בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
עונת החתונות 
מדריך: איך לבחור תקליטן לחתונה 
 
 קבלו את החתן והכלה במחיאות כפיים סוערות    צילום: אימג' בנק / Getty Images    
עונת החתונות |
 

איך בוחרים שיר חופה מרגש ומוזיקה שתקפיץ את האורחים? למה חשוב לפעמים לוותר על הטעם האישי לטובת המשפחה ומה המינון הנכון להשמעת מוזיקה מזרחית? עונת החתונות

 
 
 
 
 
 
 
 
 

זוגות מתחתנים, האם צלחתם את שלב בחירת האולם? אם כן, מגיע לכם מזל טוב, שהרי כבר עברתם את המכשול המהותי ביותר בדרך לחופה. עם זאת, אל תהיו שאננים, כי כעת נותרה לכם "רק" סוגיית הספקים. מדובר בשורה של אנשי מקצוע, אשר מלווים אתכם ביום הגדול (וחלקם גם לאחר מכן) ותפקידם לנצח על חלקים אומנותיים שונים הקשורים בהרכבת האירוע. בסופו של יום, המוזיקה באירוע היא אחד הדברים הבודדים שזוכרים ממנו בדיעבד. אפשר ללכת על להקת מיומנה, רבייעת כלי מיתר ועוד אופציות יקרות ויקרות יותר ואפשר פשוט לפנות לדיג'יי שיקפיץ את האירוע. 

 

בחירת דיג'יי ליום החתונה

 

מבחינת מורכבות ההחלטה, מדובר הפעם בבחירה פשוטה יחסית, שכן היצע המחירים הוא לרוב דומה וגם השירותים לא משתנים באופן דרסטי מאיש מקצוע למשנהו. על מה שבכל זאת חשוב לשים דגש מיוחד, הוא מידת הכימיה והשפה המשותפת שלכם עם הדיג'יי הפוטנציאלי.

 

כמו כל מערכת יחסים, גם הקשר עם הדיג'יי צריך להיות מושתת על שיתוף פעולה, ולכן רצוי להגדיר מראש מהו הכיוון הכללי שאליו אתם רוצים לפנות. במידה ויש לכם העדפות ברורות בנוגע לסגנון המוסיקלי החביב עליכם, אל תהססו להשמיע את קולכם, כנ"ל בנוגע לאיסורים או לסוגי מוסיקה שברור לכם שאינכם רוצים שתושמע באירוע.

 

מכאן והלאה, חשוב גם להסתמך על חוות דעתו של הדיג'יי, שבוודאי תקלט באירוע או שניים במהלך הקריירה המקצועית שלו (או כך לפחות ניתן לקוות). הדיג'יי לרוב יגלה בקיאות רבה בלהיטים וידע לכוון אתכם לשירים שמרקידים את הקהל ביחס לשירים שמותירים אותם אדישים. גם אם גלגל"צ לא זורם בעורקיכם, אל חשש, הרי זה תפקידו של הדיג'יי להעניק טיפים ועצות באשר לתפריט המוסיקלי של הערב.

 

התחשבו באורחים

מותר לשים גם קובי פרץ
 מותר לשים גם קובי פרץ 
 צילום: יח"צ 
 

גם אם מוסיקת עולם היא נקודת החולשה שלכם, עליכם לזכור כי לא מדובר באירוע זוגי, אלא שיש אנשים רבים השותפים ליום המשמח שלכם. זה לא אומר שעליכם להניח את העדפותיכם הפרטיות בצד, חלילה, אלא הסוד הוא למצוא את האיזון המתאים בין מוסיקה מקפיצה שהאורחים יאהבו, לבין עמוד השדרה שלכם.

