בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
שורפים קלוריות 
תרגיל לכל גיל: חדרי כושר לסבא ולנכד 
 
 "הדעה הקדומה שהרמת משקולות פוגעת בצמיחה אינה נכונה"    צילום: אימג' בנק / Getty Images    
שורפים קלוריות |
 

גם הילד והסבא צריכים לשמור על כושר. מדובר בשני קהלים שזקוקים להתאמה מירבית של מכשירים ושיעורים לגילם ומצבם הגופני. למרות ההיצע הנמוך, מצאנו חדרי כושר ייעודיים שמספקים לילדים תרגילי כושר באמצעות Wii ופלייסטיישן ושיעורי זומבה לגיל הזהב

 
 
 
 
 
 
 
 
 

בילדות ובזקנה חלים בגוף שינויים פיזיולוגיים - הילדות היא תקופה של התפתחות וצמיחה ובגיל השלישי התהליך הוא הפוך ואנו מאבדים חלק גדול מיכולותינו. לכל אחת מהתקופות האלה נדרשת התאמה של הפעילות הגופנית ושל מכשירי האימון. בשנים האחרונות צצו מכוני כושר ייעודיים לילדים, ולאחרונה אף התבשרנו על פתיחת חדר כושר ייעודי לבני גיל הזהב בבית דיור מוגן "עד 120" ברמת החייל. זהו מועדון הפתוח לבני 55 ומעלה, ואפילו המאמנים שמועסקים בו מבוגרים מהמקובל.

 

» מדוע ילדים או קשישים זקוקים לחדר כושר ייעודי?

 

ברק צור, מאמן, יועץ ומפתח קבוצות אקטיביות לשירותי בריאות כללית, מסביר כי המגבלה העיקרית של מבוגרים נובעת משתי תופעות שהשילוב ביניהן מסוכן. עם הגיל צפיפות העצם שלנו יורדת עובדה שמגבירה את הסיכון לשברים. נוסף לכך יש פגיעה בשיווי המשקל ונטייה לנפילות. כתוצאה מכך בגיל מבוגר גדלה השכיחות לפציעות חמורות המחייבות אשפוז ופוגעות בניידות של הפצוע. צור מדגיש כי יש מגבלות רבות על אימונים בגיל הזה, למשל הוא לא ממליץ לעבוד עם משקולות חופשיות, אלא רק עם מכשירי כוח המגבילים את התנועה ושהמשקולות רתומות אליהם.

 

לילדים יש צרכים שונים. ראשית ישנה המגבלה הברורה מאליה הקשורה למימדיהם ולכן יש לאפשר להם להתאמן במכשירים ייעודיים, כמו כן צור ממליץ לשים לב לשני הנושאים הבאים:

 

לבחור ענף ספורט רק אחרי גיל 8 - אימון ספציפי בענף מסוים (למשל - טניס, כדורגל או כדורסל) כובל את הילד לחוקי המשחק ומונע ממנו לפתח מיומנויות מגוונות. בנוסף לכך מסגרת תחרותית בגיל צעיר מדי עלולה להתיש אותו ותגרום לו לשנוא ספורט. עדיף לרשום אותו לחוגים שיאפשרו לו לפתח יכולות שונות ומגוונות.

 

לשלב באימון משחק ומסגרת חברתית - משחק ופעילות בקבוצה חשובים להתפתחות ומעניקים לילד יכולת להתמודד עם אחרים. אימון פרטי בגיל צעיר מדי עלול לפגום בתהליך ההתפתחות של הילד.

 

» חדרי כושר מיוחדים לקטנטנים

פעילות מותאמת לגיל
 פעילות מותאמת לגיל 
 צילום: יחצ מועדון אקטיב 
 

בעקבות המודעות למגמת ההשמנה בקרב ילדים ושינויים בחוק המאפשרים לילד מגיל 6 להתאמן בחדר כושר, צצו בענף כמה מועדונים וחדרי כושר המציעים פעילות ייעודית לילדים. ברק צור מסביר כי הדעה הקדומה שהרמת משקולות פוגעת בצמיחה אינה נכונה, לכן אין סכנה באימון בחדר כושר גם בגיל צעיר מאוד. בעיניו הבעיה בפעילות בחדר כושר היא העובדה שהילדים משתעממים ובדרך כלל הם יעדיפו משחק עם חברים ולא עבודה סיזיפית במכשיר בודד.

 

אספנו עבורכם רשימת חדרי כושר שהלקוחות שלהם מגיעים אליהם רק אחרי שהכינו שיעורי בית. בכל חדרי הכושר האלה יש מכשירי אימון שפותחו במיוחד לזאטוטים.

  • Gymi Club

איפה? ראשון לציון

כמה זה עולה? 290-150 ₪ בהתאם למספר האימונים השבועיים,

ויש גם מנוי קיץ - חודשיים ב-630 ₪ 3 פעמים.

מה מציעים? אימוני כוח ואירובי בקבוצות גיל הומוגניות. אימון הכוח במכשירים המתאימים אנטומית לילדים. האימון האירובי בשיעורי סטודיו כגון זומבה, Drums במקטעים קצרים של 15 דקות באופן שלא ישעמם את הילד.

גילאים: 16-6, בנוסף בודקים אם מבחינה גופנית הילד מתאים לפעילות.

ימי פעילות כל השבוע.

ועוד משהו: לא לנסות לשכנע את הילד, פשוט לבוא איתו שיתרשם בעצמו.

