בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
עולם הבית  
דירה למכירה: איך למכור את הנכס בהקדם 
 
 לא אקטואלי    צילום: Getty Images / אימאג'בנק    
עולם הבית  |
 

שוק הנדל"ן נמצא ברתיחה, אך זו עדיין לא ערובה לכך שתמכרו את הבית לקונה הראשון שיתעניין. עשרה טיפים שמגדילים את סיכוי המכירה של הדירה

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

הבית בו אתם מתגוררים הוא אחד המקומות האהובים עליכם. כל פריט בו נבחר בקפידה ובהתאם לטעם שלכם. אתם מתחזקים בו את הדברים שמציקים והוא משקף את מי שאתם בצורה הטובה ביותר. הבעיה מתחילה כאשר מעוניינים למכור את הבית.

 

אמנם שוק הנדל"ן נמצא בשגשוג הסטרי וישנה הרגשה כללית, כי לכל דירה יש דורש גם אם היא נראית כמו חורבה, אך כאן הטעות. הדירות היפות אכן נחטפות תוך חודש מאז פרסומן, אך אלו שנחשבות לרגילות יכולות להתקע ללא קונה כמה חודשים.

 

הטעם האישי שלכם וכמה מההרגלים שסיגלתם עשויים להוריד את ערך הדירה ואפילו להבריח קונים פוטנציאליים. שרית גושן פנטי, מנכ"ל חברת סידורים, מומחית לסידור הבית, מעניקה עשרה טיפים, שיסייעו במכירת הדירה:

 

הפחיתו צבעים, צורות והדפסים

הסירו טפטים פרחוניים מהקיר
 הסירו טפטים פרחוניים מהקיר 
 צילום: Getty Images / אימאג'בנק 
 

קירות כתומים, טפטים בסלון ודוגמאות על השטיח, אולי מביעים את מי שאתם, אך עשויים להרתיע קונים פונטציאליים. הם עשויים לחוות את הדירה כלא נעימה, מבולגנת ואף כקטנה ממידותיה ולוותר על ההזדמנות, כאשר הם נתקלים בערבוב דוגמאות, עיצובים או צבעים.

 

דירות רבות שמעוצבות באופן לא שגרתי נמצאות בשוק חודשים רבים לפני שהן נמכרות. אם ברצונכם למכור את הדירה ומהר, הקפידו להפחית את כמות הצבעים, הדוגמאות וההדפסים הלא נייטרלים הנמצאים בבית.

 
 

סדרו את הבאלגן

אף אחד לא יקנה בית מבולגן
 אף אחד לא יקנה בית מבולגן 
 צילום: יח"צ בלבוסטע 
 

חפצים שממלאים את הסלון, נעליים ובגדים מחוץ לארונות, פתרונות אחסון מאולתרים וארונות מתפקעים, עלולים לגרום למתעניינים בדירה להאמין שהבית קטן וחסרים בו מקומות אחסון נאותים. זאת בנוסף לתחושה הלא נעימה, שנוצרת כאשר מטיילים בתוך הבלאגן של מישהו זר.

 

כאשר הבית מבולגן, הזרימה בין החדרים לא קיימת או נקטעת והתחושה המתקבלת היא של בית שבנוי לא נוח ולא נכון. בכדי להגדיל את סיכויי המכירה, כדאי לסדר את הבית לפני בואם של אנשים ולדאוג שכל דבר ימצא את מקומו.

 

אל תעמיסו את הבית בפרטים

אל תהפכו את המקרר ללוח מודעות
 אל תהפכו את המקרר ללוח מודעות 
 צילום: יח"צ בלבוסטע 
 

ספות ענקיות, יותר מדי ריהוט בסלון קטן, מיטה זוגית שתופסת את כל חדר השינה, ופינת אוכל שמשולבת בפינת מחשב עשויים להפריע למכירת הדירה שלכם. כאשר החדרים עמוסים ברהיטים רבים או גדולים, הקונים הפוטנציאלים מתקשים להעריך את הגודל האמיתי של הבית ושל חדריו והם יתלבטו לגבי כדאיות המעבר לדירה הזו. 

 

בכדי למנוע את תחושת העומס מומלץ להוציא מהחדרים השונים את הפריטים, שיוצרים עומס יתר ולהשתמש בטכניקות צבע או בתליית מראות, על מנת להקנות לחדר מראה גדול יותר.

 

תגידו ביי ביי לסבנטיז

אמבטיית רטרו
 אמבטיית רטרו 
 צילום: Getty Images / אימאג'בנק 
 

 

שנות ה-70 התאפיינו באמירה עיצובית ייחודית, שכללה כלים סניטריים, חרסינות בירוק אבוקדו, תכלת כהה או חום, בשפריץ על הקירות ובמרצפות מנומשות. נוסף על היותם לא מודרניים, פריטים אלו עשויים לגרום למי שבא לראות את הדירה לחשוש מקנייתה.

 

 כלים סניטריים בצבעים ומרצפות מנומשות מצביעות על כך שהצנרת בדירה לא הוחלפה כבר שלושים שנה ועלולה להפוך לפצצה מתקתקת. גם השפריץ על הקירות מפחיד את הקונים וגורם להם לתהות מה יש מתחתיו וכמה עבודה וכסף ידרש מהם בכדי להוריד זאת.

