בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
סקס וזוגיות 
שגעון גדלות: האיבר שמעסיק את כולם 
 
 גדול או גדול יותר?    צילום: אימג' בנק / Getty Images    
סקס וזוגיות |
 

האם בנות אוהבות גדול, מהו האורך הממוצע בעולם, ולמה בעצם זה משנה אם תמיד אפשר לפנות לוויברטורים?

 
 
 
 
 
 
 
 
 

נדמה שאחת הקלישאות הכי שחוקות בתחום הסקס היא שהגודל לא קובע. כדרכן של קלישאות לא ברור מי היה הראשון שאמר זאת - האם היה זה גבר עם איבר קטן במיוחד או האשה שאיתו שבסך הכל ניסתה לתת לו הרגשה טובה יותר עם עצמו. אבל האם בסופו של יום, שנים אחרי המהפכה המינית ובעידן מתירני וליברלי שבו מדברים על הכל, ניתן כבר להכריע את הסוגיה ולקבוע כמה באמת חשוב גודלו של אותו איבר רווי כלי הדם שגדל ומתקשה בזמן התעוררות מינית להנאה שלנו מסקס?

 
 

"יותר מידי גברים דואגים לגודלו של הפין, וזה נובע מחוסר מודעות לממוצע ומיתר מודעות לפורנו", מסכימה דר' רונית אלוני,  מנהלת מרפאה לטיפול ושיקום מיני וזוגי וטיפולי סרוגייט, ומנחת התוכנית "דיבור מקדים" בערוץ 23. "צריך לציין שלגודל יש שני ממדים - עובי ואורך. במצב זיקפה, אורך מתחת ל-8 ס"מ נחשב לקטן. אך יש לשים לב למשל שאצל גברים שמנים חלק מקפלי הבטן יכולים להסתיר את תחילתו של הפין ואם הם ימדדו אותו הם עלולים לטעות".

 

אולי כדאי להתחיל בשאלה המטרידה מכולן - הגודל באמת קובע?

"הגודל קובע!! שנים רבות מידי ניסו לטשטש את העניין הזה. זה לא אומר שרק הגודל קובע אבל יש לו משמעות - גם לעובי וגם לאורך. יש נשים שמשמעותי להן העובי ויש שמשמעותי להן האורך, תלוי באופן הגירוי שלהן. אם מדברים על נקודת הג'י - לעובי יכולה להיות משמעות ואם מדברים על משמעותו של גרוי צוואר הרחם לאורגזמה - אז יש משמעות לאורך. אבל לא כל הנשים מתגרות באותו אופן ולכן לא לכל הנשים משמעותי אותו דבר. לנשים שמתגרות בעיקר מהדגדגן, וזה מרבית הנשים, לא משנה הגודל כמעט בכלל."

 

אז מה בכל זאת כן משנה להן, הביצועים?

"לא הייתי משתמשת במילה ביצועים. לרגישות, לקשיבות ולאכפתיות שמובילים לביצועים ולעשייה  יש משמעות גדולה יותר מהגודל, כי די אפשרי למצוא תחליפים לגודל".

 

האם בנות אוהבות גדול?


 צילום: רויטרס 
 

ישנו סוג של ביטחון עצמי ששמור לגברים עם "כלי" מכובד. הם לא חייבים להיות יפים במיוחד, חכמים גבוהים או עשירים,  אבל יש להם מין שקט פנימי וקסם שמושך אליהם נשים שמחייכות חיוך ממתיק סוד וחושפות עור פנים קורן. איבר גדול, אתם אומרים לעצמכם, זה המתכון לאושר, או לפחות לסקס מעולה ומספק. אז כן - אולי הגודל קובע, אבל גם כאן צריך להיזהר קצת עם מה שמבקשים.

