בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
עולם היופי 
חלקה למשעי: כל המיתוסים על הורדת שיער בלייזר 
 
 עושים סוף לשיער הגוף    צילום: Getty Images / אימאג'בנק    
עולם היופי |
 

האם הסרת שיער בלייזר הופכת אתכם לחלקים לנצח והאם היא כואבת וארוכה כמו שאתם בטח חושבים? לפני שאתם מגלחים או עושים שעווה, כדאי שתכירו את הלייזר

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

ישראל היא מדינה ים תיכונית חמה, שהקיץ בה נמשך יותר מחצי שנה. זו אחת הסיבות לכך, שהישראליות אינן יכולות לפסוע להן, עם קבוצת שערות בבית השחי או פלומות קוצניות ברגליים. הוסיפו לכך את מודל היופי הנכסף והרצון להראות הכי יפים ותקבלו מדינה, שמורטת את שערותיה מכל מקום אפשרי בגוף.

 

אם פעם הטכניקות להסרת שיער היו פשוטות וכללו גילוח ושעווה, היום הן הרבה יותר משוכללות וארוכות טווח. אפילציה והסרת שיער בלייזר הפכו לטיפולים השכיחים ביותר בקרב נשים, גברים ואפילו בני נוער.  

הסרת שיער בלייזר מבוססת על גלי אור החודרים לשורש השיער, מחממים והורסים אותה ובכך מנטרלים את צמיחתה מחדש. הרס השערה מתבצע רק כאשר היא נמצאת בשלב הצמיחה שלה, על מנת שגלי האור יחדרו ישירות לשורש שלה. טיפול על שערה ארוכה יאבד מהאפקטיביות שלו, מאחר והאנרגיה המועברת תלך לאיבוד עד שתגיע לשורש.טכנולוגיית הלייזר מבוססת על החדרת פולסים של גלאי אור לשורש השערה, כאשר אורכי הגל משתנים ממכשיר לייזר אחד לשני.

 

אינדיקציה נוספת למכשיר לייזר יעיל היא טווח רוחב הפולס, הקובע את יכולת המכשיר לטפל בשערות דקות ובמטופלים בעלי עור כהה. בנוסף, אלמנט מהירות הפולס משפיע על אורך כל טיפול, כי ככל שהמכשיר מוציא פולסים במהירות גדולה יותר, כך הטיפול קצר יותר. הטיפול מתקיים אחת לחודש וככל שמתקדמים בשלבים, המינון יורד לאחת לחודשיים, שלושה וחצי שנה.

 

לכבוד העונה החמה, הים, הבריכה והמסיבות השוות, בדקנו בעזרתה של נעמי אילוק, מנהלת מרכז קוסמטיקה והסרת שיער בלייזר, מה הם המיתוסים השכיחים בתחום, האם הם נכונים ומה חשוב לדעת, על מנת לעבור קיץ חלק ונעים:

 

המיתוס: הסרת שיער בלייזר היא לצמיתות

חלקה אבל לא לנצח
 חלקה אבל לא לנצח 
 צילום: Getty Images / אימאג'בנק 
 

זהו המיתוס הנפוץ ביותר בתחום הסרת שיער בלייזר והוא מתייחס לאמונה על פיה, הסרת השיער היא לכל החיים. יש לדייק ולומר, כי 80 אחוז מכמות השיער מוסרת והיא נשמרת לאורך שנים רבות. עם זאת, משרד הבריאות אוסר על השימוש בביטוי הסרת שיער לצמיתות בפרסומים והדבר אינו שגור בלקסיקון המקצועי של מכוני קוסמטיקה רבים, המכבדים את עצמם.  

 
 

המיתוס: חלקים 100 אחוז

בחורה חלקלקה
 בחורה חלקלקה 
 צילום: Getty Images / אימאג'בנק 
 

כפי שצויין קודם, טכניקת הלייזר מסירה 80 אחוז מכמות השיער בגוף. יחד עם זאת, ישנם מקרים בהם מתקבלת תוצאה של 100 אחוז, אך אין להתחייב על כך, כי הדבר תלוי בסוג העור ובתגובה אינדיבידואלית לטיפול. במקרים מסוימים נדרשים טיפולי תחזוקה שוטפים לשמירה על התוצאות, ואלו מתקיימים אחת לחצי שנה עד שנה. זה שונה מטיפולי הסרת שיער בשעווה או מריטה במכשיר ביתי, בהם יש לחזור על הטיפול מידי חודש.

