בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
סקס ומיניות 
פעם שלישית גלידה: מולטי אורגזמה - גם את יכולה 
 
 אורגזמה. טייק 1    צילום: אימג' בנק / Getty Images    
סקס ומיניות |
 

מהי מולטי אורגזמה אותה חוות הנשים, מי האישה שתועדה גומרת כ-70 פעם והאם לגברים יש בכלל סיכוי לחוות משהו דומה? שרון מנדלביץ' יצאה לבדוק

 
 
 
 
 
 
 
 
 

במרוץ אחרי האורגזמה הנכספת בוודאי נתקלתן בלא מעט טיפים. בסופו של דבר אחרי תרגול עצמי, זוגי, אוראלי, ידני ובכל תנוחה אפשרית גם הצלחתן. ומה עושים עכשיו?

 

יש כאלו שעבורן מדובר בזריקת מרץ להמשך היום, אחרות מנצלות את ההרגעות לשינה טובה, ויש כאלו שהאורגזמה הראשונה היא רק ההתחלה. ממש ההתחלה. אחת מתוך רבות, ואפילו אחת מתוך עשרות. תכירו - המולטי אורגזמה.

 

בכל הנוגע לאורגזמה בכלל ולאורגזמה הנשית בפרט, עדיין רב הנסתר על הגלוי, והמחקרים השונים רק מעידים על מורכבותו של הנושא. תופעת המולטי אורגזמה איננה עניין שבשגרה, אבל גם איננה נדירה לגמרי. למעשה ממדיה אינם ידועים במדויק, פשוט מכיוון שעדיין לא נחקרו מספיק.

 

מה זה בעצם מולטי אורגזמה?

 

"במעגל התגובה המינית יש שלב של גירוי גבוה שנקרא פלטו plato)) והוא מעין שלב המתנה לפני האורגזמה", עונה ד"ר רונית אלוני, מנהלת מרכז לטיפול ושיקום מיני וזוגי וטיפולי סרוגייט. "מולטי אורגזמה זה כשלאחר האורגזמה הראשונה האישה נשארת ברמת גירוי גבוהה, ושוב ושוב יכולה לחוות אורגזמה אחת אחרי השנייה בלי להתגרות מההתחלה".

 

"בשל חמקמקות ההגדרה ייתכנו חילוקי דעות בין המומחים, אך מעבר לחוויה הרגשית מדובר בפיזיולוגיה של גוף האדם והתקופה הרפרקטורית (תקופת התאוששות והחלמה אליה נכנס הגוף לאחר אורגזמה) הכרחית על מנת לאפשר בניית שיא חדש", מסביר ד"ר רפי חרותי, מומחה ברפואת שיקום ומטפל מיני מוסמך, מנהל המרפאה לשיקום וטיפול מיני, מרכז רפואי "רעות" ואוניברסיטת תל-אביב. בתקופת ההתאוששות "כל המערכות שהיו בשיאן שנייה קודם לכן, מורידות להילוך נמוך- לחץ הדם יורד, הדופק יורד, קצב הנשימות יורד- ולא ניתן להתגרות ולהגיע לעוררות מינית. גם אצל המולטי-אורגזמיות נדרשת התאוששות של כחצי דקה עד דקה ולא מדובר ברצף אורגזמות ללא הפסקה".

 

גם לאחר שהנושא ייחקר לעומקו סביר להניח שההגדרה עדיין תישאר מעורפלת מעט, אבל דבר אחד מוסכם על כולם - מדובר ביותר מאורגזמה אחת במעשה אהבה אחד (כולל אוננות עצמית כמובן). אם נסעתם לצימר לסופשבוע וגמרת פעם אחת בסקס פרוע בבוקר, פעם אחת בג'קוזי אחרי הצהריים ופעם נוספת בלילה את כנראה מסופקת מאוד, אבל לא מולטי אורגזמית.

