בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
סקס וזוגיות 
גומרות הולכות: 5 ספרים שיענגו נשים 
 
 מהפכה מינית    צילום: אימג' בנק / Getty Images    
סקס וזוגיות |
 

ישנן סיבות רבות שמונעות מנשים להכיר את גופן ולהתענג עליו, אבל כמה ספרי חובה יכולים לעזור לכל אחת להשתחרר

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

בניגוד לשיח הפתוח והישיר שקיים על אוננות גברית, שם נתפס הדבר כלגיטימי וברור מאליו, אוננות נשית כמעט ואינה מדוברת. הבושה שנובעת מסיבות רבות ובראשן החינוך שקיבלנו והמסרים שנחשפנו אליהן בצעירותנו מביא לבורות שבסופו של דבר עלולה להביא לפגיעה בהנאה ממין.

 

אל מול גברים שמשווים גדלים יש נשים שלא מעיזות להסתכל על עצמן במראה, וכאלו שלא הצליחו מעולם לחוות אורגזמה- לא בחדירה, לא בזוג וגם לא בדרך הבסיסית ביותר - לבד.

 

לכבוד שבוע הספר הקרב, בחרנו 5 ספרים שמלמדים נשים לאונן, לגמור ולהרגיש ממש טוב אחר כך. מעניין לגלות כי רוב הספרים ברשימה, ותיקים למדי ועדיין רלבנטיים מתמיד. המהפכות המיניות שהתחוללו במהלך השנים עדיין לא הצליחו למחוק לחלוטין את חוסר הביטחון של נשים רבות בנוגע לגופן.

 

ולמרות שהספרים מיועדים בראש ובראשונה לנשים, גם הקוראים הגברים ימצאו בהם עניין רב: בחלקם מוקדש להם פרק מיוחד, אבל גם באחרים - הקריאה על מיניות נשית תגרום להם להיות קשובים יותר ובסופו של דבר מאהבים טובים יותר.

 

שם הספר: "עינוגי אשה - איך תגיעי לאורגזמה בכל עת שתרצי" מאת רייצ'ל סוויפט


 צילום: עטיפת הספר 
 

מאחורי הקלעים: בהקדמה האישית והמעניינת לספר כותבת רייצ'ל סוויפט על התסכול הרב שליווה אותה במשך שנים כשלא הצליחה להגיע לאורגזמה. דווקא בשנות השישים בתקופה שבה התעסקות במין הייתה חופשית יותר והמפגשים המיניים היו תכופים למדי, התאכזבה סוויפט לגלות פעם אחר פעם כמה מהר מצליח בן זוגה לגמור בעוד היא נשארת לא מסופקת הרבה אחריו.

 

השינוי קרה לאחר שערב אחד הצטרפה ליציאה עם נשים אחרות שדיברו על הנושא בחופשיות, וסוויפט גילתה שהיא לא לבד (למעשה, דוח הייט על מיניות האשה שפורסם באותה תקופה גילה כי רק 30% מהנשים הגיעו באופן סדיר לאורגזמה, 29% לא גמרו מעולם, והשאר היו בטווח שבין לבין). מופתעת, אבל בתחושת הקלה גדולה החליטה סוויפט לקחת את העניינים לידיים והחלה לחקור את הנושא במטרה לשנות את מצבה ומצב נשים לא מסופקות אחרות. התוצאה: תוכנית אימונים בשלבים שכל מטרתה לגרום לך להצליח לגמור- לבד, ביחד ובכל דרך שתרצי.

 

מה תלמדי: תוכנית האימונים בספר מתחילה בשאלון מיני אישי אותו תצטרכי למלא. לאחר מכן, מחולקת התוכנית לשלבים פשוטים המסודרים בהדרגה - כיצד להירגע, להכיר את גופך ולהרגיש נוח מספיק על מנת לגעת בו. ככל שמתקדם הספר מוצעות טכניקות שמשפרות את מיומנות האוננות שלך - העלאת התדירות, גיוון התנוחות, תרגול עם בן זוג בחדירה או בלעדיה ועוד.

 

סוויפט נוגעת בספר בנקודות נוספות מלבד אוננות ונותנת טיפים גם למין אוראלי (לנשים כמובן), מדברת על זיוף אורגזמה ועל הפעמים בהן זה בלתי נמנע לזייף. בנוסף מוקדש פרק מיוחד לגברים שכדאי מאוד לקרוא וללמוד - עד כמה חשוב לא להאיץ באורגזמה של האשה ועל כך כי לא כל מגע מיני חייב להסתיים בחדירה.

