בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
יחסים 
בעלי אייפון? יש לכם יותר פרטנרים במיטה 
 
  צילום: אימג' בנק / Getty Images    
יחסים |
 

גם עטלפים נהנים ממין, נקודת הג'י כנראה לא קיימת וזמן ממוצע אידיאלי לסקס הוא 10 דקות: סיכום שנה בתחום מחקרי הסקס המשעשעים, החשובים והשנויים במחלוקת של 2010

 
 
 
 
 
 
 
 
 

כמו בכל שנה, גם במהלך 2010 בוצעו לא מעט מחקרים וסקרים בנושא של סקס ומיניות. חלקם חשובים ויהוו אבן דרך בתחום הנחקר, וחלקם מעלים תהייה האם קל יותר לגייס כספים כאשר מדובר על סקס. אספנו כמה מהמחקרים היותר משעשעים, חשובים, והשנויים במחלוקת של השנה:

 

החשוב והמקיף ביותר: המחקר על התנהגות מינית

 

זיוף אורגזמה - תופעה קיימת: 85 אחוז מהגברים ציינו שהפרטנרית האחרונה עמה קיימו יחסי מין גמרה, לעומת רק 64 אחוז מהנשים שאכן דיווחו על כך.

 

המחקר המקיף ביותר שפורסם השנה נערך על ידי חוקרים מהמרכז לקידום הבריאות המינית באוניברסיטת אינדיאנה, וכלל 5,865 אנשים בגילאי 14-94 בארצות הברית. המחקר בדק מגוון רחב של התנהגויות מיניות, נוהלי בריאות מינית ותפיסות מיניות. מחקר דומה פורסם בשנת 1994 והשוואה בין תוצאות המחקרים מגלה טפח מהשינוי הכללי שעברה החברה בנוגע למין.

 

חלק מהתוצאות אינן חדשניות, כמו למשל המסקנה שהסיכוי לאורגזמה גברית גבוה יותר כאשר מתקיימת חדירה לנרתיק, לעומת נשים שזקוקות לשילוב של מספר פעילויות, ביניהן מין אוראלי. עם זאת, הפער בתפיסת המציאות וחוסר התקשורת בין המינים מתגלה בתופעת זיוף האורגזמה אצל נשים: 85 אחוז מהגברים ציינו שהפרטנרית האחרונה עמה קיימו יחסי מין גמרה, לעומת רק 64 אחוז מהנשים שאכן דיווחו על כך. לא ברור האם 21 האחוזים החסרים נובעים מנשים שהעדיפו לשקר מסיבות כאלו ואחרות, או מגברים שלא היו קשובים מספיק, ואולי שתי הסיבות גם יחד.

 

תוצאות שחזרו על עצמן בנוגע להתנהגויות מיניות שונות מאשרות כי השינוי הגדול ביותר שעברה החברה הוא הרצון של בני כל הגילאים להתנסות במגוון חוויות מיניות. 40 אחוז מבני ה-17 הודו שהתנסו ביחסים עם בן אותו המין באותה שנה. עוד התגלה כי לעומת סקרים קודמים גברים כיום נוהגים להעניק מין אוראלי לבנות זוגן כמעט באותה התדירות בה הם מקבלים את העונג. נשים מעל גיל 50 היו בסבירות גבוהה יותר להגיע לאורגזמה כאשר קיימו יחסי מין עם פרטנר חדש או מזדמן.

 

 צילום: GettyImages/אימג'בנק 
 

הפתעת החוקרים התגלתה כאשר נבדקה התדירות של מין אנאלי - יותר ויותר נשים התנסו בכך לעומת המחקר הקודם (משנת 1994), רובן במסגרת מערכת יחסים ארוכה. אבל הממצא המפתיע באמת בעניין הוא הקורלציה בין מין אנאלי לאורגזמה: 94 אחוז (!) מהנשים דיווחו כי גמרו בפעם האחרונה שקיימו מין אנאלי, וזאת לשם השוואה - לעומת 81 אחוז ממין אוראלי.