 

האלמונית שחוותה רצף של אורגזמות

אורגזמה. טייק 2
 אורגזמה. טייק 2 
 צילום: אימג' בנק / Getty Images 
 

אישה מיוחדת במינה שמצליחה לחוות לא מעט אורגזמות בשרשרת הסכימה לתעד ולהשתתף בכתיבת מאמר אודות התופעה מאת ד"ר רוני שטרקשל, מטפל מיני וחוקר מביה"ס לבריאות הציבור ולרפואה קהילתית של האוניברסיטה העברית והדסה. על פי המאמר, שפורסם בכתב העת Sexual  and Relationship Therapy, האישה (שבחרה להישאר בעילום שם ומכונה בפשטות "אלמונית") גילתה את יכולתה לחוות רצף אורגזמות דרך אוננות עצמית וחלומות רטובים, אבל רק בשנות העשרים שלה, כשהחלה להתנסות מינית עם הגבר שמאוחר יותר הפך לבעלה, הכירה באורגזמות המרובות שלה ופיתחה את היכולת עד לרמה אליה הגיעה היום.

 

ה"אלמונית" מעידה כי כאשר היא נמצאת עם בן זוגה היא מסוגלת לגמור הרבה מאוד פעמים, אבל לאחר 60-70 פעמים שכאלו הוא רוצה לחדור אליה ואז היא גומרת עוד פעם או פעמיים. לאחר מכן היא הולכת למקלחת וגומרת עוד כ-50 פעמים לבדה או בעזרתו של בעלה.

 

לאלו המתקנאים ברצף האורגזמות המדהים של ה"אלמונית" מעניין לגלות כי למרות הכול הדבר לא בא לה בקלות. כמו נשים רבות אחרות (וגם גברים) קשיים בחיי היום יום שהביאו לשינויי מצב רוח היו עלולים לחבל בחשק וביכולת לגמור. ה"אלמונית" מודה שלא הצליחה לחוות אורגזמות בכל פעם, והייתה צריכה להרגיש מספיק נוח עם הגוף שלה, עם המיניות שלה ועם בן זוגה על מנת להראות לו כיצד היא אוהבת שיגעו בה. גם התנאים הסביבתיים חשובים מאוד לצורך העניין - היא צריכה להתרכז חזק מאוד וזקוקה לשקט, אם כי מוזיקה זה בסדר. לפעמים תעדיף חושך או לעצום עיניים ובפעם הראשונה היא זקוקה לגירוי ידני ולעולם לא גומרת מחדירה. אגב, ה"טריק" לנסות לחסום חוש אחד על מנת לחדד את שאר החושים יכול לעבוד גם אצלכם בלי קשר למולטי אורגזמה, ואתם מוזמנים לנסות להכניס למיטה בפעם הבאה כיסוי עיניים שובב.

 
 

איך גם אנחנו יכולות לחוות מולטי אורגזמה?

"מי שאינה מגיעה לאורגזמה ולא חשוב לה להתאמץ בשביל זה, או שהאורגזמות שלה אינן בשליטתה והיא לא ממש יודעת לתזמן אותן, הסיכוי שזה יקרה לה יותר נמוך. מי שיכולה לחוות אורגזמה, מכירה את גופה, שולטת בו ומרגישה עם הגוף שלה נוח ועם בני הזוג שלה יכולה להגיע ליכולת הזו ולשפר אותה עם הניסיון שלה", אומרת ד"ר אלוני ומציעה לנסות בפעם הבאה כשמגיעים לשיא, במקום להרפות ולנוח - להמשיך בגירוי, בכיווץ  או בכל הסימפטומים האחרים שאת מרגישה.

 

"העיקרון הוא להמשיך את הגירוי לאחר האורגזמה הראשונה ולמרות אותה אורגזמה. להירגע, לנשום עמוק, להרפות ולהמשיך להתגרות. הסיכוי לגמור שוב גבוה יותר אצל אותן נשים שידעו להתחבר בגופן, להתרכז בתחושותיהן, להשתחרר ולהיפתח", מוסיף ד"ר חרותי. "זו יכולת פיזיולוגית שקיימת למיעוט הנשים. קרוב לוודאי מדובר בשילוב של כשרון מולד, אותו ניתן לשפר על ידי מיומנות נרכשת, אשר קשורה במודעות, חינוך ועוד".

