בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
עונת החתונות 
גדול וגרנדיוזי: חתונות מלכותיות בלתי נשכחות  
 
 החתונה של צ'ארלס ודיאנה    צילום: אימג' בנק / Getty Images    
עונת החתונות |
 

הנסיך ויליאם הודיע השבוע שהוא עומד להינשא לבחירת ליבו, מה שהחזיר אותנו מיד אל חתונת הוריו צ'אלרס ודיאנה, אבל גם בשבדיה, ספרד והולנד התקיימו חתונות מלכותיות מרשימות עם שמלות מפוארות, כרכרות סוסים ומוזמנים מכל העולם. אז קבלו סקירה של כמה מהחתונות הכי שוות בעולם

 
 
 
 
 
 
 
 
 

הנסיכה דיאנה, בחייה ובמיוחד במותה, יצרה זן חדש של נסיכים: הנסיכים הסלבריטאים. כולנו עקבנו בשקיקה אחר החתונה המלכותית שלה לנסיך צ'ארלס, לגירושיה ממנו כעבור כמה שנים ומותה הטראגי. החתונה המפוארת של דיאנה הציבה רף גבוה עבור כל משפחות המלוכה, וכעת, כשהתפרסמה הידיעה אודות אירוסיו המתוקשרים של בנה הנאה, הנסיך ויליאם וטבעת האירוסין המדהימה שהייתה שייכת לה ועברה אליו בירושה, לא יכולנו שלא לחוש נוסטלגיים ולברר כיצד נראות חתונות מלכותיות בנות זמננו.

 

נתחיל כמובן בחתונתם של הנסיך צ'ארלס ודיאנה מבריטניה

 

כי פשוט אי אפשר לדבר על חתונות מלכותיות מבלי להזכיר את החתונה ההיא מ-29 ביולי 1981, שהוכתרה לימים כחתונה של המאה. מיליוני אנשים עקבו אחר האירוע בדריכות ברחבת הכנסייה, ברחובות לונדון ובטלוויזיה (תופעה שתחזור על עצמה כעבור 16 שנה עם מותה של הנסיכה דיאנה), בנסיון לקבל הצצה לברית הנישואין של הנסיכה הביישנית בת ה-20 והנסיך בן ה-32.

 

הטקס נערך בנוכחותו של ארכיבישוף ו-25 כמרים נוספים והתנהל לפי מיטב המסורת האנגלית. לפי הדיווחים, כ-3,500 איש נכחו בקתדרלה סנט פול ו-750 מיליון נוספים צפו בטקס בטלוויזיה. תוסיפו לכך עוד 4,000 שוטרים ו-2,200 חיילים שאבטחו את האירוע, ותוכלו לקבל קנה מידה עד כמה היה הטקס הזה מפלצתי וגרנדיוזי.

 

הנסיכה דיאנה הגיעה לכנסיה בכרכרה שקופה ובליווי של חמישה אנשי צבא. הכרכרה היתה קטנה מלהכיל את גם את הוריה של דיאנה, כי שובל שמלתה באורך 7.5 מטרים תפס את כל המקום. השמלה המלכותית היתה שמלת אייטיז קלאסית, עשויית בד טאפטה מבריק ושרוולים תפוחים.

 

בתום הטקס, חגגו הנסיכים את נישואיהם בארוחה עם 120 משתתפים בלבד, ובסיומם פרשו בני הזוג למרפסת ולנופף ולהרעיף מעט אהבה בחזרה לקהל שעדיין המתין להופעתם מחוץ לכנסיה.

 
הטבעת, הכרכרה, המרפסת ועוגת החתונה הענקית
 הטבעת, הכרכרה, המרפסת ועוגת החתונה הענקית   צילום: אימג' בנק / Getty Images 
 

הנסיכה ויקטוריה ודניאל ווסטלינג משבדיה

תאריך חתונה: 19.6.2010

 

הנסיכה ויקטוריה נראתה נאה מאוד ביום חתונה בשמלת סאטן מבריקה עם שובל ארוך, כתר עצום מימדים שעיטר את ראשה וחיוך חמוץ-מתוק שהסתיר את המאבקים הרבים שנאלצה לעבור כנגד אביה, המלך קארל גוסטף, שנחרד לגלות שבתו בחרה להינשא דווקא למדריך כושר לשעבר, אחד מפשוטי העם.

 

גם הנסיכה דיאנה, כזכור, היתה גננת בגן ילדים לפני שכבשה את לבו של צ'ארלס ולמרות זאת היא הצליחה להוכיח את עצמה כנסיכה אצילית והומינטרית גדולה, אז מי יודע, אולי גם העתיד של ויקטוריה ודניאל מנבא להם גדולות.

 

הכתר שלראשה של הנסיכה היה מעוטר בדמויות ויקטוריאניות שתאמו לעגילים ויקטוריאנים שענדה והטקס כולו התנהל בצורה מסורתית מאוד, כיאה לחתונה במעמד זה.

