בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
עולם הבית 
עבר טעים: ההסטוריה של המטבח 
 
 מטבח מודרני    צילום: רגבה    
עולם הבית |
 

הוא החל את דרכו כערימת עצים, הפך למטרד מעשן בטירות מפוארות והיום הוא המלך של הבית. המטבח מאז ועד היום

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

המטבח הוא המקום המרכזי ובו מתקבלות ההחלטות החשובות ושם נקבעים גורלות  וזו הסיבה שחם שם בפנים.

שינוי המטבח לאורך ההיסטוריה קשור ישירות לאותו חום: להתפתחות של שיטות הבישול והצלייה, חימום המזון ואפייתו.

 

בעבר התכנסו בני השבט סביב דוד מים ענקי כדי לבשל מרק; מאוחר יותר ניצלו הרומאים את מי המטבח החמים לאמבטיות החשק שלהם; היעילות האירופית בתקופות מאוחרות יותר התבטאה במדידת זמנים למבשלות, כאשר היום התנורים מעוצבים להפליא ואת המזון אנו מחממים בתוך עשרים שניות על-ידי לחיצת כפתור.

 

מטבחים לפני המאה העשרים

אמצעי החימום היחיד עד המאה השמונה-עשרה היה האש ולכן נבנה המטבח באותם ימים סביב תנור מרכזי שבו הונחו עצים או פחמים. גילוי אמצעי חימום חדשים, כמו החשמל ופיתוח של מערכת הביוב והזרמת המים למטבח, שינו חדר זה לבלי הכר.

 

העת העתיקה: במטבחים שאפיינו תקופה זו, למשל ברומא ויוון, זכה התנור למקום של כבוד. בבתי העשירים נבנה המטבח בחדר נפרד, שבו הסיקו את התנור על-ידי אש מרכזית שהוזנה בגזרי עץ. לא היו אז ארובות או חור בתקרת המבנה, שאיפשרו את יציאת העשן. המטבחים היו בדרך כלל גדולים מאוד ושימשו להכנת סעודות רבות-משתתפים. הם נבנו מחוץ לבית המגורים, על מנת להרחיק את הסכנה הבטיחותית ולמנוע מהעשן להיכנס לחדרי השינה של בעלי הבית. מי שבילו שעות ארוכות באותם מטבחים היו העבדים והמשרתים שעסקו בתפעול המטבח על-פי הוראותיהם של הטבחים הקבועים או "הנחשבים", שנשכרו לצורך הכנת ארוחות המשתה המרהיבות. 

 

תקופת ימי-הביניים: מהמאה העשירית ועד למאה החמש-עשרה, היו המטבחים בערים האירופיות חשוכים ומלאים עשן ולכלוך - וכונו בשל כך "מטבחי עשן". בטירות ובמנזרים דווקא הקפידו על הפעלת המטבח במבנה נפרד. בהדרגה נכנס המטבח גם אל תוך בתי האצולה ברחבי אירופה. הוא הותקן בחדר נפרד, בקומה התחתונה של הבניין, ושם עסקו המשרתים בהכנת הארוחות שאותן הגישו לאורחים בחדר אוכל ענקי שהיה למרכז המצודה.

 

תקופת הרנסאנס: הצעידה את אירופה קדימה, ויחד איתה את המטבח הביתי. הרנסאנס היא תנועת תחייה תרבותית ופילוסופית ובה התפתחו טכניקות חדשות באמנות והתקדמות רבה בתחומי המדע.

 

תקופת הרנסאנס לא פסחה על עיצובו של המטבח. ליאונרדו דה וינצ'י ואמנים אחרים תפשו את הבישול כאמנות ועצבו של אביזרי עזר שונים לבישול. דה וינצ'י, למשל, היה ממציאם של מכשירים שונים, כגון מתקן תלייה מסתובב המאפשר צלייה אחידה של בשרים ולזכותו נזקפות גם גרסאות מוקדמות של מטחנת הפלפל, כותש השום וכדומה. 

 

אחת ההמצאות הבולטות היתה, כמובן, הארובה. המצאה זו שחררה את המטבח והבית מן העשן הבלתי-נסבל של התנורים.

 

המהפכה התעשייתית:  השם המקובל לתקופה סוערת של שינויים חברתיים וכלכליים, שהתחוללו באירופה ובארה"ב. המהפכה התעשייתית החדירה שכלולים ומיכון לייצור החקלאי והתעשייתי והובילה לתהליך עיור של חלק ניכר מהאוכלוסייה, לגידול ניכר במספר התושבים ולעלייה ברמת החיים ותוחלת החיים.

 

למהפכה התעשייתית היה גם  מחיר כבד. אנשים היגרו לערים הגדולות, ועקב כך הם איבדו את  התמיכה המשפחתית ואת מקור הפרנסה המסורתי. הם עברו לגור בדירות קטנות בבניינים רבי-קומות - ופיתוח מערכות מים לדירות הללו גרם לצמצום ניכר בשטח המטבח, שבבתים מסוימים שימש כמטבח ביום וכחדר שינה בלילה. מצב זה חייב שינוי במטבח, על מנת לייעל את עבודתה של  האישה ולקצר את לוח זמני הבישול שלה.