 

"לא מזמן יצאתי עם מישהו שהיה לו ממש ארוך, אבל דק מדי", מספרת יוליה (שם בדוי), בת 25 מתל אביב. "כל חדירה הייתה כואבת כי הרגשתי שהוא ממש 'דוקר' אותי. היה לי כל כך לא נעים ולקח לו הרבה זמן לגמור. רק המחשבה שמשהו דק וארוך נכנס אלי היתה לי קשה, אבל הוא לא חשב שיש לו בעיה ודווקא התלהב שיש לו גדול".

 
 
 

במצב זיקפה - אורך מתחת ל-8 ס"מ נחשב לקטן

 

גם ללורי (שם בדוי), בת 25 מרמת השרון יש זכרון של חוויה לא מאוד נעימה בנושא. "אני זוכרת שפעם הייתי עם מישהו עם ממש עבה. הוא נורא רצה שארד לו, אבל בקושי הצלחתי להכניס אותו לפה, והוא נתקע לי בשיניים. כל ההנאה שלי יצאה כי הייתי עסוקה במחשבות שאולי אני מכאיבה לו וגם פחדתי שיהיה לי בסוף נזק ללסת. בסוף אפילו לא שכבנו, כי לא רציתי אפילו לנחש כמה יכאב לי אם בקושי לפה שלי הוא נכנס. אני חייבת להודות שזה היה נורא מרגש זה שיש לו גדול, אבל בסך הכל אני חושבת ש'אכלתי עם העיניים' יותר משאני מסוגלת באמת להכיל".

 

"זה תלוי מי האישה", מסבירה ד"ר אלוני, "מה גמישות הנרתיק שלה, מה היא מצפה, ממה היא מתרשמת רגשית ומנטלית. יש נשים שתתרשמנה מאיבר מין גדול וזה עשוי לגרות אותן ויש נשים שתבהלנה ממנו ובשום פנים לא תרצנה לקיים יחסי מין בחדירה עם גבר כזה. פגשתי נשים כאלה, וגם גברים עם אברי מין גדולים שנדחו על ידי בנות זוג וחוששים ממפגש ראשון עם פרטנרית ומתגובתה".

 

בעיות בתפקוד

 

למרבית הנשים, לא משנה הגודל כמעט בכלל

 

"לאיבר מין גדול במיוחד יכולות להיות גם בעיות תפקודיות - וכאלה ראיתי כבר לאורך השנים אם כי זה נדיר", מספרת ד"ר אלוני. "אני זוכרת גם גבר, בתול בן כמעט 40 עם איבר מין גדול במיוחד שהגיע לטיפול כי חשש שהפין שלו קטן במיוחד - מה שאומר שהכל בראש ואינו קשור במציאות. הגיעו גם זוגות שהיו לה כאבים ביחסי המין, בין השאר כי היה לו פין גדול מהממוצע, ולא היו לה קשיים כאלה עם בני זוג קודמים. מההתחלה היא חששה כשראתה את הפין שלו, התכווצה והחלו כאבים. צריך לזכור שראש של תינוק עובר בנרתיק וגם פין גדול אינו בגודל של ראש תינוק".

 

 מה היית מייעצת לזוגות שנתקלים בבעיה ומתקשים בחדירה?

"קודם כל צריך לדבר על זה ולא להתבייש או להיעלב", מייעצת ד"ר אלוני, "לנסות להיות סבלניים, לעשות דברים בהדרגה. יחסי מין ללא חדירה הם אפשרות בהחלט מתאימה כחלק מהרפרטואר, להשתמש בחומרי סיכה, לא לחדור עד שאין גירוי גבוה ורטיבות רבה, להיעזר באצבעות כדי להגמיש את הנרתיק לפני חדירה. אם האורך הוא הבעייתי - התנוחה שהאישה מלמעלה עלולה להיות לא נוחה. חשוב לנסות ולראות מה מתאים לשניהם כמה פעמים ואז לאמץ את מה שנוח ולא להתעקש על מה שלא נוח".

