בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
מדריכי כושר 
שיעור או שואו? צמרת מדריכי הכושר של ישראל 
 
 המדריך רועי אברהם מזיע בשיעור    צילום: אלבום פרטי    
מדריכי כושר |
 

שיעורי האירובי שלהם מפוצצים במתעמלות ומעריצות, מזמינים אותם לכנסים בחו"ל, ואפילו נייקי ואדידס לא יכולות להתעלם מהם. קבלו את מדריכי האירובי שאצלם כל שיעור הוא הופעה מול קהל

 
 
 
 
 
 
 
 
 

כדי שאפנים עד כמה אני חסר חוש קצב וקואורדינציה מישהו דאג לכך שמסלול חיי יצטלב עם שניים ממדריכי האירובי דאנס המובילים בארץ. יואב אבידר, היה קצין ביחידה בה שירתי, ועם רועי אברהם, למדתי לתואר שני. השבוע שוחחתי איתם, עם שימי ועקנין וניסים זוארץ  לכתבה המציגה את הכוכבים הבינלאומיים של האירובי בארץ. לכל אחד רקע ספורטיבי שונה, ולכל אחד סגנון שיעור אחר, אבל ארבעתם נחשבים למובילים ולא רק בזירה המקומית. הם מופיעים בכנסים ברחבי העולם ומותגי ספורט בינלאומיים מעניקים להם חסות רק כדי שבשיעור הם ילבשו בגד עם הלוגו הנכון.

 

ניסים זוארץ: החיים כמו סדרת טלוויזיה

 

ניסים זוארץ לא הצליח לצפות בסדרת הטלוויזיה "חיים אחרים" בכיכובו של עוז זהבי כי היא הזכירה לו את מסלול חייו. הוא היה דתי, גילה את עולם המחול וחזר בשאלה. בעקבות פציעה פנה לשיקום במכון ווינגייט ושם פגש את מנהל בית הספר למאמנים שהציע לו לעבור הסבה להדרכת אירובי דאנס. בתחילה סירב משום שחשב שזו פחיתות כבוד ופגיעה באומנות. תמי קיס, בעלת בית ספר למחול אירובי והמנהלת המקצועית של רשת גרייט שייפ, שינתה את חייו כשהראתה לו איך לשלב את אומנות המחול בשיעור. לדבריו באירובי אין שיפוטיות כפי שיש במחול והדבר מאפשר לכל אחד לרקוד, גם לאנשים שלא מרשים לעצמם לעשות זאת במסגרות אחרות.

 

הכישרון והכריזמה שלו לא נעלמה מעיניהם של מובילי התחום בעולם ובמהרה הפך למבוקש בכנסים ואירועים בינלאומיים. זוארץ נבחר פעמים ל-Best international presenter מטעם האיגוד האירופאי לאירובי ובכנס יוקרתי באנגליה נבחר למדריך הטוב ביותר. כיום הוא לא מוצא אתגר רב בהופעה בחו"ל משום שלדעתו העשייה בארץ מאתגרת יותר.  "ישראל היא ראש חץ בתחום המחול האירובי" הוא מסביר, "אני אומר למדריכים חדשים כי אם הם הצליחו לרצות את הקהל הישראלי הם יצליחו גם בחו"ל". לדעתו האינטרנט ויו טיוב מאפשרים לכל אחד להציג את יכולותיו ולקבל הזדמנות בכנס בינלאומי, עובדה שמעמעמת את הזוהר שיש בהופעה בחו"ל.

 

לאחרונה הוא מונה לראש תחום בבית ספר למאמנים של ווינגייט, לדבריו הוא ביצע שם שינוי שהפך את הקורסים למבוקשים הרבה יותר מבעבר.

 

איפה ומתי אפשר להשתתף בשיעור של ניסים זוארץ?

 

בכל יום ראשון ב-20:00 במועדון ה-Swift בנתניה. חוץ מזה אפשר להירשם לקורסים בווינגייט או לכנס אירובי שהוא ותמי קיס מפיקים ויתקיים ב-4.8.2011.