 

אם אתם מסתקרנים לגבי הנתון ורצים להראות לבת הזוג הוכחות איפה נמצאת האורגזמה המדהימה באמת, צריך לזכור מספר דברים: ראשית, לא נבדק האם החדירה האנאלית עצמה היא שהביאה לאורגזמה. כפי שנכתב קודם לכן - נשים זקוקות לשילוב של מספר אלמנטים כדי לגמור, ותוספת המין האנאלי היא רק חלק מהם. שנית, האורגזמה הנשית מושפעת מדברים רבים שאינם בהכרח פיזיים, ולכן קשה לנתק את הנתון משאר הגורמים: נשים המסופקות מחיי המין שלהם וסומכות על בן זוגן, מסכימות לנסות חוויות חדשות. כאשר הן מרגישות יותר נינוחות עם גופן, ויודעות כיצד להשתחרר על מנת לענג ולהתענג הסיכוי לאורגזמה גם גבוה יותר. מכאן שהמין האנאלי מוסיף עניין והנאה למערכת היחסים, אך לחלוטין לא זה שלבדו יגרום לבחורה שלכם לצרוח.

 

את המחקר המלא ניתן למצוא כאן>>

 
 

השנוי במחלוקת: אין נקודת ג'י

 

החוקרים טוענים שהנקודה פשוט קיבלה יחסי ציבור טובים (ומטעים) על ידי מגזינים וסקסולוגים, אבל מכיוון שאינה קיימת, היא גורמת לנו רק לתסכול מחיי המין שלנו.

 

במחקר הגדול ביותר שנערך בנושא כלל 1800 נשים ותוצאותיו העלו כי לא נמצאה הוכחה לקיומה של נקודת הג'י המפורסמת. המחקר נעשה באמצעות שאלונים אנונימיים שאיפשרו פתיחות מלאה של נשים בגילאי 23- 83, ולכאורה מדובר בתוצאה שמטה את הכף בשאלה על הנקודה החמקמקה. החוקרים מאוניברסיטת קינג בלונדון טוענים שהנקודה פשוט קיבלה יחסי ציבור טובים (ומטעים) על ידי מגזינים וסקסולוגים, אבל מכיוון שאינה קיימת, היא גורמת לנו רק לתסכול מחיי המין שלנו.

 

נקודת ההנחה של החוקרים הייתה כי אם נקודת הג'י הייתה קיימת, אז תאומות (זהות וגם לא זהות) בעלות אותו מבנה גנטי ימצאו אותה, אבל למעשה לא נמצאה שום התאמה.

 

למרות כוונותיהן הטובות של החוקרים, שהצהירו כי היו להוטים להראות שאין מאפיינים מוגדרים לנקודה וזאת על מנת להפחית את הלחץ על נשים וגברים, תוצאות המחקר אינן חד משמעיות והוא בעל פגמים יסודיים.

 

הטענות המרכזיות נגדו הן כי לא נכללו במחקר נשים לסביות ובי סקסואליות, וכי לא נבדקו פרמטרים אחרים כמו טכניקה מינית ששונה בין פרטנר לפרטנר, ששונה גם הוא מאשה אחת לשניה גם אם מדובר בתאומות זהות.  

 

לסיכום, בין אם הנקודה הנחשקת קיימת במציאות או רק כמיתוס מהאגדות, מומלץ להירגע ולהמשיך להנות מחיי המין - נקודת הג'י יכולה להיות מענגת, אבל היא בהחלט לא הדרך היחידה להגיע לאורגזמה. בנוסף גם במחקר עצמו התוודו 56 אחוז מהנשים כי מצאו את הנקודה כשהיו צעירות יותר והתנסו בחוויות מיניות רבות יותר.

 

ועד אז - חוקרים איטלקים מצאו שיטה לגלות את הנקודה באמצעות סריקת אולטראסונד  

 

המשעשע: גם עטלפים מקיימים מין אוראלי

 

מדי שנה מתקיימת חלוקת פרסי "איג נובל", שם מוענקים פרסים למחקרים שנחשבים איזוטרים ומשעשעים. מעניקי הפרסים קובעים את הזוכים לפי המשפט הבא: "תחילה המחקר גורם לך לצחוק ולאחר מכן לחשוב".