 

אופציה חלופית


 צילום: רויטרס 
 

עבה או דק, ארוך או קצר - אמנם אצל בן הזוג שלנו אנחנו לא יכולות לבחור את הגודל הרצוי מבחינתנו, אבל בוויברטורים דווקא כן. לאיילת דוד-קורן, מבעלות "סיסטרס" - חנות סקס ידידותית לנשים, יש ניסיון רב בבקשות של נשים לגודל האידיאלי. "ככל שזה יותר גדול, עבה או ארוך, זה פחות מבוקש ופחות נמכר. הפנטזיה הנשית שונה לגמרי מהפנזטיה הגברית לגבי מה אשה צריכה", היא קובעת באופן חד משמעי.

 

אז מה נשים באמת מחפשות?

"פונקציונליות. נשים מעדיפות משהו עדין בדרך כלל ומה שחשוב זה עוצמת הוויברציה, בעיקר לגירוי חיצוני. המוצרים לא צריכים להיות דקים מדי. אם ממש ניכנס למספרים אז אורך שבין 12 ל-18 ס"מ בטופ, וקוטר של 3-4 ס"מ".

 

 
 

ויברטור - ככל שזה יותר גדול, עבה או ארוך, כך זה פחות מבוקש ופחות נמכר

 

מי בעצם קובע מה הגודל "הנכון" של הוויברטורים?

"היום אנחנו כבר עשרות שנים אחרי הייצור, והיצרנים גילו על בשרם איזה גודל פחות הולך. תמיד אפשר למצוא דברים גדולים מאוד, אבל זה יותר בקצוות. יש איזשהו סטנדרט שנשים מכתיבות מה פחות מאיים ועם מה הן מוכנות להתמודד. ההמלצה שלנו בחנות היא, שאם אשה מתלבטת בין ויברטור גדול יותר לקטן יותר-  להתחיל תמיד בקטן. יותר מבאס להתמודד עם זה שאת לא יכולה להחדיר את הוויברטור, מאשר להגיד שהיה טוב אם היה עוד סנטימטר".

 

את שומעת תלונות של נשים על איבר מין גדול מדי של בן הזוג או גברים כאלו שבאים לקבל עצות?

"כמובן. יש גברים שבאים ומבקשים משהו שבת הזוג תוכל להתחיל איתו ובהמשך תצליח להכיל אותם, או ויברטור שיכול להשתלב בגירוי חיצוני. יש גם מצבים הפוכים -  של גברים עם איבר מין קטן שקונים מאריכים ומוכנים להרגיש קצת פחות בזמן קיום יחסי המין על מנת לספק את בת הזוג".

 

דוד-קורן מציעה לזוגות לאמץ בקבוק קטן של חומר סיכה קרוב למיטה, ולא רק במקרה של חדירה עם איבר מין גדול. "הרבה נשים לא מודעות לקיומו של נוזל סיכה והאפשרות לשלב אותו ביחסי המין. קשיים בחדירה או יובש בנרתיק מפריעים לחיים שלנו בתקופות ובגילאים שונים, וצריך לדעת שקיימת עוד אופציה. אפשר לעזור להגביר את ההנאה ולהוריד את החיכוך".

 

אז מה הממוצע?

 

אורכו הממוצע של איבר מין בשעת זיקפה הוא 16.3 ס"מ והיקפו הממוצע הוא 13.3 ס"מ

 

מסקר שערכה חברת דורקס העולמית, ב-27 מדינות לא כולל ישראל, עלה כי אורכו הממוצע של איבר מין בשעת זיקפה הוא 16.3 ס"מ והיקפו הממוצע הוא 13.3 ס"מ. אבל בסופו של דבר, ד"ר רונית אלוני מציעה לעזוב את המספרים בצד ולשים דברים בפורפורציה: "צריך לזכור שזה בלתי ניתן לשינוי ובעולם הנוכחי, קשה לנו עם דברים שאיננו יכולים לשנות. מגדילים הכל, מקטינים הכל. זה עניין תרבותי וגם חברתי שאינו קשור לעניין הפיזי. גברים וגם נשים יכולים להשוות היום הרבה יותר, מה שלא היה בעבר ומלחיץ עוד יותר".

 
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by