בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
עולם הבית 
להאיר את החיים: הקשר בין פנג שוואי לתאורה 
 
 תאורה חמימה ואינטימית    צילום: יחצ קרני תכלת    
עולם הבית |
 

הסינים מתייחסים ברצינות לנושא התאורה בבית. מאי בן פרין יועצת פנג שואי בשיתוף מומחי התאורה של קרני תכלת, מסבירה כיצד גלי האור מכניסים אנרגיה לתוך ביתכם ואיך לשפר באמצעות מנורות נכונות את איכות החיים

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

תאורה משמשת לזרימת אנרגיה. ככל שהמרחב מואר יותר יש בו יותר אנרגיות. כאשר רוצים לתקן או לחזק תחום חיים מסוים הסובל מקשיים או מפעילות נמוכה, יש להטעין באנרגיה של אור את האזור בבית שאחראי על אותו תחום.

 

השמש היא מקור האנרגיה של כדור הארץ ובלעדיה לא יתקיימו חיים. האור משפיע על בריאותנו ועל הדרך בה אנו תופסים את העולם ומגיבים אליו, וזאת בשל כך שהגוף מפריש הורמונים מסוימים בהתאם לרמות האור אליהן הוא נחשף. זו אחת הסיבות שתוספת של אור לסביבה חשוכה יכולה לשמש כאמצעי ריפוי לבעיות נפשיות שונות.

 

בפנג שואי מתייחסים ברצינות לנושא התאורה. מאי בן פרין יועצת פנג שואי ומרצה ב"מכללה ללימודים רוחניים" בשיתוף מומחי התאורה של קרני תכלת, מסבירה כיצד גלי האור מכניסים אנרגיה לתוך הבית ואיך אפשר לשפר במידה רבה, באמצעות התאורה הנכונה את איכות החיים שלכם.

 

תאורה טבעית

אור שמש בבית
 אור שמש בבית 
 צילום: Getty Images / אימאג'בנק 
 

האנרגיה של אור טבעי עדיפה על פני אנרגיה של תאורה מלאכותית ולכן רצוי שלפחות לחדר אחד בבית ייכנס אור ישיר וטבעי. זו הסיבה שחלונות צריכים לפנות לכיוון דרום, מזרח או מערב. אור המגיע מכיוון מזרח מסמל התחלות חדשות ומכניס אופטימיות לחיי הדיירים, אור המגיע מכיוון דרום מביא חיוניות ובריאות. ואור מן המערב מצביע על רומנטיקה ורגיעה.

בבית בו אין קרינת שמש ישירה, משום שהוא פונה צפונה או מוסתר על ידי מבנים אחרים, רמת האנרגיה תהיה נמוכה ודייריו עלולים לסבול מאובדן חיוניות, בדידות ובריאות רופפת. במקרה כזה, צריך להשתמש בתאורה מלאכותית כתחליף לקרני השמש.

 
 

תאורה מלאכותית

מנורה פלורסנטית
 מנורה פלורסנטית 
 צילום: יחצ קרני תכלת 
 

אזור שתמיד מומלץ להגביר בו אנרגיה באמצעות תאורה הוא הפינה הדרומית בבית, הקשורה לאלמנט האש וזו האחראית להכרה החברתית והמקצועית שלכם.

 

על התאורה להיות חזקה מספיק, על מנת להגדיל את המרחב, אך אסור שתהיה בוהקת ומסנוורת מדי. אור מסנוור יוצר אנרגיה לא טובה ומעורר חוסר נוחות ורוגז. אפשר להימנע מכך על ידי שימוש בתאורה בלתי ישירה, שמכוונת את האור כלפי התקרה או לעבר הקיר. בסוג זה של תאורה מקור האור מוסתר, אך עדיין ניתן לווסתו כך שימלא את החדר.


דרך נוספת לוויסות האור היא לדאוג שהוא יעבור דרך אהיל או מסנן אחר, שיפזר אותו בצורה נעימה. בכל מקרה, אסור שהנורות תהיינה חשופות.

