בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
עולם הבית 
עוברים דירה? כך תכינו את הבית  
 
 מעבר דירה    צילום: Getty Images / אימג'בנק    
עולם הבית |
 

מעבר דירה לא חייב להיות חוויה מלחיצה ומתישה. כל מה שתצטרכו לעשות חודש לפני ועד הפרטים הקטנים בתהליך הפריקה בבית החדש

 
 
 
 
 
 
 
 
 

מצאתם את דירת החלומות, חתמתם על החוזה וכעת אתם מלאים התרגשות לקראת יום המעבר. סיבוב בחדרי הבית הנוכחי, המגלה כמה עבודת אריזה נמצאת לפניכם ומה תצטרכו להספיק לפני העברת הדירה, עשוי להכניס אתכם למצב של לחץ ועומס יתר. על כן, כדאי להכניס סדר ולחלק לשלבים את הכנת הבית לקראת מעבר הדירה.

 

עבודה מקדימה

 

העברת דירה היא פרוייקט לכל דבר, ובכדי לנהל אותו נכון עלינו להכין תיק פרוייקט בו נרכז את המסמכים הקשורים להעברת הדירה, את המטלות שנותרו לנו ואת הדברים הדורשים טיפול. אחד המסמכים הראשונים שיכנסו לקלסר הוא לוח זמנים. בכדי להעריך נכון את כמות הזמן שברשותנו, מומלץ להעזר בלוח שנה המציג את הזמן שנותר עד למעבר. בלוח זה כדאי לסמן באילו ימים ושעות נוכל לפנות זמן למטלות העברת הדירה ובאילו לא. הכי חשוב, לא לחכות לרגע האחרון.

 

את הימים והשעות שהקצנו לשם העברת הדירה, עלינו לחלק כעת בין חדרי הבית השונים. מומלץ להתחיל בחדרים הפחות שימושיים ולהמשיך לחדרים החשובים ביותר, ככל שמועד ההעברה מתקרב. חלק מן הזמן יוקצה למשימות נוספות הקשורות לתהליך כגון, מציאת שירות הובלות, עדכון כתובות וניקיונות שצריכים להתבצע לפני יום המעבר.

 

המטלות שלכם חודש לפני המעבר

אורזים דירה: לבד או עם חברת הובלה
 אורזים דירה: לבד או עם חברת הובלה 
 צילום: Getty Images/ אימאג'בנק 
 

העברת דירה היא הזדמנות להפרד מפריטים שאינם בשימוש, פריטים מקולקלים או כאלו המיועדים להחלפה. עוד לפני שהתקשרתם למובילים וקיבלתם קרטונים לאריזה, כדאי לעבור בין החדרים, לזרוק את מה שמקולקל או ישן מדי, למכור או לתרום את מה שאחרים יכולים להנות ממנו. החזירו לחברים ולאמא את הפריטים שהשאלתם מהם וקחו מהם פריטים שנותרו אצלם, לפני שתתחילו לארוז.

 

לאחר שעשיתם סינון והערכתם את כמות החפצים שתיאלצו להעביר, התקשרו לחברת הובלה וקבעו מועד לביקור בביתכם לשם קבלת הצעת מחיר. דרשו הצעה כתובה, בררו לגבי נגר שירכיב את המיטות והארונות, בקשו לראות ביטוח, השתתפות עצמית וכדומה. בקשו להיות ברשימת ההובלה הראשונה באותו היום. באופן זה תבטיחו לעצמכם העברת דירה מהירה וחלקה.

 

אם אתם מעוניינים כי תהליך האריזה יעשה על ידי חברה המתמחה בכך, זה הזמן להתקשר ולשריין תאריך ולברר על מחירי פריקה וסידור התכולה בביתכם החדש. אם החלטתם לארוז בעצמכם, כדאי להתחיל לאחר קבלת הקרטונים באריזת המחסן, המוסך או הבוידעם, ולהמשיך מהם לחדרים השונים בבית.

 
 

המטלות שלכם שבועיים לפני המעבר

לקראת המעבר, כדאי לחסל את המזווה ולארגן את הארוחות, כך שתשתמשו בפריטים מן המלאי הקיים. בשלב זה כדאי גם לעדכן את ספקי השירות בכתובת החדשה, לבצע העברת כתובת בדואר, באמצעות שירות follow me הדואג במשך חצי שנה שהמכתבים ישלחו למעונכם החדש ללא תשלום. כמו כן, כדאי לסגור התחייבויות שונות כגון תיקונים או צביעה בדירה אותה תעזבו.

 

שריינו מבוגר שיקבל אליו את הילדים ואת חיות המחמד ביום המעבר ויחסוך מהם את הטרטור והלחץ הנלווים למעבר. סיימו את אריזת כל הפריטים שאינם בשימוש יומיומי, כתבו על כל ארגז את תכולתו ויעדו בבית החדש ואחסנו את הארגזים במרוכז בחדר בו משתמשים פחות עד למעבר עצמו.

