בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
המגהצים 
החיים היפים של אופרה ווינפרי 
 
  צילום: אימג' בנק / Getty Images    
המגהצים |
 

מה עושה האישה העשירה בעולם עם כל הכסף שלה? כשהיא לא תורמת מיליונים לצדקה, היא מתחזקת 5 בתים ברחבי ארה"ב ועוד כמה בחו"ל, מכוניות פאר וכמובן הבייבי שלה - המטוס הפרטי. נכנסנו עמוק לתוך הארנק של האישה שיש לה הכל

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

אחת הנשים המשפיעות בעולם - אופרה ווינפרי (56), נולדה בכלל להורים קשיי יום וגדלה בעוני רב. את הדרך לעושר התחילה בגיל 19 כשדרנית בתחנת רדיו מקומית ומשם המשיכה בקריירה מתגמלת שכוללת תכנית טוק שואו בינלאומית, מגזין לייף סטייל הקרוי על שמה "O" וחברת הפקות פרטית. לכבוד העונה ה-25 והאחרונה של הטוק שואו "אופרה", החלטנו לבדוק עד כמה משתלם להיות אופרה.   

 

שווי מוערך

 

הארנק של ווינפרי הפך למפורסם כבר בגיל 32 כשהיא הפכה למיליונרית בעקבות ההצלחה הטלוויזיונית. כיום, מגזין "פורבס" מעריך ששוויה הוא כ-2.3 מיליארד דולר, אחרי שבשנה האחרונה היא הרוויחה 315 מיליון דולר רק מתכנית האירוח. כל העיתונים הנחשבים, מ"טיים" ועד "לייף" הכתירו אותה כאישה העשירה בעולם וכאפרו-אמריקאית הרווחית ביותר במאה ה-20 וה-21, וזה נשמע טוב מאוד, גם אם אנחנו רק בתחילת המאה הנוכחית.

 

 
המגזין של אופרה - היא תמיד תופיע על השער של המגזין שלה
 המגזין של אופרה - היא תמיד תופיע על השער של המגזין שלה   צילום: יח"צ 
 

בתים

לאופרה יש לפחות 5 בתים ברחבי ארה"ב, אבל האחוזה הקבועה שלה היא במונטיסיטו, קליפורניה, היא קוראת לה "הארץ המובטחת" והיא משתרעת על 170,000 מטרים מרובעים. אופרה תמיד מספרת איך הן הכירו - היא ביקרה באזור האחוזה לצילומים של המגזין שלה, ראתה אותה, התאהבה, וכל כך התלהבה שביקשה מהבעלים לקנות אותה, למרות שהיא לא הייתה למכירה, צ'ק על סך 50 מיליון דולר הבטיח שהיא תהיה שלה.

 

היא רואה את הבית כ"מתנה מאלוהים", ואכן מדובר פה במשכן אלוהי, היא ישנה בששה חדרי שינה שמהם היא רואה את האוקיינוס השקט, מתקלחת ב- 14 חדרי אמבטיה לבחירתה, ואת זמנה הפנוי היא מבלה באולם התאטרון ומגרשי הספורט, ואף מנשנשת פירות הדר מהפרדס הפרטי שלה ליד שתי מזרקות ואגם. באחוזה ישגם מקום לבן זוגה, הסופר ואיש העסקים, סטדמן גראהם, לו מוקצה חדר גדול במיוחד, שנועד לאחסן את כל חליפותיו.

 

 
הבית של אופרה במונטסיטו קליפורניה
 הבית של אופרה במונטסיטו קליפורניה   צילום: אתר רשמי oprah.com 
 
 

חוג הסילון

כיאה לכל אדם שצריך להתנייד, ובהתאם לכל סלב שיכול להרשות לעצמו, לאופרה יש צי מכוניות, יאכטה פרטית עם מנחת למסוק, וגם מטוס פרטי. להלן ספירת המלאי האחרונה:

 

מכוניות

 

במהלך חגיגות פתיחת העונה ה-19, אופרה חילקה לכל אחד שישב בקהל מכונית במימון חברת פונטיאק - 276 מכוניות חיכו בחנייה לבעלים החדשים שלהן. לכן, מובן מאליו שהאופרה לא הולכת ברגל, יש לה כל כך הרבה מכוניות, שהיא הרשתה לעצמה למכור 3 מהן לתרומה, כשכל אחת מיוחדת בפני עצמה: רולס רויס שניתנה לה במתנה מחברה הוותיק, ג'ון טרבולטה, מרצדס 1954 עם דלתות נפתחות כלפי מעלה ואסטון מרטין 1997 שכל מושיביו עשויים עור, המכוניות נמכרו ב-965,000 דולר ונשארו לה באוסף עוד קדילקים, לימוזינות ואפילו  Covini C6W -מכונית מגניבה במיוחד, בעלת שישה גלגלים .

