בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
חוזרים לבית הספר 
קלאס, דוקים וסקס: רומנים אסורים בבית הספר 
 
 ג'יימי לין ספירס ובן זוגה מדגמנים הורות בתיכון    צילום: סריקה    
חוזרים לבית הספר |
 

בן 13 שהכניס את המורה להריון, זוג הורים בני 14, רומן לסבי בין מורה לתלמידה, וג'יימי לין ספירס: שערוריות מין בין כותלי בית הספר

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

אנחנו נוהגים לשלוח את הילדים שלנו לבית הספר בידיעה שהם מוגנים ומקבלים את החינוך הראוי, אך בפועל, שערורויות חדשות שזולגות לעבר התקשורת, מגלות מציאות עגומה שמוכיחה כי גם בית הספר משמש לא פעם זירה לפורענות. בין אם מדובר ברומנים אסורים בין מורות לתלמידים קטינים, או ילדים שהופכים בעצמם להורים לילדים טרם זמנם - עושה רושם שכבר שמענו הכל, ועדיין, אי אפשר שלא להזדעזע בכל פעם שפרשייה חדשה צפה לעיניי העולם.

 

המדינה המפורסמת ביותר בזכות התדמית השלילית שלה היא דווקא ארץ האפשרויות הבלתי מוגבלות. ארצות הברית, שחורטת על דגלה ססמאות כמו מודרניות וליברליזם, היא זו שמגלה צרות אופקים, לפחות בכל הנוגע לאמצעי מניעה, ונדמה כי גם ההתנגדות השמרנית הגדולה להפלות, היא שיוצרת שכבה מאסיבית של בני נוער שהפכו להורים בטרם עת. מבט על חלק מהשערוריות שזעזעו את העולם בשנים האחרונות:

 

פרשת מרי קיי לטוראנו (בריטניה): יחסי מין בין מורה לתלמיד בן 12

לטוראנו היא החלוצה ברומנים המתוקשרים האסורים והיא זו שהביאה לתודעתנו לראשונה את הידיעה העגומה כי גם המורים, בהם אנו אמורים לבטוח, מסוגלים לחלל את האמון שלנו ואת ילדינו. לטוראנו ניהלה רומן מתוקשר מאוד לפני כעשור עם מי שהפך לבן זוגה החוקי לימים, דאז רק בן 12, בעודה נשואה ומנהלת לכאורה חיי משפחה למופת. לוטרנו, בת לפוליטיקאי חשוב, החלה לנהל את הרומן האסור עם אחד מתלמידיה בשנת 96'. מה שהתחיל כידידות אמיצה התפתח במהרה למערכת יחסים סוערת וליחסי מין תדירים אשר נקטעו רק במרץ 97', כאשר בעלה גילה על המקרה והסגיר אותה לרשויות.

 

הודות לחוסר המודעות באותה תקופה לנושא רגיש של אונס קטינים, במיוחד מהסוג שמתבצע בין אישה בגירה לנער קטין, לטוראנו נשפטה רק לשישה חודשי מאסר בפועל ולא נרשמה כעבריינית מין מוכרת. כחלק מעסקת הטיעון שלה, נאסר עליה להתקרב למאהבה הצעיר, וילי פואלאו (Fualaau), אך שבועיים לאחר שחרורה מהכלא נתפסה מקיימת עמו יחסי מין במושב האחורי של רכבה. באותה תקופה לטוראנו כבר היתה הרה עם ילדו של מאהבה הקטין, ולאחר שנשפטה בשנית לשבע וחצי שנות מאסר, נאלצה ללדת את ילדם המשותף בין כותלי בית הכלא.

 

עם שחרורה מהכלא בשנת 2004, נרשמה לטוראנו כעבריינית מין מוכרת, אך כל זה היה כנראה מחיר קל שנאלצה לשלם תמורת נישואיה עם פואלאו בסמוך לשחרורה. לא ידוע אם הסיפור הזה באמת הניב סוף בנוסח "חיו באושר ועושר עד עצם היום הזה", אך הזוג הלא שגרתי, כעת הורים לשני ילדים משותפים, מעולם לא הביע חרטה על השתלשלות האירועים שקדמה לכך.

