בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
יחסים 
בלי פוצי מוצי: הכי מעצבן כשעוברים לגור ביחד 
 
 שוב שכחת להרים את המושב?    צילום: אימג' בנק / Getty Images    
יחסים |
 

קרש אסלה מורם, ריח רע בבוקר ואכילה עם הידיים - כשעוברים לגור ביחד פתאום מתגלה פרצופו האמיתי של כל אחד מבני הזוג, אז איך שורדים את המעבר, מבלי להיפרד?

 
 
 
 
 
 
 
 
 

החלטתם שהקשר ביניכם רציני מספיק ושאתם מוכנים לעבור לגור ביחד? אל תצפו רק לגינוני אהבה מרגשים ולפתקים רומנטיים המוחבאים בפינות נסתרות בבית, כי אל ההתרגשות מהמעבר לחיים משותפים נוספים גם דברים אחרים, רומנטיים קצת פחות, הנה חמשת הבולטים:

 

1. לקום איתו בבוקר, על כל מה שכרוך בכך

 

אחד הדברים הכיפיים בזוגיות הוא לישון מכורבלים, בתנוחת כפיות, חבוקים ומאוהבים. אבל מה בדבר הבוקר שאחרי? כשהיד שלו עדיין סביבך, אבל את לא בדיוק במצב של להסתכל לו בעיניים וללחוש לו דברי אהבה (כי עדיף שקודם כל תצחצחי שיניים). זוגות רבים אכן מדווחים על הקושי לעבור ממצב של דייטים, בהם בני הזוג רואים אחד את השני יפים ומטופחים, לבין הבקרים הראשונים בהם בני הזוג קמים ביחד ולא תמיד מצליחים להסתיר את מבוכתם מהמצב החדש.

 

נורית (29) וקובי (32), שעברו לגור ביחד לפני כשנה, מספרים שבהתחלה אכן היה להם קושי להתרגל לכך שהם רואים אחד את השני במצבים הכי רגישים, שלא יצא להם להיחשף אליהם עד כה. נורית אף אמרה כי "בחודשים הראשונים עוד ישנתי עם מייק אפ, כי התביישתי מכך שקובי יראה אותי ללא איפור, אבל בסופו של דבר הבנתי שזה שטותי במיוחד, כי אם הוא אוהב אותי באמת, הוא יצטרך להתרגל אליי ולאיך שאני נראית גם במצבים האלה. ובאמת, מאז הכל הרבה יותר חופשי ופתוח ביננו".

 

2. כשהוא לא מוריד את הקרש באסלה

גברים, אם אתם רוצים לעצבן את בת הזוג שלכם, אל תורידו את הקרש של האסלה. אם תעשו את זה כמה פעמים ברצף, צפו תוצאות הרסניות. נדמה שנקודת התורפה של הנשים היא אותו קרש, ותפקידם של הגברים הוא פשוט לא לקלוט כמה הזזת החפץ הדומם הזה הרת גורל בשבילן. 

 

למה בעצם עניין הקרש מטריד אותנו כל כך? "זה לא באמת הקרש שמפריע לנו", אומרת יועצת הזוגיות טל וילנסקי: "לעבור לגור עם בן זוג זהו שינוי מאד משמעותי בחיים-, גם אם זה משהו שמאד ייחלנו לו. המעבר לחיים משותפים הוא אירוע רציני, כיוון שפתאום נעלם החופש בו היינו רגילים להתנהל וישנה תחושה שמישהו בודק אותנו וגם אנחנו בודקים כל צעד שלו. רוב הזוגות מפחדים לדבר על הקושי שבמעבר וחושבים שצריך להתנהג כאילו הכל נפלא. אם לא מדברים על הבעיות בפתיחות, הן צצות במקומות אחרים ולפעמים הופכות לאישיו גדול, למרות שיכול להיות שבסיטואציה אחרת הן לא היו רלוונטיות כלל. לכן אם אני מוצאת את עצמי כועסת על הקרש באסלה - סימן שלא היינו פתוחים לדבר גם על הצדדים המפחידים שבמעבר."

 

מה כדאי לעשות? וילנסקי מייעצת לשני בני הזוג לשבת לשיחה רצינית ופתוחה ולהתחלק במגוון הרגשות שיש הם לגבי המעבר המשותף, "כל הבעיות הקונקרטיות הופכות לפתירות כשיש שיתוף רגשי שבו אפשר לדבר על הדברים הטובים והפחות טובים."