 

 
המכוניות של אופרה. למעלה במכונית עם בעלה סטדמן
 המכוניות של אופרה. למעלה במכונית עם בעלה סטדמן   צילום: אימג' בנק / Getty Images, יח"צ 
 

מטוס פרטי

ווינפרי רכשה לעצמה מטוס פרט מסוג Global Express XRS jet בשווי 42 מיליון דולר ובכך היא הצטרפה לחברה של העשירים באמת כמו ביל גייטס. למטוס יש 10 כורסאות, מטבח ומקלחת מעוצבים שמעופפים עם אופרה לכל מקום. באחד מנאומיה בפני סטודנטים, היא אמרה "זה נפלא שיש לך מטוס פרטי, ומי שאומר אחרת משקר", לנו, זה דווקא נשמע די אמין.

 

                                                 

 
המטוס הפרטי של אופרה
 המטוס הפרטי של אופרה   צילום: יח"צ 
 

חופשות

ווינפרי נוהגת לקחת את היאכטה שלה לסיבובים ברחבי העולם. לעיתים היא מפליגה לביתה במאווי ,הוואי, ששווי 11.68 מיליון דולר, כדי להירגע קצת מלחצי החיים. וכשנמאס לה, היא מגיעה לטירת הנופש שלה השוכנת באנטיגואה שאיים הקריביים, ליד מימי הים הכחולים, בצל עצים אקזוטים ובשכנות למעצב העל ג'ורג'יו ארמני.

 

בנוסף, היא שוכרת באיי הבתולה, שיכולה לאכלס יחד איתה עוד 27 אורחים. היא מעוצבת בצורה כזו שמקשה על עבודת הפפארצי, ולכן היא הנופשון הקבוע גם של סלבס אחרים חובבי פרטיות, כמו סטיבן שפילברג והריסון פורד. אגב, אם השתכנעתם שהמקום בדיוק בשבילכם, לידע כללי, לילה אחד יעלה כ-46,000 דולרים חדשים.

 

 
הבית של אופרה בהוואי
 הבית של אופרה בהוואי   צילום: אתר רשמי oprah.com 
 

צדקה

ווינפרי נחשבת לאמא תרזה של עולם הבידור. רק דרך הקרנות שלה הצליחה להשיג 80,000,000 דולר וסך התרומות שלה מסתכם ב-303 מיליון דולר לפי ה"ביזנס וויק". 

 

היא פתחה את ה"אקדמייה לבנות של אופרה ווינפרי" בדרום אפריקה בהשקעה התחלתית של 40 מיליון דולר. באקדמיה יש סלון יופי, מכון יוגה ומעל ל-20 בניינים, כש- 152 התלמידות נבחרו בקפידה ולהגדרתה, הן בנותיה והיא נשבעה לדאוג להן ולמשפחתן.

 

ההשפעה שלה גדולה כל כך, שהיא מצליחה לרתום גם אחרים לצדקה, 7 מיליון דולר נאספו בערב אחד, רק כי ביקשה במהלך תוכניתה מהקהל לתרום לטובת פרוייקט חינוכי כלשהו. בכלל, ווינפרי בכל הזדמנות מדברת על חדוות התרומה, ב-2006, היא נתנה לכל אחד מהיושבים בקהל 1000 דולר כדי שיתרמו אותם לאיזו מטרה שיחפצו, כדי להעביר להם את ההרגשה הטובה של הנתינה.

 

 
מחלקת כסף באולפן ובונה אקדמיה לבנות בדרום אפריקה
 מחלקת כסף באולפן ובונה אקדמיה לבנות בדרום אפריקה   צילום: אתר רשמי oprah.com 
 

בעלי חיים

בכל פעם ששאלו את ווינפרי "נו, מה עם ילדים?" היא ענתה שכבר יש לה שניים - סופי וסולומון מסוג קוקר ספניאל. הם חיו כמשפחה מאושרת ואפילו השכן ג'ורג'יו ארמני עיצב להם בגדים לחורף, עד שבמרץ 2008 סופי בת ה-13 הלכה לעולמה, ווינפרי שידרה סרטון לכבודה בתוכניתה ונחנקה מרוב בכי עד שנאלצו להקדים את הפרסומות. בנובמבר 2008, סולומון בן ה-14 נפטר גם הוא וזכה לאותו כבוד אחרון. מאז אופרה וסטדמן, מגדלים שני גולדן רטריברים בשם ליילה ולוק ועוד גור קוקר ספניאל חדש שהצטרף למשפחה.

 

 
אופרה עם אחד הכלבים שלה
 אופרה עם אחד הכלבים שלה   צילום: אימג' בנק / Getty Images 
 
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by