדים בתכנית? "הכנתי להם את התפריט הבסיסי איתו כל המתמודדים מתחילים את הדיאטה. התפריט מבוסס על ירידה בכמות הפחמימות ואיזון בתזונה של יתר המרכיבים. הוא כולל את כל מרכיבי המזון כאשר המרכיב המינימלי בין כולם הוא הפחמימות. בנוסף לתפריט, מקבלים המתמודדים הדרכה, פעילות גופנית ופגישות שבועיות, כדי להתאים לכל אחד את הדיאטה המתאימה לו, כמו גם את אורח חייהם".  

 

מה לדעתך שונה בדיאטה זו משאר הדיאטות? "זו חוויה מאד מרהיבה עבורם. כי זו לא דיאטת כסאח, אלא שינוי בצורת האכילה, בשעות האכילה, בסוג האוכל שהם אוכלים. זה שינוי מהותי באורח החיים שלהם".

 
תגידו להתראות לפחמימות
 תגידו להתראות לפחמימות  
 צילום: אימג'בנק / Getty Images 
 

עד כמה ההרזייה תלויה בליווי שלך? "אם זה היה תלוי במתמודדים בלבד, אני מניח שהם היו נמצאים במקום שהם היו בו קודם: הם לא היו רזים ואכלו פחות או יותר כל מה שהם רצו. לולא ההדרכה וההשפעה בחיים שלהם הם לא היו מורידים במשקל ומדובר פה באנשים שניסו עשרות פעמים לרזות וללא הצלחה. אני יכול לומר שעקב האכילס שלהם היה עד עכשיו, שימוש יתר בפחמימות, חוסר בפעילות גופנית ושעות אכילה נוראיות כמו שעות ערב מאוחרות בגלל אורח החיים אותו הם ניהלו".

 

איך אתה רואה את הרגלי האכילה והדיאטה של הישראלים? "התזונה בישראל עברה שינוי שהתחיל בשנות השישים המאוחרות, כשההצע והשפע עשו עלייה, והגיעו לכאן מאכלים שונים שלא היו כאן קודם, בנוסף להטבה ביכולת הכלכלית שהביאה את הישראלים למצב בו הם מתקרבים יותר ויותר לשיטת האכילה האמריקנית. ירקות ומוצרים בריאים ירדו מהתפריט בניגוד לעלייה בקמחים ובפחמימות מורכבות ולא מורכבות, במיוחד פאסט פוד".

 

מהו הטיפ המרכזי שלך להצלחה בדיאטה? "הטיפ הכי גדול שאני יכול לתת לאנשים הוא הבנה של הרעיון הטוען: 'אני אוהב לאכול, אבל אני אוהב עוד יותר לחיות ולחיות טוב. לקום בבוקר כאשר אני לא עייף, לבלות את היום עם כוח והרגשה טובה וללכת לישון שמח'. זה הרבה יותר חשוב מאוכל. ברגע שמישהו מפנים את הדבר הזה, כל היתר לא חשוב. הדיאטה לא יכולה להיות עונש, כשבתמורה הם מקבלים גוף יפה, ברגע שהם תופסים את הדיאטה כעונש, הם יחזרו חזרה לסורם. דיאטה היא פרס ולא עונש וכך אפשר לחיות עם זה. הדבר השני הוא לדעת שלצורך הצלחה צריך התמדה, והדבר השלישי זה החוזק הנפשי - היום נכשלתי, אך מחר אני מתחיל מחדש, באופן זה אני מאפשר לעצמי לתכנן כישלון שלא יוביל לשבירה מוחלטת של הדיאטה".

 
הכירו את החברים החדשים שלכם
 הכירו את החברים החדשים שלכם  
 צילום: אימג'בנק / Getty Images 
 

איזה חזון אתה רואה מול עיניך? "המצב בו אנחנו נמצאים כיום מסוכן הרבה יותר מאשר המלחמות הפוקדות אותנו. אנחו צריכים לחזור לחיות בצורה הרבה יותר טבעית, המאכלים שלנו צריכים להיות יותר אורגניים ויותר מאוזנים, ואילו המתח והלחץ צריכים להיות יותר נמוכים, אך אני מודה לכך שלא הכל בר שינוי".

 

דברים שחייבים לדעת לפני שפוצחים בדיאטה:

 

1.האם יש אנשים שמועדים להצלחה או כישלון יותר מאחרים? "יש אנשים שיכולים להצליח יותר מאחרים. מבחינה גנטית יש אנשים חולי סוכרת או מחלות אחרות שבאופן טבעי עולים במשקל ובד"כ גם לא עושים פעילות גופנית בצורה מבוקרת, אך ברגע שהם נכנסים לתוך זה ומתחילים לאכול באופן מאוזן, גם הסוכרת נעלמת והם יכולים לחיות ככל האדם".

