בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
סדר יום 
המסלול הוא בשבילי: דוגמניות העל הנוכחיות 
 
 הדוגמנית לינדזי וויקסון    צילום: אימג'בנק/gettyimages    
סדר יום |
 

לאחת שפתיים תפוחות, לשנייה רווח בין השיניים ולשלישית מבט של רצח בעיניים: היכרות עם חמש דוגמניות שחרשו בחודש האופנה האחרון את מסלולי המעצבים, מניו יורק, דרך מילאנו ולונדון, ועד פריז. בר רפאלי, מי?

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

את שבועות האופנה נהוג לנתח במונחים של קולקציות, טרנדים ומעצבים, אך הפעם החלטנו להתעכב דווקא על כמה מהדוגמניות הבולטות של חודש האופנה האחרון. תפקידן המקובל הוא בעיקר לשמש קולב גרום לפריטים הנחשקים שעל גופן, אך בפועל מדובר בהרבה מעבר לכך. נכנסנו לנעליהן הגבוהות של חמש דוגמניות עם קילומטראז' גבוה על מסלולי התצוגות של מיטב המעצבים:

 

שם: פרייה ביאה אריקסן

 

גיל: 23

 

התגלתה לראשונה: כנראה שכשיש לך את זה יזהו אותך אפילו מבעד לזגוגית של מכונית חולפת, וכך בדיוק התחיל סיפור ההצלחה של פרייה - בעודה צועדת ברחובות דנמרק בשנת 2005, היא נעצרה על ידי מונית חולפת בה ישב סוכן דוגמניות ומשם הדרך לכיכוב בשבועות האופנה של אותה שנה היתה קצרה מאוד.

 

תיק עבודות: הדוגמנית הדנית היא הסגנית לתואר "הדוגמנית העסוקה ביותר של שבועות האופנה", מיד אחרי לינדזי ויקסון הקטינה (ראו המשך). מסלולי התצוגות של שבועות האופנה אינם טריטוריה זרה לאריקסן, שמדדה עליהם כבר חמש עונות ברציפות, הן בתצוגות הקוטור והן בתצוגות ה-Ready to wear. חוץ מזה, אם הפנים של אריקסן מוכרות לכם, אתם בוודאי מזהים אותה ממודעות פרסומיות וקמפיינים של מיטב בתי האופנה כמו אלכסנדר וונג, פראדה, סוניה ריקל, שאנל, דיור, גוצ'י והיד עוד נטויה.

 

המוזה של: אריקסן כבר זכתה לשמש כמוזה לא פעם ולא פעמיים, וכיום אפשר למצוא כמה אביזרי אופנה שקרויים על שמה. כך למשל תוכלו למשל את תיק הפרייה של ג'יל סטיוארט, את קלאץ' הפרייה של קלואה ואת מגפי השריכה פרייה אצל אלכסנדר וונג.

 

משהו אישי: ידועה בעיקר בזכות ההופעה האדג'ית שלה ואהבתה למוסיקה אלטרנטיבית. כמו כן, חתומה על הסכם עם הסוכן שלה לפיו היא יכולה לקעקע את עצמה כמה שתרצה כל עוד תסכים לא להסתפר.

 

משהו צהוב: על גופה מסתתרים לא פחות מ-16 קעקועים (נקודת חולשה במובן של עולם הדוגמנות).

  

 
על שער ווג, בתצוגה האחרונה של ולנטינו, בקמפיין משקפי השמש של טום פורד. פרייה ביאה אריקסן
 על שער ווג, בתצוגה האחרונה של ולנטינו, בקמפיין משקפי השמש של טום פורד. פרייה ביאה אריקסן   צילום: שער ווג, אימג'בנק/gettyimages, קמפיין טום פורד 
 

שם: סשה פיבוברובה

 

גיל: 25

 

התגלתה לראשונה: כמו סיפור סינדרלה קלאסי, כך גם פיברובה מספרת שלא חלמה אפילו על קריירת דוגמנות עת התגלתה על ידי צלם רוסי בשם איגור וישיינקוב שמסר את תצלומיה לסוכנות הדוגמנות הבינלאומית IMG. בשנת 2005 החתימה אותה הסוכנות על חוזה ומשם החלה קריירת דוגמנות בינלאומית משגשגת.

