בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
היכרויות  
חולמים חלומות מיניים? עכשיו גם תוכלו לפרש אותם 
 
 יש חיים אחרים לחלוטין בחלום    צילום: אימג'בנק / Getty Images    
היכרויות  |
 

על מה מרמזת סצינה מינית לוהטת דווקא עם אותו המין? מה חולמות נשים מאופקות, ומה מסמלת עליה פשוטה על סולם? איזה מין חלום

 
 
 
 
 
 
 
 
 

פירוש חלומות הוא מקצוע עתיק יומין שנזכר כבר בתנ"ך. אבל, רק בתקופת פרויד נקבעו כללים מקצועיים לשיטות שעל פיהן אנחנו נוהגים להסביר את החלומות. הפסיכולוגים המודרנים ודאי יחלקו על הקביעה הזו, אבל לפי פרויד, לרוב החלומות של אנשים בוגרים יש הסבר מיני.

 

לעיתים יופיעו בחלום אברי מין או פעילות מינית ברורה ולעיתים רק סמלים שניתנים להסבר כביטוי מיני. לפעמים הפירוש ברור ולעיתים נדרשת העמקה לנבכי הרגש של בעל החלום. לעיתים החלום חוזר על עצמו ולעיתים רק סדרת חלומות מאפשרת הסבר מלא. לא תמיד אנחנו מאפשרים לעצמנו להתחבר לצרכים המיניים שלנו אפילו בחלום. עצמים בעלי צורה מסויימת מתארים בצורה עקיפה אברי מין. למשל, סכין מסמל פין וגביע יין מסמל פות.

 

על מה מעידה פעילות מינית יוצאת דופן?

 

חלומות מיניים עלולים לגרום לחרדה אצל החולם. הסיבה לכך היא שבחלום אנחנו נותנים דרור לפנטזיות הכי מודחקות שלנו. פעילות מינית יוצאית דופן בחלום עלולה לגרום לנו לחשוב שאנחנו לא נורמלים. בדרך כלל זה לא המצב. אבל, נכון הוא שבחלום אנחנו יכולים לאפשר לעצמנו לאבד את השליטה שאנחנו מגלים בחיים האמיתיים.

 

גברים, אתם יכולים להירגע

 

החלומות מבטאים לעיתים קרובות פחדים שיש לנו בחיים העירניים. למשל, אחד הפחדים הגדולים של גברים הוא הפחד מהומוסקסואליות. לכן, אין זה מפתיע שגברים רבים מגיעים אלי לטיפול בעקבות סדרת חלומות שמאיימים על הגבריות שלהם. חלומות על פעילות הומוסקסואלית אינה מבטאית בהכרח העדפה מינית כזו. לעיתים קרובות היא מאפשרת לחשש הזה להשתחרר במקום בטוח מבחינתנו - בחלום. חלומות כאלה עשויים להתרחש בנקודות חיים מאיימות, כמו למשל, לפני גיוס או לפני חתונה והם מבטאים חשש מצמתים בחיים בהם נבחנת הגבריות שלנו. לעיתים החלום ההומוסקסואלי מבטא דווקא אהבה לחבר או געגוע לקרוב משפחה. כלומר, החלום בכלל והחלום המיני בפרט עשויים לרמז על דבר אחד וגם על היפוכו. הבחירה בפרוש הנכון מותנית בחיבור של החלום לחיים האמיתיים של החולם.

 

על מה חולמות נשים מאופקות?

אמא צופה בי עכשיו?
 אמא צופה בי עכשיו? 
 צילום: אימג'בנק / Getty Images 
 

לעיתים קרובות החלום מבטא הדחקות. למשל, נשים שחייהן מאופקים ומתנהלים לפי כללים מסורתיים, במיוחד בחדר המיטות, עלולות לחלום על פעילות מינית סוערת. לעיתים יופיעו בחלום לא רק בני זוג זרים, אלא אפילו דמויות קרובות שתרמו לגיבוש הערכים המיניים שלהן. נשים רבות מספרות על אימא הצופה בהן כשהן מקיימות יחסי מין נטולי רסן. הנוכחות של אימא בחלום נותנת להן את הלגיטימציה להנות ממין, כאשר זה מנוגד לחינוך שקיבלו בצעירותן.

