בערוץ
 
 
 
 
 
 
 
ניו אייג' 
מבט לעתיד: שעה עם טירנה הקוראת בקפה 
 
 מה צופה לכם העתיד?    צילום: אימג' בנק / Getty Images    
ניו אייג' |
 

סקפטיות? ציניות? כל אלה היו לי והרבה לפני שפגשתי את טירנה. אבל אחרי מפגש על כוס קפה הכל נעלם, ולא רק כי טירנה הצליחה להדהים, אלא גם ואולי בעיקר בזכות החיוך והחום שהיא מפזרת לכל עבר. גם אחרי מעל 20 שנה במקצוע, טירנה עדיין מתרגשת מכל אישה מאוהבת שבאה לשאול שאלה, או איש עסקים שצריך ייעוץ לפני ביצוע עסקה. "זה הייעוד שלי, נולדתי לתוך זה", היא מספרת. ראיון

 
 
 
 
 
 
 
 
 
טירנה
 טירנה  
 צילום: יח"צ 
 

"אלוהים ישמור", סינן אבא שלי מעל צלחת המרק המהבילה כשסיפרתי למשפחה בארוחת ליל שישי שערב קודם לכן התנסיתי לראשונה בחיי בקריאה בקפה. זה היה בדיוק צמד המילים שאמרתי לעצמי קצת יותר מ-24 שעות לפני כן כשעמדתי מול דלתה של טירנה, הקוראת בקפה. אלוהים ישמור מה אני עושה כאן, שאלתי, ודפקתי חרישית על דלת הכניסה.

 

כבר בשיחת הטלפון שקיימתי עם טירנה שבוע קודם לכן, כדי לתאם את פגישתנו, היא נשמעה שונה מהסטריאוטיפ שבניתי לעצמי על כל הקוראות בקפה באשר הן. קול בוטח, לא צרוד, לבבית ונחמדה במיוחד וכנה באופן לא צפוי: "אתה אמיץ", היא אמרה והודתה שלעצמה היא כמעט ולא קוראת.

 

איזה אמיץ ואיזה נעליים, ככל שהתקרבתי לדירה הקטנה ברמת גן, כך גברו דפיקות הלב שלי: מה אם היא תגיד דברים שלא יהיה לי נעים לשמוע? מה אם פתאום היא תהמם אותי? ובעיקר, מה אם אחרי הפגישה לא אחשוב יותר שקריאה בקפה זאת שטות אחת גדולה?

 

טירנה "נמצאת במקצוע" כבר מעל 20 שנה, כשאת היכולות שלה גילתה למעשה עוד הרבה קודם, כשהיתה ילדה ופתאום שמה לב שבכל כוס קפה היא רואה סרט וידאו, כהגדרתה. ובאמת, האישה המקסימה שישבה מולי נראתה ונשמעה כמו קריינית טלוויזיה שמתארת בעוצמה, בצבע ובשלל תיאורים את סיפור החיים שנגלה לה מבין הפתיתים השחורים שנותרו בכוס הקפה שלי.

 
 

לא קשה לשבת יום יום מול אנשים ולספר להם דברים שהם אולי נורא פוחדים לשמוע? שאלתי לפני שהתחלנו. וטירנה בהחלט נראית כמי שלא קל לה עם השליחות שניתנה לה. "כל יום אני מתעסקת עם חיים של אנשים ועם סיפורים של מערכות יחסים, בריאות, קריירה ועוד הרבה דברים אישיים".

 

"זאת אחריות גדולה, אבל אני מתרכזת בלעשות טוב מכל זה. כשאני רואה שהצלחתי לגרום למישהו לאתר את הבעיה ולראות את הדברים נכון בגלל משהו שראיתי - זה שווה הכל".

