בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
עולם הבית 
מדריך: כך תשפצו את הבית ותשארו בחיים 
 
 משפצים יחד    צילום: Getty Images / אימאג'בנק    
עולם הבית |
 

איך מחשבים תקציב לשיפוץ, כיצד נערכים לשהייה מחוץ לבית בזמן השיפוצים ומה צריך לדעת כדי לעשות הום סטיילינג לבית ללא מעצב פנים? מדריך

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

הרצפות הישנות מעצבנות את העיניים, הדלתות במטבח נופלות מהצירים והצנרת עושה קולות לא נעימים? זה הזמן לערוך שינויים בבית הכוללים שיפוץ ועיצוב מחדש. מכיוון ששיפוץ הוא הליך יקר ומורכב, יש לצמצם את הטעויות הנפוצות ולאמץ מספר כללים שיעזרו לכם לעבור את תקופת השיפוץ, שיכולה להיות מעייפת ולא כל כך נעימה.

 

שרית גושן פנטי מנכ"ל סידורים לסידור הדירה והאדריכל דרור ברדה מעניקים לכם טיפים לכך: 

 

רגע לפני שמתחילים את השיפוץ

תכננו את השיפוץ מראש
 תכננו את השיפוץ מראש 
 צילום: Getty Images / אימאג'בנק 
 

בכדי לצלוח את השיפוץ בשלום כדאי להתכונן אליו מראש ולכתוב שורה של הגדרות לפני שמרימים טלפון לקבלן ואת המטרות אותן מנסים להשיג. אנשים רבים נגשים לשיפוץ עם אג'נדה מסויימת, אך בדרך מתפתים לשינויים, להתחייבויות וללוחות זמנים, שאינם מאפשרים להגשים את המטרה.

 

בנוסף למטרות, כדאי להגדיר גם את הצרכים שלכם ולבחון האם המצב הקיים מספק אתכם. דוגמא לכך היא מקומות אחסון שונים. עליכם לחשוב האם הייתם רוצים לתלות את הבגדים שכיום מקופלים בארונות הבגדים מחמת חוסר מקום או האם יש פריטים שאינם שייכים לארון בו הם מאוחסנים כיום כמו, כלי אוכל של יום יום במזנון הסלון במקום במטבח והאם קיימים על השיש מכשירי חשמל ופריטים שהייתם מעדיפים שיהיו במקום אחר וכן הלאה. הבנת רמות השימוש בפריטים השונים, תסייע לכם להחליט היכן הם יהיו ממוקמים ונגישים בבית.  

 

על מנת לדעת מה תצטרכו לאחסן לאחר השיפוץ, עליכם להתחיל במיון ראשוני של הפריטים בבית ובזריקה של כל מה ששבור, לא משתמשים בו או לא אוהבים אותו יותר. ארזו רק את מה שבאמת צריך והחזירו לבית כשיסתיימו השיפוצים. אם השיפוץ הוא תוצאה של שינוי מצב בחיים כמו עזיבת הילדים או מעבר לבית קטן יותר, אפשר להפחית את כמות הפריטים המצויים בבית ולהכניס בו יותר מקומות אחסון פנויים. כדאי לחשוב גם על התאמה לפתרונות חדשניים נוחים יותר, כמו מגירות נשלפות במטבח, ארונות בגדים עם מדפים נשלפים וכדומה.  

 
 

חישוב תקציב

הכינו קלסר שיפוץ
 הכינו קלסר שיפוץ  
 צילום: GettyImages/אימאג'בנק 
 

לאחר שהגדרתם את המטרות, יש להגדיר את התקציב לשיפוץ באמצעות הכנת תכנית עסקית הכוללת את סעיפי השיפוץ והעיצוב העיקריים, התקציב המוקצה לכל אחד מהם ואמצעי התשלום בפועל. כך, במקרה ותחרגו באחד הסעיפים תוכלו לקזז את הכסף מסעיפים אחרים ולשמור על המסגרת התקציבית שקבעתם.

 

חשוב להבין שסעיפי חומרי הגלם כוללים טווחי מחירים קיצוניים, כאשר כל זה תלוי בסוגי הריצוף והחיפוי, מותגי הריהוט, התאורה וכדומה. כאשר מגדירים תקציב יש לברר מהם טווחי המחירים של סגנון העיצוב המתאים לכם, בכדי לא להתאכזב בזמן השיפוץ. חשוב להשאיר סעיף תקציבי לשינויים בלתי מתוכננים, כי יכול להווצר מצב בו מגלים תוך כדי שיפוץ בעיות שלא צפיתם מראש ולא ניתן היה לדעת אותן לפני שנגעתם בקירות כמו בעיות צנרת.