 

החלום והיפוכו

 

לחלומות מסויימים שאינם מיניים עלולים להיות הקשרים שמקורם כלל אינו במין, אך בסופו של דבר מרמזים על קשיים במין. למשל, ילדים רבים חוששים מהמעבר מסיר לאסלה. החשש מנפילה פנימה או מבעל חיים שעלול למשוך אותם אל עומק האסלה, עלול להיות מתורגם לקשיים במין. רמז לקשיים כאלה יופיעו בצורה של חלומות הכוללים הפרשות גוף. גברים הסובלים מפליטה מהירה מתארים לעיתים חלומות של יחסי מין עם נשים יפהפיות שלא מגיעות לסיפוקן, למרות ההשקעה הרבה והמתמשכת של הגבר. כלומר, החלום במקרה הזה מתאר את ההיפך המוחלט של המציאות.

 
 

חולמים על חיות? בואו לגלות מה מסתתר מאחוריהן

יש דברים שאני מרשה לעצמי רק בחלום
 יש דברים שאני מרשה לעצמי רק בחלום  
 צילום: אימג'בנק / Getty Images 
 

כאמור, לכל תמונה יתכנו כמה וכמה הסברים, לעיתים מנוגדים. הופעת צבע אדום בחלום מתקשרת לביטויים מיניים, וכך גם הסיפרה 6. מגן דוד שבו ששה קצוות עשוי להיות אף הוא ביטוי למין. זאב בחלום עשוי להיות ביטוי להתנהגות מינית חמסנית. חלימה על עכביש מסמלת לעיתים נפילה לרשתו, היטרפות על ידי נקבה, או חשש מפגיעה פיזית בידי האישה במהלך החדירה. לעומת זאת, שפנים עשויים להיות ביטוי להתנהגות מינית בלתי מרוסנת, אם כי עדינה. אכילה מרמזת על סיפוק רעב מיני או רגשי. פרי התפוח מסמל אהבה ופיתוי ולעיתים צורתו מרמזת שדיים. הופעת גביע בחלום מבטאת מיניות נשית וכך גם טיפוס על גבעה.

 

טיפוס על סולם, שחיה ותסרוקת אל רצויה

 

פרחים בכלל, ובמיוחד ורד מציינים נשיות ובעיקר בתוליות. גם שיער ארוך מבטא תשוקה לחושניות. איבוד שיער לעומת זאת, עלול לרמז על אובדן כח הגברא. תסרוקת לא רצויה יכולה להיות ביטוי חלומי לחוסר סיפוק מיני. תחושת חום יכולה לרמז על תשוקה מינית. קור או קרח מסמלים לעיתים קרירות מינית. פה פעור ושאר פתחי הגוף מרמזים לפות. חלומות ליליים מסמנים לעיתים אף הם פעילות מינית המקושרת ללילה וחשכה. לפי פרויד, פרוזדור, מעבר או מנהרה מסמלים גם הם פות. שחיה מייצגת לפי פרויד משגל, כך גם מפתח וחור המפתח ואילו נשיקה מסמלת כמיהה ליחסי מין. טיפוס על סולם משמעותו עפ"י פרויד, תנועות משגל. סירוס מרמז על חשש מנשים או מאבקי כח בין גבר לאישה. סמל המין המובהק ביותר לפי פרויד הוא סכין או חרב המיועדים לחדור את הבשר החי. גם עט ועיפרון מייצגים את הפין וכאשר הם מופעים במצב שבור, הם מרמזים על אין-אונות.

 

הכתבה באדיבות רוני רוזמן, B.Sc. ייעוץ פרטני ,זוגי ומיני. חפשו אותו בפייסבוק

 

עוד בהיכרויות:

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by