בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
סקס וזוגיות 
עבדים היינו: מדריך BDSM למתחילים 
 
 משחקי תפקידים    צילום: אימג' בנק / Getty Images    
סקס וזוגיות |
 

רוצים להכניס קצת גיוון בזוגיות ולמתוח את הגבולות שלכם? המדריך הבא הוא בשבילכם: ממה מתחילים ולמה חשוב לשמור על גבולות ברורים?

 
 
 
 
 
 
 
 
 

מאז היו אבותינו עבדים במצרים נדמה שהערך החשוב לנו ביותר היום הוא החירות. להיות עם חופשי בארצנו, להשתחרר מכבלי היום-יום, מהעבודה, מהלימודים, מהילדים, משכר הדירה. לברוח, לשבור מחסומים, לפרוץ גבולות, לנתץ שלשלאות. אבל מי יודע, אולי יש דווקא כמה שלשלאות שתשמחו להיקשר אליהן?

 

עבדים במיטה

 

ברוכים הבאים לעולם המופלא של משחקי השליטה - BDSM. BDSM" הוא מושג כולל שמכיל בתוכו מספר אלמנטים" אומר אסף ירקוני, מבעליה של FUN STUFF חנות קונספט לאביזרי מין, "בונדאג' - קשירה, דומיננס - שליטה וסאדו מזוכיזם. לרוב האנשים יש פטיש מסויים לאחד מהתחומים כאשר הם בוחרים צד אחד - שולט או נשלט. ישנם אנשים שמכנים עצמם 'מתחלפים' אשר מסוגלים בעצם להנות פעם משליטה באדם אחר ופעם להשלט על ידי אדם אחר", מסביר ירקוני.

 

משחקי שליטה לא חייבים כמובן לכלול יחסי מין, אבל לרוב הם משמשים כמשחק מקדים או כוללים בתוכם אקטים מיניים. הצלפה בשוט או במחבט, שימוש במצבטי פטמות, קשירה והגבלת התנועה, שימוש בחגורת צניעות, אבל גם השפלות מילוליות או ביצוע משימות שבסיומן מקבלים עונש או פרס.

יתכן ורק התיאור הזה גורם לכם ללקק את השפתיים, לקפוץ על הסלולרי ולסמס לבן הזוג שהייתם מאוד רעים היום. אבל גם אם במהלכו מצאתם את עצמכם נוגעים בחרדה מסוימת בפטמה ושואלים בקול רם למה שתרצו שמישהו יעשה לכם את זה, אתם מוזמנים להמשיך לקרוא.

 

אולי באמת אין סיכוי שתיהנו אי פעם משימוש במחסום פה, אבל חקירה של התחושות האירוטיות שלכם ובדיקת גבולות העונג המיני הזוגי לא יכולה להזיק אף פעם. "האמת היא שבדס"מ מתאים לכולם", מסכים ירקוני. "אדם שלא אוהב כאב לא יוכל ללמוד לאהוב אותו אך כולנו יכולים להפיק הנאה מלהקשר למיטה על ידי בן או בת הזוג ובכך להעניק להם את השליטה בגופנו. לדוגמה שימוש בכיסוי עיניים כאשר בן או בת הזוג משתמשים באביזר או מעסים את גופנו או מקיימים עמנו יחסי מין משאיר אותו בחוסר שליטה מסויים על הנעשה".

 

אז איך מציעים לבן הזוג להתנסות? איזה אביזר לא מתאים להתחלה? ולמה צריכים בכלל מילת ביטחון? אם הרעיון למתוח את הגבולות ביחסי המין שלכם עשה לכם חשק, כך תוכלו להתחיל:

 

דברו על זה

פנטזיה של שליטה
 פנטזיה של שליטה 
 צילום: ברק ברודו 
 

"סביר להניח שאם אתם כבר נמצאים בזוגיות טובה והתקשורת בינכם כמו גם יחסי המין שלכם פתוחים מספיק - לא יהיה לכם קשה להכניס גם את בן הזוג לפנטזיה שלכם. כאשר בן או בת זוגכם יבינו שהדבר גורם לכם הנאה יהיה להם קל יותר לשתף פעולה עם הפנטזיה שלכם", טוען ירקוני. "צריך לזכור שלא כל אדם אוהב להשלט או להצליף באדם אחר. יש לכבד את הגבולות של השותף שלכם ואם הם לא אוהבים פעילות מסויימת אז אל תנסו לבצע אותה ללא הסכמה מפורשת".

