בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
עונת החתונות 
דם כחול: סקירת חתונות מלכותיות, חלק ב' 
 
 דנמרק - החתונה של הנסיך פרדריק ומארי    צילום: אימג' בנק / Getty Images    
עונת החתונות |
 

עד שוויליאם יתחתן, קבלו את שחקנית הקולנוע שהפכה לנסיכת אנגליה, את רומיאו ויוליה של גאורגיה ואת החתונה של הנסיך הבלגי שהתקיימה רק לפני שבוע. שגעת החתונות ממשיכה

 
 
 
 
 
 
 
 
 

בשבוע שעבר סקרנו כמה מהחתונות המלכותיות הבלתי נשכחות מהעבר, כולל החתונה שהוגדרה "חתונת המאה" בין הנסיך צ'ארלס לדיאנה. השבוע, אנחנו מביאים לכם את החלק השני בסקירת החתונות של בעלי דם כחול.

 

החתונה של הנסיך קרלוס בורבון-פרמה ואן-מארי מבלגיה

 

תאריך החתונה: 20.11.10

 

החתונה הזאת התקיימה ממש לא מזמן, לפני פחות משבוע. זוכרים את הנסיכה מקסימה מהולנד שערכה אף היא חתונה מלכותית לפני כ-8 שנים, אז היא נכחה גם בחתונה הזו, הפעם כאורחת, ואנחנו מקווים שהיא העניקה לכלה אן-מארי כמה טיפים לחיי נישואין מוצלחים מניסיונה.

 

להבדיל מטקסים אחרים שהיו צנועים ומסורתיים יותר, החתונה הזו נראית יותר כמו תצוגת אופנה של היפים והעשירים: פרוות, כובעי קוקטייל מפוארים ומגוחכים למראה ובדי ברוקד מבריקים, וכל זה מתייחס רק לאמו של הנסיך. נדמה שהרף האופנתי בחתונה היה גבוה במיוחד ודווקא הכלה, אן-מארי, בחרה שמלה קלאסית ונקייה מקשקושים, להבדיל מיתר האורחים בחתונה.

 

גם הבחירה האופנתית של החתן, הנסיך קרלוס, הייתה מעט לא שגרתית, כשבחר ללבוש מקטורן ארוך מאוד ומכנסי סיגר אפורים אשר לא תואמים את יתר חלקי החליפה. מותר רק לנחש שאן-מארי לא בחרה בו בזכות טעמו האופנתי.

גם הסגנון של החתונה נראה פחות מעונב וחנוט ביחס לחתונות אחרות שהזכרנו בחלק הקודם. לא תראו כאן חיילים של מסדר הכבוד, כרכרות זהב מפוארות או טקסים דתיים קונסרבטוריום. הזוג הסתפק בטקס צנוע יחסית, זריקת האורז המסורתית ומכונית רולס רויס קלאסית אשר אספה אותם בסיומו אל עבר מימוש חיי הנישואין של הזוג.

 
המלכה האם, הנסיכה האורחת מהולנד, השובל הארוך והצמחים על הראש
 המלכה האם, הנסיכה האורחת מהולנד, השובל הארוך והצמחים על הראש   צילום: אימג' בנק / Getty Images 
 

החתונה של חואקים ומארי מדנמרק

 

תאריך החתונה: 24.5.2008

 

אם התגעגעתם לחתונות מלכותיות מסורתיות, אל חשש, החתונה הבאה משנת 2008 קולעת להגדרה הזו בדיוק. חואקים, שאלה נישואיו השניים, התרגש מאוד כשאשתו לעתיד, מארי הצרפתייה, צעדה לקראתו בכנסייה בשמלה שעוצבה ברוח הויקטוריאנית. הבחירה בעיצוב השמלה כנראה לא היתה אגבית, שכן הכנסייה שבה התחתנו בני הזוג היא כנסייה עתיקה בת 800 שנים.

 

הגירושין של חואקים מאשתו הראשונה אלכסנדרה, בשנת 2005, סימנו את הפרידה הראשונה בשושלת המלוכה מזה כ-160 שנה, ולכן לא פלא שחואקים התרגש כל כך, ואף מחה דמעה, במעמד החתונה הנוכחית. החתונה התקיימה בצורה מסורתית מאוד, כאמור, בנוכחותם של 200 איש בלבד (בהם נכחו גם בניו של חואקים).

 

מארי אשר התבקשה להסתגל במהירות למעמדה כנסיכה טריה, נאלצה לעזוב את מקום עבודה בבנק ההשקעות, בו עבדה עם אביה בז'נבה. אנחנו מנחשים שההסתגלות לא הייתה קשה מדי כשצריכים לתרגל סדר יום של נסיכה אמיתית.

 
החן במדים עם הבנים שלו, הכלה עם הכתר המקסים ורוג'ר מור כאורח
 החן במדים עם הבנים שלו, הכלה עם הכתר המקסים ורוג'ר מור כאורח   צילום: אימג' בנק / Getty Images 
 

החתונה של הנסיך פרדריק ומארי מדנמרק

תאריך חתונה: 14.5.2004

 

חתונה מלכותית נוספת בדנמרק היתה של הנסיך פרדריק ואשתו מארי. לחתונה היה טון מסורתי ורשמי מאוד, אולי אפילו רשמי מדי, שכן היא נראית כאילו יצאה מתוך תבנית ברורה של חתונות מלכותיות: מדי הצבא של הנסיך, הנפנוף המדויק מבעד למרפסת, התמונה המסודרת של השושבינות בשמלות המתואמות- הכל נראה מושלם, אפילו מושלם וסינטטי מדי.

