בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
עולם היופי 
ריח סתיו: בשמים עם ניחוח של חג 
 
 בשמי סתיו 2011    צילום: יחצ רשת כל פרפיום    
עולם היופי |
 

הסתיו שבפתח והחגים הקרבים גורמים לנו לרצות להתחדש גם בריחות המתאימים לתקופה. מה חדש השנה בזירת הבשמים, אלו ריחות מאפיינים את החג וכיצד תבחרו בושם לאהוב, חבר או אמא?

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

חגי תשרי נושאים עימם ניחוחות וזכרונות נצחיים של תפוח בדבש, מפות צחורות ומעומלנות, כלים חגיגיים, שדות רווים לאחר הגשם הראשון והנשיקה של הדודה עם הבושם של פעם.

 

בנוסף, מביאים עימם החגים גם מהדורות חגיגיות של בשמים יוקרתיים מרחבי הגלובוס. רכישות בשמים לפני החגים מכפילות את עצמן וניתן למצוא בפארמים ובחנויות הקוסמטיקה שפע של מותגים מבושמים חדשים כוותיקים. 

 

רגע לפני שהחג מגיע, צוות מומחי הבישום של כל פרפיום מסבירים מה חדש השנה בזירת הבשמים, אלו מרכיבים חגיגיים נמצאים בהם וכיצד תבחרו בושם כמתנה לחג?

 

אותו הבושם בעיצוב חדש

ורדים פרחוני: ג'ניפר אניסטון ואווה לנגוריה
 ורדים פרחוני: ג'ניפר אניסטון ואווה לנגוריה 
 צילום: יחצ רשת כל פרפיום 
 

רבים יופתעו לגלות כי בתחום הבישום עיצוב הבקבוק משחק תפקיד לא פחות משמעותי מן הריח. במחקרי צרכנות שנעשו התגלה כי הצרכן מגיב קודם כל לעיצוב האריזה והבקבוק, לאחר מכן לשם המותג ורק בסוף מגיע ריחו של הבושם.

 

יצרני הבשמים והמותגים הבינלאומיים מודעים למחקרים אלו ומשיקים כל עונה מהדורות מיוחדות מעוצבות, צבעוניות וקורצות במיוחד לאותו הריח האהוב. לעיתים מלוות המהדורות הללו בגימיק שיווקי ועיצובי ולעיתים נדירות יותר גם הניחוח של הבושם משתנה. במרבית המקרים המהדורה המוגבלת לובשת רק אדרת חדשה לאותו ניחוח.

 

טובי המעצבים בעולם מגויסים לעיצוב בקבוקי הבושם: אדריכלים, תכשיטנים, מעצבי מכוניות יוקרה. כולם מנסים לעצב בקבוקים יפהפיים שיכילו את הבושם האהוב שלכם. ההשקעה בקנקן ולא רק בתוכן היא לא עניין חדש בתרבות הבישום האנושית ובדרך הבשמים נתגלו עדויות לבקבוקי זכוכית צבעוניים ומושקעים בני 2,000 שנים ויותר, אשר חלקם מתועדים למאות שלפני הספירה. המזרח הקדום היה מעבדת הבשמים העתיקה הגדולה בעולם - מהודו, דרך תימן, ארצות ערב וכמובן ארץ ישראל, יובאו מרכיבי הבשמים העתיקים השווים את משקלם בזהב.

 
 

טיפים לבחירת בושם מושלם כמתנה

זעפרן: שאלימר וסמסרה של גרלן
 זעפרן: שאלימר וסמסרה של גרלן 
 צילום: יחצ רשת כל פרפיום 
 

 בושם נחשב למתנה אינטימית במיוחד, כי מדובר מתנה שנוגעת בעור. בושם שקולע  לטעם של הצד השני ומשקף בדיוק את האישיות שלו הוא מתנה בעלת ערך רגשי. אנשים נוהגים לתת בושם לאהוב או אהובה ובכך לכוון אותם לניחוחות שעושים לנו את זה. לבשמים יש השפעה של אפרודיזיאק ואנו נוטים לבחור בני זוג שהריח שלהם מוצא חן בעיננו.

 

יחד עם זאת, אם יש לכם נתונים בסיסיים על העדפות הניחוח והמותג של הסובבים אתכם, תוכלו לרכוש בושם גם לסבתא, דודה או אימא. עולם הבשמים מתחלק על פי משפחות או עולמות ריח: פרחוני ורומנטי, אוריינטלי ומסתורית, ארומאטי ומתוחכם, רענן וטהור, עצי ועמוק. ברגע שאתם מאתרים את המשפחה המועדפת, בחירת הבושם הופכת להיות יותר קלה.