 

 
 

יואב אבידר: מאמן האירובי הוא עורך דין

יואב אבידר
 יואב אבידר 
 צילום: יח"צ 
 

אם הפנים של יואב מוכרות לכם, כנראה שצפיתם באחת מתוכניות הבוקר של ערוץ 10 בהן הוא התארח לא פעם. בענף הכושר בארץ ובעולם הוא דמות מוכרת, אבל לא הוא ולא בני משפחתו דמיינו בתחילת הדרך כי זו תהיה הקריירה שלו. כבן לעורך דין מצליח, לכולם היה ברור כי מקומו של אבידר במשרד של אביו. הוא למד משפטים, השלים סטאז', ואף עבר את הבחינות של לשכת עורכי הדין. העבודה כמדריך אירובי הייתה אמורה לספק לו אוויר לנשימה בתקופת הלימודים ותו לא.

 

מפני שהיה לו רקע בהתעמלות קרקע הציעו לו במהלך קורס המדריכים להתחרות באליפות ישראל באירובי ספורטיבי. הוא זכה בתחרות, אבל מה ששינה את חייו זו תקופת האימונים שלפניה - הוא נשאב לאירובי והשקיע בכך יותר מאשר בלימודי המשפטים. הזכייה בתחרות פתחה לו דלתות וכשהבין כי הוא יכול להתפרנס בכבוד בתחום, החליט לזנוח את המשפטים. הייתה זו החלטה קשה שלוותה בהרמת גבות של משפחתו ובמיוחד אביו.

 

את הקריירה הבינלאומית החל כמה שנים אחר כך בכנס אירובי בברזיל. מאז הוא דמות מוכרת ומבוקשת באירועי כושר המתקיימים ברחבי העולם, מידי שנה הוא מתארח בכ-10 כנסים שונים. מלבד ארה"ב ואירופה הוא העביר שיעורי אירובי גם ביפן, טיוואן, אוסטרליה וסין. הצלחתו הבינלאומית מתבטאת גם במכירת תקליטורי אירובי שהוא הפיק. היותו מוביל בענף האירובי לא נעלמה מעניי החברות המסחריות, בתחילת דרכו אימצה אותו אדידס ובשנים האחרונות הוא מייצג את נייקי. כיום הוא הבעלים והמנהל של B.education בית הספר להכשרת מאמנים בספורט.

 

 

 איפה ומתי אפשר להשתתף בשיעור של יואב אבידר?

 

יואב מעביר שיעורי אירובי בסטודיו B ובקאנטרי נווה אביבים. אפשר לצפות בלוח הזמנים של שיעוריו באתר שלו.

 

 

שימי וקנין: מהבמה של ריטה למועדון הכושר

שימי וקנין
 שימי וקנין 
 צילום: אלבום פרטי 
 

כרקדן השתתף שימי וקנין בהופעות הכי מושקעות - פסטיגל, מחזות זמר, מופע של שרית חדד ועוד, אבל דווקא כשהגיע לאחת מפסגות הקריירה החליט לשנות כיוון. הוא השתתף במופע "חמצן" של ריטה ומכיוון שבעניו התגמול על הופעותיו היה נמוך הבין כי אין לו מה לחפש בתחום הזה, שכן "אם זה השכר אצל ריטה, מה יהיה בהופעות של אמנים אחרים?!" הוא מסביר.

 

הוא החליט לנצל את כישורי הריקוד שלו להדרכת מחול אירובי. אחרי שסיים את קורס ההכשרה בסטודיו B הפך במהרה למדריך מבוקש. הוא מוצא שני נימוקים להצלחתו "אז לא היו הרבה בנים בתחום, והייתי בין הראשונים שהביאו לשיעורי האירובי כוריאוגרפיה של מחול". לדבריו התמזל מזלו ותחום האירובי דאנס הפך לפופולארי מאוד בעולם. הוא הוזמן לכנסים באירופה ואף נבחר (יחד עם גיל גיספן, יואב אבידר ורועי אברהם) לשמש פרזנטור של נייקי, תפקיד שבמסגרתו הוא לימד כוריאוגרפיות ייחודיות שפותחו על ידי חברת הענק הזו כחלק ממאמצי השיווק שלה. וקנין מאמין כי הוא מורה טוב משום שהוא קשוב לתלמידים ומתקדם בקצב שמתאים להם. כמו כן הוא מקפיד לגוון את שיעוריו באמצעות ריקודים ושירים חדשים.

