בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
עונת החתונות 
מדריך: איך למצוא מקום מתאים לחתונה 
 
 בדרך לחתונה עוצרים בגן אירועים    צילום: אימג' בנק / Getty Images    
עונת החתונות |
 

קיבלת הצעת נישואין? מזל טוב! עכשיו מתחילה העבודה האמיתית בארגון האירוע המרגש ואת צריכה להחליט: אולם או גן אירועים, בחוץ או בפנים, בקיץ או בחורף ועוד

 
 
 
 
 
 
 
 
 
רב בחתונה כשרה
 רב בחתונה כשרה 
 צילום: nana10 
 

כל כלה מיועדת, שנכנסת לאופוריה בעקבות הצעת הנישואין המרגשת שקיבלה מבחיר ליבה, נאלצת להתאושש במהירות, עת היא נזרקת למירוץ עתיר מכשולים בדרך לחופה המיוחלת. המכשול המרכזי מתגלה כבר בהתחלה והכלה צריכה להחליט, בחוסר שיתוף משווע מצד הזמן ולעתים גם החתן, היכן יתקיים האירוע המרגש שלה (שלהם). ולכן אנחנו פה כדי לעזור.

  

הכל כשר?

 

השלב החשוב ביותר בבחירת האולם, עוד לפני שהספקתם להתרשם מבעל האולם והעיצוב במקום, הוא לוודא שלאולם יש רישיון עסק. על פי חוק רישוי העסקים, כל בעל אולם או גן אירועים מוכרח שיהיה לו רישיון עסק תקף. השגת רישיון עסק היא לעתים פרוצדורה ארוכה ומלאה בבירוקרטיה, אך אין זה אומר שבעלי האולם או גן האירועים, יכולים לדלג על השלב הזה ולפעול ללא רישיון עסק תקף.

 

מקום שפועל ללא רישיון עסק מבצע עברה ולכן אין מניעה שעד תאריך החתונה לא תגלו שהאולם או גן האירועים נהרסו או מיועדים להריסה. במקרים כאלה לא מומלץ לקחת צ'אנס, כי לא מדובר רק באגדה אורבנית ועל כך יעידו הכלות הבוכיות שמצאו את עצמן ללא אולם חודש לפני מועד החתונה. כאן תוכלו למצוא רשימה של כל גני האירועים הפועלים ללא רישיון עסק.

 

ואם כבר עסקנו באישורים, חשוב שתוודאו שלבעל המקום ישנה תעודת כשרות שאותה תתבקשו להציג ברבנות בעת פתיחת תיק הנישואין. גם אם אתם עורכים חתונה ללא חופה, מומלץ לקיים אותה במקום שאוחז בתעודה זו, מתוך התחשבות כלפי אורחים שומרי הכשרות.

 

אל תחששו להתמקח

 

זוג שעומד להתחתן רוצה את הטוב ביותר עבור אורחיו ומקובל שלא להתפשר על אף אחד ממרכיבי האירוע, אבל כורח המציאות מחייב חלק מהזוגות לתכנן חתונה מתוך מוגבלת בתקציבה. התשלום על האולם, הוא ההוצאה הכבדה ביותר בכל הנוגע לעלויות החתונה ולא תמיד היא מחזירה את עצמה בצ'קים ובמתנות של האורחים.

 

חתונה באולם אירועים תהיה תמיד זולה יותר מאשר חתונה בגן אירועים ולכן אם אין לכם העדפה ספציפית לגן אירועים מסוים או סיבה המונעת מכם לחגוג את החתונה באולם, רצוי שתעדיפו מבחינה כלכלית לערוך את החתונה שם.

 

כדי לצמצם את עלויות האירוע, אל תהססו להתמקח עם בעל האולם. במידה ואתם בוחרים להתחתן לא בעונות השיא, מותר לצפות שבעל האירוע יסכים להתגמש ויבוא לקראתכם במחיר. במידה ולא ניתן להוזיל את עלות המנה, נסו לבדוק מה אתם יכולים לקבל עבור אותו מחיר: ישנם בעלי אולמות שמוכנים לוותר על עלות נוספת של מנה מיוחדת ולכלול אותה במחיר המנה המקורית וכדומה.

 

חשוב לברר איזה הוצאות נוספות מצפות לכם מעבר לעלות המנות ומה מספק בעל האולם במסגרת עלות המנה. ישנם אולמות המספקים עיצוב בסיסי של חופה ושל שולחנות וישנם כאלה שלא, ולכן כדאי לקחת בחשבון שעלות האולם לא תסתכם רק במחיר המנות. אולמות רבים עובדים בשיתוף פעולה עם ספקים הקשורים לעולם החתונות, כמו למשל תקליטנים ומעצבי אירועים. המחירים של השכרת שירותיהם של ספקים בתיווכו של האולם הם בדרך כלל זולים יותר, אך שווה לנסות להתמקח גם על זה כדי להשיג את שירותיהם במחירי עלות.

