בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
סדר יום 
החיים היפים של ילדי המנהיגים בעולם החופשי 

החיים היפים של ילדי המנהיגים בעולם החופשי

 
סדר יום |
 

צ'לסי קלינטון, מליה וסשה אובמה, ג'נה וברברה בוש, יאיר ואבנר נתניהו - ראש ממשלת בריטניה דיוויד קמרון הציג לעולם את בתו החדשה, מה שהזכיר לנו עוד כמה צאצאים נשיאותיים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
ראש ממשלת בריטניה, אשתו ובתו פלורנס רוז אנדליון בהופעת בכורה
 ראש ממשלת בריטניה, אשתו ובתו פלורנס רוז אנדליון בהופעת בכורה 
 צילום: רויטרס 
 

דיוויד קמרון, ראש ממשלת בריטניה, הפך לא מזמן לאב בפעם השלישית, לילדה בשם פלורנס רוז אנדליון, אותה הוא הציג לראשונה לעולם,השבוע מול ביתו בדאונינג 10 בלונדון. קמרון, שנכנס לתפקידו רק במאי האחרון, הוא בין נבחרי הציבור היחידים בעולם אשר זכו להביא ילד לעולם בזמן כהונתם, שכן מרביתם מגיעים לתפקידים הרמים של נשיאים וראשי ממשלה, רק בגיל מבוגר יחסית, מצויידים בילדים גדולים.

 

יש משהו מנחם בידיעה שהמנהיג שבחרת ממשיך להעמיד אחריו יורשים, כי זו אינדיקציה שכוחו עדיין במותניו ושהוא מסוגל בנוסף לכל התחייבותיו החשובות לשמש גם איש משפחה וסוג של דוגמא לילדיו. בתו החדשה של קמרון, העלתה בנו זכרונות לצאצאים מפורסמים לא פחות:

 

טוני בלייר

 

אם כבר הזכרנו את ראש ממשלת בריטניה המכהן, מן הראוי שגם נזכיר את ראש הממשלה בדימוס. בלייר היה בין יחידי הסגולה שהצליח להביא גם הוא ילד לעולם בתקופת כהונתו, אלא שאז היה מדובר בתקדים שלא נראה כמותו 150 שנה. הילד ליאו בלייר שנולד בשנת 2000, כיכב כמה שנים מאוחר יותר במיני סקנדל כשהתברר שסגל המורים בבית הספר שבו למד, העניקו לו יחס מועדף ואף לימד אותו באופן פרטי.

 
שרי וטוני בלייר מציגים את הבן ליאו בשנת 2000
 שרי וטוני בלייר מציגים את הבן ליאו בשנת 2000   צילום: אימג' בנק / Getty Images 
 

ביל קלינטון

כנראה, שאין מי שאינו מכיר את בתו היחידה של הנשיא לשעבר של ארה"ב, צ'לסי קלינטון (נולדה ב-1980). קלינטון, ששבה לככב בכותרות לאחרונה בעקבות נישואיה המתוקשרים לבן זוגה היהודי מארק מזווינסקי, היתה רגילה במשך שנים לככב בתקשורת בזכות אביה הכריזמטי ואמה המוכרת לא פחות. בשנים האחרונות, עת הפיכתה לאישה  ועם נישואיה, היא מנסה לבנות את שמה באופן עצמאי. בניגוד לרבים אחרים שבאים מרקע וממעמד דומה, צ'לסי אינה מסתמכת על הקריירה של הוריה: היא לומדת כעת לתואר שלישי ולקחה חלק פעיל בקמפיין הנשיאות של אמה. מסתמן שצ'לסי ניחנה באמביציוזיות של אמה ובכריזמה של אביה ולכן אין ספק שהיא עוד תשאיר את חותמה בעולם ולא תישאר רק "הבת של".

 
ביל קלינטון, צ'לסי קלינטון, הילארי קלינטון, מארק מזווינסקי ביום החתונה
 ביל קלינטון, צ'לסי קלינטון, הילארי קלינטון, מארק מזווינסקי ביום החתונה   צילום: אימג' בנק / Getty Images 
 
 

ג'ורג' וו בוש

בנותיו התאומות של בוש, ג'נה וברברה (ילידות 1981), הוכתרו כילדות הרעות של הבית הלבן עוד בטרם החל בוש את תקופת כהונתו. סמוך לאותה תקופה, זרם נהר של ספקולציות בנוגע להרגלי השתייה של בנותיו ועד מהרה הן החלו לעטר את שערי המגזינים הגדולים בארה"ב בפוזות לא מחמיאות שעשויות להעיד על מידת פכחותן (שלא לומר, על היעדרה). יש שיאשימו בהתנהגות הסוררת את אביהן, שהיה ידוע בזכות הסתבכויותיו עם האלכוהול בצעירותו גם כן, אך אין עוררין על כך שהמוניטין הרע העיב על חייהן הבוגרים, גם כשהצליחו להשיג הישגים בזכות עצמן.

