בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
עולם היופי 
ריד מיי ליפס: הכל על עיצוב שפתיים 
 
 שפתיים חושניות. אנג'לינה ג'ולי    צילום: Splashnews/ASAPcreative    
עולם היופי |
 

מה ההבדל בין עיבוי שפתיים לעיצוב, למי זה מתאים ומדוע חלק מהמטופלות מקבלות מראה ברווזי? לפני שאתן חולמות על שפתיים כמו של אנג'לינה ג'ולי בואו לקרוא על ההליך הרפואי

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

הפנים הן כרטיס הביקור שלנו במפגשים חברתיים, בראיון עבודה, בדייט ובחיי היום יום. הנטייה הטבעית של האדם היא לבחון את פניו של העומד מולו בשני מוקדים עיקריים: העיניים והפה. זו הסיבה שלשפתיים משמעות רבה ולכן חשוב לטפח ולעצב אותן בצורה הנכונה.

 

נשים רבות חולמות על שפתיים אדומות, בשרניות וחושניות כמו של אנג'לינה ג'ולי למשל. מי שלא נולדה עם שפתיים כאלה יכולה לעצב אותן לפי ראות עינה בעזרת טיפול אסתטי המתבצע במרפאה ללא צורך בהרדמה ונקרא עיצוב שפתיים. הטיפול אינו כרוך בתופעות לוואי מלבד אדמומיות קלה באזור ההזרקה וניתן לחזור מייד לאחר מכן לשגרת היומיום.

 

אין מראה שפתיים הנחשב לאידיאלי ולא מדובר בטרנד אופנתי או בלחקות סלבס כלשהו. עיצוב נכון של שפתיים הוא אינבידואלי ונקבע בהתאם לתווי הפנים של כל אישה ואף נבחן בכלים מתמטיים ברורים.

 

מה שקובע את קו עיצוב השפתיים הוא דווקא הסימטריה של הפנים. סימטריה מושלמת בין חלקי הפנים הינה עיקרון מתמטי אשר הוכח במדע כבר לפני מאות שנים ונקרא יחס הפי. יחס זה מבסס מבחינה מתמטית את ההגדרה של מהי סימטריה מושלמת בין החלקים וניתן למצוא אותו בטבע, באומנות ובאדריכלות. יחס הפי מגדיר בצורה מושלמת וחלק אף יגידו "אלוהית" את היחס הגיאומטרי וההרמוני ביו כל איבר ואיבר בתוך המכלול. כשמדברים על עיצוב שפתיים מתחשבים באותם יחסים מתמטיים, שבין שפה לשפה ובין השפתיים למבנה הפנים והחלקים השונים בהם.

 

ד"ר נמרוד פרידמן, מומחה לכירורגיה פלסטית ואסתטית, מעניק את כל המידע הנחוץ על עיצוב שפתיים:

 

האם עיצוב שפתיים מקנה לפנים מראה זול?

קלאסית גם לאחר עיבוי השפה העליונה. ג'ניפר אניסטון
 קלאסית גם לאחר עיבוי השפה העליונה. ג'ניפר אניסטון 
 צילום: Getty Images / אימאג'בנק 
 

הנטייה ללכת אחר טרנדים אופנתיים, ללא התחשבות בתווי הפנים והתאמת הטיפול הנכון, עלולה ליצור מראה שאינו מתאים לפניה של האישה. רופא פלסטי אשר מתמקד אך ורק בעיבוי או מילוי, עלול לתת מראה חזותי של שפתיים מלאות מדי ללא פרופורציה לשאר חלקי הפנים. זה מחזק כמובן את הסטריאוטיפ הבלתי מוצדק שעיצוב שפתיים הוא זול.

 

נשים רבות מכל טווח גיל, קשת חברתית ומעמד סוציו אקונומי עוברות עיצוב שפתיים והתוצאה תלויה בהתאמת העיצוב למבנה הפנים. עיצוב נכון מבטיח מראה אסתטי, נשי ומעודן ואינו מקצין את מראה השפתיים באופן היוצר תדמית פרחית זולה.

 
 

האם עיצוב שפתיים יוצר מראה ברווזי?

ברווזים ברווזים. מג ראיין
 ברווזים ברווזים. מג ראיין 
 צילום: Getty Images / אימאג'בנק 
 

תופעת "שפתי הברווז" היא תופעה שכיחה הנובעת מחוסר מקצועיות של המטפל. נשים רבות המעוניינות בעיצוב שפתיים נשיות ומעודנות חוששות ממראה ברווזי. מראה שכזה מתקבל כתוצאה מהזרקה במיקום הלא נכון בשפה או הזרקת יתר של חומרי מילוי המקנים לשפתיים מראה מנופח מידי ולא טבעי.

 

הזרקה באזור שבין אודם השפה לעור למשל, גורמת לשפה להיפרד ולבלוט החוצה יתר על המידה וכך נוצר המראה הברווזי כמו של מג ראיין. במקרה זה בהחלט מדובר בעיצוב שפתיים באופן לא פרופורציונאלי לשאר חלקי הפנים בשל עיבוי ומילוי לא נכונים.

