בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
עונת החתונות 
מדריך: איך תבחרו שיר מתאים לכניסה לחופה? 
 
 ביונסה בהופעה בשמלת כלה מיוחדת    צילום: Getty Images/אימאג'בנק    
עונת החתונות |
 

סלין דיון או ביונסה, ישראלי או לועזי, קלאסי או מיוחד? יש מיליון שירים ומיליון אופציות, אז איך אפשר לבחור? אנחנו כאן כדי לעשות לכם סדר לפני החופה. מיוחד

 
 
 
 
 
 
 
 
 

לאחר שצלחתם של שלב בחירת התקליטן בהצלחה, כעת כל שנותר לכם לעשות, מבחינת מוזיקה, הוא לנצח על התפריט המוזיקלי של הערב. התפריט מורכב משני חלקים עיקריים: קבלת פנים וריקודים, אך הצלחתו של התפריט נמדדת לפי שלושה פרמטרים עיקריים והם שירי המפתח שילוו אתכם בכניסה לחופה, בשבירת הכוס ובריקוד הראשון כבעל ואישה.

 

לשיר הכניסה לחופה יש את האסוציאציות המרגשות ביותר, מאחר והוא מלווה אתכם ברגעי הרווקות האחרונים בדרף למעמד המרגש. שיר זה יחקק בזכרונכם לעד, ולכן חשוב להשקיע הרבה מחשבה בבחירת השיר המתאים. בחירת שיר הכניסה, נחלקת למספר אסכולות עיקריות, בהתאם לאופיו וטעמו המוסיקלי של הזוג המתחתן, ומאחר שאין כאן נכון או לא נכון (למעט כמה בחירות מאוסות שמהן מומלץ להימנע), כל זוג צריך להחליט לאיזו אסכולה הוא מתחבר יותר. נעזרנו בשני מביני עיניין בתחום מוזיקה החתונות - דיג'יי טל מור מ- More DJ ודיג'יי רון טסלר וכך הרכבנו את הרשימות הבאות.

 

>> שירים ישראליים קלאסיים

 

עוד לפני שנדון בזרמים השונים ובקטגוריות המגוונות, חשוב שהזוג המתחתן יבחר האם הוא מתחבר יותר לנישה הישראלית או לנישה הלועזית. אין מניעה לשלב שירים משני הז'אנרים בתפריט המוסיקלי של האירוע, אך כדי לצמצם את החיפוש, מומלץ להחליט מבעוד מועד מהו הז'אנר המועדף על שני בני הזוג.

 

במידה והזוג בחר בז'אנר הישראלי, הרי שכאן עומדות בפניו שתי אפשרויות: בחירת שיר קלאסי, השייך לאמן מוכר ואהוב, או בחירת שיר עכשווי וטרנדי, שמתנגן בראש מצעדי הפזמונים הישראליים. לגבי הבחירה בשיר עלייה לחופה מהז'אנר הישראלי, ביקשנו להתייעץ עם התקליטן טל מור, מ- More DJ: "אני בעד הבחירה בשיר עלייה לחופה בעברית, אבל אם הולכים על הבחירה הזו, חשוב להתאים בין המילים לבין המעמד, שכן רוב האורחים באולם הם דוברי עברית ויכולים להבין את משמעות השיר. לכן הייתי ממליץ לעבור במדויק על מילות השיר, לבדוק מה הרקע שלו ואפילו למי הוא נכתב; לא הייתם רוצים לעלות לחופה ולגלות שהשיר המיוחד שבחרתם שונה במשמעותו לחלוטין ממה שחשבתם".

 

1. אהוד בנאי - היום

 

2. אילנית - אהבה היא שיר לשניים

 

3. מאיר אריאל - לא יכול להוריד ממך את העיניים

 

4. אלון אולארצ'יק - בואי נגיד שאני שלך

 

5. אריק איינשטיין - גיטרה וכינור

 

 
אהוד בנאי
 אהוד בנאי   צילום: רוני שיצר 
 

>> שירים לועזיים קלאסיים

בקטגוריה הזו אפשר למצוא שירים קלאסיים, אבל לא מהסוג הנדוש והבנאלי, אלא מהסוג שמשביחים ככל ששומעים אותם עוד ועוד. מדובר בז'אנר המוכר של שירים שתמיד מצליחים לעורר חיוך על הפנים, ולכן זו גם בחירה בטוחה למדי, שאי אפשר לטעות בה. בקטגוריה זו ניתן למצוא שירים כגון:

 

1. אלפאוויל - Forever Young

 

2. סלין דיון - Power of love

 

3. רוי אורביסון - Pretty woman

 

4. אלביס פרסלי - The wonder of you

 

5. שוקינג בלו - Save your love

 
סלין דיון
 סלין דיון   צילום: אימג' בנק / Getty Images 
 
 