 

גם בגזרת השמלות אין חידושים של ממש, מארי האוסטרלית במקור, לבשה שמלה מבריקה מבד לבן עם שובל ארוך אותו נשאו השושבינות שלה שלבשו באדום. מבחינה אסתטית, שמלת הכלה, נופלת משמעותית מהשמלות של בנות המלוכה האחרות אשר עושות מאמצים להיראות מודרניות ואופנתיות למרות המעמד המחייב.

 
יש להם אפילו בול זוגי
 יש להם אפילו בול זוגי   צילום: רויטרס 
 
 

החתונה של הלורד פרדי וינסדור וסופי מבריטניה

תאריך החתונה: 12.9.2009

 

החתונה של הזוג הבריטי, שהתקיימה בסוף שנת 2009, היתה מעט לא קונבנציונלית, אם כי הפעם לא היינו מצפים אחרת מחתונה בכיכובה של שחקנית ההופכת להיות נסיכה. סופי וינקלמן, אשר כיכבה בכמה סרטים שהמוכר בהם הוא "נרניה", ארגנה את החתונה בתקציב מוערך של כ-40,000 פאונד ובנוכחותם של כמה שחקני קולנוע וכוכבי רוק כמו בריאן אדמס למשל.

 

החתונה, שתוכננה במשך חצי שנה, כללה רשימת מתנות מאורחים שעומדת על לא פחות מ-22,000 ליש"ט ולכן כולנו תקווה שהעוף או הדג שהגישו לאורחים בחתונה היה משובח במיוחד. להבדיל מחתונות מלכותיות הנערכות באופן מסורתי בכנסייה, החתונה הזו נערכה בארמון והנסיכה סופי לבשה שמלת כלה מלכותית בצבע פנינה שעוצבה על ידי אנה רוז ביסטרוף.

 

הטקס, שנמשך במשך שעה תמימה, נפתח בשביל מעוטר בנרות ועצים המכוסים בפרפרים לבנים העשויים מבד, הוביל את בני הזוג למזבח. האורחים בחתונה גילו היכל מקסים ומלא בוורדים בגווני ורוד חיוור ועתיק ופרחי יסמין, ועם אווירה רומנטית כזו, מה הפלא שסופי דמעה לאורך כל הטקס?

 

בתוכנית האומנותית הופיעה אחותו של פרדי, שהקריאה קטע קצר מהתנ"ך משירו של המלך שלמה ואילו השחקנית וחברתה של סופי, ג'יין אשר, סיפקה אתנחתא אומנותית כשהקריאה שיר קצר גם היא, שנלקח הפעם מהספרות המודרנית.

 

מיד בסיום הטקס המריאו בני הזוג ללוס אנג'לס, שם הנסיכה התבקשה להתייצב על סט צילומים של סדרה חדשה. מי אמר שבני המלוכה הם לא אנשים פשוטים שעובדים בעבודות רגילות?

 
סופי ב"נרניה" וסופי בחתונתה, שאובטחה ע"י מסוקי משטרה
 סופי ב"נרניה" וסופי בחתונתה, שאובטחה ע"י מסוקי משטרה   צילום: אימג' בנק / Getty Images 
 

החתונה של דויט בגרטיוני-מוקרן ואנה מגאורגיה

תאריך החתונה: 9.2.2009

 

החתונה של בני הזוג, שנערכה בתחילת שנת 2009 בגאורגיה, לא סימנה רק איחוד משפחות אלא גם היוותה אבן דרך עבור המדינה כולה. דויט ואנה השתייכו לשני זרמי מלוכה שונים בגאורגיה, אשר ספגו מהלומות ומלחמות הדדיות לא פעם. כשהם באו בברית הנישואין, הם הפכו לדוגמא ומופת למדינה כולה, מעין רומיאו ויוליה אבל עם סוף מוצלח.

 

החתונה של דויט ואנה הייתה חתונה מלכותית מסורתית, אך מטבע הדברים היא שונה מחתונות מלכותיות באירופה למשל. כאן, במקום שחיילי המסדר ילוו את בני הזוג בחרבות, החתן לבש בגדים מסורתיים הכוללים חלוק בצבע פנינה, מגפיים ארוכים ופדיון צד שנתפס על ידי חגורה שחורה.

 

השמלה של אנה פחות אקסצנטרית ומזכירה שמלות מלכותיות אחרות, אלא שמדובר בשמלה הצנועה מאוד שכוללת שרוולים ארוכים ועיטורים לכל אורכה. בחתונה נכחו כ-3000 איש שכללו אורים מוזמנים, צופים מזדמנים וכלי התקשורת שנקראו לסקר את האירוע החשוב הזה.

 

הנישואים הללו לא החזיקה מעמד זמן רב, ותוך פחות משנה מיום הנישואין, הזוג התגרש.

 

 

 
חתונה גרוזינית מסורתית
 חתונה גרוזינית מסורתית   צילום: רויטרס 
 
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by