 

גם אם אינכם נמנים על עדת אוהבי המוסיקה הים תיכונית, למשל, מומלץ להגדיר כי אחת לעשרה שירים ינוגן שיר ים תיכוני קצבי. אם אינכם מתחברים לסגנון המוסיקלי הזה, הרי ששיר כזה שמתנגן יכול להוות עבורכם אתנחתא מעולה מהריקודים והזדמנות מבורכת לנוח, לעשות מינגלינג עם האורחים או לפרוש לנוחיות לצורך התארגנות קלה.

 

בנוסף, מומלץ לגלות רגישות מיוחדת לשירים מסורתיים, בהנחה ואתם משתייכים לעדות שונות. גם אם נולדתם בארץ ואין לכם שום זיקה לשירים מהסוג הזה, זכרו שלבני המשפחה שלכם יש זיקה כזו והם עשויים ליהנות מאוד אם אחת לכמה שירים יתנגן השיר שמוכר להם היטב מארץ מולדתם.

 
 

בקשות מיוחדות

מה שומעים ברקע בזמן שבירת הכוס?
 מה שומעים ברקע בזמן שבירת הכוס? 
 צילום: אימג' בנק / Getty Images 
 

חשוב להקדיש מחשבה מיוחדת לשירי המפתח בחתונה, כלומר שיר כניסה לחופה, שיר שבירת הכוס והשיר של הסלואו הראשון. כאן תתבקשו להכריע בשתי סוגיות משמעותיות: האם תרצו שהשירים שילוו אתכם ברגעים אלה יהיו לועזיים או ישראליים והאם אתם שייכים לאסכולה הקלאסית (שלא לומר הבנאלית) או לאסכולה המיוחדת והלא שגרתית.

 

מקובל לבחור בשירים רומנטיים ואיטיים עבור הכניסה לחופה, ושיר קצבי עבור שבירת הכוס, אך כמובן שזה לא מחייב ונתון לפרשנות האישית. כך או כך, וודאו שלשיר שאתם בוחרים יש משמעות מיוחדת עבורכם ומשמעות סימבולית הקשורה לאירוע.

 

הפורומים ברשת גדושים בהמלצות לשירים מהסוג הזה, ונדמה כי כל זוג נשוי שש לחלוק את רשימת השירים שפיארה את האירוע ברגעים הקסומים של שבירת הכוס והעלייה לחופה. כמובן שאתם רשאים לשאוב המלצות מהרשימות הללו, אך מומלץ גם לנבור בארכיון המוסיקלי שלכם ולאתר שירים המאפיינים אתכם ביחד או לחוד.

 

במידה והשמיעה המוסיקלית איננה הצד החזק שלכם, מומלץ שתתרגלו את ריקוד הסלואו הראשון כבר בבית. אמנם ישנם זוגות שלא מסתפקים בתרגול ביתי, אלא פונים לעזרתו של כוריאוגרף מקצועי, אך גם כאן חשוב לשים לב שאתם לא מאבדים מאישיותכם, שכן במקרה כזה התוצאה עשויה להיראות ברוב המקרים מגושמת או מעט מגוחכת.

 

אתם לא חייבים להפגין כישורי ריקוד יוצאי דופן במעמד ריקוד הסלואו הראשון, שהרי איש מהנוכחים לא מצפה שתהפכו בין לילה לאנה ארונוב. עם זאת, חשוב שהריקוד הראשון יהיה מסונכרן בין בני הזוג וחינני, והחשוב מכל הוא שלא תעמדו באופן סטטי במקום, אלא תפגינו ניחוחות ואלגנטיות בצעדיכם.

 

אל תחששו להסתמך על המלצות

מרימים את האירוע עם מעגל ריקודי עם
 מרימים את האירוע עם מעגל ריקודי עם 
 צילום: אימג' בנק / Getty Images 
 

במידה ואתם נוכחים באירוע המתקיים בסמוך לחתונה, מומלץ לסקור אותו על מרכיביו השונים, בדגש על התקליטן של האירוע. אל תשפטו את כישוריו של התקליטן רק על סמך בחירת השירים, שכן הבחירה הזו תלויה רבות בשיקולים של מארגני האירוע, אלא נסו לאמוד את כישוריו לפי הדינמיקה שלו עם הקהל ולפי מידת הנאתם מהאירוע.

