בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
ג'יידייט  
מה גברים אוהבים במיטה? 
 
 גברים בוחרים במשחק המקדים     צילום: אימג'בנק / Getty Images    
ג'יידייט  |
 

אחרי הנשים, הגיע הזמן לברר, מה מעדיפים הגברים בין הסדינים? איזה מין מין? ואיזה מקום של כבוד תופסת תמונה אחת של אישה ללא בגדים?

 
 
 
 
 
 
 
 
 

בכתבה הקודמת סיפרתי מה מצאה הפסיכולוגית, ד"ר סנדרה קאהן במחקרה על ההעדפות המיניות של נשים. ועכשיו הגיע תור הבנים. זה המקום להזכיר את אלפרד קינסי (מומלץ לראות את הסרט הנושא את השם), שחקר את ההעדפות המיניות של כמה מאות גברים ונשים והדגיש: "גם אם רשאים אנו להדגיש את ההבדלים הקיימים בין הזכר והנקבה הממוצעים, יש לזכור כי קיימים יחידים רבים...החורגים במידה מרובה מן הממוצעים הללו" (1953). כלומר, במקביל להצגת הממוצע האנושי, לכל אדם זכות לבטא את המיניות שלו ללא קשר לאחרים.

 

מוותרים על השליטה 

 

מצד אחד יש קווי דמיון בין גברים לנשים ומאידך קיימים הבדלים דרמטים. למשל, גברים ונשים אוהבים לקבל מין אוראלי, אבל לא אוהבים להעניק מין אוראלי באותה מידה. בנים ובנות אוהבים התמזמזויות ומשחק מוקדם, אבל גברים מעדיפים יותר משגל. גברים ונשים דומים גם בהעדפתם לתנוחה שבה האישה רוכבת על הגבר. יותר מאשר התנוחה המסיונרית הקלאסית. גם גברים וגם נשים אוהבים פעילויות מיניות שאינן מוגדרות במסגרת הציפיות החברתיות והתרבותיות. גברים נותנים מקום של כבוד לפעילויות שמאפשרות להם לוותר על השליטה ונשים אוהבות תנוחות שאינן מתאימיות לתדמיתן הפאסיבית. כדאי לזכור, שהמחקר בחן את תגובת הנבדקים לתמונות וקבע על פי אותן תגובות מה מגרה יותר. אין זה מעיד  כי גברים ונשים אכן מקיימים בפועל יחסי מין באותן התנוחות. גברים ונשים עדיין שבויים בחינוך אותו קיבלו בילדותם ומתנהגים בהתאם. וכך, למרות שברור מה העדפותיהם של גברים ונשים, רובם עדיין יעדיפו בחיים האמיתיים את התנוחה המסיונרית, בהנחה שזו התנוחה המועדפת על הצד השני והראויה מבחינה תרבותית.

 

מה מגרה גברים במיטה?

נותנים ביטוי לרגשות
 נותנים ביטוי לרגשות  
 צילום: אימג'בנק / Getty Images 
 

במקום ה- 1 שולטת המציצה של אישה לגבר. ממש כמו אצל הנשים. את המקום ה- 2 תופסת תמונה של אישה עירומה. גברים בתקופת ההתבגרות "ניזונים" ממגוון תמונות עירום המשמשות להם רקע לאוננות. החינוך הרב-דורי הזה מקבל ביטוי בבחירה גם עבור גברים נשואים. במקום ה- 3 רוכבת האישה על הגבר. מעניין לציין שגם הפעילות הזו וגם הפעילות המועדפת במקום ה- 1 (מציצה) מאפשרות לגבר לוותר על תפקידו כשולט תוקפן באישה ובמין, ולאמץ את תפקיד הפאסיבי. בבחירה הזו יש ביטוי לפער בין מה שמגרה את הגבר לבין מה שמצופה ממנו לעשות במיטה.

 

לא אבדה תקוותינו: ניצחונו של המשחק המקדים

 

במקום ה- 4 יש מצב להתמזמזות ומשחק מקדים. נהוג היה לחשוב שגברים אינם יודעים להעריך את המשחק המקדים וממהרים לחדור ולגמור (ואז להתהפך ולישון או לרוץ לספר לחבר'ה). המחקר הזה מעורר תקוות להתקרבות בין הצרכים של גברים ונשים בפועל. במקום ה-5 שוב נמצאית תמונת אישה. הפעם בלבוש חלקי. במקום ה- 6 מככבים שלושה. 2 גברים מתעלסים עם אישה. חבל שלא נבדקה האפשרות של שלישיה הכוללת שתי נשים וגבר. אני מניח שהאפשרות הזו היתה תופסת מקום גבוה בהרבה. במקום ה- 7 אישה שולטת בגבר במסגרת פעילות סאדו-מאזוכיסטית. ננסי פארדיי כותבת בסיפרה "גברים מאוהבים" כי ההעדפה הזו נובעת מהרצון של גברים לראות את הנשים שלהם מגלות עניין פעיל במין. וזאת בנגוד לסטיגמה הטוענת שנשים לא באמת נהנות ממין.

 

התנוחה המסיונרית נדחקת אל תחתית הרשימה 

 

רק במרכז הרשימה, במקום ה- 9 נמצאת התנוחה הקלאסית של גבר מעל אישה. גם כאן הגברים מצביעים נגד הסטראוטיפים המקובלים. סקס בתנוחה המיסיונרית זה אחלה, אבל יש דברים שמגרים אותנו יותר. המקומות 12, 13 ו- 14 שמורים לפעילויות של נשים עם עצמן או נשים אחרות. ואל חמשת המקומות האחרונים נדחקות תמונות של גברים עירומים או פעילויות הומוסקסואליות.