אם אתם לא ממש רגילים לדבר על מה שקורה אצלכם בין הסדינים או קצת מתביישים נסו ללהתחיל  במחמאות. "אני נהנה/ית כשאת/ה ..." או "נעים לי מאוד כשאת/ה ..." הן אופציות טובות ולא מאוד מביכות.

 
 

אפשר גם בלי בן זוג קבוע


 צילום: ברק ברודו 
 

"אחת הבעיות העיקריות בבדס"מ הוא הבושה. ולכן לפעמים דווקא אנשים שמתחילים בלי בן זוג קבוע נמצאים במצב טוב יותר. כשיש בן זוג נכנס עניין ההסתרה, יש אחד שרוצה ויש אחד שבכלל לא יודע. ואיך עכשיו הוא יסביר לבת הזוג שהוא רוצה ללקק לה את הרגליים?" אומר דני הרץ, מנהל ובעליו של ליין הספייס (ליין מסיבות פטיש). "אנשים שמתחילים לבד אין להם שום בעיה כזאת, במיוחד היום כשהאינטרנט הוא מאגר מידע כל כך גדול".

 

ובאמת, כל חיפוש על הנושא באינטרנט מניב תוצאות רבות, כתבות, סרטים, שיחות בפורומים ועוד. מקום טוב בעברית להתחיל איתו באינטרנט הוא אתר הקהילה הבדס"מית- הכלוב. ירקוני והרץ מדגישים כי ההכרות באתר דומה מאוד לכל הכרות רגילה אחרת ולכן יש לשמור על כללי הנימוס, רק עם בונוס: כאן שני הצדדים יודעים מלכתחילה על גורם עניין מיני משותף.

 

אבל לא מוכרחים להישאר בעולם הוירטואלי. הרץ מעודד את המתעניינים ללכת למסיבות המתקיימות וכך גם להיחשף לדברים חדשים ולהרחיב את הידע בנושא. אם החלטתם ללכת על זה - זכרו כי הכניסה עם מצלמות מכל סוג שהוא אסורה, וכי יש להתלבש בהתאם - בשחור. "במסיבות אפשר למצוא הכל - כל אחד חופשי להיות מי שהוא ולבטא את הפטיש שלו, כל עוד שומרים על הכללים- בטוח, שפוי ובהסכמה. אל תהססו לגשת למנהלים של המסיבה באותו הערב, הם מאוד נגישים וכך תוכלו לשוחח איתם ולקבל טיפים. סך הכל, זו קהילה מאוד מחבקת, ומקובל להגיע למסיבות גם לבד וגם בזוגות. אם מישהו רוצה למצוא לעצמו קהילה אלטרנטיבית הוא ימצא אותה כאן בקלות".

 

הפרידו בין הפנטזיה שיש לכם בראש למציאות

אל תרחיקו לכת בפנטזיות
 אל תרחיקו לכת בפנטזיות 
 צילום: רוירטס 
 

למרבית האנשים שמתחילים לחקור את נושא הבדס"מ יש תמונה כלשהי בראש. סרטים, ספרים, או מידע שנחשפו אליו מובילה לבניית פנטזיה מורכבת ומסובכת שקשה יהיה להגשימה במציאות. "סבלנות היא מילת המפתח. ככל שנלחץ יותר ונהיה לא גמישים לרצונות של בן או בת הזוג שלנו, כך נהיה רחוקים יותר מביצוע הפנטזיה", אומר ירקוני. "לרוב התמונה רחוקה מאוד מהמציאות אך ככל שנמהר להבין שיש גם אדם בקצה השני של השוט ושגם לו יש רצונות ופנטזיות משלו כך נגיע מהר יותר למימוש של הפנטזיות שלנו. חשוב מאוד שגם הצד השני יהנה אחרת לא מן הנמנע שהחוויה שלנו תפגם ושצד השני לא יהיה מוכן לנסות גם בעתיד".