 

 

 

מחירים ועלויות

חופה מעוצבת? שלמו עוד כסף
 חופה מעוצבת? שלמו עוד כסף 
 צילום: nana10 
 

אם כבר עסקנו במחירים ועלויות, חשוב שתדעו מהם המחירים הממוצעים היום בענף החתונות. עלות מנה בחתונת קיץ עשויה לעלות החל מ-150 ש"ח עבור חתונה באולם אירועים קטן ועד ל-290 ש"ח ומעלה עבור מנה באולם נחשב או בגן אירועים מהודר.

 

הפערים בין עלויות המנות בחתונת קיץ לבין עלויות המנות בחתונת חורף הם משמעותיים מאוד ולעתים מדובר אפילו על פער של עשרות שקלים עבור כל מנה. כדי לחשב את עלות המנה האפקטיבית, עליכם להוסיף עלויות נוספות כמו עלות התאורה, ההגברה והמסכים (הוצאה שעשויה להסתכם באלפי שקלים), עיצוב השולחנות והחופה. את עלות המנה יש להוסיף לעלויות הנוספות ולחלק בין כמות האורחים כדי להבין כמה תעלה לכם מנה בפועל.

 

מה עדיף: חתונת חורף או קיץ?

 

ככלל, מבחינת תמחור מומלץ להתחתן בחורף, במיוחד כשמדובר בחורף הישראלי שלנו. מכיוון שהחתונות בחורף פופולריות פחות, כך סביר שהאורחים יגלו נדיבות גדולה יותר במעמד רישום הצ'קים ומענק המתנות, וזאת ביחס לחתונות קיץ שבהם האורחים צריכים לנייד את עצמם מחתונה לחתונה ונאלצים לשקול מחדש את נדיבותם באשר למתנות.

בכל הנוגע לבחירת תאריך, כדאי לקחת בחשבון שעונת הקיץ היא תקופת מנוחה וחופשה עבור רבים ולכן חלק מכובד מהאורחים שלכם עשוי להיעדר מהחתונה. גם תקופת החגים עשויה להיות בעייתית מאותה סיבה, ולכן גם מהבחינה הזו עונת החורף היא האופטימלית לקיום החתונה.

 

הוצאות נוספות הקשורות לאולם

 

כדאי גם לדעת שעלויות עבור תאורה, הגברה ומסכים עשויות לנוע בין 3000-4000 ש"ח עבור היכל קטן ועד 7,000 -8,000 ש"ח עבור היכל גדול. חלק מהאולמות מכריחים לקחת את המסכים שלהם, גם אם תאמרו להם שאינכם מעוניינים להקרין שום סרט - כלומר אתם תשלמו על משהו שלא תשתמשו, לכן כדאי להתמקח גם על זה. עיצוב שולחנות ועיצוב חופה בסיסיים יעלו כל אחד בממוצע בין 800-1500 ש"ח, אך אם אתם בוחרים לשכור את שירותיו של מעצב אירועים ומעוניינים בעיצוב מיוחד, אז השמיים הם הגבול.

 
 

הכימיה עם בעל האולם

רוצים חתונת קיץ? שלמו יותר
 רוצים חתונת קיץ? שלמו יותר 
 צילום: nana10 
 

אז נכון, עיקר הכימיה שלכם אמורה להיות אחד עם השניה ולא מול בעל האולם, אך גם במערכת היחסים שתירקם אט-אט עם בעל המקום שבו בחרתם להתחתן חשובה ולא כדאי להקל בה ראש. בעל אולם מקצועי יגרום לכן להרגיש כלקוחות רצויות, בין אם אתן מארגנות חתונה של 800 איש או רק 100. בעלי אולמות אשר מקצועיים מספיק בענף החתונות ידעו לתת מענה לכל שאלה שעשויה להתעורר בנוגע להתנהלות באולם עוד לפני שתספיקו לגלגל את המילים על קצה הלשון, אך כמובן שזה לא פוטר אתכם מחובת השאלה.

 

חשוב לבדוק את אמינות בעל האולם שבחרתם ולוודא שהוא לא מסתיר אינפורמציה בנוגע להוצאות נוספות שקשורות בארגון החתונה רק כדי שתחתמו על החוזה. בעל אולם אמין אמור גם לעבור איתכם על התפריט ולפרט מהן המנות המומלצות ובמה כדי לבחור.

 

בעת הפגישה עם בעל האולם, בקשו ממנו סיבוב מקיף במקום וודאו שהוא יסביר בפרטים איך אמורה להתקיים החתונה והיכן תהיה ממוקמת החופה. וודאו שבעל האולם מקציב די מלצרים עבור כל שולחן (הנורמה היא מלצר אחד עבור כל עשרה אנשים) וכי הם לא צפויים להתחיל לקפל ולסדר את המקום בטרם אחרון האורחים עזב את המקום.

 

אז מה שואלים?