 

החיוך התמידי שמרוח על פניה מסתיר סיפור חיים לא קל. את בנה יחידה, עמית, הביאה לעולם לאחר תקופה ארוכה של טיפולי פוריות. "ידעתי שבסוף יהיה לי ילד, כי קראתי את זה בקפה", היא מספרת לי. את בעלה, אהבת חייה, איבדה לפני שנתיים וחצי לאחר שנפטר ממחלה. כששאלתי אותה אם ידעה לצפות את מותו, דמעות ניקוו בעיניה והיא ביקשה לא לענות.

 

ומתוך הסיפור הזה טירנה לא מחפשת מילה טובה או "וואו" שיתפרץ כשמי שעומד מולה מחוויר לאחר שהיא מגלה עליו דברים שרק הוא יודע. ומניסיון, היא עושה את זה.

 

"אני מתרגשת מכל אדם חדש שמגיע אלי. אני אומרת לו כל מה שאני רואה, וזה לא משנה אם מדובר באיש עסקים מצליח שמחפש תשובה או אישה מאוהבת שרוצה לדעת כיצד יתנהלו חייה. אני מתעסקת עם הנשמה של האנשים, וזה מעמיק יותר ככל שהשנים עוברות. אנשים באים אלי כדי לשמוע ולקבל עוד נקודת מבט על העתיד שלהם כדי לקבל עם עצמם החלטות חשובות לחיים". יחד עם זאת, טירנה מדגישה שהיא לא מנסה להיות נחמדה עם הלקוחות ואומרת להם כל מה שהיא רואה, "ככה בצורה חדה וישירה".

 

חצי שעה לאחר מכן, כשאני יושב מולה בסשן מרתק של קריאה בקפה, אני מבין בדיוק למה התכוונה. כשתכולת כוס הקפה שלי פרושה מולה, טירנה מתחילה לירות ללא הבחנה, מספרת על הזוגיות, הילדים, העבודה, הבריאות, ותוך כדי זה מדהימה אותי עם פרטים שעד רגע זה אני לא מבין מאיפה היא יודעת אותם. כשלרגע אחד היא חשה שאולי דיברה מהר מדי או אמרה דברים קשים מדי היא נעצרת ומוודאת שאני מבין בדיוק למה התכוונה.

 
 

 צילום: אימג' בנק / Getty Images 
 

את אוהבת את הכוח שיש לך ביד, כשאנשים רבים לא עושים צעד בלי להתייעץ איתך?

טירנה משתתקת לרגע: "אני לא מרגישה את הכוח ולא חושבת שזה כוח, זה היעוד שלי - נולדתי לתוך זה.

 

אבל את יודעת הכל, וידע זה כוח.

"כל הידע והכוח הם לטובת הלקוחות בלבד", היא פוסקת. טירנה הודפת כל ניסיון לשוחח על אנשי העסקים הבכירים בארץ ובחו"ל שבאים להתייעץ איתה ומקפידה בקנאות על חשאיות. רק דבר אחד היא מסכימה לגלות: שהיא מייעצת להם גם בעניינים עסקיים וגם בעניינים אישיים.

 

ושוב כשאנחנו אחד על אחד וטירנה מספרת לי כל מה שלא חשבתי לשאול אני מבין למה התכוונה. אם אמרה משהו שחשבה שלא אהבתי או לא הבנתי או עורר איזה פחד קטן היא מיד מתעכבת, מפרטת, שולחת חיוך ומספקת טיפ או שניים.

 

בסוף, אחרי שנגמרו לי המילים תרתי משמע, היא מחבקת אותי בחום. וכל מה שלי היה לומר זה רק אלוהים ישמור.

 

טירנה מקבלת בביתה שבבאר שבע או ברמת גן.

טלפון לקביעת תור: 050-8555555

 
 
 
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
@@@@@@@@@@@@@@@@@@@ ilan @@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@@
 
 

כל הזכויות שמורות 2011 © נענע 10 בע"מ
 
 
 
 
כל הזכויות שמורות © Nana10 בע"מ
Video powered by