 

הרץ מדגיש כי חשוב להמנע מליפול לפנטזיות של "הכל אפשרי". אמנם זה מאוד מסעיר לדמיין סיטואציה שבה אנחנו אומרים לפרטנר שלנו לעשות לנו כל מה שהוא רוצה, אבל פנטזיה לחוד ומציאות לחוד. במציאות אנחנו לא באמת יודעים מה עובר לצד השני בראש, ולהגיע למצב שבו אנחנו מאפשרים לבן הזוג לעשות בנו כרצונו דורש הכרות עמוקה, ומתן אמון מלא - שני דברים שלוקחים לא מעט זמן.

 

גם אם הגעתם למצב של אמון מלא אחרי הכרות עמוקה, והשקעתם שעות בדיבור ובתיאום ציפיות, רצוי שתאמצו לעצמם מילת ביטחון. מילה שידועה ומקובלת על שניכם מאפשרת לכל אחד מהצדדים להפסיק ברגע שמשהו לא צפוי קורה, או במקרה ופתאום משהו השתנה ואינו נעים לכם או לצד השני. הקפידו לבחור מילה יוצאת דופן ושאתם לא נוהגים להשתמש בה לעיתים קרובות.

 

 

התחילו בקטן

להתחיל בקטן
 להתחיל בקטן 
 צילום: אימג' בנק / Getty Images 
 

"טעות נפוצה היא לחזור הביתה עם שוט אימתני או אזיקי מתכת מאיימים ובעצם לכפות את הפנטזיה שלנו על בן או בת הזוג מבלי שדיברנו על זה קודם", אומר ירקוני ומציע להתחיל בכיסוי עיניים ונוצה לדגדוג, ובהמשך לעבור לסט קשירות אירוטיות, שימוש בצעיפי משי או סט קשירות מבד. חכו עם אביזרים כגון מחסומי פה או חבל קשירה שנחשבים מתקדמים יותר ואינם מתאימים להתחלה. רגע לפני רכישת אביזרים למדו על אופי הציוד בו אתם מעוניינים וזאת כדי להימנע מאיכות ירודה של מוצרים שיכולים לגרום נזק או עשויים מחומרים רעילים. קחו בחשבון שאם בני הזוג שלכם לא יהנו מהפעם הראשונה יהיה קשה יותר לשכנע אותם לנסות שוב.

 

"שוב, אסור לשכוח את אלמנט הבושה. יכולים להיות דברים שאתם רוצים לעשות או שבן הזוג שלכם רוצה ואתם מתביישים ממנו. אפשר לגלות את הדברים לאט לאט, יש לכם את כל החיים לעשות את זה", מוסיף הרץ ומזהיר מפני ניסיון להתחיל בגדול שעלול לגרום אף לנזק במקרה של שולט לא מנוסה. זכרו שמי ששם את עצמו במצב של נשלט נמצא במקום נפשי מאוד חשוף ופגיע, ושולט טוב צריך לגלות אמפטיות ולשים לב מה הוא עושה על מנת לא להצטער אחר כך.

 

"יחסי שליטה הם תוספת נפלאה ליחסי המין, אבל חשוב מאוד לקחת את הדברים לאט ולשתף את בן או בת הזוג שלכם במה שאתם אוהבים- יתכן והם יפתיעו אתכם", מסכם ירקוני. "גם אם בהתחלה זה יראה לה (או לו) מוזר, כאשר היא תבין שאקטים מסויימים גורמים לכם הנאה היא יותר מתשמח לשתף אתכם פעולה".

 
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by