  

 
4.לטוראנו בבית המשפט. 3. וילי פואלאו עם מלווה. 2. הבית בו נערכה חתונתם. 1. הזוג בראיון משותף
 4.לטוראנו בבית המשפט. 3. וילי פואלאו עם מלווה. 2. הבית בו נערכה חתונתם. 1. הזוג בראיון משותף   צילום: אימג'בנק / Getty Images, רויטרס, צילום מסך nbc 
 
 

פרשת אלפי פאטן (בריטניה): אבא בן 13, אמא בת 15

רק אשתקד נחרדנו לגלות כי נער בן 13 בבריטניה הפך לאב לאחר שחברתו שנטל בת ה-15 בחרה ללדת את ילדם המשותף. אלפי פאטן החל לקיים יחסי מין עם בת זוגו כבר בגיל 12, וכשהשניים גילו כי הם צפויים להביא ילד, הוחלט שלא לבצע הפלה.

 

הפרשה עורר סערה בבריטניה גם במפלגה השמרנית וגם בדמוקרטית, ואפילו גרמה לראש ממשלת בריטניה, גורדון בראון, להבטיח כי יפעל למען חינוך מיני בקרב בני הנוער במדינה. השערוריה קיבלה תפנית קיצונית אף יותר כשחודש לאחר הלידה, ביצע פאטן בדיקת אבהות שגילתה כי הוא אינו האב, ושישה צעירים נוספים הפכו לחשודים.

 

צפו בראיון שקיים מגזין "הסאן" עם שני הילדים:

 

 

 

פרדת הלן גודארד (בריטניה): רומן לסבי בין מורה לתלמידה

אם כל זה לא היה מספיק, ואם כבר בבריטניה עסקינן, אז רק לפני כשנה מורה בת 26 הלן גודארד, נשלחה לתקופת מאסר של שנה וחצי לאחר שהודתה בקיום מערכת יחסים לסבית עם תלמידה בת 15. המורה, שלימדה מוסיקה בבית ספר פרטי וזכתה לכינוי "ג'אז ליידי", הודתה כי אכן קיימה "פעילות מינית" עם הנערה בשש הזדמנויות שונות.

 

צפו בדיווח של כלי התקשורת על המקרה"

 

 

פרשת ג'יימי לין ספירס (ארה"ב): כוכבת ילדים בת 16 בהריון

 

עם הרקורד הלא מרשים של בריטני ספירס, כנראה שלא היינו אמורים להיות מופתעים עם הגילוי שגם אחותה בת ה-16 דאז, ג'יימי לין, נכנסה להריון מחוץ למסגרת הנישואין. ג'יימי לין, שהקפידה לשמר על תדמית נקיה ככוכבת הילדים של ערוץ ניקולודיאון, החליטה גם היא שהפלה לא באה בחשבון והביאה לעולם את בתה הבכורה ב-2008. ג'יימי לין ואבי התינוק, קייסי אלדרידג', התארסו והודיעו כי בכוונתם להינשא, אך עד היום לא ברור מהו טיב היחסים ביניהם. 

 

 פרשת סולנג' נואלס (ארה"ב): אחותה בת ה-17 של ביונסה בהריון

 

למרות הדעה הרווחת, ג'יימי לין לא חלוצת טרנד הסלבס שמביאים ילד בגיל צעיר. גם אחותה של ביונסה, סולנג' נואלס, נכנסה להריון בשנת 2004, בעודה בת 17 בלבד. עם זאת, נדמה כי הגילוי בדבר הריונה של נואלס לא עורר את הסערה התקשורתית שהצליחה לעורר ספירס, אולי משום שלהבדיל ממנה, נואלס נישאה לאבי ילדה. כנראה שזו ההוכחה שאם יש משהו שאמריקאים שונאים יותר מהריון בגיל העשרה - הוא הריון מחוץ לנישואים.