 

לאיזה גילאים זה מתאים?

עיצוב שפתיים בגיל צעיר. מייגן פוקס
 עיצוב שפתיים בגיל צעיר. מייגן פוקס 
 צילום: אימג'בנק / Getty Images 
 

עיצוב שפתיים אינו נחלתם של הצעירים בלבד. להיפך, מדובר באחד הטיפולים המתבקשים ביותר בקרב נשים בגילאי 30-40 ומעלה. אזור הפה הוא אחד האזורים הראשונים בו ניתן לראות את אותות הזמן והדבר בא לידי ביטוי בהיווצרות קמטוטים, צניחה והתרוקנות השפה.

 

בקרב נשים צעירות הדגש הוא יותר על שיפור המראה הטבעי שניתן להם מבחינה אסתטית. הן מעוניינות בעיצוב קשת "קופידון" (בשפה עליונה) למראה אופנתי וכן בעיצוב השפתיים בפרופורציות נכונות יותר, על ידי הוספת נפח בחלקים שונים בשפה העליונה והתחתונה.

 

אצל נשים מבוגרות יותר להבדיל, ישנה כאמור נטייה לצניחה של זוויות הפה כלפי מטה, דבר היוצר מראה כועס או עצוב. במקרים אלו, המטרה היא הרמה של זוויות הפה לקבלת מראה צעיר יותר ורענן, כמו גם שרטוט מחדש של קו השפה העליונה, בין האזור האדום לעור.

 

בנוסף, ניתן באמצעות חומרי מילוי לטשטש את הקמטוטים מעל השפה ובכך לצמצם את סימני הגיל. לעיתים, סימני הגיל ניכרים בנטייה של השפה העליונה להיכנס פנימה ולהיעלם. במקרה זה, עיצוב שפתיים מאפשר להבליט את השפה ולהוציאה החוצה באופן פרופורציונאלי ואסתטי ובכך ניתן להנות מנפח וצורה צעירה יותר.

 

מהם חומרי המילוי?

זריקת בוטוקס
 זריקת בוטוקס 
 צילום: אימג' בנק / Getty Images 
 

חשוב לציין כי סיליקון הוא חומר מילוי קבוע שאינו טבעי. לפיכך, הוא הגוף עלול לדחות אותו ולעיתים ליצור גבשושיות שלא ניתן לתקן גם באמצעות הליך כירורגי. אמנם הסיליקון מספק פתרון זול וארוך טווח אך לעיתים, המחיר האסתטי האישי והחברתי כבד וגורם לאי נוחות רבה.

 

כיום, ישנם חומרי מילוי זמניים וטבעיים הנקלטים בגוף בצורה טבעית וללא תופעות לוואי, כדוגמת חומצה הילארונית. חומר זה מבוסס על מולקולת סוכר הנמצאת בכל היצורים החיים ותפקידה לקשור מים. מדובר בחומר מילוי ויעיל ובטוח לשימוש ולכן השימוש בו נפוץ בארץ ובעולם.

 

המהפכה האחרונה בתחום חומרי המילוי לעיצוב השפתיים החלה לפני כשנתיים שלוש. מדובר בתוספת של חומר נגד כאבים אל החומצה ההילארונית ובכך מונע את אי הנעימות שבהזרקה.

 

בכל הנוגע לחומרי מילוי חשוב להקפיד ולבחור בחומרים אשר הוכחו כיעילים ובטוחים ולא לרוץ אחר אפנות חולפות ומוצרים חדשים. זכרו כי מדובר ברפואה ובמראה הפנים שלכם ואל תהיו פזיזים.

 

האם מדובר בעיצוב לכל החיים?

לא חתונה קתולית
 לא חתונה קתולית 
 צילום: יחצ ד"ר דב קליין 
 

שימוש בחומרי מילוי זמניים הנעלמים לאט לאט, כפי שצויין, מאפשר לאישה בכל זמן לקבל החלטה ולבחור באם לעצב את השפתיים שלה מחדש או לא. זוהי בחירה אסתטית ואינה מחייבת. ניתן לבחור בטיפול זה לקראת חתונה או אירוע בתקופות בהם הנך חשה רצון להשקיע ולטפח את השפתיים, אולם הדבר אינו מחייב חזרה על הטיפול למשך כל החיים.

 

מי יכול לבצע את ההזרקות?

רק רופא יכול להזריק
 רק רופא יכול להזריק 
 צילום: GettyImages/אימאג'בנק 
 

שימוש בחומרי מילוי והזרקתם מאושרים לביצוע על ידי רופא בלבד ורצוי כי לרופא יהיה רקע, ניסיון והבנה של מבנה הפנים בראייה כוללת וארוכת טווח. בבואנו לבחון את תווי הפנים, עלינו לצפות את הליך הזדקנות ולבחון פרמטרים שונים המשפיעים על המראה הכללי, על מנת להעניק את הטיפול הנכון ולקבל את התוצאה האידיאלית. חשוב לפנות לרופא מיומן, בעל עין מקצועית ואסתטית וכמובן בעל ניסיון בתחום.

 
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by