 

נסו לאפיין את הסגנון האישי של האדם לו אתם מייעדים את המתנה. אתם יכולים להביא תמונה שלו או לנסות לזכור באיזה בשמים ומוצרי טיפוח הוא משתמש, על מנת לקבל סיוע בהתאמת מוצרים מאותו עולם. באתרי אינטרנט מובילים מציינים ליד כל בושם את המשפחה או העולם אליו הוא משתייך.

 

המתנה המבושמת שתבחרו צריכה לענות על הקריטריונים הבאים:

  • האם העיצוב והצבע של הבושם מתאים לסגנון של מקבל המתנה?
  • האם המותג משקף את האישיות שלו/ שלה?
  • האם הבושם הולם את הגיל?
  • איזה ריחות מועדפים עליו/עליה ? פרחוניים, רעננים, אוריינטאלים, עציים, ארומאטיים?
  • האם הבושם חדש או קלאסי?האם יש מהדורה מיוחדת ומפתיעה?
  • בדקו והשוו מחירים, עשוי להיות פער משמעותי בין הרשתות השונות ואתרי האינטרנט.
  • הוסיפו ברכה בעלת משמעות והסבירו למה בחרתם בבושם הספציפי עם המרכיבים המסוימים. המשמעות מרגשת וחשובה יותר מהמתנה עצמה.
  • זכרו כי חוש הריח מחובר ישירות למערכת הלימבית, משכן הרגשות שלנו, לכן בושם ריחני יכול להוות מתנה עם עומק רגשי.
  • חפשו בשמים עם מרכיבים שיעוררו נוסטלגיה באהובים שלכם.
 

בשמים עם ריחות של חג

רימון: אופוריה ואנג'ל
 רימון: אופוריה ואנג'ל 
 צילום: יחצ רשת כל פרפיום 
 

חלק מן המרכיבים הקדומים והיקרים ממשיכים ומלווים את עולם הבשמים המודרני. הטכנולוגיה לייצור ופיתוח מרכיבי ניחוח כמובן השתנתה עם כניסתם של מרכיבים אלדהידיים (סינתטיים) בתחילת המאה ה20, אך לצידם נוכחים מרכיבים קלאסיים אוריינטאלים ועציים שחוזרים לקראת החגים ובעונת הסתיו:

 

הזעפרן: תבלין אקזוטי שמקורו בהודו ודרום מזרח אסיה. משקלו שווה כמו משקל הזהב והוא מעניק לבשמים ניחוח עורי פרחוני עוטף.

בשמי זעפרן: שאלימר וסמסרה של גרלן.

 

המוסק: מרכיב עתיק יומין שמעולם לא יצא מהאופנה. בעבר הוא יוצר מעולם החי וכיום מפיקים אותו סינתטית באופן מושלם.

בשמי מוסק: נרסיסו רודריגז, וויט מסק.

 

הווניל: תרמילי הווניל מדיפי הניחוח המתקתק מעניקים לכל בושם ארומה חושנית. הווניל משלב ניחוח ילדות עם חושניות שקשה לעמוד בפניה.

בשמי וניל: ז'אן פול גוטייה לה מל, פיור דונה קארן.

 

הדבש: טבעי, עמוק, אמברי, מתוק ומבושם. הדבש משמש במוצרי בישום וקוסמטיקה לטיפוח העור ולתוספת ניחוח עוד מימי קליאופטרה שהפיצה לעולם את אמבט החלב והדבש לעור חלק וזוהר.

בשמים דבשיים: אנג'ל טיירי מוגלר, או דה סואר סיסלי.

 

הרימון: ניחוח פירותי חמוץ מתוק מאפיין את הרימון נושא הכתר- מלך הפירות. תכונותיו נוגדות החמצון הופכות אותו לפופולארי במיוחד.

בשמים רימניים: אופוריה מבית קלווין קליין המבוסס על שילוב של רימון וסחלב שחור.

 

עצים אקזוטיים: עץ האלגום, הבנזואין והאגר, עצים יקרים ונדירים אשר מעניקים ניחוח חושני, מעושן ועמוק כשל קטורת לבושם. לעיתים יקרים יותר מזהב. נמצאים בבשמים אורינטאלים ומוסיפים להם מסתוריות.

בשמים עציים: פרי אליס לגבר, ג'ון וארווטוס יעניקו לגוף שובל עצי מתמשך.

 

ורדים: ניחוח אולטימטיבי של רומנטיקה. הורדים מככבים כבר כמה עונות באופנת הבישום. ישנם יותר מ1,000 זנים שונים שלהם, כאשר הארומאטיים ביותר הם הורד הבולגרי והתורכי. אזור הבלקן הוא כר גידול איכותי לורדים

מבושמים.

בשמי ורדים: כוכבות הוליוודיות כמו ג'ניפר אניסטון ואווה לנגוריה בחרו לשלב תווי ורדים בבשמים החדשים והסופר נשיים שלהן.

 
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by