 

מיקוד האור

עיצוב של פיליפ סטארק
 עיצוב של פיליפ סטארק 
 צילום: יחצ קרני תכלת 
 

על ידי ספוטים ניתן למקד את האור על צמחים ותמונות וזאת כדי להעצים את השפעתם. מיקוד אלומת אור בתמונה של זוגיות למשל, תדגיש את נוכחותה, תוסיף משמעות ותסייע בהשגת המטרה הרצויה. חשוב לזכור לכוון את הספוטים על אובייקטים, שאתם רוצים להדגיש ולהימנע מלכוונם אל פניהם של אנשים.

תאורה מסייעת לפזר אנרגיות, כאשר הן נדחסות במקומות מסוימים בבית ואינם יכולים לנוע בחופשיות. אנשים העובדים או ישנים, בחדרים שבהם התקרה נמוכה (מרתף) או משופעת, (עליית גג) עלולים לסבול מתחושת לחץ ועומס בחייהם.

 

אחד הפתרונות במצב כזה הוא "להרים" את התקרה באופן סמלי, על ידי שימוש בתאורה. אפשר למקם מתחת לחלק הנמוך יותר מנורה עומדת המכוונת את האור אל התקרה, שתעודד את זרימת האנרגיות כלפי מעלה.

 

סוג התאורה בחדרים

תאורה רכה בחדר השינה
 תאורה רכה בחדר השינה 
 צילום: יחצ קרני תכלת 
 

כאשר בוחרים את סוג התאורה ומחליטים על מיקומה יש להתחשב בפונקציות השונות של החלל הנתון:

במטבח, במשרד ובאזורי עבודה: אתם זקוקים לרמת אור גבוהה, על מנת להקל על הראייה ולשמור על ערנות לאורך זמן. באזורים אלו נהוג להשתמש בנורות פלורסנט בשל עלות האחזקה הנמוכה, אך חשוב לדעת שלנורה זו השפעות שליליות על הבריאות בשל השדה האלקטרומגנטי שנוצר סביבה. הדבר יכול להתבטא בכאבי ראש, אובדן ריכוז ותשישות נפשית. הדברים נכונים גם לגבי נורות פלורוסנט קומפקטיות. נורות פלורוסנט מהדור החדש פחות בעייתיות, מפני שהן מפיצות אור זהוב ועשיר, ומעניקות תחושה חמה.
העדיפו נורות בעלות גוון אור חם. ניתן גם להשתמש בנורת הלוגן במתח נמוך שתאיר את אזור העבודה.

בסלון: יש להשתמש בתאורה חזקה, מפני שאזור זה מיועד בדרך כלל לפעילות חברתית. כדי להאיר את הסלון השתמשו בנורות ליבון או הלוגן, כי הן מקור האור המלאכותי הכי דומה לאור השמש (לא לשכוח לכסות את הנורות באהיל, על מנת למנוע תאורה ישירה).

בחדר השינה: עדיף להכניס תאורה רכה, עמומה ואינטימית. תאורה שכזו יוצרים על ידי שימוש בעמעם (דימר). לא כדאי למקם את תאורת חדר השינה מעל המיטה, כך שאלומת האור מכוונת אל הישנים, מפני שהדבר עלול להזיק לבריאות. רצוי לשים את המנורות לצידי המיטה, על הקיר או על השידה.


גם כאשר האור מכובה, המעגלים החשמליים משפיעים על תנועת האנרגיה בחדר ובפרט מתחת לנורה. כדי למזער את הנזק נתקו את המנורות והמכשירים החשמליים מזרם החשמל בתום השימוש.במקרה של הפסקת חשמל תמיד תוכלו להאיר את ביתכם באור נרות. מעבר להיותה תאורה מלאכותית אופטימאלית, אין מתאים יותר מאור נרות ליצירת אווירה רגועה, רומנטית וגם רוחנית.

 
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by