 

איפה ומתי אפשר להשתתף בשיעור של שימי וקנין?

 

וקנין הוא אדם עסוק - יש לו להקת רקדנים המופיעה באירועים מסחריים, אך הוא מספיק ללמד אירובי כמעט בכל ימות השבוע. מי שרוצה להתאמן אצלו מוזמן לבדוק את לוחות הזמנים במועדונים הבאים: הולמס פלייס גבעתיים ואפקה, גרייט שייפ אפקה, קאונטרי כפר סבא, קאונטרי נווה אביבים ומועדון זאוס ברמת גן. 

 

 

 

רועי אברהם: הכדורגלן שהפך לרקדן

רועי אברהם
 רועי אברהם 
 צילום: יח"צ 
 

הרקע הספורטיבי של רועי רחוק מהקצב והסגנון של שיעורי המחול האירובי. עד גיל 18 שיחק בקבוצת הכדורגל עירוני רמת השרון, כשהשתחרר מהצבא ניסה לשוב לענף, אך התקבל רק לקבוצות מליגה ב'. כשהבין שלא צפויה לו קריירה מזהירה החליט להשלים את תעודת הבגרות וללמוד מקצוע. בבית הספר בו השלים בגרויות מצאה חן בעיניו אחת התלמידות וכדי להכירה הוא הצטרף לשיעור אירובי בו היא השתתפה. השיעור הזה היה אסון, הוא לא הצליח לעקוב אחרי הכיתה והמדריך נאלץ להעמידו מאחור כדי שלא יפריע לשאר התלמידים. שיעור אירובי בודד עם ניסים זוארץ גרם לו להאמין שבכל זאת הוא יכול להפוך למדריך אירובי. הוא נרשם לקורס מדריכים אותו הוא בקושי סיים. גם השנה הראשונה לעבודתו לא הייתה קלה, לקוחות במועדוני הכושר ברחו משיעוריו והתלוננו על רמתו הנמוכה.

 

השינוי חל כאשר החליט להתאמן לאליפות הארץ באירובי. אייל פולישוק עבד איתו שנה שלמה על קטע שכל אורכו הוא דקה אחת חמישים ושתיים שניות. לדברי רועי "אייל ניקה אותי מכל התנועות המלוכלכות". באותה שנה הוא רכש את היסודות כשהצטרף לחוג שהעבירה אתי, אימו של אייל, לבנות 10. בתחרות הוא לא ניצח, אבל אחריה הפך למדריך מבוקש. ב-2004 הוא ומדריך נוסף מספרד נבחרו מתוך 200 מועמדים להציג באנגליה בכנס אירובי מהחשובים באירופה. מאז הוא הוזמן לכנסים ושיעורי אורח ברחבי אירופה, כמו כן הוא מכר מאות DVD בהן הוא מציג שיעורי אירובי למדריכים מאוסטרליה, אנגליה, רומניה, ויוון.

 

כיום הוא מרצה ומרכז קורסים למחול אירובי וחיזוק הגוף במכון ווינגייט ומשמש כפרזנטור של נייקי.  

 

איפה ומתי אפשר להשתתף בשיעור של רועי אברהם?

חפשו שיעורים של רועי בלוחות הזמנים של המועדונים הבאים: ספורטן הוד השרון ופתח תקווה, ספרטא בכפר סבא, vlife בראש העין, קאונטרי נווה אביבים וקאונטרי אורנית.

 

 
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by