 

האם הגברים באמת יודעים מה נשים רוצות?

מוותרים על יצר השליטה
 מוותרים על יצר השליטה  
 צילום: אימג'בנק / Getty Images 
 

גברים מדרגים את המין האוראלי גבר-לאישה במקום ה- 3, בעוד שאצל הנשים אוראלי גבר לאישה במקום ה-1. נשים מעמידות במקום ה- 2 את המפגש המשולש בינן לשני גברים, ואילו הגברים מדרגים את הפעילות הזו רק במקום ה- 7. הפער הזה מבטא אולי את חששם של הגברים מתחרות. נשים מדרגות את המשגל כשהן רוכבות על הגבר במקום ה- 4. הגברים חושבים שתנוחה זו חשובה לנשים עד כדי דירוגה במקום ה- 2. באופן מפתיע, ובנגוד לתלונות של גברים ונשים, כולם אוהבים להתמזמז באותה מידה (מקום 5). גברים נענים בבחירתם למקום ה- 1 להתניה התרבותית. נשים מדרגות את המשגל גבר מעל אישה רק במקום ה- 6. הגברים טועים גם לגבי היחס של נשים לפעילות סאדו- מאזוכיסטית של זכר בנקבה, בעוד הנשים מדרגות אותה רק במקום ה- 7. הגברים בטוחים שנשים ידרגו זאת במקום נמוך בהרבה (12).

 

סוף סוף קיימת הסכמה

 

גברים בטוחים שנשים מתרגשות מהתמזמזות בין שתי נשים ומדרגים את הערכתם במקום ה- 13. הנשים מסתפקות במקום צנוע הרבה יותר (17). בכל מה שקשור למין אוראלי בין שתי נשים, שני המינים נוטים להסכים. תמימות דעים קיימת גם בעניין ששני המינים מגלים בהתמזמזות הטרוסקסואלית בלבוש חלקי (5). נשים נוהגות להאשים את הבנים בחוסר עניין במגע שאינו חדירה. המחקר הזה מוכיח שהן לא מבינות נכון את הבנים. או שהבנים שבויים בסטיגמה התרבותית ולא נותנים לרגש האמיתי שלהם ביטוי במין שלהם. גברים כנראה מרגישים מאויימים משהו מסקס בין שני גברים. הם מדרגים את התמונה הזו במקום 16 בזמן שהנשים נהנות מהמראה הרבה יותר ומציבות את הבנים המתענגים במקום ה- 11 והמכובד.

 
 

מה חושבים הזכרים על בני מינם?

כיצד היו מדרגים הגברים את זה?
 כיצד היו מדרגים הגברים את זה? 
 צילום: אימג'בנק / Getty Images 
 

בניגוד לנשים, הגברים העריכו טוב יותר את ההעדפות של גברים אחרים. הסיבה לכך הינה כנראה היכולת של גברים לשוחח בינם לבין עצמם בפתיחות רבה יותר. יוצאי הדופן קשורים לגירויים שאינם מתקשרים לפעילות מינית ישירה. למשל, מראה של אישה עירומה דורג במקום ה- 2, אך הגברים העריכו שגברים אחרים ימקמו את התמונה הזו במקום נמוך הרבה יותר (7). גם מראה של אישה בלבוש חלקי דורג במקום גבוה יחסית (5), אבל הוערך רק במקום ה- 10 לגבי הגברים האחרים. פער מעניין נמצא בדירוג של "המשגל המיסיונרי". הגברים דירגו אותו במקום ה- 9 עבור עצמם, אבל העריכו שגברים אחרים ימקמו אותו במקום ה- 1. יתכן והסיבה לפער הזה נעוצה בחשש להצטייר כ"לא נורמלי". זה מסביר אולי גם את ההתייחסות לפעילות סאדו מאזוכיסטית (נקבה בזכר). הגברים מיקמו את השילטון הנשי הזה במקום ה- 7, אבל העריכו שגברים אחרים יתלהבו מזה הרבה פחות (מקום 14).

 

גברים עדיין מתקשים להודות בקיומם של צדדים פאסיבים באישיותם. הם עדיין מאמינים בסתר ליבם שכל הגברים האחרים מאצ'ואיסטים כפי שצפוי מהם להיות. גברים העריכו פעילויות בעלות קונוטציה הומוסקסואלית במקומות האחרונים. התגובה הזו כמובן אינה מפתיעה. בניגוד לניקוד שהעניקו הגברים, הנשים מיקמו פעילויות אלו במיקום גבוה יותר.

 

הכתבה באדיבות רוני רוזמן, B.Sc. ייעוץ פרטני ,זוגי ומיני. חפשו אותו בפייסבוק

 

מחפשים אהבה? הירשמו עכשיו בחינם ומיצאו את בן הזוג שלכם >>

מה נשים אוהבות במיטה?

באיזה דייט כדאי להיכנס למיטה?

במי אנחנו מתאהבים?

למה כולן מתחתנות ורק את לא מוצאת את האחד?

מתחתנים עם כסף >>

טריקים שיעזרו לך לפגוש בחורים >>

הכל על הדייט הראשון >>

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by