 

פרס בקטגוריית ביולוגיה לשנת 2010 הוענק לחוקרים מסין ומאוניברסיטת בריסטול בבריטניה שהראו כי מין אוראלי בין עטלפי פירות מאריך את משך ההזדווגות. ממצאי המחקר מראים כי כאשר נקבת העטלף רוכנת ומעניקה מין אוראלי לבן זוגה תוך כדי ההזדווגות, גורמת בכך להארכת ההזדווגות בכ-6 שניות. 

 

מעבר לשאלה, מה הביא את החוקרים לתצפת על עטלפי פירות ולמדוד להם זמנים, מה שמעניין במחקר הוא העובדה שזהו התיעוד הראשון של מציצה בין בעלי חיים בוגרים לצורך הנאה. עד היום היה נהוג לחשוב כי רק בני אדם מקיימים יחסי מין אוראליים, ושהעיניין בין בעלי חיים היה רק לצורך משחק ולא הנאה.

 

הזוכים הגאים אמרו, כי הממצאים פותחים את השאלה האם נקבות בעלי החיים יכולות לתמרן את הזכרים על ידי פעילות מינית, ואולי אף לשפר את סיכוייהן להפריה.

 

אל המחקר המלא>>

 
עטלפים
 עטלפים   צילום: אימג' בנק / Getty Images 
 

המאכזב, שגם מחזיר אותנו לקרקע: סקס אידיאלי - כעשר דקות


 צילום: GettyImages 
 
 

רופאים ומטפלים מיניים קבעו: מין שנמשך דקה עד שתיים הוא קצר מדי, בין 3 עד 7 דקות הוא מספק, ובין 7 ל-13 דקות הוא הרצוי.

 

אם הטרידה את מחשבותיכם השאלה כמה זמן צריך להימשך סקס טוב ומספק, אולי תופתעו לשמוע את התשובה. 50 חברי אגודה לטיפול מיני ומחקר הכוללים פסיכולוגים, רופאים ומטפלים מיניים, התגייסו על מנת לבדוק את הדבר וקבעו: מין שנמשך דקה עד שתיים הוא קצר מדי, בין 3 עד 7 דקות הוא מספק, ובין 7 ל-13 דקות הוא הרצוי. הממצאים פורסמו בכתב העת Journal of Sexual Medicine וחוקריו אמרו כי הם מקווים שתוצאותיו יביאו לפנטזיות ריאליות יותר ולא יגרמו לאכזבה וחוסר שביעות רצון מהנתונים המציאותיים.

 

למרות הרצון להביא נתונים ריאלים ולא כאלה המבוססים על מגזיני נשים וסרטים רומנטים, לא ברור האם הסקר כלל בעשר הדקות הרצויות את המשחק המקדים. במקרה הזה, אולי מומלץ להתעלם מהתוצאות ולהתחיל לחמם את הסדינים לקראת הלילה כבר מעכשיו.

 

הטכנולוגי: לבעלי אייפון יש יותר פרטנרים במיטה

סקר שערך אתר ההכרויות OKCupid בין משתתפיו מגלה כי משתמשי מכשיר אייפון בעלי יותר פרטנרים מיניים מאשר משתמשי בלקברי ואנדרואיד. מנתונים שנאספו באתר בין 9,785 פרופילי המשתמשים בעלי סמארטפונים עלה כי בני ה-30 המחזיקים אייפון התנסו עם כ-11 פרטנרטים במיטה, לעומת משתמשי האנדרואיד להם היו רק כ-6 פרטנרים. לא היינו בונים על כך ששדרוג הסלולרי שלכם לאייפון יגרום לכם להצלחה רבה יותר במיטה, אבל אין ספק שאפל יכולה לסמן לעצמה עוד וי קטן עם חיוך בצד.

 
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by