 
משפחת בוש הייצוגית
 משפחת בוש הייצוגית   צילום: אימג' בנק / Getty Images 
 

ג'נה בוש - ביקשה בזמנו מאביה לא לרוץ לנשיאות, מתקרבת כעת לעשור השלישי בחייה. הקריירה של ג'נה כוללת בין השאר הוראה, התמחות ביוניצף בבתי תמחוי בדרום אמריקה ואפילו כתיבת ספר ראשון על עבודת הצדקה שביצעה בתקופת התמחותה בפנמה. בהמשך הפכה ג'נה לכתבת ברשת הטלוויזיה NBC ובשנת 2007 נישאה לבחיר לבה, אותו הכירה במהלך הקמפיין הנשיאותה של אביה.

 

ברברה בוש - בדומה לאחותה, גם ברברה לקחה חלק בפעילויות צדקה שונות בעבור חולי איידס באפריקה ובטנזניה ובהמשך אף הקימה עמותה נטולת רווחים בשם Global health corps שמעניקה סיוע לחולי איידס ברחבי העולם. בדומה לג'נה, גם ברברה סבלה מנזק תדמיתי נרחב בגלל פרשיות האלכוהול שהיו מעורבות בהן לפני הקמפיין הנשיאותי האחרון של בוש, אך עושה רושם כי שתי הבנות, שאוחזות בהשקפת עולם המנוגדת לדעות השמרניות של אביהן, הצליחו להתנער מהתדמית השלילית ולסלול לעצמן מסלול מבטיח.

 

 

 
השערוריות של ג'נה בוש
 השערוריות של ג'נה בוש   צילום: סריקה 
 

ברק אובמה

אי אפשר להתייחס לבנות נשיאי ארה"ב מבלי להתייחס לנשיא המכהן ומחולל ההיסטוריה, ברק אובמה. עדיין לא ברור מה צופן העתיד למליה, בת ה-12 וסשה בת ה-9, שמתחנכות כעת בבתי ספר פרטיים, אך אין ספק כי הן גדלות על כנפי המורשת השחורה וכי מוטלת עליהן אחריות כבדה, בדומה לאביהן, להמשיך את דרכו הערכית והתרבותית.

 

בדומה לצ'לסי קלינטון, גם מליה וסשה גדלות בחיקה של אמא דומיננטית ואבא כריזמטי ונואם בחסד עליון. האם המסלול שצופה להן מזכיר את זה של קלינטון או שמא הן יגדלו ויהפכו למורדות כמו ברברה וג'נה בוש? כנראה שנגלה בעוד שנים ספורות.

 
מליה, מישל, סשה וברק אובמה בבית הלבן
 מליה, מישל, סשה וברק אובמה בבית הלבן   צילום: אימג' בנק / Getty Images 
 

בנימין נתניהו

בין אם אתם תומכים בדעותיו הפוליטיות של נתניהו ובין אם אתם חולקים עליהם, בוודאי תסכימו כי לא קל לגדול בשושלת של שופטים, רופאים, פרופסורים ומפקדים, כל שכן להיות בניו של ראש ממשלה כל כך מעורר מחלוקת.

 

בניו של בנימין נתניהו, יאיר ואבנר, עושים את צעדיהם הראשונים כאנשים בפני עצמם, כל אחד בתחומו. יאיר (18), שהתגייס זה עתה לצבא לתפקיד של דובר צה"ל ואבנר (15), שזכה הזנה בתואר הסגן השני לחתן חידון התנ"ך העולמי. שניהם זוכים לתקשור מתמיד בזכות הצלחותיהם וגם נפילותיהם (כמו הריתוק שקיבל לאחרונה יאיר בשל היעדרותו מהשירות באחד הימים). בתו הבכורה של נתניהו לעומת זאת, מתרחקת מאור הזרקורים לצורך חזרה בתשובה, אך היא גם זו שהפכה את נתניהו לסבא לראשונה בחייו, בסוף שנת 2009.

 
בנימין, שרה, אבנר ויאיר נתניהו
 בנימין, שרה, אבנר ויאיר נתניהו   צילום: רויטרס 
 
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by