 

תיק עבודות: חמש שנים בלבד חלפו מאז התחילה פיבוברובה את הקריירה הבינלאומית שלה, וכבר היא יכולה להתגאות בעשרות שערי המגזינים שעיטרה, מסלולי המעצבים עליהם צעדה והחוזים השמנמנים שקטפה. פיבוברובה הספיקה כבר לפתוח תצוגות אופנה, כמו למשל בתצוגות של ראג&בון ורודארטה בשבוע האופנה בניו יורק לעונת 2008, ולככב על המסלולים של דיור, שאנל ומקס מארה. מחוץ למסלולים, בשנת 2009 זכתה פיבוברובה במקום השני ברשימת הדוגמניות המצליחות של אתר models.com, תואר שחלקה עם דוגמנית מצליחה אחרת, נטשה פולי. ווג פריז אף הרחיק לכת ובחר בה כאחת משלושים הדוגמניות החשובות של שנות האלפיים.

 

המוזה של: בית האופנה האיטלקי פראדה התרשם מיכולותיה של פיבוברובה, עד כדי כך שהחליט להחתים אותה על חוזה אקסקולוסיבי למשך שלוש שנים כבר לאחר התצוגות הראשונות שלה. שורה נוספת בהשיגיה מקבלת הדוגמנית בזכות הפיכתה למוזה המועדפת על סטיבן מייזל שבזכותו הופיע לא פחות מחמש פעמים שונות על שער מגזין ווג האיטלקי.

 

משהו אישי: פיבוברובה היתה סטודנטית להיסטוריה ואמנויות באוניברסיטת מוסקבה ועד היום היא ידועה כתולעת ספרים במשקל כבד, כשברזומה שלה קלאסיקות כמו "מלחמה ושלום".

 

משהו צהוב: הצלם שגילה אותה והיה אחראי על נסיקת הקריירה שלה הפך ברבות הימים לבעלה. השניים מתגוררים בשנים האחרונות בניו יורק.

 

 
על שער ווג, מתוך התצוגה האחרונה של ז'אן פול גוטייה, בקמפיין התיקים של פראדה. הדוגמנית סשה פיבוברובה
 על שער ווג, מתוך התצוגה האחרונה של ז'אן פול גוטייה, בקמפיין התיקים של פראדה. הדוגמנית סשה פיבוברובה   צילום: שער ווג, אימג'בנק/gettyimages, קמפיין פראדה 
 
 

שם: אניה רוביק

 

גיל: 26

 

התגלתה לראשונה: רוביק הפולנייה החליטה לנסות להגשים חלום ילדות ישן ונרשמה לתחרות דוגמניות מקומית, שם התגלתה על ידי סוכנות צרפתית. למרות הקריירה המבטיחה, רוביק החליטה לתת עדיפות עליונה ללימודיה בתיכון ודגמנה בעיקר בשבתות וחגים.

 

תיק עבודות: הקריירה של רוביק כל כך ענפה עד שקל יותר לבדוק עבור מי היא לא עבדה בשנים האחרונות, שכן תחת רגליה הארוכות עברו שמות כמו דיור, הרמס, גוצ'י, ולנטינו, קלואה, ג'יבנשי והרשימה לא נגמרת. בנוסף לכך, רוביק נבחרה לעטר את שערי המגזינים של ווג צרפת, קוריאה, יפן, ספרד, גרמניה ועוד. היא נבחרה לאחת משלושים הדוגמניות המצליחות ביותר של העשור האחרון על ידי ווג הצרפתי ומדורגת במקום השלישי, יחד עם פרייה אריקסון, ברשימת 50 הדוגמניות המצליחות ביותר של אתר models.com.

 

המוזה של: החן האירופאי של רוביק קסם דווקא למתכנתי משחקי מחשב כשבחרו בה בתור הפנים של משחק התעמלות בשם video game yoga שמיועד עבור מכשיר ה-Wii. בנוסף לכך, רוביק שימשה כמוזה בסרט מנגה בשם "The one" לתפקיד הראשי בסרט.

 

משהו אישי: במהלך חייה הקצרים הספיקה לגור ביוון, קנדה ואפילו בדרום אפריקה. חוץ מזה היא מורה גם ליוגה ומעצבת תכשיטים.

 

משהו צהוב: לצד עיסוקה המרכזי כדוגמנית, רוביק מתפקדת גם כמנהלת אמנותית במגזין 25 בו מכהן הבויפרנד הפרטי שלה סשה, כעורך הראשי.