 

רצוי להכין קלסר שיפוץ הכולל את התקציב, ההזמנות שיבוצעו, חשבוניות הקנייה, פרטי ההתקשרות עם ספקי השיפוצים השונים ויומן בו תוכלו לרשום פגישות עם ספקים ונותני שירות.

 

היערכות לקראת השיפוץ

אורזים את הבית
 אורזים את הבית 
 צילום: Getty Images/ אימאג'בנק 
 

בזמן השיפוץ יש לדאוג לבני הבית ולחפצים המצויים בו. תכננו היכן ישהו בני המשפחה בתקופת השיפוץ ואולי כדאי לכם לבחון אפשרות של שיפוץ בשלבים אל מול שיפוץ כולל. גודל השיפוץ מכתיב את אריזת הדברים בבית וניוד האנשים. אם השיפוץ הוא כללי, חשוב לארוז את הבית על כאילו אתם עוברים דירה. אם שוכרים בית זמני, רצוי להוסיף אופציה לחודש חודשיים יותר ממה שקבלן השיפוצים הבטיח, כי על פי רוב שיפוצים לא מסתיימים בזמן.

 

לעומת זאת, אם השיפוץ הוא מקומי ניתן להעביר את תכולת הבית מחדר לחדר או לישם במרתף הבניין במידה ויש כזה. אם החלטתם לרכז את החפצים במרכז החדר, חשוב שלא להתעצל, אלא לניילן היטב על מנת שלא יכנס אבק והדברים לא יינזקו. אם אתם מפרקים פרטי ריהוט, מומלץ לאגד את חלקיהם יחד באמצעות מסקינטייפ ולהדביק לאחד הלוחות גם את השקית הכוללת את הברגים. כדאי למספר את המדפים והחלקים השונים של הארון בכדי להקל על ההרכבה.

 

זה הזמן למומחים

עדיף לא לשפץ באופן עצמאי
 עדיף לא לשפץ באופן עצמאי 
 צילום: Getty Images / אימאג'בנק 
 

שיפוץ שנעשה בסיועו של אדריכל או מעצב פנים, שונה משמעותית משיפוץ שנעשה לבד. לאדריכל יש ראייה מרחבית ונסיון המבדילים אותו ממי שמשפץ לראשונה את ביתו. כאשר השיפוץ נעשה ללא סיוע של אדריכל, פעמים רבות אחרי תום השיפוץ מגלים בני הבית פגמים וטעויות שיוצרות אי נוחות, דורשות תיקונים נוספים והשקעה כספית מיותרת. הידע המקצועי של האדריכל יכול לחסוך עלויות ולייצר תוצאה הרמונית, מדוייקת ופונקציונלית יותר.

 

הום סטיילינג

עיצוב הבית באמצעות פריטים
 עיצוב הבית באמצעות פריטים 
 צילום: Getty Images / אימאג'בנק 
 

בכדי שהבית שלנו יראה הרמוני ויפה יש לבחור סגנון עיצובי ולשלב אותו בחלל. אחת הטעויות המרכזיות של אנשים הנמצאים בתהליך שיפוץ היא, לבחור באלמנטים שכיום נחשבים אופנתיים, אך יכולים להימאס עליהם מחר. סגנון עיצובי אפשר להכניס לבית באמצעות אביזרים קלים יותר לתחלופה כמו שטיחים, וילונות וכדומה. עליכם להתאים את הריהוט לגודלו של החלל ולמנוע מצב שבו הבית הופך לאחר השיפוץ לקטן ועמוס יותר. 

 

בחדרי הילדים כדאי לבחור בריהוט שיגדל עם הילד ושלא ימאס עליו אחרי שנה ברחבי הבית מומלץ לבחור בפריטים שקלים לתחזוקה, שישמרו על המראה הרצוי לאורך זמן. חשוב להבין את ההשלכות של הבחירות השונות ולדעת שאם תחליטו למשל לבחור במדפי זכוכית, תצטרכו להקפיד שלא להעמיס אותם ולנקותם באופן תכוף מאבק.

 

קח לאט את הזמן

קחו בחשבון שהשיפוץ עלול להמשך זמן רב
 קחו בחשבון שהשיפוץ עלול להמשך זמן רב 
 צילום: Getty Images / אימאג'בנק 
 

סבלנות היא מילת מפתח להצלחתו של שיפוץ. חשוב שלא להתחיל בשיפוץ לפני שסיימתם את שלב התכנון במלואו. לאחר מכן יש להגדיר עם הקבלן לוחות זמנים לביצוע, על מנת שהוא ועובדיו לא ימרחו את הזמן ומצד שני שלא יבצעו מהר מדי את העבודה ויפגעו באיכות השיפוץ. כדאי להערך מראש בכל מקרה לסטייה בלוחות הזמנים. כל זאת הבטיחו בחוזה כתוב וחתום על ידי שני הצדדים.  

 
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by