 

במידה ולא נכחתם באירוע, אבל קיבלתם המלצות חמות ממכרים, מומלץ לשקול אותן בכובד ראש ולהעניק להן זכות קדימה במעמד הבחירה. חוות דעת כזו היא אמנם סובייקטיבית, אבל יש בכוחה להעיד על טיבו של התקליטן והיא עשויה להקל על בחירתכם.

 

ככלל, לכל תקליטן שמכבד את עצמו יש קטעי וידאו של ריקודים מהאירועים בהם הוא תקלט. בקשו לצפות בקטעי וידאו בסגנון, על מנת שתוכלו להתרשם מבחירת המוסיקה ומהאווירה במקום, ובקשו מהתקליטן שיספק לכם קצת חומר רקע על אותו אירוע, על מנת שתוכלו לקבל תמונת מצב ברורה.

 

חתימה על חוזה

לחתום איתו על חוזה
 לחתום איתו על חוזה 
 צילום: GettyImages/אימג'בנק 
 

חשוב מאוד לעגן את כל הפרטים החשובים שסוכמו בעל פה, בחוזה מסודר. חוזה מסוג זה, יורכב לרוב בידי התקליטן, והנוסח שלו יהיה סטנדרטי, אך חשוב לוודא שיש בו סעיפים חשובים הנוגעים לציודו של הדיג'יי, לשעת התייצבותו באירוע ולגיבוי שתקבלו במידה ויבצר מהתקליטן להיות נוכח באופן אישי ביום החתונה.

 

במרבית האולמות וגני האירועים תתבקשו לשלם סכום נוסף בעבור מערכת ההגברה, ולכן מומלץ לוודא שקיים סנכרון בין מערכת ההגברה לבין התקליטן, על מנת שלא תהיינה תקלות ביום האירוע. זו אחריותו של התקליטן לוודא את הסנכרון וכי אין מניעה שיתקלט במקום שבו בחרתם להתחתן. במידה והתקליטן מביע התנגדות לבצע בירורים חשובים או מתחמק מהם, מומלץ שתבחרו באיש מקצוע אחר.

 

מקובל לשלם מקדמה של 30% במעמד סגירת החוזה ואת יתר הסכום ביום האירוע. במידה והגעתם לסיכום אחר עם התקליטן שבחרתם, חשוב לציין גם את הסעיף הזה בחוזה ולקבל קבלה מסודרת כנגד התשלום. במידה והתקליטן מבקש סכום שעולה באופן משמעותי על ה-30% כמקדמה, מותר ומומלץ לכם לבדוק מה מציעים תקליטנים אחרים.

 

המלצות חשובות

הגדירו מראש לדיג'יי מי יהיה רשאי לבקש שירים מסויימים ביום האירוע ומי לא. אין מניעה שאחד החברים שלכם יבקש שיר אהוב שירקיד את כולם, אבל במידה והזמנתם קרוב משפחה שנוהג להשתכר באירועים מהסוג הזה, יתכן שעדיף להרחיק אותו מהמיקרופון ולא להשאיר בידיו את זכות הבחירה. כמו כן, במידה וישנם שירים שתרצו להקדיש באופן מיוחד לאחד החברים או לאחד מקרובי המשפחה, סכמו על כך מראש ובתזמון המתאים.

 

הרכיבו את רשימת השירים שחשוב לכם שיושמעו בערב האירוע מספיק זמן מראש, ופנו זמן לצורך מפגש עם התקליטן כחודש לפני האירוע, על מנת שתוכלו לעבור יחדיו על הרשימה ולתכנן את מהלך הערב. בכל שלב שבו אתם נזכרים בשיר שתרצו להשמיע בחתונה, רשמו את שמו על דף, כדי שלא תתחרטו בדיעבד על כך שלא נוגן שיר שאהבתם.

 
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by