 

שבוע להעברת הדירה

כאשר עוברים דירה, קשה למצוא את הפריטים הנחוצים הראשוניים אם הם אינם מרוכזים יחד. בכדי להקל עליכם, ארזו ארגז הכולל את הקפה והסוכר, נשנושים לאכילה, קורנפלקס לבוקר שאחרי וסכו"ם בסיסי, ניירות טואלט, מגבות וסבונים ודאגו להכניסו למכונית. הכינו ארגז נוסף הכולל את הציוד שמגיע איתכם לפני ההובלה או במקביל לה. ציוד זה כולל בדרך כלל כלי עבודה וחומרי ניקוי.

 

בשלב זה מומלץ כבר לפנות את ארונות המטבח ולנקות אותם, את התנור ואת המקרר. אם יש ריהוט שעתיד לעבור בחלקים ואתם אחראים לפרקו, עשו זאת כעת. במידה ויש בידכם גישה לדירה בימים שלפני ההובלה, דאגו לנקות אותה ולהעביר אליה את החפצים שאינכם מעוניינים שיעברו בהובלה. אם אתם יכולים לעשות זאת, הכינו את התשתית לתליית התמונות והמראות כך שתוכלו לשמור עליהן מוגנות כאשר יגיעו בהובלה. רצוי לתלות אהילים, מאווררי תקרה ודברים נוספים הדורשים קדיחה לפני הניקיון הסופי בבית החדש ולפני הגעת הרהיטים.

 

היום שלפני ההובלה

את המחשב אפשר לקחת ביום המעבר
 את המחשב אפשר לקחת ביום המעבר 
 צילום: Getty Images / אימג'בנק 
 

ביום לפני ההובלה, כדאי לוודא כי התכנית עתידה להתקיים כסדרה. התקשרו לחברת ההובלה וודאו כי הם זוכרים מתי להגיע, עם איזה סוג רכב ולאן. התקשרו לבייביסיטר לוודא כי הוא זוכר לקחת את הילדים וחיות המחמד אליו בזמן ההובלה. סיפרו את מספר הארגזים שלכם וציינו זאת ברשימות. הוציאו את הסכומים הדרושים עבור ההובלה והטיפים, רכישת אוכל והוצאות משוערות נוספות. ביום זה מומלץ ללכת לישון מוקדם בכדי להספיק את הסידורים האחרונים לפני שהמובילים באים.

 

הכינו לכל אחד מבני הבית תיק אישי שבו: בגדים ליום למחרת, מצעים, מגבת, תרופות, מטען לטלפון הנייד. את הממירים והשלטים, שמרו במקום אותו תזכרו כאשר יגיעו מתקיני הכבלים או הלוויין. רצוי להכין צידנית ולתת אותה למובילים לאריזה של המזון מן המקרר ואז לקחת אותה אתכם, ותיכף כשמגיעים לבית החדש, לרוקן אותה ישר למקרר.

 

יום העברת הדירה

המובילים הגיעו
 המובילים הגיעו 
 צילום: GettyImages/אימג'בנק 
 

היום הגדול הגיע. בעוד כמה שעות תגיעו לבית החדש שלכם. בדקו ברשימה שלכם אילו דברים אתם צריכים עוד לארוז עד שהמובילים יגיעו, ואספו את המגבות, מברשות השיניים הפיג'מות והמצעים שנותרו מחוץ לארגזים. עברו על כל החדרים וודאו כי לא השארתם שום דבר מאחור ובתוך הארונות ובמחבואים סודיים. כאשר המובילים באים, ודאו כי הם מעלים את כל הפריטים בבטחה וכי כלום לא נותר מאחור.

 

המתינו למובילים בבית החדש והקפידו כי כל ארגז שיורד מהמשאית יועבר אל החדר הייעודי לו. ודאו כי מספר הארגזים שירדו מהמשאית זהה למספר הארגזים שהועמסו. תלו את התמונות והמראות, וגשו להרכיב את הרהיטים הדורשים הרכבה.

 

תהליך הפריקה

פורקים ציוד
 פורקים ציוד 
 צילום: Getty Images/ אימאג'בנק 
 

לאחר שסיימתם את עבודת הפריקה הראשונית, החלו בפריקת הארגזים לפי החדרים השונים. אם יש לכם ילדים קטנים, מומלץ להתחיל בסידור החדרים שלהם, כל עוד הם בחזקתו של הבייביסיטר, בכדי להקל על קשיי המעבר שלהם. כאשר יהיו ברשותם המשחקים האהובים והחדר שלהם הם גם יפריעו לכם פחות בעבודת הסידור. אם הגעתם לשלב זה מותשים מדי, ביכולתכם להיעזר בשירותי פריקה מקצועיים שיסייעו לכם לסדר את הבית ולחזור לשגרה במהירות, אך אם לא סגרתם זאת מראש, תאלצו לסמוך על המזל ועל זמינותם של נותני השירות.

 

העברת דירה היא אירוע משמעותי, אך היא אינה חייבת להיות טראומטית. עבודה לפי לוח זמנים, חלוקה למטלות והעזרות במומחים, יכולה להפוך את החוויה לחיובית ולאפשר לכם לחזור לשגרה במהירות וביעילות.

  

* רית גושן פנטי, היא חלוצת תחום סידור הבית המקצועי בישראל ומנכ"ל "סידורים", חברה המעניקה שירותי סידור מקצועיים והכנה לקראת מעבר דירה.

 
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by