 

2. מדוע ואם בכלל גברים מצליחים לרדת מהר יותר מנשים? "בד"כ כן. מכיוןן והשינויים ההורמונלים בקרב גברים איטיים יותר מאשר אצל נשים, אצלן הם משתנים בכל חודש ואף גורמים לשינויים ברמת השובע".

 

3. האם כל דיאטה מתאימה לכל אחד? "לא. צריך להתאים לכל אחד את הדיאטה שלו, בדיוק כמו שתופרים חליפה ולוקחים בחשבון את הרוחב והגובה של אותו אדם. ללא קשר לבעיות הרפואיות שלו, צריך לקחת בחשבון את העדפות התזונה של כל אחד ואחד מכיוון ומדובר בשינוי באורח החיים ולא בדיאטת כסאח שמסתיימת אחרי חודש".

 

4. מהי לדעתך ירידה מתונה במשקל? "עד ק"ג אחד בשבוע, אך תלוי מאד מהי נקודת הפתיחה. אם אדם שוקל 160 ק"ג זה אחרת מאדם הזקוק לירידה קלה במשקל".

 

5. האם ישנם חומרים שיכולים לסייע בירידה במשקל? "בוודאי. משתתפי התכנית נוטלים תרכובת של ויטמינים ומינרלים שנקראת, "דיאט פור לייף". התרכובת מכילה שילוב של שתי פורמולות:

דיאט פורמולה-פורמולה יחודית המכילה שלוב של סיבים להרגשת שובע עם מרכיבים נוספים בגוף כגון קרניטין, חומצה אמינית המסייעת בשריפת השומן והפיכתו לאנרגיה זמינה; תמר הינדי, המסייע בהפרשת רעלים מחוץ לגוף ומאיץ את חילוף החומרים. כל החומרים המרכיבים את הפורמולה טבעיים, ללא תוספים כימיים כלשהם 

דיילי דיאט-הוא תערובת של ויטמינים ומינרלים המסייעת להגברת האנרגיה, מעלה את היכולת לעסוק בפעילות גופנית ונותנת את האנרגיה הדרושה לעסוק בה, מה שכמובן מסייע רבות לירידה במשקל. מתוך אלפי אנשים אשר נטלו את התרכובת עד כה לא אותרו תופעות לוואי ולא נתקבלה תלונה על תחושה לא טובה. ללא צל של ספק התרכובת בטוחה לשימוש ומסייעת רבות לירידה במשקל".

 

6. האם יש פעמים בהן דיאטות קיצוניות דווקא מומלצות? "קיים מצב אחד שבו דיאטה הקיצונית היא מחוייבת המציאות. כאשר אדם עומד בפני ניתוח שעל מנת לבצע אותו הוא חייב להוריד מספר קילוגרמים ממשקל גופו אחרת הוא לא יוכל לעבור אותו. מדובר בד"כ על ניתוחי לב שאינם מאפשרים תקופת המתנה ממושכת. זו הסיבה היחידה שבה חייבים לעשות דיאטה קיצונית. בכל מקרה אחר, ברגע שאנשים עושים דיאטת כסאח, חולפת לה תקופה קצרה מאד והם חוזרים בחזרה למשקל שבו היו קודם ואף יותר מכך".

 

7. האם טיפולים כירורגים מסייעים בהורדה במשקל בטווח הרחוק? "אני מאחל הצלחה רבה לאנשים שהולכים לעשות ניתוחים כאלו ואחרים או קיצור קיבה. להגיד שזה דבר חכם לעשות? לא היתי אומר. בטווח הרחוק הם יכולים לסבול מאובדן של כל מיני אלקטרוליטים בגוף וחומרים שהם זקוקים להם בתזונה היום יומית, שכעת הם לא יכולים לקבל אותם. בד"כ מדובר באשלייה. אם אין ברירה אחרת בתור התחלה אני יכול להבין את זה, אבל באופן רגיל אני חושב שזה הליך מיותר".

  

ד"ר ארד ממשיך ולמלווה את המתמודדים לאורך התחרות, בונה עבורם דיאטות המותאמות להם באופן אישי ומחזק את ידם ברגעי משבר. במידה ויש לכם שאלות הנוגעות לליווי של ד"ר ארד בתכנית או קשורות לדיאטה של המתמודדים בתחרות, אתם מוזמנים לכתוב למייל 'הדיאטה של המדינה'.

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by