 
 

3. כשאת מגלה פתאום את כל ההרגלים המגונים שהוא כל כך התאמץ להסתיר לפני

קשה להתמודד עם ריח רע על הבוקר
 קשה להתמודד עם ריח רע על הבוקר 
 צילום: אימג' בנק / Getty Images 
 

אוכל עם הידיים? שם רגליים מלוכלכות על הספות הלבנות? מרייר תוך כדי שינה? את מוצאת את עצמך שואלת בבהלה את כל השאלות האלו זמן קצר לאחר שעברתם לגור ביחד. והשאלה הגדולה מכולם שמרחפת מעל ראשך היא "איך לא שמתי לב לזה קודם?"                 

 

היועצת הזוגית טל וילנסקי אומרת ש"כשאנחנו עוברים לגור עם בן הזוג, אנחנו לא פעם מגלים הרגלים שלא ידענו על קיומם ומתבררים לנו כבלתי נסבלים, כמו למשל: בגדים פזורים בכל רחבי הבית, אובססיביות לסדר וניקיון.

 

איך ניתן לפתור את הבעיה הזו מבלי לגרום לפיצוץ? ראשית ,יש לומר לבן הזוג כי הדברים הללו מפריעים לנו - בהרבה מן המקרים בן הזוג לא מודע לכך שזה מפריע ומשנה התנהגות זו. "אך אם אין שינוי והדבר עדיין מפריע מאד", אומרת וילנסקי, "זה אולי סימן לכך שמעבר לבעיה הקונקרטית ישנה בעיה רגשית. כי אם בן הזוג לא משנה את ההרגלים שמפריעים לנו, זה מהווה עבורנו סימן שלבן הזוג לא אכפת מאיתנו ואיננו חשובים עבורו. פה חשוב להגיד לבן הזוג מהו החשש האמיתי שלנו. אם לא קיבלנו ממנו תיקון לתחושה - אולי זו דרכו ה'עקומה' לומר לנו שאינו מרוצה מהמצב וזוהי דרכו לגרום לנו לעשות מעשה."

 

4. לבשל ולנקות בשביל שניים

(את הסעיף הזה כתבנו בנקבה, אבל בטוח שיש גם זוגות הפוכים)

אין מה לעשות, כשאת עוברת לגור עם מישהו מתווספים לכך גם הבגדים שלו (ואיתם גם הכביסה), הרעב שלו (ואיתו גם האוכל שאת צריכה להכין), הלכלוך שלו, ועוד רבים וטובים. הוא יכול לעזור לך בבישולים ובניקיונות, אבל מי כמוך יודעת שבסופו של יום, רוב העול נופל על הכתפיים שלך. אם את חברה טובה, תקבלי את הגזירה בשקט, ואם את חברה עוד יותר טובה, תכניסי אותו למשטר ניקיונות רצחני שהוא לא ידע כמוהו מאז הטירונות. ההמלצה הגורפת היא, כמובן, לדבר בפתיחות על הכל וכן לעשות טבלה או רשימה שמחלקת את המטלות בבית באופן שמוסכם על שני בני הזוג.

 

5. לארח את החברים שלו, שלא את כולם את מחבבת

 

לכל אחת יש כמה חברים של חבר שלה שהיא ממש לא יכולה לסבול. אולי בגלל הוולגריות שלהם, אולי בגלל שהיא מרגישה שהם לוקחים ממנה את תשומת ליבו של בן הזוג שלה, ואולי סתם כי הם לא באים לה בטוב בעין. כל זה לא משנה, כי כשאת עוברת לגור עם בן הזוג שלך, את תצטרכי ללמוד לסבול אותם. ובשקט. לפחות עד שהם ילכו.

 

ד"ר ענת הרמתי, פסיכותרפיסטית אישית וזוגית ומומחית ליחסים, ממליצה לכל אחת לשאול את עצמה למה בעצם זה כל כך מפריע לה. האם זה כי הוא מתנהג כלפיה אחרת כשהחברים שלו נמצאים (מתעלם ממנה, יורד עליה וכולי), האם כי היא מרגישה לבד, כי האחריות לאירוח נופלת רק על כתפיה, כי היא לא אוהבת את החברים שלו או את ההתנהגות שלהם אצלם, כי הוא לא אוהב את החברות שלה ולכן היא כמעט ולא מזמינה אותן ?

 

כשיודעים מהי הסיבה האמיתית, אפשר בקלות רבה יותר להגיע להסכמה או אולי לעשות איזו פשרה בעניין, כמו למשל לקבוע שמארחים את החברים שלו מקסימום יום בשבוע או שבת הזוג לא חייבת להיות נוכחת במפגשים עם החברים שלו.

 

לסיכום, המעבר לחיים משותפים אינו דבר פשוט כלל וכלל, אך הפתרון לכך הוא לא לשמור בבטן ולדבר על כל מה שמפריע. כמה פשוט, ככה יעיל.

 
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by