לאן הולך האוכל שנשאר בסוף החתונה?
 לאן הולך האוכל שנשאר בסוף החתונה? 
 צילום: nana10 
 

לפני הפגישה עם בעלי אולמות, ערכו רשימה עם פרמטרים שחשוב לבדוק במהלך השיחה עמם. רוב הסיכויים שתרגישו מסוחררים בעת הביקור באולם מרוב אינפורמציה ומוצפים ברגשות התלהבות (בעיקר הבנות), ולכן מוטב שתהיה לכם רשימה מסודרת בכל עת כדי שתבטיח ששאלתם את כל השאלות החשובות. עם זאת, סביר להניח ששאלות נוספות יצוצו לאחר הפגישה ולכן חשוב לוודא שבעל האולם ייספק מענה בטלפון או במייל גם בהמשך.

 • האם יש די חניה עבור משפחת החתן והכלה וכל האורחים? (סוגייה שעשויה להיות בעייתית אם החתונה נערכת באיזור תל אביב).
 • האם יש חדר ייעודי לחתן וכלה או חדר מנוחה במקום? בקשו לראות את החדר. המשרד של בעל המקום או המזכירות אינם נחשבים "חדר ייעודי".
 • האם יהיה מנהל אירוע שיהיה פעיל לאורך כל החתונה?
 • האם יש גנרטור למקרה של הפסקת חשמל?
 • האם יש אבטחה במקום?
 • האם יש סדרן בחניה, דיילת בכניסה ומנקה בשירותים לאורך כל האירוע?
 • האם ישנן מגבלות על מועד סיום האירוע והאם הבר והאוכל יהיו זמינים עד לסיומו?
 • מי ישגיח על הכספת במהלך האירוע והאם המשפחה תוכל לשנות את הקוד במידה ותרצה?
 • האם בעל המקום יספק כוס לשבירה ולקידוש?
 • האם האוכל שישאר בתום האירוע יועבר לבעלי השמחה?
 • האם האולם מספק מעטפות עם מפה מודפסת עבור משלוח ההזמנה?
 • האם קיים ביטוח צד ג'?
 • עד איזה גיל ניתן לא לשלם עבור מנת ילדים? (הגיל המקובל הוא בדרך ככל 5 או 6)
 • במידה והחופה נערכת בחוץ, מה קורה במקרה של גשם? האם ניתן יהיה לערוך חופה בפנים?
 

המלצות או לא להיות

על מנת להרכיב רשימה של אולמות פוטנציאליים, מומלץ לחקור את הרשת עבור המלצות. וודאו שהאולמות שאתם מחפשים מתאימים לרשימת המוזמנים, כך שלא יווצר מצב שאתן מבקרות באולם שלא יכול להכיל את כל כמות המוזמנים או שמקבל מרף מסוים שאתן לא יכולות לעמוד בו.

 

אל תתבססו על המלצה בודדת, גם אם היא מקרוב משפחה או מכר, וזכרו שהחוויות עשויות להיות מאוד סובייקטיביות ולכן מקום שמצא חן בעיני הדודה לפני שנתיים, לא בהכרח יקלע גם לטעמכם או לאופן שבו אתם מדמיינים את האירוע.

 

הנאה המקום בעינייך?

אהבתן? אל תהססו
 אהבתן? אל תהססו 
 צילום: Nana10 
 

הפרמטר החשוב ביותר שיכריע את הכף הוא - אהבה וחיבור למקום. גם מקום שיעמוד בכל הקריטריונים שהזכרנו הוא לא בהכרח המקום האידיאלי לקיום החתונה, בייחוד אם אתם לא מצליחים להתחבר אליו.

 

ישנן שתי אסכולות בולטות בכל הנוגע לסגנון האולמות: אולמות "כבדים", קלאסיים ומיושנים יותר וישנם אולמות מעוצבים, מודרנים וצעירים. נסו לבקר בשני סוגי האולמות כדי לגבש דעה לגבי מה יותר מתאים לכן יותר ומה לא. במידה ולאולם האירועים יש אתר אינטרנט מסודר, מומלץ לבקר בו כדי להתרשם מהתפריט ומעיצוב האולם.

 

בסופו של דבר, אין טוב ממראית העין ולכן בעלי אולמות רבים יציעו לתאם פגישה נוספת בתאריך שבו מתקיימת חתונה כדי שתוכלו להתרשם מהאולם כשהוא עורך חתונה. מומלץ בחום לממש את האפשרות הזו.

 

אהבתם? אל תהססו

 

אם מצאתם אולם שנראה לכם אידיאלי ועברתם על כל הסעיפים החשובים ונעניתם בחיוב, אל תתמהמו ואל תתעקשו לראות מקומות נוספים. משימת מציאת האולם המתאים אינה פשוטה ולכן אם כבר מצאתם מקום מתאים, חבל שתפספסו את התאריך המבוקש שבו רציתם להתחתן בגלל חוסר יכולת לבצע החלטה.

 
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by