איך יוצרים קשר? 03-9441413  

 

  • ילד Gym

איפה? רעננה

כמה זה עולה? 230-210 ₪ לחודש

מה מציעים? שעות פעילות שונות לכל קבוצת גיל. פעילות בחדר הכושר בשילוב אימון אירובי המותאם לילדים.

גילאים: 13-6 קבוצות קטנות

ימי פעילות: ראשון, שני, רביעי, חמישי אחר הצהריים

איך יוצרים קשר? 09-7722303

 

  • "מסלול"

איפה? בית חולים אלין בירושלים

מה מציעים? מתמקדים בילדים הסובלים מקשיים מוטוריים, עודף משקל, וחולשה שרירית ומציעים תחליף או תוספת לטיפול פיזיותרפי.

גילאים: 15-3

איך יוצרים קשר? 02-6494353

 

  • אקטיבי- מרכזי ספורט לילדים

גילאים: 3-2 וחצי עם ההורים, 14-3 במסגרת חוג

מה מציעים: מאפשרים לילדים לשחק ותוך כך מחזקים את הקואורדינציה, את שיווי המשקל, ובמיוחד את הביטחון עצמי. עבודה בתחנות כגון טרמפולינות, קיר טיפוס, אומגה, חבלי טיפוס, טרפז, בנג'י. בגילאי 8 ומעלה - אימון מחזורי בתחנות בהן תרגילי כוח, אירובי, קואורדינציה ועוד. נראה כי בשביל הילדים גולת הכותרת היא תרגילי כושר באמצעות משחקי מחשב ב-Wii וב-Playstation.  

איפה? מודיעין, מבשרת, מעלה אדומים, ירושלים, בשנה הבאה יגיעו גם למרכז.

מחיר: 170-150 פעם בשבוע, 250-150 לפעמיים בשבוע.

איך יוצרים קשר? 052-4465588 גל ירדני.

 

 
משחקים wii באימון כושר
 משחקים wii באימון כושר   צילום: יחצ מועדון אקטיב 
 
 

» חדרי כושר לגיל השלישי

חיזוק העצם באמצעות תרגילי כוח
 חיזוק העצם באמצעות תרגילי כוח 
 צילום: אימג' בנק / Getty Images 
 

אמנם בני הגיל השלישי לא זקוקים למכשירי כושר ייעודיים, אבל עדיף להתאמן בהנחיית מדריך שרכש השכלה בתחום הזקנה ושיתאים את האימון לצרכים המיוחדים. הרבה חדרי כושר מציעים חוגים מתאימים לקשישים, אך מסיבות כלכליות אין חדרי כושר ייעודיים למבוגרים, מלבד מועדון הכושר שהזכרנו בתחילת הכתבה.

 

לכן, ממליץ ברק צור לנקוט את הצעדים הבאים, לפני ותוך כדי פעילות גופנית למבוגרים:

 

לבדוק את תפקוד הלב - בדיקה רפואית נדרשת מכל אחד לפני שהוא נרשם לחדר הכושר, כשמדובר במבוגרים הבדיקה הזו חשוב במיוחד. מומלץ לא להסתפק בבדיקה של רופא המשפחה ולפנות לבדיקה ארגומטרית בה בוחנים את תפקוד הלב במאמץ.

 

לבדוק את צפיפות העצם - בדיקת אולטראסאונד מיוחדת מאפשרת להעריך את מצב העצמות, לקבוע את שיעור הסיכון, ולהתאים את האימון לצרכים המיוחדים של המתאמן.

 

לתרגל את שיווי המשקל - כדי להאט את הדעיכה של שיווי המשקל חשוב שהאימון יכלול תרגילים ייעודיים על משטחים לא יציבים, כגון עמידה על מכשיר דמוי כרית מתנפחת, שבחדרי הכושר מכנים אותו בוסו או פיתה.

 

חיזוק העצם באמצעות תרגילי כוח - תרגילים כנגד התנגדות של הגוף או של משקולות, טובים לבלימת הירידה בצפיפות העצם. בגילאים האלה חלה ירידה במסת השריר ובחילוף החומרים, ותרגילי כוח טובים גם לבלימת התופעות האלה.

 

אימוני הליכה - פעילות אירובית מתונה כגון הליכה, שחייה או רכיבה תצמצם את הסיכון לפגיעה קוגניטיבית, תשפר את פעולת הלב ואת זרימת הדם בגוף.

 

  • עד 120 - ספורט & ספא קלאב

איפה? רמת החייל, תל אביב .

מה מציעים? גונן ערוסי מנהל המקום מסביר כי המטרה היא לשפר את איכות החיים של המנויים בהתייחס למצבם הנוכחי. כך למשל את אחד המנויים הצוות מכין לריצת מרתון, ואילו עם מנוי אחר הסובל מכאבי ברכיים ומתקשה לצעוד אפילו שני צעדים הם עובדים בצורה שונה בתכלית. המכשירים בחדר הכושר דומים לאלה שמשמשים חדרי כושר אחרים, אבל כל אנשי הצוות עברו הכשרות לעבודה עם קבוצת הגיל הזאת.

 

המועדון מציע גם חוגים המותאמים למבוגרים: פילאטיס, זומבה, חוג ללימוד עקרונות התנועה שמטרתו מניעת פציעות, התעמלות עם כיסאות - חוג המתאים למי שמתקשה בעמידה, ושיעור אירובי בבריכה.

גילאים: 55 ומעלה.

כמה זה עולה? 250 ₪ לחודש לא כולל אימונים אישיים שהתשלום עליהם נפרד.

שעות פעילות: במהלך השבוע 7:00- 14:00, 16:00-21:00, בשישי ושבת רק בבוקר.

איך יוצרים קשר? 077-2620111 .

 
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by