מחיר/ניתן להשיג: 84 ש"ח בחנויות הספרים.

 
 

שם הספר: "לעצמך- מיניות האשה" מאת ד"ר לוני גרפילד-ברבך


 צילום: עטיפת הספר 
 

מאחורי הקלעים: במהלך עבודתה נתקלה ד"ר גרפילד-ברבך בנשים רבות המתקשות להגיע לאורגזמה. בעוד שפסיכותרפיה תומכת ברעיון כי בעיה מינית מסתירה מאחוריה הפרעה רגשית או פסיכולוגית, ד"ר גרפילד-ברבך חשבה אחרת והחליטה לנסות שיטת טיפול קצת שונה. היא פתחה קבוצות טיפוליות לנשים אותן כינתה "טרום אורגזמיות" (מתוך תקווה כי לאחר סיום הטיפול הנשים יצליחו לחוות זאת), והספר נכתב על בסיס אותן קבוצות ומביא תיאורי מקרים של הנשים ואת תהליך העבודה אותו עברו.

 

מה תלמדי: הספר המקיף של גרפילד-ברבך מתחיל בחקר שורשי המבוכה המינית שלך, ובצעדים קטנים ובהסברים מפורטים של אנטומיה והפיזיולוגיה הנשית, היבטים פסיכולוגיים של האורגזמה, סתירה של מיתוסים עתיקים ולא רלבנטים ובעזרת תרגילי קגל מביא אותך להכיר את גופך ולהתחיל להינות ממנו.

 

עוצמתו של הספר טמונה בהבנה שאורגזמה היא אורגזמה-לא משנה כיצד את משיגה אותה (גירוי חיצוני של הדגדגן או בחדירה), אין אחת טובה יותר או פחות. ד"ר גרפילד-ברבך מעודדת את הקוראות לחקור ולהרחיב את האופקים המיניים ולגלות יותר על סודות ההנאה המינית שלהן בלי להתבייש.

 

מלבד העיסוק באוננות ובאורגזמה הנשית, מוקדשים בספר פרקים גם על הריון, על תקופת הבלות והזקנה, תרגילים מעשיים גם לבן הזוג, וחינוך ילדים למין בריא.

מחיר/ניתן להשיג: 59 ש"ח בחנויות הספרים.

 

שם הספר: "דברים שרציתי לגעת - מבט אינטימי לעולם המיניות העצמית של נשים" מאת גילי פליסקין


 צילום: עטיפת הספר 
 

מאחורי הקלעים: בניגוד לכותבות הספרים הקודמים שהגיעו לנושא מתוך קושי, חסך או תסכול שלהן או של נשים אחרות, פליסקין משתפת את הקוראות כי התחילה לאונן כבר בכיתה ה' ונהנתה מכך. הבעיה הייתה שהיא פשוט שנאה את עצמה והרגישה בושה ואשמה שנמשכו שנים רבות.

 

בעיצומה של תקופת מבחנים באוניברסיטה העלתה חברה את הנושא באגביות, ופליסקין ההמומה הרגישה שמטען כבד משתחרר ממנה והעזה להתחיל לדבר על זה. בסופו של דבר נולד הספר במסגרת עבודת הגמר שלה לתואר שני בחוג ללימודי מגדר. במשך חמש שנים דיברה פליסקין עם עשרות נשים בנות 22-92 מכל שכבות האוכלוסיה שסיפרו בכנות על הרגלי האוננות שלהן - נושא שעד היום נחשב לטאבו. את הספר עצמו מקדישה פליסקין ל"כל מי שאי פעם הרגישה רע", כאשר סביר להניח שלאחר שתסיימי לקרוא אותו תרגישי הרבה יותר טוב עם עצמך.

 

מה תלמדי: הראיונות והציטוטים שמובאים בספר פותחים דלת לדיון על אוננות נשית עם עצמך ועם חברותייך על התפיסות שלכן בנושא. הידיעה שמדובר בנשים ישראליות שמדברות בפתיחות רבה ובספר "עדכני" יותר שואבת אותך לתוכו ומקשה להפסיק לקרוא. הנשים המרואיינות מדברות על הפעם הראשונה שלהן, מדוע הן בעצם לא מדברות על זה עם נשים אחרות, על רגשות האשמה והבושה שהן חשות, על סקס עם בני זוג, על זוגיות ועל ופנטזיות וכמובן משתפות בלמה, כמה, איך ומתי הן מאוננות (או לא מאוננות). סביר להניח שתמצאי את עצמך באחת הנשים שבספר - תזדהי עם הסיפור ועם ההרגשה המתוארת, תצחקי, תרגישי מבוכה קלה ובתקווה שבהמשך גם הקלה גדולה מאוד.