 

 
על שער ווג, מתוך התצוגה האחרונה של אלי סאאב, בקמפיין לגוצ'י. הדוגמנית אניה רוביק
 על שער ווג, מתוך התצוגה האחרונה של אלי סאאב, בקמפיין לגוצ'י. הדוגמנית אניה רוביק   צילום: שער ווג, אימג'בנק/gettyimages, קמפיין גוצ'י 
 

שם: לינדזי וויקסון

 

 גיל: 15

 

התגלתה לראשונה: אמנם השילוב בין וויקסון לבין סטיבן מייזל החלקלק נשמע מעט מטריד, אך הדוגמנית הצעירה התגלתה לראשונה כשהצלם השערורייתי בחר בה באופן אישי לככב בהפקת אופנה לווג האיטלקי.

 

תיק עבודות: הדוגמנית הרכה רק לאחרונה התחילה את הקריירה שלה בעולם הדוגמנות וכבר הספיקה להפוך לאיט-גירל ולכבוש את חודש האופנה האחרון בסערה. הצלילה הראשונה שלה לתוך עולם האופנה אפילו תועדה בצורה נרחבת עבור מגזין לייף שליווה אותה בנסיעות בסאבווי בביקורה בתפוח הגדול ובמדידות אצל ג'ייסון וו. משם עברה וויקסון לשבוע האופנה במילאנו והוכיחה שלמרות גילה הצעיר היא כבר אחת הדוגמניות העסוקות ביותר בתעשייה.

 

המוזה של: לאור גילה הצעיר והקריירה הקצרה שלה בתחום הדוגמנות, מסתמן שוויקסון טרם הספיקה להפוך למוזה של אחד המעצבים או הצלמים בתעשייה. ניחוש שלנו? עם שפתיים תפוחות ורווח בשיניים א-לה לארה סטון, אין ספק שזה יקרה ממש בקרוב.

 

משהו אישי: תלמידת תיכון בקנזס.

 

משהו צהוב: בניגוד להרבה דוגמניות צעירות אחרות בטווח גילה, וויקסון טרם הספיקה לייצר פרובוקציות. תנו לה כמה דקות.

 

 
על שער ID, מתוך התצוגה האחרונה של לואי ויטון, בקמפיין מיו מיו. הדוגמנית לינדזי ויקסון
 על שער ID, מתוך התצוגה האחרונה של לואי ויטון, בקמפיין מיו מיו. הדוגמנית לינדזי ויקסון   צילום: שער ID, אימג'בנק/gettyimages, קמפיין מיו מיו 
 

שם: כרמן פדרו

 

גיל: 20

 

התגלתה לראשונה: פדרו התגלתה בשנת 2005 על ידי סוכנות דוגמניות מקומית באסטוניה. סיפור נוסח סינדרלה לא תוכלו למצוא כאן.

 

תיק עבודות: גם פדרו משתייכת לזן הצעיר יותר של הדוגמניות המצליחות ולמרות זאת, עובדה זו לא מנעה ממנה להפוך לאחת העסוקות בתעשייה. עד גיל 20 הספיקה פדרו לצעוד על המסלולים של מיטב מעצבי העל, ביניהם כריסטופר קיין, לואי ויטון, דונה קארן, מארק ג'ייקובס ופיליפ לים. בנוסף, היא זכתה בכבוד לפתוח את תצוגות האופנה של דריס ואן נוטן ואיב סאן לורן בפריז (ב-2008), להיות מוכתרת כאחת ההבטחות הגדולות של אותה שנה בתחום הדוגמנות, לככב במרבית תצוגות הקוטור ולהופיע על שערי מגזינים נחשבים כמו ID או ווג איטליה, וכל זה עוד לפני גיל 18.

 

משהו אישי: טרם הפכה לדוגמנית, פדרו קטפה הישגים מרשימים כשחקנית כדורגל מקצועית שאפילו שיחקה בנבחרת הכדורגל הלאומית בארץ מולדתה, אסטוניה. כמו כן היא חובבת טניס גדולה, ובדומה לכל דוגמנית שממהרת להכחיש הפרעות אכילה, היא מתגאה באהבתה למתוקים ופיצות.

 

משהו צהוב: בראיון למגזין W מיהרה להצהיר: "אני לא מערבבת בין החיים המקצועיים לחיים האישיים שלי". מזל שיש את לארה סטון.

 

 
על שער 37, מתוך התצוגה האחרונה של דיור. הדוגמנית כרמן פדרו
 על שער 37, מתוך התצוגה האחרונה של דיור. הדוגמנית כרמן פדרו   צילום: שער 37, אימג'בנק/gettyimages 
 
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by