 

המיתוס: לייזר היא שיטה כואבת

הסרת שיער בעזרת מכשיר ביתי, כואבת יותר
 הסרת שיער בעזרת מכשיר ביתי, כואבת יותר 
 צילום: Getty Images / אימאג'בנק 
 

טיפולי הסרת השיער בלייזר נתפסים ככואבים, אולם הפיתוחים הטכנולוגיים החדשניים שינו את התמונה. מרבית מכשירי הלייזר כוללים מערכת קירור, המנטרלת את תחושת החום והטיפול אינו מצריך שימוש מקדים בחומר אלחוש. יחד עם זאת, הדבר אינדיבידואלי מאדם לאדם וכל אחד נמדד בהתאם לסף הכאב שלו.

 

המיתוס: טיפול במכשיר לייזר לוקח זמן

הסרת שיער בלייזר: מהירה וקצרה
 הסרת שיער בלייזר: מהירה וקצרה 
 צילום: Getty Images / אימאג'בנק 
 

שילוב הטכנולוגיות הקיימות בשוק כיום, מאפשר לטפל באזור רחב ועדיין ליהנות מטכנולוגיית לייזר ממוקדת. לייטשר דואט הוא דוגמה למכשיר לייזר המשלב טכנולוגיית ואקום, בעל ראש גדול המאפשר כיסוי של שטח רחב ובכך מקצר את זמן הטיפול. אם טיפול הסרת שיער באזור הגב של גברים, היה אורך בעבר שעתיים, היום הוא נמשך כרבע שעה. טיפול באזור הרגליים בקרב נשים מסתיים כיום ב 25 דקות.

 

המיתוס: ניתן להסיר שיער לבן באמצעות לייזר

הלייזר אינו מסיר שיער לבן
 הלייזר אינו מסיר שיער לבן 
 צילום: Getty Images / אימאג'בנק 
 

טיפולי הסרת שיער בלייזר הלכו והתפתחו בשנים האחרונות, אולם טרם פותח מכשיר לייזר שיכול להבטיח הסרת שיער לבן. הדבר נובע מכך, שקרן הלייזר מתמקדת על השערה בהתאם לריכוז המלנין הקיים בה (פיגמנט). ככל שהשערה תהיה כהה ועבה יותר, הטיפול יהיה יעיל ומהיר. שערות לבנות מכילות ריכוז מאוד נמוך של מלנין ועל כן אינן קולטות את קרני הלייזר ואינן מגיבות אליהם. במקרים אלו השיטה המומלצת הינה הסרת שיער באמצעות אפילציה.

 

המיתוס: הסרת שיער בלייזר יקרה

שיטה זולה: גילוח רגליים
 שיטה זולה: גילוח רגליים 
 צילום: Getty Images / אימאג'בנק 
 

שוק מריטת השיער הוא תחרותי ותוסס. מכונים ורשתות רבות משקללים בטיפול, את הוצאות הפרסום והשיווק והצרכנים יוצאים עם גוף חלק, אך עם מינוס בבנק. הפרמטר המשמעותי שאמור לקבוע את עלות הטיפול הוא דווקא מחיר עלות נורת הלייזר, המשתנה ממכשיר למכשיר. הטכנולוגיות החדשניות מאפשרות לרכוש את הנורות במחיר שווה לכל כיס. בנוסף, פיתוחים מהפכניים אלו מצמצמים את הטיפולים למינימום ובכך חוסכים עלויות לטווח ארוך.

 

המיתוס: אסור להשתזף בתקופת הטיפול

תופסת שמש
 תופסת שמש 
 צילום: אימג' בנק / Getty Images 
 

 מומלץ להימנע מחשיפה לשמש 3 ימים לפני ואחרי כל טיפול, אולם אין מניעה משיזוף לאורך כל תקופת הטיפול. בכל אופן יש להתייעץ עם איש מקצוע בנושא ולקבל חוות דעת בהתאם לאבחון העור.

 

המיתוס: הסרת שיער בלייזר מיועדת לנשים בלבד

גבר לאחר הסרת שיער מהגב
 גבר לאחר הסרת שיער מהגב 
 צילום: GettyImages/אימג'בנק 
 

טיפולי הסרת השיער הפכו בשנים האחרונות למאד נפוצים גם בקרב המין הגברי. יותר גברים פונים לטיפולי הסרת שיער בלייזר ומעדיפים זאת על פני טיפולי השעווה הנחשבים לעינוי בעיניהם. אזורים כגון, גב ובטן, צוואר ועורף, הם השכיחים בקרב גברים. נשים רבות מעודדות את הבעלים לבצע טיפולים אלו ולהשקיע בעצמם. גברים רבים שנמנעו מללכת לים או לבריכה מרגישים היום הרבה יותר טוב בקשר לגוף שלהם, לאחר הטיפול.

 
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by