 

 
מטבח בישראל של שנות החמישים
 מטבח בישראל של שנות החמישים   צילום: לע"מ פריטץ' כהן 
 
 

מטבחי המאה העשרים

שנות העשרים של המאה העשרים היו שנים של חיפוש אחר דרכים יעילות לשיפור איכות חייהם של מיליוני תושבים, בעזרת תכנון אדריכלי חדש ושיטות תיעוש שונות.  תשומת לב רבה הוקדשה למטבח, במטרה לעזור לנשים לצאת מהבית ולייעל את העבודה בו. באותם ימים נוצר "מטבח פרנקפורט", המטבח בעל עקרונות התכנון שהפכו לסטנדרטים בעיצובם של מטבחים. את "מטבח פרנקפורט" פיתחה המעצבת האוסטרית מרגרט שיטה-ליהוצקי עבור פרויקט שיכון בן 10,000 יחידות דיור בגרמניה.  

 

שיטה-ליהוצקי מדדה בשעון עצר זמנים לביצוע  פעולות בסיסיות בתהליך ההכנה של המזון וגם חישבה מרחקים אופטימליים של חלקי המטבח ואביזריו על מנת לייעל את העבודה בו,  כמו היתה זו עבודה בבית-חרושת. מדידות הזמנים כללו לא רק את פעולות הבישול והאפייה אלא גם את עבודות הניקיון.

 

המטבח הפרנקפורטי תוכנן להיות קטן ככל האפשר כדי לנצל באופן יעיל את שטחי הבנייה וגם כדי להקל על העבודה בשטח מצומצם.

 

במשך מאות שנים היה מקומו המסורתי של המטבח בקומת המרתף וכעת הוא נבנה תמיד באותו מפלס עם חלל המגורים העיקרי. המטבח כלל תנור אפייה עם פתח אוורור מעליו ולידו קופסה לבישול איטי אשר אפשרה לאישה להיעדר מהמטבח תוך כדי הבישול.

 

מקרר ביתי טרם היה באותן שנים, ובמקומו תוכנן ארון אכסון בעל פתח חיצוני לבית המכונה "ארון אוויר". ארון מסוג זה שמר על קרירות האוכל שאוכסן בו בשל היעדר בידוד תרמי בינו לבין האוויר הקר שבחוץ.

 

כל הריהוט במטבח הודבק ישירות לקירות, לרצפות ולמשטחי בטון והמרווחים ביניהם נאטמו במיוחד, על מנת למנוע הצטברות של לכלוך ולהבטיח ניקוי קל ויעיל. משטחי העבודה היו עשויים מעץ מיוחד, שהיה עמיד לחומרי ניקוי. הכיור תוכנן בהתאם לשאר מרכיבי המטבח ובו חריץ מיוחד, שמטרתו לרוקן זבל אשר הצטבר בכיור אל תוך פח אשפה שמוקם מתחתיו. המשטחים, שלא תוכננו לעבודה נצבעו בחומרים דוחי חרקים.

 

 
מטבח רטרו בסגנון הסיקסטיז
 מטבח רטרו בסגנון הסיקסטיז   צילום: יחצ smeg 
 

המשולש הסטנדרטי במטבח

תכנון המטבח הוא מושג חדש יחסית. במשך מאות שנים נבנה המטבח כאחד מחדרי הבית - אמנם חדר מרכזי ביותר, אך במערב אירופה לא נעשה כל תכנון מיוחד בנוגע לריהוטו (בניגוד לעקרונות הפנג שואי המסורתיים בסין, שהקפידו גם על מיקום הריהוט במטבח). בשנת 1869 נעשה לראשונה תכנון של מטבח מודרני על-פי שיקולים ארגונומיים. המטבח כלל מדפים על הקירות ושטחי עבודה נרחבים המחולקים לתפקידיהם השונים: הכנת מזון ובישולו.

 

בשנות השלושים והארבעים של המאה הקודמת נקבע "משולש המטבח": אחסון מזון, הכנתו ובישולו והוחלט כי שלוש הפונקציות הללו, ישפיעו על צורתו של המטבח ומיקום הריהוט בו.

 

הדרישה לכך שלא יהיה ריהוט מטבח מפריע בין משטחי הפעולה הביאה לעיצובם של  חמישה סוגי מטבחים:

מטבח טור- כל רהיטי המטבח מסודרים בטור אחד לאורך קיר. מצב זה אינו אופטימלי ונעשה רק בעת מחסור במקום.

מטבח דו-טורי -  רהיטי המטבח מסודרים לאורך שני קירות מקבילים. ליד אחד מהם נמצאים התנור והכיור וליד השני נמצא המקרר.

מטבח L -  רהיטי המטבח מסודרים לאורך שני קירות ניצבים.

מטבח U - רהיטי המטבח מסודרים לאורך שלושה קירות ניצבים.

מטבח אי -  סידור זה קיים בעיקר במטבחים פתוחים. במצב זה, רהיטי המטבח מסודרים ברובם בצורת L או U, אבל אחת הצלעות מופרדת מן השאר ומהווה "אי" המפריד בין המטבח לחדר המגורים.

 

***הכתבה במלואה מופיעה במגזין 'עיצוב המטבח 2011'.

  

 
מטבח אי
 מטבח אי   צילום: יחצ מטבחי היטאצ' 
 
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by