 
הכתר, הכרכרה, זר הכלה והשובל הארוך
 הכתר, הכרכרה, זר הכלה והשובל הארוך   צילום: אימג' בנק / Getty Images 
 
 

הנסיך ניקולאוס וטטיאנה בלנטיק מיוון

תאריך חתונה: 25.8.2010

 

אמנם הקשר בין ישראל לבין משפחות המלוכה הוא מקרי בהחלט, אך לא הרחק מכאן, ביוון ליתר דיוק, התקיימה בקיץ האחרון חתונה מפוארת בין ניקולאוס, בנו השני של מלך יוון לבין טטאינה בלנטיק.

 

בעוד שהחתונה של ויקטוריה ודניאל משבדיה, היתה "כבדה" ומסורתית מאוד, החתונה של ניקולאוס, היתה בסימן של שיק, עידון ויוקרה: הנסיך הגיע לטקס בסירה ממונעת בעוד שהנסיכה לעתיד (מנהלת אירועים עבור המעצבת דיאן פון פירסטנברג במקצועה), הגיעה בכרכרה לבנה קסומה בעודה לובשת שמלת תחרה חלומית של המעצב אנג'ל סנצ'ז.

 

הטקס היה אורתודוקסי-יווני ובין האורחים בקהל היה ניתן למצוא משפחות אצולה מספרד, נורבגיה, שבדיה, דנמרק והולנד. אין ספק, משתלם להיוולד למשפחת המלוכה.

 
חתונה יוונית ים תיכונית בצבעי כחול ותכלת (כולל העניבה של הנסיך)
 חתונה יוונית ים תיכונית בצבעי כחול ותכלת (כולל העניבה של הנסיך)   צילום: אימג' בנק / Getty Images 
 

החתונה של הנסיך ויליאם אלכסנדר ומקסימה מהולנד

תאריך החתונה: 2.2.2002

 

החתונה הזו אמנם התקיימה לפני שמונה שנים, אך היא עדיין חקוקה בזכרון הקולקטיבי כאחת החתונות המפוארות ביותר שנראו בשנים האחרונות, אולי בשל דמיונה הרב לחתונה האגדית של דיאנה לצ'ארלס (צ'ארלס עצמו נכח גם בחתונה הזו).

 

להבדיל מהחתונה העדכנית של נסיך יוון, החתונה הזו התקיימה בטונים מאוד מסורתיים: הנסיכה, בשמלה קלאסית של ולנטינו עם שובל באורך חמישה מטרים (!), ירדה מכרכרה מוזהבת עצומת מימדים, אותה הקיפו חיילי מסדר. בכניסה לכנסיה, חיכה לה הנסיך ויליאם אלכסנדר, ושניהם הובאו לטקס במסדר של חיילים במדים חגיגיים, אשר קיבלו את פני הזוג בהנפת חרבות. מדובר ללא ספק בקבלת פנים מרשימה יותר מהעלייה שלנו לחופה.

 
השובל, הכרכרה וכמובן הנסיך צ'ארלס מלווה במלכת ירדן נור
 השובל, הכרכרה וכמובן הנסיך צ'ארלס מלווה במלכת ירדן נור    צילום: רויטרס 
 

הנסיך פליפה ולטיסיה מספרד

תאריך החתונה: 22.5.2004

 

החתונה משנת 2004 לא הצליחה להיחרט היטב בזכרון שלנו, אולי כי מדובר בחתונה בסדר גודל צנוע, יחסית לחתונות מלכותיות אחרות. הנסיכה ענדה על ראשה כתר פלטינה מעוטר ביהלומים, שהוענק לה על ידי חמותה לעתיד ביום החתונה.

הנסיכים בחרו לוותר על הכרכרה המסורתית ובחרו במקומה מכונית רולס רויס משנת 1948, לא לפני שהם נופפו לקהל מהמרפסת, במקצועיות שלא היתה מביישת גם את אוויטה פרון. הנסיך לבש מדים רשמיים והנסיכה לבשה שמלה משונה למראה מבד טאפטה עם שובל ארוך. גם הם התקבלו על ידי חיילי המשמר בחרבות מונפות, ממש כמו הנסיך ויליאם ומקסימה מהולנד.

 

 
השובל, המדים והרולס רויס
 השובל, המדים והרולס רויס   צילום: אימג' בנק / Getty Images 
 

כולם מצפים בשקיקה לחתונתו של הנסיך האנגלי ויליאם וממתינים לגלות, האם גם חתונתו תהיה גרנדיוזית כמו של הוריו. יחד עם זאת, הנסיך ויליאם הוא לא היחידי שמתחתן בקרוב. גם הנסיך אלברט ממונקו, הפלייבוי הנצחי בן ה-52, החליט להתחתן עם שחיינית מקצועית מדרום אפריקה. טקס הנישואין האזרחי של השניים יתקיים ביולי 2011 ויחתום בכך שנים של רווקות מושבעת.

 

עוגה לפרצוף: פאדיחות החתונה הגדולות 

לגנוב לכלה את ההצגה: הצעות לבוש לאורחת 

בלי רומנטיקה: כל מה שצריך לדעת על הסכם הממון 

בלי חשפן או רוקט פוקט: מתנות למסיבת רווקות 

בחזרה לאופנה ולייף סטייל>>

 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by