 

בכדי להעלות את סיכויי המכירה, כדאי לשקול החלפה של הרצפות בלמינציה (פרקט למינציה הוא למעשה ריצוף סינתטי דמוי עץ הבנוי שכבות מחומרים שונים ושכבה עליונה המדמה פרקט בציפוי לכה), להחליף את הכלים הסניטריים ללבנים ולהפרד לשלום מהשפריץ או מהטפטים הפרחוניים על הקיר.

 

אל תעשו זאת בעצמכם

הזמינו אנשי מקצוע לתיקונים בבית
 הזמינו אנשי מקצוע לתיקונים בבית 
 צילום: Getty Images / אימאג'בנק 
 

רוב הישראלים מאמינים כי ביכולתם לבנות בעצמם ספריות, להחליף מנעולים ולבצע תיקונים קטנים בבית. הבעיה היא שלא כולם טובים בכך מספיק. כאשר קונים פוטנציאליים מגיעים לבית ומוצאים עדויות להרכבה גרועה, הם חוששים מפני התערבות חובבנית של בעלי הבית גם במערכת החשמל והצנרת.

 

אם יש בביתכם הרכבות גרועות, השתמשו בשירותי הרכבה מקצועיים, שיתקנו במהירות וביעילות את מה שכמעט והצלחתם לבנות.

 

טפחו את גינת הבית

גינה לי גינה לי
 גינה לי גינה לי 
 צילום: יחצ 
 

מכיוון שלמתעניינים אין דרך לדעת עד כמה הבית מושקע, הם משתמשים ברמזים חיצוניים שונים שיעידו על כך. אחד הרמזים הבולטים בבתים בעלי גינה, הוא המצב שבו היא נמצאת. גינה מוזנחת שזרוק בה זבל והצמחיה בו צומחת פרא, תגרום לקונים להאמין שגם הבית מוזנח ותרחיק אותו אלפי שנות אור מהקנייה. בכדי להגדיל את סיכויי המכירה, מומלץ לפחות לגזום את הצמחיה וכך לתת למקום מראה נקי ומסודר.

 

הסתירו המצאותם של חיות מחמד

נקו את שערות הפרווה לפני שהקונים מגיעים
 נקו את שערות הפרווה לפני שהקונים מגיעים 
 צילום: GettyImages/אימג'בנק 
 

בבתים רבים בהם יש חיות מחמד ניתן לחוש בנוכחותם בגלל הריח, מראה הבית והמצאותם של שערות פרוותיות. ישנם קוני דירות הרגישים לחיות מחמד בין אם מבחינת אלרגנית ובין אם מבחינת סלידה ועל כן סימנים לנוכחותם עשויים להרחיק את סיכויי המכירה.

 

בכדי להתגבר על חסם זה יש צורך לנקוט במספר שלבים. ראשית, חשוב לאוורר את הבית, לטאטא ולשאוב ככל האפשר לפני שהאורחים מגיעים. אם תפזרו על הספוג שנמצא בשואב תמצית פרחים כגון לבנדר, תוכלו להרחיק בו זמנית את הריחות ואת השערות. אם קיימים אזורים שטופלו על ידי חיות המחמד, הוציאו אותם מהבית, או תקנו אותם. כאשר הקונים אמורים להגיע, סגרו את חיות המחמד בחדר צדדי.

 

נטרלו ריחות עישון

אל תשאירו מאפרות מלאות סיגריות
 אל תשאירו מאפרות מלאות סיגריות 
 צילום: Getty Images/ אימג'בנק 
 

אחד הגורמים המשפיעים על המכירה הוא הריח. מחקרים מוכיחים שריח של עוגות, מרקים וקנמון מעודדים לקנות וריחות לא נעימים מרתיעים מלבצע רכישה. בבתים בהם בני הבית מעשנים קיים בדרך כלל ריח כבד של עישון, אליו מתלווים כתמי ניקוטין על הוילונות והקירות. חשוב לאוורר אותו מעישון, לדאוג לריח טוב בו, ולהסיר את כתמי הניקוטין באמצעות צביעת הקיר וכיבוס הוילונות, לפני שמגיעים קונים.

 

תוספות בנייה גרועות

תוספות הבנייה שהוספתם יכולות להיות מקור לגאווה עבורכם, אך רק במידה קיבלתם אישור לבנייתם. תוספות בנייה שנבנו לא טוב או באופן שאינו מתאים לשאר הבית וכאלה שאינם חוקיים, עלולים להוריד את ערך הדירה ולגרום לקונים פוטנציאליים לברוח ממחשש של חוסר אמון בכם. אם אתם בונים תוספות בנייה, ודאו כי יש בידכם את האישורים לכך. כמו כן, הקפידו להתאים את המראה של התוספות לשאר הבית ולדאוג לצביעתן וטיוחן כיאות. אל תחסמו באמצעות התוספת את היתרונות של הבית, כגון כניסת שמש או כיוון אוויר.

 

תקנו סדקים ורטיבות

בדקו ממה נובעת הרטיבות בבית
 בדקו ממה נובעת הרטיבות בבית 
 צילום: Getty Images / אימאג'בנק 
 

אחד הדברים המפחידים ביותר עבור קונה פוטנציאלי הוא לגלות, שהבית אותו הוא מתכוון לרכוש, סובל מרטיבות, עובש או מסדקים עמוקים במבנה. רטיבות גורמת למחלות נשימה רבות וסדקים מהווים חשש לקריסתו של המבנה ברעידת אדמה. בית שלוקה בהם יתקשה להימכר. חשוב לטפל באופן יסודי בבעיות אלו ולהציע אותו למכירה רק כאשר אין בו סכנת רטיבות או סדקים משמעותיים.

 
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by