בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
על המסלול 
החומר ממנו עשויים חלומות: שבוע האופנה ב-NY 
 
 תצוגת האופנה של רודארטה    צילום: Getty Images / אימג'בנק    
על המסלול |
 

מארק ג'ייקובס מנפק עוד קולקציה מטריפה, האחיות רודארטה רוקמות חלומות ומוניק לולייה משגרת אותנו היישר אל השטיח האדום. סיכום שבוע האופנה בניו יורק לחורף 2012

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

בעודנו נהנים ממה שלכאורה אמורים להיות ימיו האחרונים של החורף, עולם האופנה מבקש שנדלג בצעדי איילה לעונת הסתיו הבאה, כאילו אין לנו קיץ מפרך לעבור בין לבין. לאור התחושות המעורבות שהרגשנו נוכח שבוע אופנת הקוטור בפריז, נותר כעת לגלות האם עונת החורף הבאה תצליח להעלות את הרף?

 

מארק ג'ייקובס

 

ילד הפלא של עולם האופנה, זה שתר תמיד אחר תשומת לב, יהיה כנראה האחרון לוותר על התואר שקיבל לא בכדי, ולכן הוא נאלץ לספק לעולם עוד קולקציה מדהימה. אם בעונות הקודמות ג'ייקובס עוד נהג להשתעשע עם שנות ה-70 העליזות, הרי שהפעם קיבלנו פיפטיז שיק במיטבו, עם טוויסט עתידני במיוחד וספק מחווה או ספק פרודיה להדפסי הנקודות שנראו בכל עבר לאחרונה. בעוד שקולקציית קיץ 2011 של ג'ייקובס מתאפיינת ברכות וזרימה, הפעם לדברו, מדובר בקולקציה "רצינית ומוקפדת", שהושגה על ידי שימוש בצבעים כהים ומטאליים, גזרות צמודות, שימוש בבדי הלטקס והתחרה וכאמור, המון נקודות שהפציעו מכל עבר, החל מהברטים הצרפתיים שחבשו הדוגמניות ועד לגרביונים שעיטרו את רגליהן הגרומות.

 

המראה העתידני של הבדים לצד ההדפסים התלת מימדיים של הנקודות, מול הגזרות המחוייטות והמסורתיות של שנות ה-50 יצרו תחושה שכך בדיוק הייתה נראית ג'ואן מ"מד מן" למשל, אילו הייתה נכנסת לקפסולת זמן הישר ל-2030. המשחקים בין האלמנטים הרכים והקשוחים יצרו לוק רומנטי ומצועף מחד, עם מראה מהודק ומעונב מנגד, ואם לוקחים בחשבון שברגע התצוגה התנגן שירו המפורסם של מרלין מנסון  The beautiful people מבינים כי ג'ייקובס בהחלט ניסה ליצור קולקציה עם הצהרה.

 

 
עוד קולקציה מדהימה. מתוך תצוגת האופנה של מארק ג'ייקובס בניו יורק
 עוד קולקציה מדהימה. מתוך תצוגת האופנה של מארק ג'ייקובס בניו יורק   צילום: Getty Images / אימג'בנק 
 

רודארטה

לאחר שהרימו קולקציה מרהיבה בהשראת אמא טבע בעונה הקודמת והפכו לדיבור הכי חם בעולם האופנה בזכות שמלת ה"ברבור שחור" שעיצבו, נדמה כי כל העיניים היו נשואות לעברן של האחיות קייט ולורה מולווי. בדרך כלל, מעצבים שהקולקציה הקודמת שלהם קצרה תשבוחות, נוהגים לפנות לאחת משתי האפשרויות המקובלות: לנוח על זרי הדפנה, ולספק קולקציה דומה באופן מחשיד לקודמתה או בינונית, או לחילופין, לנסות לשבור מוסכמות ולהתריס על ידי הצגת קולקציה שונה מתכלית. נדמה כי האחיות החליטו למצוא את העמק השווה בין שתי הקצוות, כשבחרו לספק קולקציה שכוללת אלמנטים מזו הקודמת, ובכל זאת מצליחה לספק מימד חדש ומעניין.

 

הקולקציה, שנוצרה בהשראת הסרט Days of Heaven, לבשה צבעים סתוויים יותר, על כל צבעי הטאופ והתכלת שמאפיינים את העונה. אין ספק שהגאוניות של המעצבות, באה לידי ביטוי בכוחן לפסל גזרות גיאומטריות, שנראות כמו קיפולי אוריגמי כמעט, ודורשות התבוננות עמוקה כדי לקלוט את כל הפרטים והרבדים הקטנים שמרכיבים את הדגם. הצבעים השטופים נועדו לא לגזול את הפוקוס מהגזרות המבריקות, בעוד שהשמלות, שניחנו בקווים רכים יותר, סיפקו אווירה חלומית משהו באמצעות הדפסי השמיים הרכים.

 

 
באווירה חלומית. מתוך תצוגת האופנה של רודארטה בניו יורק
 באווירה חלומית. מתוך תצוגת האופנה של רודארטה בניו יורק   צילום: Getty Images / אימג'בנק 
 
 

בטסי ג'ונסון

קולקציית החורף של בטסי ג'ונסון נראית כמו בלילה לא מובנת של הקוים העיצוביים של ג'רמי סקוט יחד עם ז'אן פול גוטייה, אם תרצו. כנראה שהרצון של ג'ונסון לשדר את מסר ה"אני משוגעת!" הוא גם זה שהביא להתרסקותו של בית האופנה שבנתה במו ידיה. בעוד שאיום בדבר פשיטת הרגל עדיין מרחף באוויר, ג'ונסון מתעקשת לשדר עסקים כרגיל, ולא בהכרח לטובה. הקולקציה, ששואבת השראה משנות ה-80, מתקופת הפאנק ואופנת הרחוב, מצליחה לעבור מסך בכל הנוגע לפרינטים המנומרים, אבל כשהגיעה שעתם של הפרחוניים, אין ספק שג'ונסון איבדה אותנו.