 

פרשת בריסטול פיילין (ארה"ב): בתה בת ה-17 של שרה פיילין בהריון

 

קשה לדבר על הריון בגיל מוקדם של דמויות מפורסמות ולא להזכיר את הריונה הלא צפוי של בתה של שרה פיילין, בריסטול. שרה פיילין היתה בעיצומה של קריירה מתוקשרת ומעוררת מחלוקת בראש המפלגה הרפובליקנית כשגילתה שבתה עומדת להביא ילד. בריסטול שהחליטה גם היא לא להפיל את הילד, מצאה את עצמה (כנראה בעיקר בגלל הלחץ מאמה) בתור הפנים של האם החד הורית הצעירה בארה"ב. רק חבל שקצת התקשינו להתרכז באג'נדה החברתית שניסתה בריסטול לקדם, בזמן שהיא נפרדה וחזרה שוב ושוב אל אבי ילדה שבינתיים הספיק לעשות כסף על חשבון הפרשייה בזכות צילומים לפלייבוי, והודיעה על תוכנית ריאליטי בכיכובה.

 
מימין: פיילין עם המשפחה, ביונסה וסולאנג', ג'יימי לין ובן זוגה
 מימין: פיילין עם המשפחה, ביונסה וסולאנג', ג'יימי לין ובן זוגה   צילום: צילום מסך שערי OK ו-US ו-אימג'בנק/gettyimages 
 

גם בישראל: פרשיות מין אסורות בארץ הקודש

איתמר צור ונועה ברקאי בסדרה "להוציא את הכלב" ברומן אסור בין מורה לתלמיד
 איתמר צור ונועה ברקאי בסדרה "להוציא את הכלב" ברומן אסור בין מורה לתלמיד 
 צילום: אלדד רפאלי, יח"צ 
 

אם בשלב הזה אתם מרגישים הקלה, כי הרי מה שרואים משם לא רואים מכאן, אל לכם: גם בארץ הקודש היו לא מעט פרשיות אהבים אסורות בין כתלי בית הספר: רק בתחילת השנה (2010) גילינו כי מורה בת 27, בתו של דמות מוכרת בחדרה (בדומה ללוטראנו, בת הפוליטיקאי), נהגה לקיים יחסי מין עם תלמיד בן 16 שלימדה. הדמיון בין הפרשייה הזו לבין הפרשייה של מרי קיי לא מסתיימת רק כאן, כי גם במקרה של המורה הישראלית, בעלה היה זה שפוצץ את העיניין והסגיר אותה לידי המשטרה.

 

מקרה חד פעמי? לא בבית ספרנו. רק שנתיים קודם לכן נעצרה מורה נוספת, הפעם מאזור השפלה, בחשד שקיימה יחסי מין עם תלמיד בן 17. המורה, נשואה עם ילדים, הכחישה את החשדות המיוחסים לה אך על פי הראיות היא נהגה לבלות עם תלמידה במלונות ובצימרים שונים בארץ וניהלה איתו מערכת יחסים ארוכה. בניגוד לפרשיות דומות בארצות הברית, בשני המקרים הללו לא נוהלו משפטי ראווה ולא ברור מה עלה בגורלן של המורות, וחשוב מכך, של התלמידים שמצאו את עצמם בלבה של השערורייה.

 

ניר ברגמן ניסה להתייחס לסוגיה המורכבת הבסדרה "להוציא את הכלב" ולהראות צד אחר לרומנים בין מורה לבין תלמידה הקטין. מערכת היחסים הדמיונית שהוצגה במיני-סדרה אמנם הצליחה כמעט לעורר הזדהות בקרב הצופים, אך אין ספק שבמציאות אנחנו מגלים פחות סלחנות כלפי מעשים מהסוג הזה.

 
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by