מחיר/ניתן להשיג: 98 ש"ח בחנויות הספרים.

 

שם הספר: "Sex for one: the joy of selfloving " מאת בטי דודסון


 צילום: עטיפת הספר 
 

מאחורי הקלעים: הדודה החביבה בטי דודסון נחשבת לאחת החלוצות בעידוד נשים לאוננות, ובדיבור על הנושא. כבר ב-1973 עמדה דודסון על בימת הוועידה הפמיניסטית של הארגון הלאומי לנשים בניו יורק, העזה להראות מגוון תמונות ברורות של איברי מין נשיים והכריזה כי אוננות היא הפעילות המינית הטבעית ביותר ואף המליצה להשתמש בוויברטור.  דודסון קיוותה שבעזרת התמונות נשים יגלו כי זה בסדר שאיברי המין שלהן לא נראים אותו הדבר אצל כל הנשים ולא ירגישו פגומות.

 

אחרי אותה הרצאה היסטורית ופורצת דרך הפכה דודסון לגורו האוננות הנשית והקדישה את חייה ללמד נשים בקבוצות קטנות ואינטימיות כיצד לגעת בעצמן ולאונן בעזרת ויבטור.

 

הספר שיצא לראשונה לאור בשנת 1974, הפך לימים לרב מכר ומאז יוצא בהוצאות מחודשות מדי כמה שנים. לאחר הקריאה מומלץ לצפות באחד מסרטיה של דודסון, או לגלוש לאתר שלה שם אפשר למצוא טיפים נוספים בנושא.

 

מה תלמדי: בניגוד לספרים הקודמים שבהם תוכלי למצוא גם טכניקות כיצד לאונן, הספר של דודסון מדבר בעיקר למה כדאי לך לעשות זאת. הוא מעמת אותך עם חששות ומעצורים בדרך לאורגזמה שלך, וברגישות רבה גם מפוגג אותם. בספר תוכלי לקרוא על ההתנסיות המיניות של הכותבת בעצמה בתקופות שונות בחייה ועל קבוצות הנשים אותן הדריכה בדרך לאורגזמה.

מחיר/ניתן להשיג: 11.20$ באמאזון

 

שם הספר:"I Am My Lover: Women Pleasure Themselves" עורכת: ג'ואני בלנק


 צילום: עטיפת הספר 
 

מאחורי הקלעים: ג'ואני בלנק, עורכת הספר, נחשבת גם היא לאחת מחלוצות העידוד לשימוש בוויברטור. ב-1976 פרסמה מדריך לוויברטורים לנשים, ושנה מאוחר יותר הקימה בסן פרנסיסקו את החנות המיתולוגית לאביזרי מין good vibrations שנחשבת עד היום למקצועית ומובילה בתחום.

 

הספר מכיל תמונות של 12 נשים ברגעיהן האינטימיים ביותר - כשהן מענגות את עצמן. התמונות לא דופקות חשבון לאף אחד, הן לא מתחנפות ולא מתחשבות במודל החברתי שנחשב לסקסי או אירוטי. הצילומים האיכותיים של אנני ספרינקל, מישל רוזן, פיליס כריסטופר ועוד, בשחור לבן מציגים נשים שונות, אמיתיות, שאינו מתביישות בקפל זה או אחר, בתנוחה בה הן נהנות, או בדרך שלהן לאורגזמה - והן מצולמות מאוננות בעזרת אצבעות, דילדו וויבטורים.

 

מה תלמדי: להסתכל על נשים אחרות - אמיתיות ולא דוגמניות או שחקניות בסרטי פורנו, במצבים שאנחנו לא תמיד רגילות לראות אפילו את עצמנו, יגרמו לך לקבל יותר את גופך. ההתבוננות באיבר מין של אשה אחרת בסיטואציה אינטימית ואותנטית מרגיע מאוד ויכול להביא למקום של נינוחות ושלמות עם איבר המין שלך.

 

מחיר/ניתן להשיג: החל מ-3.45$ באמזון

 
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by