בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
סדר יום 
מסלול האימה: הצד האפל של עולם האופנה 
 
 לא כל הנוצץ זהב. קייט מוס הצעירה מדגמנת הרואין שיק    צילום: קמפיין קלווין קליין    
סדר יום |
 

מקרי רצח, סדרת התאבדויות, הסנפות לעיניי המצלמות והטרדות מיניות: חמש פרשיות אפלות שמטילות צל כבד על עולם הזוהר. יום שישי ה-13 שמח לכולם

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

רצח ג'יאני ורסצ'ה

הנטייה הטבעית היא לייחס לעולם האופנה קצב שינויים בלתי נסבל וזכרון קצר בכל הנוגע לשערוריות, אירועים, טרנדים ולמגמות חולפות, אך נדמה כי הרצח של ג'יאני ורסצ'ה בשנת 1997 התקבע חזק בתודעה הקולקטיבית של אנשי התעשייה, ומתקשה להמחק מהזכרון גם בחלוף 13 השנים שעברו מאז אירע.

 

ייתכן שהסיבה לכך נעוצה במיסתורין שאפף את הפרשייה. למה שמישהו ירצה לרצוח את ורסצ'ה, אז בן 41, בשיא הצלחתה של אימפריית ורסצ'ה, ממש בפתח אחוזתו המפוארת במיאמי ביץ'? כל התשובות היו ככל הנראה אצל אנדרו קונאן, זונה ממין זכר עם עבר פלילי מפואר שהתגלה כרוצחו של המעצב והתברר גם שהכירו עוד בטרם הרצח. גם עולם הרכילות חגג על הפרשיה שמערבבת בין דם וחשד לסקס חד מיני ובלתי חוקי, אך אם נשים את השערוריות בצד נגלה שנרצח כאן אדם שבנה את האימפריה שלו במו ידיו ומאז היא נמצאת בירידה תלולה מטה.

 

 
1. ורסצ'ה על המסלול. 2. גופתו של המעצב. 3. הנסיכה דיאנה מתאבלת בהלווייה. 4. מודעת מבוקשי הרצח
 1. ורסצ'ה על המסלול. 2. גופתו של המעצב. 3. הנסיכה דיאנה מתאבלת בהלווייה. 4. מודעת מבוקשי הרצח   צילום: רויטרס 
 

סקס, סמים וקייט מוס

אי אפשר להזכיר פרשיות סמים מבלי להזכיר את הדוגמנית האלמותית והמצליחה ביותר בעולם - קייט מוס, שזכתה לכינוי "קוקיין קייט" ואף תבעה את המושג "הרואין שיק". איך היא מצליחה להסתבך בכל כך הרבה שערוריות ולשמור על מעמדה כדוגמנית משגשגת זו תעלומה בפני עצמה, אך אי אפשר שלא לצקצק נוכח היצר ההרסני של הדוגמנית ונטייתה להתנהג כמו טינאייג'רית סוררת גם כעת כשהיא נושקת לגיל 40 ואם לילדה.

 

בין אם מדובר ברומנים עם כוכבי רוק מעורערים או ההיתפסות בעדשת המצלמות בזן שהיא מסניפה קוקאין - שום היבט בחייה של מוס אינו חף מפרובוקציות. מוס היא ההוכחה האולטימטיבית לסלחנותה של תעשיית האופנה, שכן למרות שהספידו את הקריירה שלה פעם אחר פעם - עדיין מדובר באחת מבין הדוגמניות המבוקשות והמצליחות בעולם.

 

 
1. מסניפה לעיניי המצלמות. 2. מדגמנת הרואין שיק. 3. קמפיין לקוואלי. 4. הזוגיות עם פיט דוהרטי
 1. מסניפה לעיניי המצלמות. 2. מדגמנת הרואין שיק. 3. קמפיין לקוואלי. 4. הזוגיות עם פיט דוהרטי   צילום: אימג' בנק / Getty Images, שער הסאן, קמפיין just cavalli, קמפיין קלווין קליין 
 
 

התאבדותו של אלכסנדר מקווין

זעזוע עמוק עבר בעמוד השדרה של עולם האופנה כשהכוכב הגדול ביותר שלה התרסק אל מותו באופן מפתיע בפברואר השנה. השאלה מדוע אדם שיש לו הכל בוחר לקטוע הכל תוך רגע עדיין מהדהדת, אך נדמה כי התזמון בו בחר מקווין להתאבד הוא שעורר תהיות נוספות לגבי מצבו הנפשי של המעצב המוכשר בסמוך למותו. מקווין התאבד שנים ספורות לאחר מותו של חברתו הקרובה ומזניקת הקריירה שלו, איזבלה בלאו וכחודש בלבד לאחר ששכל את אמו.