>> שירים ישראליים טרנדיים

1. בן סנופ - אם אשכח ירושלים

 

2. הפרוייקט של עידן רייכל - הנך יפה

 

3. בית הבובות - עד שבאת

 

4. מאור כהן - הכי יפה בעולם

 

5. ארקדי דוכין - היא לא דומה

 
עידן רייכל
 עידן רייכל   צילום: יח"צ, ברצי גולדבלט 
 

>> שירים לועזיים טרנדיים

1. ביונסה - Halo

 

2. ישראל קמקוויוולה - Somewhere Over the Rainbow

 

3. אירוסמית' - Crazy

 

4. קולדפליי - Viva La Vida


 

5. לייטנינג סידס - You showed me

 
ביונסה
 ביונסה   צילום: Getty Images/אימאג'בנק 
 

>> שירים מיוחדים ופחות בנאליים

האסכולה הזו מיועדת לזוגות שלא מעוניינים ללכת בתלם המוכר והידוע של שירי כניסה לחופה ברוח איטית ורומנטית, אלא מעדיפים שיר קצבי ושמח יותר. אמנם זו נשמעת בחירה תמוהה על פניו, אך למעשה מדובר באופציה פקחית מאוד, שכן שיר קצבי עשוי להפגיג מעט את המתח, ולהכניס את האורחים לאווירה של חגיגה עוד לפני שהערב עצמו התחיל.

 

את האסכולה הזו אפשר ליישם גם על הנישה הישראלית וגם על הנישה הלועזית, בהתאם לאופיו של הזוג המתחתן, שכן כידוע, אין שירים שעושים יותר שמח משירים באווירה ים תיכונית. בקטגוריה זו ניתן למצוא שירים כגון:

 

1. אסתר ואבי עופרים - סינדרלה רוקפלה

 

2. דני סנדרסון - חתונה

 

3. עדי מדנס - שיר תקליטן החתונות

 

4. ריטה לי - I want to hold your hand

 

5. אניה - Caribbean blue

 
דני סנדרסון
 דני סנדרסון   צילום: יח"צ 
 

>> נעימות במקום שירים

זוגות מוסיקליים שלא מתחברים לשירים עם יותר מדי מלל, עשויים לבחור בנעימות עולם אהובות או לחילופין לחתוך רק את החלק המלודי בשיר אהוב, ללא הטקסט, ולהשמיע אותו כשיר עלייה לחופה. כך לא תצטרכו לשבור את הראש ולבדוק האם הקונטקסט של המילים מתאים לזוגיות שלכם או לא, אלא תוכלו ליהנות ממנגינה נעימה ומרגשת. בקטגוריה זו ניתן למצוא שירים כגון:

 

1. לורד אוף דה דאנס - Victory

 

2. הקורס - Erin Shore


 

3. Muriel's wedding - Bridal dancing queen

 

4. שוטי הנבואה - אח של סלים

 

5. ג'ונתן קיין (ג'ורני) - Bridal March

 
להקת הקורס
 להקת הקורס   צילום: אימג' בנק / Getty Images 
 

>> שירים שרצוי להימנע מהם

אם כבר עסקנו במשמעות השירים, הרי שזוגות מתחתנים רבים נוטים לבחור בשירים רומנטיים ומרגשים לכאורה, אך עם קונקסט שגוי. אין זה אומר שצריך בהכרח להימנע מהבחירה בהם, אבל מומלץ לדעת למה התכוון כותב הטקסט כשחיבר את תוכן השיר.

 

1. אחינועם ניני - בואי כלה (נשמע רומנטי ומתאים לכאורה, אך למעשה מדובר בשיר בעל משמעות טראגית).

 

2. אריאל זילבר- ואיך שלא (שיר רומנטי ויפיפיה, שהוקדש לא פחות מאשר לכלבה של זילבר).

 

3. בלאק אייד פיז - I got a feeling (שיר נהדר לריקודים, אבל האם שיר המצעדים הזה הוא בהכרח השיר שתרצו שיחקק בזכרונכם לעד?)

 
אחינועם ניני
 אחינועם ניני   צילום: רונן אקרמן, יח"צ 
 

שירים עם משמעות מיוחדת

בחירת שיר עם משמעות מיוחדת עבורכם, אמנם לא תבטיח לכם הצלחה בטוחה, אך אין ספק כי הבחירה תעניק לשיר משמעות אפילו רבה יותר ורגעים בלתי נשכחים. כדי לבחור את השיר הזה, עליכם להתעלם מכל רשימות השירים הפופולריות ולהתרכז אך ורק בארכיונים הפרטיים שלכם ובזכרון המשותף. כאן לא תוכלו למצוא המלצות או שירים שרצוי להימנע מהם, אלא מדובר בבחירה אינדווידואלית לחלוטין, שייחודית רק לכם.

 
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by