 

בעוד שלפרינטים המנומרים יש קוהרנציה למה שטרנדי בעולם האופנה, אין ספק כי הדפסי הפרחים הקיטשים כבר איבדו את הרלוונטיות שלכם מזה מספר עונות ולכן האמירה של הקולקציה כולה אינה ברורה למתבונן. לקראת סוף הקולקציה, הדגמים משנים פאזה להדפסים סקוטיים וצבעים ניאוניים, וכעבור 93 דגמים אין מנוס מלקבוע: פשוט מדובר בקולקציה מתישה.

 

 
אחת הקולקציות המתישות אם לא ה-. מתוך תצוגת האופנה של בטסי ג'ונסון בניו יורק
 אחת הקולקציות המתישות אם לא ה-. מתוך תצוגת האופנה של בטסי ג'ונסון בניו יורק   צילום: Getty Images / אימג'בנק 
 

דונה קארן

בעוד שהציפיה לקולקציות החדשות של מארק ג'ייקובס או רודארטה תמיד מרגשת, הקולקציות של דונה קארן תמיד צפויות מראש, עד הפרט הקטן, אלא שהפעם לא מדובר בהכרח בדבר רע. דונה קארן, יחד עם אוסקר דה לה רנטה ודיאן פון פירסטנברג, שייכים לנישת הניו יורקרים בעלי הסגולה, שמצליחים לרגש אותנו כל עונה מחדש, עם וריאציות שונות לאותם דגמים מנצחים. הסיבה להצלחתם האלמותית כנראה נובעת מקהל היעד של המעצבים, שהוא קלאסי, מבוגר וללא ספק עמיד יותר ביחס לקהלי היעד של המעצבים הצעירים יותר.

 

גם הפעם קיבלנו וריאציות מענגות לחליפות ה'היי אנד' של דונה קארן, שההתכתבות היחידה שלהן לעונת החורף היא הצבע האפור שמשחק ככלי דומיננטי לאורך כל התצוגה ובדי הצמר. השילוב בין בדי הצמר הנוקשים לבין הרכות של בדי השיפון והסאטן, יוצר ניגודיות נעימה לעין שבאה לידי ביטוי כמעט בכל אחד מהדגמים. גם ההתעלמות המוחלטת של קארן מטרנדים באה לידי ביטוי גם בהתמדה בשימוש בפרוות אמיתיות. בעוד שבתי אופנה צעירים יותר משתדלים לשווק עצמם כידידותיים לסביבה, קארן יודעת שהקהל שלה חף מאג'נדות חברתיות ומספקת לו את מה שהוא שואב בצמאון.

 

 
לא מתעסקת בטרנדים. מתוך תתצוגת האופנה של דונה קארן בניו יורק
 לא מתעסקת בטרנדים. מתוך תתצוגת האופנה של דונה קארן בניו יורק   צילום: GettyImages/אימאג'בנק 
 

מוניק לולייה

בין הלקוחות של דונה קארן ללקוחות של בטסי ג'ונסון, ניצבות כנראה הלקוחות של מוניק לולייה, שבוחרות שלא לשייך עצמן לשום צד במתרס. מדובר בקול השפוי של עולם האופנה, זה שלא נוהג ללבוש סמלי סטטוס מצד אחד, אך גם לא נוהג ללבוש בגדים שנועדו ללעג או לקלס אלא מעוניין לשמור על תדמית נקייה ואיכותית. הקולקציה של מוניק לולייה, בהתאם לכך, נראית כמו תוצר ביניים בין השמרנות של דונה קארן לבין הטירוף של בטסי ג'ונסון למשל, שכן בעולם האופנה, כפי שכבר למדנו, יש מקום בשפע גם לגוונים האפורים, ולא רק לקיצוניות של השחור והלבן.

   

הקולקציה ורסטילית מאוד, ועם זאת מצליחה לשמור על קו נקי ומאופק. שמלות הערב יכולות בקלות לשרת את אחת הכוכבות ההוליוודית בטקס האוסקר הקרוב, ויתאימו לכוכבות בעלות זוהר ישן כמו סקרלט ג'והנסון, בעוד שהקו היומיומי יתאים לנשות עסקים מתוחכמות שלא נוהגות ללבוש ג'ינס וז'קט לעבודה. אם חיפשתם חידוש אופנתי, דגמיה של לולייה הם בהחלט לא הפתרון. מה שכן תוכלו למצוא כאן הן שמלות ערב מרהיבות, שמוכיחות שוב שכוחו של בית האופנה הוא עדיין בליין בגדי הערב, לצד מלתחת עבודה אלגנטית ומתוחכמת.

 

 
הכי סקרלט ג'והנסון. מתוך התצוגת האופנה של  מוניק לולייה בניו יורק
 הכי סקרלט ג'והנסון. מתוך התצוגת האופנה של מוניק לולייה בניו יורק   צילום: Getty Images / אימג'בנק 
 
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by