 

על מנת לרכוש מיומנות ולהרחיב את הידע תוכלו להיעזר בספרים (כמו למשל בספר "לעצמך- מיניות האישה" של לוני ברבך-גרפילד או "לנשים בלבד" של ד"ר ברמן), בסרטים, בסדנאות ובצעצועי מין. "הטכניקות להעצמת אורגזמה בכלל (ולאו דווקא רצף אורגזמות) כוללות מיקוד חושי, טנטרה, שימוש בתנוחות מסוימות, חיזוק שרירי רצפת האגן, טכניקות רגיעה, בניית אווירה מינית מתאימה ועוד כיד הדמיון הטובה", מוסיף ד"ר חרותי.

 

גם אם למרות הכול לא הצלחתן להגיע לשרשרת אורגזמות, ד"ר חרותי מציע לזכור כי רק "מיעוט של נשים מסוגלות להגיע לרצף אורגזמות ולעבור משיא אל שיא כמה פעמים. זה לא המצב השכיח. לא כל אחת יכולה. כדי למנוע תסכול - לא כדאי להציב זאת כמטרה באקט המיני". ובקיצור - אורגזמה היא אורגזמה היא אורגזמה. אם מצאתן את הדרך שלכן לחוות אחת כזו בדרך הבטוחה והנעימה לכן, אתן יכולות להמשיך ליהנות. זו לא תחרות, והדרך, הצורה וגם הכמות לא מעידים על דבר.

 

 

ומה לגבי הגברים?

אורגזמה. טייק 3
 אורגזמה. טייק 3 
 צילום: אימג' בנק / Getty Images 
 

אם התקשינו למצוא מחקרים על מולטי אורגזמה נשית, הרי שאצל גברים המצב חמור בהרבה. המקרים המתועדים יכולים להיספר על כף יד אחת, כאשר בחלקם מדובר ברצף אורגזמות ללא שפיכה.

דוח קינסי על התנהגות מינית של גברים שפורסם בשנת 1948 העלה נתון על פיו 15-20 אחוז מהגברים בשנות העשרה והעשרים לחייהם דיווחו על היכולת לחוות רצף של אורגזמות בפרק זמן נתון. קינסי טען כי רובם איבדו יכולת זו עד גיל 30 או 40.

ב-1998 פרסמו חוקרים מאוניברסיטת רטגרס בניו ג'רזי מחקר מעבדה על גבר בן 35 שהצליח לגמור 6 פעמים כולל שפיכה ב-36 דקות, תוך שמירה על זקפה. הנבדק טען כי היה יכול להמשיך פעמים נוספות, אבל מכיוון שחדר הניסוי לא צויד במזגן, הוא פשוט סבל מדי מהחום.

 

"המקרה הזה נדיר מאוד וסביר להניח שאין עוד רבים כאלו, שכן אצל גבר התקופה הרפרקטורית הכרחית על מנת להשיג זקפה ואורגזמה נוספות. תקופה זו נמשכת כמה דקות בגיל העשרה והיא מתארכת עם השנים, עד שבשנות השבעים זה עשוי לקחת אפילו יום-יומיים", טוען ד"ר חרותי. "טיפלתי במאות גברים ולא נתקלתי באחד שתיאר תופעה כזו. מצד שני מישהו שמסוגל לכך לא היה מגיע למרפאה לטיפול מיני".

 

אם אתם, ובמיוחד אתן, נהנים משרשרת אורגזמות ומעוניינים לקדם ולעזור במחקר אודות התופעה (באופן אנונימי כמובן ובעזרת שאלונים) תוכלו לפנות לד"ר רוני שטרקשל במייל ronnys@ekmd.huji.ac.il.

 
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 
תגובות
הוסף תגובה0 תגובות
הוספת תגובה
מאת
 
נושא
 
תוכן
 
 
 
 
תודה! תגובתך התקבלה.
התגובה תתפרסם בכפוף לתנאי האתר.
 
 
 
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by