 

תעשיית ההאופנה התקשתה להתמודד עם העובדה שהצלחתו האישית לא הסבה למקווין את מידת האושר שהיה ניתן לצפות לה. נסיבות ההתאבדות הטראגיות של מקווין הביאו להיעלמותו של אחד המעצבים המצליחים והמבריקים ביותר בעולם האופנה, שבינתיים, ממשיך להתאבל על האבדה.

 

 
1. מקווין ושרה ג'סיקה פרקר. 2. חברים מתאבלים מחוץ לביתו. 3. מתוך תצוגה. 4. בלווייה של איזבלה בלאו
 1. מקווין ושרה ג'סיקה פרקר. 2. חברים מתאבלים מחוץ לביתו. 3. מתוך תצוגה. 4. בלווייה של איזבלה בלאו   צילום: אימג' בנק / Getty Images 
 

אופנת 2010: דוגמנים מתאבדים

למראית עין נדמה שיש להם הכל: עושר, יופי, זוהר והצלחה. אם כן מה גורם לקומץ של דוגמנים מצליחים בעולם להתאבד בזה אחר זה בצירוף מקרים מצמרר? זה התחיל בנובמבר אשתקד כשקים דאול, דוגמנית דרום קוריאנית מצליחה, נמצאה תלויה בדירתה בפריז, רק בת 20 במותה. בסמוך למותה תיארה את עצמה קים בבלוג אישי כמי שסובלת מהפרעות שינה, מדוכאת ועובדת הרבה אך איש לא תיאר שהנסיבות יביאו למותה בגיל צעיר כל כך.

 

בסוף חודש יוני הדוגמן המצליח טום ניקון צלל אל מותו בקפיצה מחלון דירתו בקומה הרביעית שעות ספורות לאחר חזרה עבור תצוגת האופנה של ורסצ'ה וימים ספורים לפני תחילתו של שבוע האופנה לגברים. גם ניקון, בדומה לדואל, היה רק בן 22 במותו ומחקירת המשטרה עלה כי הדוגמן המצליח סבל מדכאון חריף לאחר פרידה קשה מבת זוגו. דאול וניקון מתווספים לרשימה מפוקפקת למדי של דוגמנים שניסו או הצליחו לקחת את חייהם כמו הדוגמנית לינה מוראלנדה והדוגמן אמברוז אולסן שהתאבדו באותו יום מחריד באפריל השנה והדוגמנית הקנדית היילי קוהל שצנחה אל מותה בקפיצה מהקומה השביעית באוקטובר 2009.

 

 
1. קים דאול, תלתה את עצמה. 2. אמברוז אולסן, תלה את עצמו. 3. טום ניקון, קפץ. 4. לינה מוראלנדה, קפצה
 1. קים דאול, תלתה את עצמה. 2. אמברוז אולסן, תלה את עצמו. 3. טום ניקון, קפץ. 4. לינה מוראלנדה, קפצה   צילום: אימג' בנק / Getty Images, קמפיין ברברי, קמפיין AX, מגזין ווג 
 

הטרדות מיניות וטרי ריצ'רדסון

קשה לומר שהרבה גבות הורמו כשהתברר שטרי ריצ'רדסון מואשם בפרשיות ניצול מיני, ויש שיגידו שהכתובת היתה על הקיר. ריצ'רדסון, שבנה קריירה מפוארת על גבי קמפיינים פרובוקטיבים, ניצול גוף האישה כאובייקט מיני והרבה פרובוקציות, ניצב לאחרונה במרכזה של פרובוקציה מינית חדשה בה הואשם כי ניסה לשכנע דוגמניות צעירות להצטלם עבורו בעירום, צילם אותן כשהוא עצמו ללא בגדים ופנה אליהן בבקשות מיניות משונות.

 

לא מפתיע שדווקא ריצ'רדסון הוא זה שלקח את הפתיחות המינית ואת האובססיה לעירום שמאפיינת את מרבית עבודותיו גם לחיים האמיתיים, אך בעוד שבקריירה המקצועית שלו נטיותיו המשונות עוברות בשתיקה ואף מעוררות גלים של הצלחה, לא ברור כיצד תסתיים הפרשיה בחייו האישיים כבינתיים עוד ועוד דוגמניות מחליטות להפר את קוד השתיקה.

 

 
1. מתחבר עם דוגמניות בצילומים. 3. קמפיין לטום פורד. 4. הצלם בפעולה
 1. מתחבר עם דוגמניות בצילומים. 3. קמפיין לטום פורד. 4. הצלם בפעולה   צילום: אימג' בנק / Getty Images, קמפיין טום פורד 
 
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by